صرافی کوینکس

مخترع بیت کوین کیست

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مخترع بیت کوین کیست : فرد (یا افرادی ) به نام مستعار ” ساتوشی ناکاموتو ” با اختراع یک شیوه اثبات کاری در شبکه همتا به همتا ، راهی نو و جایگزین برای سیستم های مالی آنلاین پیشنهاد کرد. بیت کوین یک نو آوری جدید اینترنتی هست و توسط کاربرانش در حال توسعه است.

مخترع بیت کوین کیست

مخترع بیت کوین کیست : بیت کوین اولین پیاده سازی مفهوم ارز سری است که اولین بار در سال 1998 میلادی توسط ” وی دای ” توصیف شده بود و بیان می کرد که این مفهوم ، نوع جدیدی از پول است که برای کنترل تولید و تراکنش های روی آن، به جای یک مرجع مرکزی ، از رمزنگاری استفاده شده است.

هر چند که بیت کوین بعنوان یک ارز دیجیتال مطرح است ولی هنوز بعنوان یک ارز یا پول به رسمیت شناخته نشده است و دولت های : آلمان ، چین ، ژاپن و ایالات متحده آمریکا بر کالا بودن بیت کوین تاکید دارند.

مخترع بیت کوین کیست
مخترع بیت کوین کیست

بیت کوین در حال حاضر در نظام حقوقی کشورهایی همچون : ژاپن و آلمان کالایی است که می تواند بعنوان یک ابزار پرداخت استفاده شود.

همزمان شدن بحران مالی سال 2008 میلادی و همچنین شکست واحدهای پولی جهانی و سود و فساد زیاد در سیستم های بانکی باعث بالا بردن ارزش این ایده و افزایش اعتبار بیت کوین شد.

ساتوشی ناکاموتو

مخترع بیت کوین کیست : مشخصات اولین بیت کوین و اثبات مفهوم آن در سال 2009 میلادی توسط شخصی با نام مستعار ” ساتوشی ناکاموتو ” در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر گردید.

ساتوشی بدون آنکه چیز زیادی از خودش فاش کند، پروژه را به اواخر سال 2010 میلادی موکول کرد. از آن موقع تعداد توسعه دهندگان بسیاری که روی بیت کوین کار می کنند به طور نمایی رشد کرده است.

با اینکه ممکن است ندانیم که او کیست ، اما می دانیم که او چه کرد. وی با انتشار یک جزوه در فهرست پستی رمزنگاری در نوامبر 2008 میلادی مبتکر پروتکل بیت کوین محسوب می شود.

وی سپس اولین نسخه نرم افزار بیت کوین را در سال 2009 میلادی منتشر کرد و از طریق فهرست پستی با دیگران روی این پروژه کار کرد تا اینکه وی نهایتا در پایان سال 2010 میلادی از جمع ناپدید شد و پاسخ سوال مخترع بیت کوین کیست را بی جواب گذاشت.

اگر چه وی با افراد بسیاری با تیم متن باز کار کرد، اما هرگز چیزی شخصی درباره خودش افشا نکرد و آخرین جمله ای که از وی شنیده شد در بهار 2011 میلادی بوده وقتی که وی گفت که : دنبال کارهای دیگر رفته است.

گمنامی ساتوشی اغلب باعث نگرانی های ناموجهی می شود که بسیاری از آنها به فهم نادرست از طبیعت متن باز بیت کوین بر می گردد.

متن باز بودن پروتکل بیت کوین و عدم نگرانی برای اینکه مخترع بیت کوین کیست

متن باز بودن پروتکل بیت کوین : پروتکل بیت کوین و نرم افزار به صورت متن باز منتشر شده است و هر توسعه دهنده ای در هر کجای دنیا می تواند کد آن را بازبینی کرده و یا نسخه تغییر یافته نرم افزار بیت کوین مخصوص خودش را بسازد. بنابراین مهم نیست که مخترع بیت کوین کیست ، فقط از این ارز دیجیتال منحصر به فرد لذت برده و از امکانات آن بهره ببرید.

تاثیر ساتوشی ناکاموتو نیز مانند توسعه دهندگان کنونی، محدود به تغییراتی بود که از دیگران اقتباس می کرد و بنابراین بیت کوین را کنترل نمی کرد.

امروزه هویت مخترع بیت کوین به خودی خود احتمالا مانند هویت شخصی است که کاغذ را اختراع کرده بود.

دلایل ناشناس ماندن مخترع بیت کوین

اما به واقع می توان مهمترین دلایل ناشناس ماندن مخترع بیت کوین را بصورت زیر عنوان کرد :

دلایل ناشناس ماندن مخترع بیت کوین
دلایل ناشناس ماندن مخترع بیت کوین

1 – ترس از دست دادن جانش : بیت کوین می تواند براحتی و در آینده ای نزدیک جای ارز های فیات ( ارزهای صادر شده توسط دولتمردان و سیاست مداران مانند : دلار ، یورو ، پوند و ….) را بگیرد. از این رو باعث کاهش قدرت مالی سیاست مداران خواهد شد بنابراین طبیعی است که مخترع بیت کوین در معرض از دست دادن جانش باشد.

2 – ممکن است مخترع بیت کوین تا کنون مرده باشد : اماکنش هست که ساتوشی ناکاموتو تا کنون کشته شده و یا مرده باشد ولی بدلیل متن باز بودن بیت کوین خللی در کارکرد فعلی آن ایجاد نشده است.

3 – ممکن است که مخترع بیت کوین یک سازمان اطلاعاتی و یا دولتی کشوری خاص باشد که نمی خواهد نامش فاش شود.

این احتمالش از بقیه موارد بالا بیشتر است زیرا بیت کوین ساختاری ندارد که بتوان آن را توسط یک نفر اختراع کرد و قطعا فکرهای بزرگی پشت آن خوابیده است که ما از آن بی خبریم.

گفته شده است که ساتوشی ناکاموتو در حال حاضر حدود یک میلیون بیت کوین در اختیار دارد که می تواند وی را در لیست یکی از ثروتمندترین شخصیت های جهانی قرار دهد. ولی مدت بسیار زیادی است که کیف پول حاوی این مقدار بیت کوین هنوز باز نشده است.

البته ناشناس ماندن مخترع بیت کوین دلهره هایی را نیز در دل سرمایه گذاران این ارز دیجیتال ایجاد می کند. از جمله اینکه اگر روزی وی برخاست و تمام یک میلیون بیت کوینش را فروخت بازار دچار چه ریزش قیمتی می شود؟

قطعا در این شرایط بازار بیت کوین ریزش شدیدی را تجربه خواهد کرد که این موضوع یکی از دغدغه های سرمایه گذاران بیت کوین محسوب می شود.

در سال 2016 میلادی بود که یک دانشمند استرالیایی به نام ” کریگ رایت ” ادعا کرد که مخترع بیت کوین است ولی ادعای وی اثبات نشد.

البته بسیاری از کارشناسان حوزه کریپتوکارنسی معتقدند که مخترع بیت کوین نمی تواند یک شخص باشد بلکه محصولی از یک گروه برنامه نویسی بزرگ است.

یکی از جالب ترین موارد درباره مخترع بیت کوین مربوط به یک پیرمرد 64 ساله آمریکایی به نام ” دوریان ” بود. وی از سوی هفته نامه ” نیوز ویک ” بعنوان ساتوشی ناکاموتوی اصلی معرفی شد. آقای ” دوریان ” تمام این گزارش ها را انکار کرد و گفت :

هیچ ارتباطی با بیت کوین ندارد. بعدها این پیرمرد از هفته نامه ” نیوز ویک ” بدلیل زیر و رو شدن زندگیش شکایت کرد.

در سال های گذشته افراد زیادی بعنوان ساتوشی ناکاموتو معرفی شدند که هیچ کدام تا کنون به اثبات نرسیده اند و هنوز هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو در پرده ای از ابهام قرار دارد.

به نظر شما مخترع واقعی بیت کوین کیست ؟ نظرات و دیدگاه های خودتان را درباره مخترع بیت کوین و شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در پایان این مقاله برای ما بنویسید. اگر اطلاعات جدیدی راجع به مخترع بیت کوین یافتیم حتما در ادامه این مقاله برای شما عزیزان منتشر خواهیم کرد.با تشکر از همراهی شما.

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

MakerDAO چیست؟

MakerDAO چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه MakerDAO سازمانی است که در حال توسعه فن آوری برای استقراض، پس انداز و رمزنگاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *