صرافی کوینکس

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه

SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟

SEC می‌تواند هر ICO ثبت نام نشده مربوط به آمریکا یا شهروندان ایالات متحده را مورد پیگرد قانونی قرار دهد

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) می‌تواند هرگونه پیشنهاد اولیه سکه ثبت نشده (ICO) را در صورت کار در ایالات متحده یا فروش به آمریکایی‌ها مورد پیگرد قرار دهد.

این رویه بدون هیچ استثنایی برای شرکت‌ها یا پروژه‌های معروف، انجام خواهد شد. SEC سازمان‌های شناخته شده‌ای از جمله تلگرام، EOS و Kik را نیز متهم کرده است.

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟
چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

در ژانویه 2018، تلگرام با راه اندازی ICO ثبت نام نشده خود بیش از 1.7 میلیارد دلار سرمایه برای ساخت بلاک چینش، تلگرام اوپن نتورک (Telegram Open Network)، معروف به بلاک چین (TON) نیز جمع آوری کرد.

در تاریخ 11 اکتبر 2019، SEC آن‌ها را به دلیل ثبت نام ICO متهم کرد و تلگرام توافق کرد که بیش از 1.2 میلیارد دلار به سرمایه گذاران بازگرداند و 18.5 میلیون دلار نیز جریمه مدنی بپردازد.

شرکت مادر (EOS) بلاک. وان (Block.One) چندین میلیارد دلار از ICO جمع کرد. سرمایه گذاران EOS بخشی از شهروندان ایالات متحده را شامل می‌شدند که منجر به اتهامات SEC علیه بلاک. وان شد.

در 30 سپتامبر 2019، بلاک. وان برای ICO ثبت نام نشده خود 24 میلیون دلار جریمه پرداخت کرد.

در تاریخ 4 ژوئن 2019، SEC برنامه تلفن همراه Kik اپی شبیه به TikTok ، را به دلیل ICO غیرقانونی 100 میلیون دلاریش، که بیش از 55 میلیون دلار آن را از سرمایه گذاران آمریکایی جمع آوری کرده بود، متهم کرد.

کیک اینتراکتیو (Kik Interactive) با ارائه پاسخ 130 صفحه‌ای در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در منطقه جنوب نیویورک به SEC پاسخ داد.

این شرکت در جوابیه خود گفت که SEC حقایق مربوط به توکن این شرکت (twisting) را در نظر نگرفته است و خواستار تاریخ دادرسی زودرس و رد شکایت شد.

متأسفانه، SEC در پایان توانست دادخواستی علیه ICO 100 میلیون دلاری ثبت نام نشده Kik به دادگاه تحویل دهد.

خدمات، محصولات و یا رفتارهای نامناسب مربوط به ICO نیز ممکن است شامل این پیگردهای قانونی شود


بیشتر بخوانید🔻🔻🔻🔻🔻🔻


سازمان بورس و اوراق بهادار افرادی که به طور غیر مستقیم در پروژه‌ها یا خدمات ICO حضور داشتند را نیز متهم کرده است. این رویه درباره افرادی که با رفتارهای نامناسب و دروغ پردازی تبلیغات فریبکارانه برای پروژه‌ها نیز داشتند را متهم نموده است.

در 10 اکتبر، جان مک آفی، بنیانگذار شرکت امنیت سایبری مک‌آفی (McAfee) که در ارزهای رمزنگاری شده تبدیل به “افسانه” شده بود توسط SEC مورد اتهام قرار گرفت.

مک‌آفی به اتهام کلاهبرداری در مورد ICOs متهم شده است و توسط بخش مالیاتی وزارت دادگستری برای فرار مالیاتی نیز تحت پیگرد قرار گرفته است.

اگرچه مک آفی توکن خود را صادر کرد، SEC جان مک آفی را نه به خاطر ثبت نکردن ICO، بلکه “به خاطر القا احساسات اشتباه برای سرمایه گذاری در ICO به دنبال‌کنندگان توییتر خود بدون اینکه اعلام کند برای این کار پول دریافت کرده است” متهم کرد.

در 19 آگوست، جان مک آفی در توییتر خود اعلام کرد که پروژه کوین حفظ حریم خصوصی خود را کنار گذاشته است. علاوه بر این، فرار مالیاتی ارزهای رمزنگاری شده یکی از دلایل این قرار تعقیب است.

گفته می‌شود که مکآفی ارز دیجیتال خود، قایق تفریحی، املاک و مستغلات و سایر دارایی‌هایش را به نام دیگران ثبت کرده تا از پرداخت مالیات فرار کند.”

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکادر تاریخ 20 آگوست 2019، به دلیل عدم شفافیت در “افشای پرداخت های دریافتی از پروژه‌ها برای تبلیغات دارایی‌های دیجیتال آنها”، آی‌سی‌او ریتینگ (ICORating) ارائه دهنده داده‌های آی‌ سی ‌او مستقر در روسیه را متهم کرد.

آی‌سی‌او ریتینگ حاضر شد مبلغ 268998 دلار برای تسویه حساب پرداخت کند.

ملیسا هاجمن، دستیار مدیر بخش اجرایی SEC، گفت: ” قوانین اوراق بهادار از مروجین، اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، موظفند در صورت تبلیغ پروژه‌ها در ازای پول به مخاطبین خود سفارشی بودن تبلیغات را اعلام کنند.”

“این الزام صرف نظر از اینکه اوراق بهادار مورد تبلیغ با استفاده از گواهینامه‌های سنتی یا بلاک چین صادر می‌شود، اعمال می‌شود.”

مقررات سختگیرانه در سطح جهانی

روز بعد از دستگیری مک آفی، سازمان نظارت بر امور مالی انگلیس (FCA) تجارت مشتقات رمزنگاری برای سرمایه گذاران خرده را ممنوع کرد.

در چین، کلیه ICO ها و فعالیت های مرتبط با آن ممنوع شدند. پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری می‌توانند باعث از دست دادن سرمایه کاربران توکن خود شوند.

به نظر می‌رسد ایجاد مقررات بیشتر برای رشد این فضا ضروری است. پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری اغلب مربوط به امور مالی هستند که می‌توانند بر سیستم‌های پولی و مالی فعلی تأثیر بگذارند.

پروژه‌ها حتی می‌توانند جایگزین قدرت انتشار پول شوند که قدرت مطلق بانک‌های مرکزی دولت‌ها است. سلب مسئولیت و فرایندهای شناخت مشتری (KYC) برای جلوگیری از کیفرخواست مقامات ایالات متحده ضروری است.

به خصوص با افزایش محبوبیت صرافی‌های غیرمتمرکز(DEX)، سال 2020 تبدیل به سال دیوانگی دیفای شده است. در تاریخ 2 سپتامبر، یونی‌سوآپ، صرافی پیشروی غیرمتمرکز در حجم معاملات روزانه از غول صرافی‌های متمرکز، کوین‌بیس پیشی گرفت.

مشکل صرافی‌های غیرمتمرکز این است که برای ایجاد صرافی جدید تقریباً هیچ تلاش و مجوزی لازم نیست. سوشی‌سوآپ شاید مرح ترین این نوع صرافی هاست.

بنیانگذار یونی‌سوآپ، هایدن آدامز خشم خود را با بیان اینکه سوشی‌سوآپ بدون هیچ تلاشی تنها کدهای این صرافی را کپی کرده است بیان کرد.

فاز بعدی جنگ بین این دو صرافی، انتشار توکن های بومی دو طرف بوده است. تاکنون، هویت واقعی بنیانگذار صرافی سوشی‌سوآپ تحت نام چف نومی (Chef Nomi) ناشناخته مانده است.

هجوم ارزهای غیرمتمرکز، به ویژه فورک‌ها، تقریباً شبیه روزهای دیوانگی ICO شده است.

رشد دیفای امیدوار کننده است. این اکوسیستم می‌تواند زیرساخت جدیدی برای تجارت، معاملات و پرداخت باشد. بدون شک حباب‌ها و کلاهبرداری های عظیمی در صنعت دیفای وجود دارد.

نگرانی‌های زیادی در مورد اینکه آیا SEC رمزارزهای غیرمتمرکز را به عنوان ICO تعریف می‌کند یا نه، وجود دارد. به نظر می‌رسد قانون گذاری و سختگیری‌های سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده باعث رشد بیش از پیش این صنعت شود.

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

Synthetix چیست؟

Synthetix چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه Synthetix به کاربران این امکان را می دهد تا در دارایی های رمزپایه، سهام، ارزها، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *