صرافی کوینکس

قدم بعدی برای فعالان یوتیوب جهت ممنوعیت ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه : 6 دقیقه

قدم بعدی برای فعالان یوتیوب جهت ممنوعیت ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال : قدم بعدی برای فعالان یوتیوب که تحت تأثیر ممنوعیت ویدیوهای مرتبط با رمزنگاری قرار گرفتند چیست؟

 

قدم بعدی برای فعالان یوتیوب جهت ممنوعیت ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال

 

در 23 دسامبر ، هزاران نفر از فعالان یوتیوب ایمیل هایی از غول ویدیو دریافت کردند و به آنها اطلاع داده شد که ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و رمزنگاری آنها به طور ناگهانی از روی پلتفرم یوتیوب حذف شده است.

 

ممنوعیت ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال در یوتیوب
ممنوعیت ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال در یوتیوب

 

این ممنوعیت که حداقل حدود چهار روز قبل از بازگرداندن ویدیوها از طریق یوتیوب ادامه داشت، بر فعالان یوتیوب که مشترکان کانال های آنها به هزاران نفر می رسید و همچنین کانال های با مخاطبان کمتر، تأثیر گذاشت.

 

جای تعجب نیست که بسیاری از فعالان یوتیوب که تحت تأثیر اقدامات یوتیوب قرار گرفتند اکنون برای به اشتراک گذاشتن ویدیوهای خود به پلتفرم های ویدیویی غیرمتمرکز روی آورده اند. ایجاد فیلم های جذاب و آموزنده بلاک چین و ارزهای مجازی منبع درآمد بسیاری از این افراد است، به همین دلیل برای آنها مهم است که از یک پلتفرم قابل اعتماد استفاده کنند.

 


 

شاید این خبر نیز برای شما جالب باشد که : 👇👇👇👇👇👇

 

عذرخواهی یوتیوب برای ممنوعیت بیت کوین

 


 

به گزارش بیت کوین گاه “جرمی کافمن”، مدیر عامل و بنیانگذار LBRY ، به پایگاه اینترنتی Cointelegraph گفت:

 

“به دنبال ممنوعیت یوتیوب ، آمار مراجعه به LBRY طی 24 ساعت گذشته تقریباً 100 درصد نسبت به روز قبل افزایش یافته است.”

 

LBRY ، یک پلتفرم غیرمتمرکز به اشتراک گذاری و انتشار محتوا است که در سال 2016 ایجاد شده است. این پلتفرم از فناوری بلاک چین استفاده می کند که به سازندگان محتوا اجازه می دهد ویدیوهای خود را به صورت همتا به همتا ذخیره و دانلود کنند. LBRY کاملاً متن باز است، به این معنی که توسعه دهندگان می توانند در کدی که این پلتفرم را تأمین می کند مشارکت کنند.

 

“کافمن” می گوید :

 

“من عمیقا به گفتمان آزاد، متن باز و انتخاب شخصی اعتقاد دارم. LBRY بازتاب همه این ارزش ها است. “

 

علاوه بر این، “کافمن” توضیح داد که بر خلاف یوتیوب که سیاست های سختگیرانه ای در زمینه محتوا دارد، LBRY سیاست های سختگیرانه ای درباره آنچه کاربران به اشتراک گذاشته و منتشر می کنند ندارد.

 

” LBRY به عنوان یک پروتکل سیاستی در این مورد ندارد، دقیقاً همانطور که HTTP یا SMTP سیاستی در این مورد ندارند. به هر حال، ما به عنوان یک شرکت آمریکایی، سیاست محتوا را در مورد آنچه اجازه می دهیم در سرورهایمان ذخیره شود داریم.”

 

“کافمن” همچنین خاطرنشان كرد كه یوتیوب اخیراً “حامی شماره یك” پلتفرم LBRY بوده است، زیرا به واسطه این که این غول ویدئویی همچنان “به اجرای سلیقه ای و مستبدانه قوانین، و ممنوعیت یا بی اعتبار کردن مردم به دلایل بی اساس ادامه می دهد”، بسیاری از فعالان یوتیوب به LBRY مهاجرت كرده اند.

 

“ساختن یک کسب و کار یا جذب فالوور در یوتیوب مانند خانه ساختن روی ریگ های روان است. یوتیوب مرتباً با اجرای سلیقه ای و مستبدانه قوانین، سازندگان را سانسور و ممنوع می کند.”

 

ممنوعیت ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و صنعت رمزنگاری در یوتیوب

 

به گزارش بیت کوین گاه “عمر بام” فعال یوتیوب به پایگاه اینترنتی Cointelegraph گفت که از زمان ممنوعیت ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال توسط یوتیوب ، وی LBRY را توصیه می کند :

 

“از زمانی که پلتفرم های غیرمتمرکز راه اندازی شده اند، من LBRY را توصیه کرده ام. فرآیند همگام سازی ساده است، می توان برای همه انواع فعالیت ها پاداش دریافت کرد، و همگام سازی داده ها به صورت خودکار بدون هیچ گونه ورودی از طرف من انجام می شود.

 

این تنظیمات برای بارگذاری های آینده به همین صورت باقی می ماند، زیرا آنها به طور خودکار در LBRY به عنوان یک نسخه پشتیبان استفاده می شوند.

 

وضعیت باثبات است، زیرا نیازی نیست که نگران این باشم که یوتیوب روزی ویدیوهای مرا برای همیشه حذف کند. آنها برای همیشه سر جایشان خواهند بود.”

 

“کافمن” خاطرنشان کرد که سرعت چالشی است که این پلتفرم آن را تجربه کرده است، زیرا بلاک چین ها دیتابیس هایی بسیار کند هستند. وی خاطرنشان كرد كه LBRY از ابزارهای اضافی استفاده کرده است تا بررسی و ارائه اطلاعات را بسیار سریعتر انجام دهد.

 


 

شاید این خبر نیز برای شما جالب باشد که : 👇👇👇👇👇👇

 

چرا یوتیوب فیلم های مرتبط با ارزهای دیجیتال را ممنوع می کند ؟

 


 

علاوه بر LBRY ، وبسایت “Steemit” ، یک وبسایت وبلاگ نویسی و رسانه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین که در سال 2016 راه اندازی شد ، توجه بسیاری ازفعالان یوتیوب را به خود جلب کرده است. این پلتفرم دارای بیش از 1 میلیون کاربر ثبت نام شده است و از ارز رمزنگاری STEEM برای پاداش دادن به کاربران خود برای انتشار محتوا استفاده می کند.

 

برخلاف LBRY که به طور خاص روی رسانه های دیجیتال متمرکز شده است ، Steemit بیشتر مانند نسخه غیر متمرکز Reddit است و یک شبکه اجتماعی کامل را در اختیار کاربران قرار می دهد. پلتفرم اشتراک گذاری ویدیوی DTube یک پلتفرم ویدیویی غیرمتمرکز است که روی بلاک چین STEEM ساخته شده است و از لحاظ ظاهری به یوتیوب شباهت دارد.

 

DTube مانند سایر پلتفرم های غیرمتمرکز ویدیو ، هیچ سرور مرکزی ندارد، همه مطالب در بلاک چین STEEM ذخیره می شوند. در نتیجه ، مداخله در محتوای ویدیوها در DTube تقریباً غیرممکن است.

 

به گزارش بیت کوین گاه “اندرو روسو”، وکیل اینترنتی و فعال ضد زورگویی ، به خبرگزاری Cointelegraph گفت كه اگرچه به نظر می رسد پلتفرم هایی مانند DTube و LBRY بسیار امیدوار كننده هستند، باید بعضی از مناطق خاکستری را نیز در نظر گرفت كه ممکن است پلتفرم های غیر متمرکز قادر به پرداختن به آن نباشند.

 

“داشتن یک پلتفرم رسانه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین که در برابر سانسور مقاوم است، خوب است. اما باید محافظت های خاصی درباره مواردی مانند مالکیت معنوی، فیشینگ، کلاهبرداری و سایر مناطق خاکستری در نظر گرفته شود.”

 

اما ، آیا یوتیوب مسئولیت پذیر است؟

 

جالب توجه است که “سوزان ووجیسکی”، مدیر اجرایی یوتیوب ، اخیراً اهداف خود را برای این پلتفرم در ماه آوریل اعلام کرد و گفت: “مهمترین اولویت من مسئولیت است.”

 

در حالی که ممکن است چنین باشد، از ژوئن سال جاری که یوتیوب اعلام کرد سیاست های خود را درباره محتوای ویدیوها تغییر داده است، این پلتفرم بیش از 100،000 ویدیو و 17000 کانال را حذف کرده است.

 

طبق یک پست وبلاگ، یوتیوب در حال حذف محتوای نقض کننده قوانین، برجسته کردن محتوای معتبر، کاهش انتشار محتوای حاشیه ای و پاداش دادن به سازندگان مورد اعتماد بوده است. اما متأسفانه، این پلتفرم محتوای خیلی بیشتری را حذف کرده است که که به تصور خود آنها این خط مشی ها را نقض می کند، و بلاک چین و ارزهای دیجیتال در این گروه قرار گرفته اند.

 

آیا حذف محتوا بدون اطلاع سازندگان در یوتیوب قانونی است؟

 

به گزارش بیت کوین گاه در مورد قانونی بودن حذف محتوا بدون اطلاع سازندگان، یا ارائه دلیل موجه در مورد حذف محتوا، بنیانگذار شرکت حقوقی رویس و مشاور تحصیلات تکمیلی در دانشگاه استنفورد، “راجر رویس”، به پایگاه اینترنتی ” کوین تلگراف Cointelegraph ” گفت که با توجه به شرایط استفاده از خدمات(terms of service) این پلتفرم، این یک موضوع قانونی است :

 

“به عنوان یک موضوع حقوقی، همه چیز بستگی به “شرایط خدمات” آنها دارد. پلتفرم های بزرگ در نقطه سختی قرار دارند زیرا نظارت قانونی بسیار سختگیرانه ای هم در مورد سیاست های آنها و هم در مورد رمزنگاری وجود دارد. دیدگاه های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا (SEC) و سایر آژانس ها به طرز نا امیدکننده ای نسبت به مشاغل مرتبط با رمزنگاری خصمانه بوده اند و ممکن است این موضوع را به عنوان راه دیگری برای قانونمند کردن این پلتفرم ها در نظر بگیرند.”

 

“اندرو روسو” می گوید كه اگرچه كاری كه یوتیوب انجام داده است ممكن است قانونی باشد، اما قابل توجیه نیست :

 

“این قابل بحث است که یوتیوب به عنوان ارائه دهنده محتوا دارای صلاحیت و حق حذف محتوایی است که احساس می کند شرایط خدمات این پلتفرم را نقض می کند، حتی اگر شامل پول دیجیتال یا رمزنگاری باشد.”

 

با این وجود ، طبق گفته “روسو”، مشكل سازندگان محتوا و همچنین یوتیوب شناسایی و تشخیص این است که چه چیزی “از نظر تجاری مناسب” است و چه چیزی “آموزشی” است. او توضیح داد :

 

“ویدیوهای رمزنگاری که اخیراً حذف شده اند، حاوی محتوای خشونت آمیز، سیاسی یا مضر برای کودکان نبودند. حتی با رعایت دستورالعمل های اخیر کمیسیون تجارت فدرال (FTC) در مورد رعایت “قانون حفظ حریم خصوصی آنلاین کودکان” (COPPA) به نظر نمی رسد این ویدیوها اشکالی داشته باشند. به گفته من این حادثه علت دیگری دارد و به همه سازندگان محتوا دلیل موجهی برای وحشت ناشی از نا آگاهی یوتیوب می دهد.”

 

نظر شما درباره ممنوعیت ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و صنعت رمزنگاری توسط یوتیوب چیست ؟

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *