صرافی کوینکس

چرا اتریوم در معاملات روزانه از بیت کوین سبقت گرفت

زمان مطالعه : 7 دقیقه

اتریوم در معاملات روزانه از بیت کوین سبقت گرفت : اتریوم طبق آمارهایی که شرکت آنالیزور ارزهای دیجیتال CoinMetrics ارائه داده است در تاریخ 21 سپتامبر کارمزد معاملات روزانه آن از بیت کوین پیشی گرفته است و از آن زمان تاکنون در برآورد هزینه های معاملات روزانه فاصله بسیار نزدیک و یکنواختی را با بیت کوین حفظ کرده است. اکنون هزینه های بیت کوین تقریباً 350 هزار دلار از اتریوم بیشتر است.

 

اتریوم در معاملات روزانه از بیت کوین سبقت گرفت

 

چرا اتریوم در معاملات روزانه از بیت کوین سبقت گرفت ؟ اتریوم ظاهرا در هزینه های معاملات روزانه از بیت کوین سبقت گرفته است. اکنون شاهد آن هستیم که هزینه های معاملات روزانه اتریوم افزایش یافته است به طوریکه هزینه  معاملات آن با هزینه های معامله با بیت کوین برابری می کند.

 

قیمت بیت کوین در اوایل ژانویه سال 2018 میلادی به اوج خود رسید این قیمت 20 هزار دلار بود این روند صعودی در سال 2017 میلادی شروع شد و در اواخر آن اوج گرفت. جالب است بدانید در اوایل سال 2017 قیمت بیت کوین 900 دلار بود و این افزایش قیمت 20 برابری آن را نشان می دهد.

 

اما اتریوم که موضوع بحث ما است نیز داستان جالبی درباره افزایش قیمت دارد. اتریوم روزهای درخشانی را در سال 2017 میلادی پشت سر گذارنده است این ارز دیجیتال سال 2017 میلادی را با تنها 10 دلار شروع کرد؛ اما توانست خود را به حدود قیمت 1400 دلار برساند، این یعنی افزایش قیمت 140 برابری که بسیار بیشتر از بهبود قیمت بیت کوین می باشد.

 

اتریوم در معاملات روزانه از بیت کوین سبقت گرفت
اتریوم در معاملات روزانه از بیت کوین سبقت گرفت

 

و اما اکنون در سپتامبر 2019؛

 

افزایش قیمت معاملات اتریوم در برابر بیت کوین

 

اتریوم طبق آمارهایی که شرکت آنالیزور ارزهای دیجیتال CoinMetrics ارائه داده است در تاریخ بیست و یکم سپتامبر سال جاری کارمزد معاملات روزانه آن از بیت کوین پیشی گرفته است و از آن زمان تاکنون در برآورد هزینه های معاملات روزانه فاصله بسیار نزدیک و یکنواختی را با بیت کوین حفظ کرده است. اکنون هزینه های بیت کوین تقریباً سیصد و پنجاه هزار دلار از اتریوم بیشتر است.

 

قبل از ادامه مبحث این تغییر بازار لازم است بگوییم بدون شک بیت کوین و اتریوم جزء پرکاربردترین ارزهای رمزنگاری شده بلاک چین هستند. این دو ارز دیجیتال در حالی که یکی از پیشروترین و محبوبترین ارزهای رمزنگاری شده هستند؛ اما فناوری پشتیبانی از هر یک از آنها نسبتاً از راه دور است.

 

بیت کوین در مقابل اتریوم : وقتی صحبت از بیت کوین در مقابل اتریوم می شود، لازم است بدانید درباره نحوه کار ماینر پرداخت، با این حال، تفاوت اصلی که مشاهده می شود به الگوریتم اجماع آنها باز می گردد. هر دو ارز اتریوم و بیت کوین دارای الگوریتم های اجماع خاص خود هستند، تفاوت در الگوریتم های اجماع به طور خلاصه بدین معنی است که در روش های تأیید صحت اطلاعات اضافه شده به دفتر کل، متفاوت هستند.

 

افزایش قیمت معاملات اتریوم در برابر بیت کوین
افزایش قیمت معاملات اتریوم در برابر بیت کوین

 

روند تغییرات بیت کوین و اتریوم در معاملات روزانه

 

روند تغییرات بیت کوین : با توجه به داده های که Bitconity.org ارائه داده است؛ در اواخر ماه ژوئن بیت کوین روند نزولی را در حجم معاملات خود تجربه کرده است به طوری که حجم معاملات آن قبل از این دوره از 1.32 میلیون دلار به زیر سیصد هزار دلار رسیده است و این تنها اتفاق در معاملات بیت کوین نیست؛ در این آمار مشاهده می شود؛ در روزهای اخیر ارزش بازار بیت کوین نیز در حال کاهش است در روز پنج شنبه ما شاهد این هستیم حجم معاملات که بالاتر از 8 هزار و 500 دلار بود به زیر 8000 دلار کاهش یافته است.

 

با وجود این کاهشی که در حجم و ارزش بیت کوین اتفاق افتاده است؛ اما انتظار نمی رود که این رکود برای همیشه دوام داشته باشد بسیاری از معامله گران روزانه ارزهای دیجیتالی مانند ” اریک چو ” یادآور شده اند که مبلغ هزینه های معاملات روزانه باید در ماه های آینده با افزایش روبرو شوند؛ زیرا معاملات دارایی ها افزیش می یابند.

 

” چو ” در ادامه اظهار نظرهای خود اعلام کرده است که او معتقد است این کاهش ارزش و حجم معاملات بیت کوین یک چیز موقتی می باشد. همچنین متذکر شده که از نظر تاریخی اگر بررسی کنیم می بینیم که هزینه های معاملات بیت کوین بیشتر بوده است او فکر می کند اکنون این یک اصلاح موقتی بازارها است.

 

اهمیت این موضوع از آن جهت می باشد که باتوجه به اینکه به طور طبیعی، یکی از مواردی که عموم مردم بیشتر به آن اهمیت می دهند، به خصوص هنگامی که در مورد سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی صحبت می شود، قیمت گذاری است. از لحاظ تاریخی همیشه یک رقابت جالب ما بین بیت کوین و اتریوم وجود داشته است؛ اما بیت کوین قطعاً توانسته است از اتریوم بهتر عمل کند.

 

البته نباید از این نکته غافل شد که عمر بیت کوین در بازار نسبت به اتریوم بیشتر است. بیت کوین در اکتبر 2008 میلادی معرفی شد،؛ در حالی که اتریوم در سال 2015 میلادی وارد بازار شد به طبع آشنایی افراد با بیت کوین بیشتر از آشنایی آنها با اتریوم می باشد.

 

روند تغییرات بیت کوین
روند تغییرات بیت کوین

 

همانطور که در قسمت بالا ذکر شد؛ اتریوم با افزایش هزینه های معاملات روزانه روبرو شده است، ” چو ” در این رابطه نیز در ادامه صحبت های خود افزود؛

 

یکی از دلایلی که در ارتباط با بالا رفتن هزينه های معامله اتريوم میتوان گفت؛ افزايش معاملات تجاری ارز دیجیتالی Tether (USDT) بر اساس ارزش دلار است.

 

نقش ارز دیجیتالی USDT در افزایش ارزش اتریوم در معاملات

 

نقش ارز دیجیتالی USDT در افزایش ارزش اتریوم در معاملات : ارز دیجیتالی USDT از سال 2018 میلادی بر اساس اتریوم معامله می شود؛ در حالی که به همان اندازه معاملات این ارز بر اساس اتریوم بر اساس بیت کوین هم بر روی پروتکل Omni Layer که براساس بیت کوین هست هم معامله می شد؛ اما در طول سال 2019 میلادی نسخه معاملات بر اساس اتریوم برای USDT از معاملات برروی Omni پیشی گرفته است.

 

طبق گزارشی که کوین متریکس ارائه داده است؛ معاملات روزانه نسخه مبادلات USDT براساس اتریوم در 9 سپتامبر در همه زمانها به رقم بالای 187.912 رسیده است. کوین متریکس در 17 سپتامبر سالجاری اضافه کرده است :

 

مبادلات USDT براساس اتریوم بسیاری انجام شده است به طوریکه طبق داده ها، اخیرا گزارش شده است؛ 25 درصد کل معاملات اتریوم در 8 سپتامبر مربوط به این نوع معاملات می باشد همچنین طبق گزارشات از اواسط ماه آگوست به طور مداوم بیش از 10 درصد معاملات اتریوم باز هم به این نوع معاملات اختصاص دارد.

 

در ادامه بررس مبادلات USDT براساس اتریوم و نقش آن در افزایش معاملات آن باید اضافه کنیم طبق گزارشی که وبسایت رسمی USDT منتشر کرده است اگر بخواهیم ارزش معاملات حال حاضر را با دسامبر سال گذشته مقایسه کنیم میبینیم که درحال حاضر USDT تقریبا به ارزش 2 میلیارد دلار در پلتفرم اتریوم فراهم شده است در حالی که در دسامبر سال گذشته، فقط 60 میلیون دلار گزارش شده بود.

 

TM Lee یکی از بنایانگذاران جمع آوری داده ها درباره ارزهای دیجیتالی CoinGecko است او درباره ظهور مبادلات USDT براساس اتریوم و افزایش تمایل بازار به این معامله گفته است؛ احتمالا این افزایش تمایل به علت افزایش مهاجرات کاربران Omni به سمت اتریوم می باشد.

 

اوگ هم از طریق ایمیل درباره افزایش این نوع معاملات به نفع اتریوم بیان داشته است ؛ دلیل تغییر تدریجی پشتیبانی USDT از Omni به نفع اتریوم در اکثر مبادلات به خاطر صرافی بایننس است؛ بایننس در ژوئیه 2018 میلادی این سوئیچ را ایجاد نموده است.

 

” لنیکس لی ” به عنوان مدیر بازارهای مالی در بورس ارزهای دیجیتالی OKEx در ادامه اظهارنظرهای خود درباره تغییرات بازار اتریوم افزوده است؛

 

این تغییراتی که اتفاق افتاده به طور بالقوه برای اکوسیستم اتریوم سودمند می باشد؛ زیرا باید افسانه stablecoin که بیشتر استفاده می شد را کاهش دهد و به سمت ادغام در دنیای فضای مالی باز پیش برود.

 

با اینحال با اتصال USDT به شبکه اتریوم باید توجه داشت که سایر معامله کنندگان باید هزینه بیشتری را برای معاملات اتریوم پرداخت کنند. خالی از لطف نیست که به اصطلاح stablecoin اشاره ای کنیم؛

 

USDT به عنوان stablecoin خوانده شده است؛ زیرا در ابتدا به این ترتیب طراحی شده بود تا همیشه 1.00 دلار آمریکا ارزش داشته باشد و برای هر USDT که صادر می شد 1.00 دلار ذخیره شود.

 

نقش ارز دیجیتالی USDT در افزایش ارزش اتریوم
نقش ارز دیجیتالی USDT در افزایش ارزش اتریوم

 

بررسی راهکار افزایش gas limit

 

با افزایش ارزش مبادلات اتریوم به طبع اقبال ماینرها به سمت استخراج این ارز دیجیتالی افزایش یافته است. جهت جلوگیری از ازدحام در شبکه limit gas اتریوم افزایش یافته است و ماینرها به این افزایش gas limit در معاملات خود پاسخ داده اند.

 

لازم است یک قدم به گذشته برگردیم و توضیحی درباره gas بدهیم؛ هزینه ارسال تراکنش در شبکه اتریوم gas نامیده می شود و پرداخت در نسبت هایی از اتریوم gwei نام دارد. برای هر بلوک که در بلاک چین اتریوم پردازش شده است محدودیت هایی وضع شده است این محدودیت بر مقدار کل gas که توسط ماینرها جمع شده است اعمال می گردد.

 

اگر بخواهیم توضیحات داده شده را خلاصه و ساده بیان کنیم باید بگوییم با افزایش gas limit به هر اندازه میتوان تعداد بیشتری تراکنش را در یک بلوک قرار داد. ماینرهای اتریوم در مجموع gas limit شبکه را از 8 میلیون به 10 میلیون gwei افزایش دادند.

 

نتیجه افزایش gas limit اکنون بزرگتر بودن بلوک های اتریوم می باشد به طوریکه اکنون بلوک های آن به طور موثر 25 درصد بزرگتر هستند و این بدان معنا است که امکان پردازش معاملات بزرگتر فراهم شده است.

 

نباید فراموش کرد در همین حین که تمرکز برروی افزایش اندازه های بلوک های اتریوم است با بزرگتر شدن آنها امکان کاهش سرعت پردازش معاملات وجود دارد. تمام ماینرهای شبکه این واقعیت را قبول دارند که احتمال کاهش سرعت در شبکه بالا است و این کاهش سرعت احتمال وقوع شکاف های زنجیره ای موقت را افزایش می دهد.

 

بررسی بلوک های ETH با افزایش gas limit

 

طبق گفته اریک کانر بنیانگذار سایت اطلاع رسانی اتریوم ETHHub با افزایش gas limit به دنبال آن افزایش اندازه بلوک اتریوم اتفاق می افتد و به فضای ذخیره سازی و زمان همگام سازی اولیه برای نودهای بیشتری نیاز است؛ اما با وجود اینکه این افزایش gas limit اتفاق افتاده است؛ اما اندازه بلوک برخلاف انتظار واقعا بزرگتر نشده است.

 

کانر براون ماکسیمالیست بیت کوین در توییتر خود اظهار داشته است در همین حال اتریها خوشحال هستند که ماینرها بدون بحث و گفت و گو عمومی این کار را آسان کرده اند.

 

با این حال بنابر گفته الکسی آخونوف که توسعه دهنده هسته اتریوم می باشد هنوز هم جایی برای بحث و گفتگو عمومی وجود دارد، او میگوید دوست دارد اثرات افزایش این gas limit را بهتر درک کند.

 

آخونوف همچنین ادامه داده است من دوست دارم تجزیه و تحلیل کنم بدانم؛ آیا افزایش gas limit به انداره 25 درصد بیشتر، رشد اتریوم را 25 درصد افزایش میدهد و یا درصد کمتری اتفاق می افتد. من هنوز نمیدانم؛ اما به زودی خواهم فهمید.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *