صرافی کوینکس

یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های “سپردهٔ پربازده” دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه

یی ارن (yEarn) در ابتدا به‌عنوان یک جمع کننده بهره برای پلتفرم ‌های “دی فای” شروع به کارکرد. این پروتکل توسط آندره کرانژ ساخته شده و اکنون با تغییر USP (مزیت فروش منحصر به فرد) به سمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ارائه‌دهندهٔ خدمات بیمه، به یک پلتفرم برجسته “دی فای” تبدیل شده است.

یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های “سپردهٔ پربازده” دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟

در پشت‌صحنه، “یی ارن. فایننس”(yEarn.Finance) یک برنامه غیرمتمرکز است که با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم ساخته شده است.

این قراردادها از نزدیک با Curve.fi کار می‌کند که یک استخر نقدینگی برای استیبل کوین ها است. این پروتکل از طریق کارمزدهای معاملاتی که توسط “آی ارن” (iEarn) تکمیل می‌شود درآمد کسب می‌کند و همچنین استیبل کوین های کاربران به‌عنوان وام در پروتکل‌های وام Compound، dYdX و AAVE با بهترین نرخ بازپرداخت به متقاضیان می‌دهد که باعث کسب درآمد برای وام ‌دهندگان می‌شود.

هدف “یی ارن. فایننس” از بین بردن نیاز به تحقیقات گران ‌قیمت یا شارژ مجدد حساب در زمانی که برخی از سیستم‌ عامل‌ ها بهرهٔ خود را افزایش می‌دهند است.

بدین ترتیب کاربر بهترین بازده ممکن را از سرمایه گذاری استیبل کوین ها و سایر ارزهای رمزپایه در پروژه های مختلف “دی فای” پیدا می‌کند.

توانایی یافتن بهترین مسیر ممکن برای سرمایه‌گذاری “دی فای” ویژگی صندوق‌های “یی ارن. فایننس” است.

“یی ارن. فایننس” بهترین استراتژی مالی در فضای “دی فای” را در اختیار کاربران خود می‌گذارد.

CRV توکن حاکمیت Curve.fi است. یی ارن همکاری تنگاتنگی با کورو (Curve) دارد تا درآمد حاصل از توکن های کورو را افزایش دهد.

“یی ارن. فایننس” چیست؟

“یی ارن. فایننس” پورتال UI (رابط کاربری) برای اتصال به قراردادهای هوشمند است.

“یی ارن. فایننس” یک برنامه غیرمتمرکز است که بر روی اتریوم ساخته شده و محصولات “دی فای” را برای بازده سود ارائه می‌دهد.

این برنامه مانند سایر برنامه‌ های وب در سراسر جهان کار می‌کند اما امنیت آن توسط رمزنگاری قراردادهای هوشمند حفظ می‌شود.

توکن حاکمیت “یی ارن. فایننس” YFI است. “یی ارن. فایننس” خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

Earn

ویژگی Earn جمع کننده اصلی بازده از خدمات وام: کامپوند (Compound)، (Dydx) یا Aave و (Fulcrum) و Ddex در حال حاضر غیرفعال هستند)

Zap

Zap یک سرویس تبدیل است که درازای دریافت ارزهای دیجیتالی که به استخر نقدینگی (LP) برای کسب درآمد از “یی ارن. فایننس” واریز می شود، توکن های ERC-20 را ایجاد می‌کند.

Zap اگر چه برای تازه‌ کارها مناسب است، اما گاز (کارمزدهای شبکه اتریوم) زیادی می‌گیرد و می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد، حتی بیشتر از اینکه این کار را به‌صورت دستی انجام دهید.پ


بیشتر بخوانید🔻🔻🔻🔻🔻🔻


ARP

APR جدولی با آمار مربوط به بازده فعلی در سیستم‌ عامل‌های مختلف وام‌ دهی “دی فای” برای هر توکن پشتیبانی شده توسط یی ارن است. هرچه APR ارز دیجیتالی بالاتر باشد یعنی Earn بازده بیشتری درازای وام دادن آن‌ها دریافت می‌کند.

yInsurance

با تعهد نکسوس موچوآل (Nexus Mutual) که یک شرکت ارائه‌دهنده بیمه وام است، yInsurance برای محافظت از وام‌دهندگان در برابر خطرات قراردادهای هوشمند به وجود آمده است.

ازآنجاکه غیرمتمرکز است، نیازی به رعایت قوانین KYC (مشتری خود را بشناس) و ALM (مدیریت بدهی-دارایی) ندارد.

yEarn Vaults

صندوق‌های یی ارن (yEarn Vaults) مانند کارشناسان خودکار “دی فای” هستند که بهترین استراتژی‌ ها را برای سرمایه‌گذاری در سیستم‌عامل‌های “دی فای” می‌یابند.

ارز دیجیتالی که در صندوق‌های یی ارن سپرده‌ گذاری می‌شود در پروتکل‌های مختلف “دی فای” مورداستفاده قرار می‌گیرد. این شامل تأمین نقدینگی، وثیقه برای وام‌ها و برداشت سود از یک پروتکل و سرمایه‌ گذاری مجدد در سایر پلتفرم‌های “دی فای” است.

یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های "سپردهٔ پربازده" دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟
یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های “سپردهٔ پربازده” دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟

استراتژی‌های سرمایه‌گذاری با رأی‌گیری درباره خدمات ارائه‌شده از جامعه کاربران انتخاب می‌شود.

در حال حاضر، آندره بازارها را تماشا می‌کند و بیشتر استراتژی‌ های جدید را می‌نویسد. هنگامی‌که او و 9 اعتبارسنج دیگر تأیید می‌کنند که قراردادها در عین داشتن بالاترین بازده در بازار، بی‌خطر هستند، این قراردادها عملی می‌شود؛ و تیم، آن‌ها را با توجه به بازده فعلی در بازار تغییر می‌دهد.

تصویر زیر صندوق‌های پشتیبانی شده در سیستم‌عامل یی ارن را نشان می‌دهد. اکثر خزانه ها بر اساس استیبل کوین های (DAI، TUSD، USDC، USDT و استخرهای کورو) با APY متغیر بین 20 تا 85 درصد است.

خزانه‌های مبتنی بر ارزهای رمزپایه شامل استخرهای بیت کوین و چین لینک با سودهای بسیار بالا نیز بودند.

yEarn Vaults Strategy

استراتژی ‌های سرمایه ‌گذاری، قرارداد های هوشمند مدولار است که توسط آندره کرانژ، بنیان‌ گذار “یی ارن. فایننس” تنظیم‌شده است.

هرکسی می‌تواند در بخش استراتژی یک استراتژی را در انجمن ارائه دهد و در صورت تأیید کرانژ و برنامه چند عاملی تا زمان تغییر استراتژی بعدی اجرا می‌شود. هر استراتژی گاه‌به‌گاه APY متفاوت ارائه می‌دهد.

هزینه مشارکت‌کنندگان در ایجاد استراتژی و اجرای کد از بازده حاصل از قراردادها پرداخت می‌شود. 90٪ بازده حاصل از استراتژی به اعضای LP (استخر نقدینگی) یا صندوق پرداخت می‌شود، درحالی‌که 10٪ بازده به طراح استراتژی پرداخت می‌شود.

Yearn Vault چگونه کار می‌کند؟

درک آنچه در صندوق های یی ارن انجام می‌شود، همان چیزی است که سود جادویی را از این صندوق‌ها ایجاد می‌کند. بازده با تهیه دارایی برای وام، تأمین‌کننده نقدینگی(LP) برای سازندگان بازار خودکار (AMM) ) یا استراتژی‌ های سرمایه‌ گذاران بازده به دست می‌آید.

درآمد در “دی فای” شامل موارد مختلفی است:

درآمد از کارمزد صرافی‌های غیرمتمرکز.

بازدهی از سود پرداخت‌شده برای وام در سیستم‌عامل‌های غیرمتمرکز.

درآمد از مشارکت کد و ایده برای برنامه‌های “دی فای”.

سود عملکرد استخرهای نقدینگی و توکن های حاکمیت.

و خیلی بیشتر

صندوق یی ارن اتریوم چیست؟

خزانه‌های یی ارن تا پایان ماه اوت بر پایه استیبل کوین ها، استخرهای توکن های کورو، بیت کوین و چین لینک بود. در تاریخ 31 اوت، کرانژ صندوق‌های یی ارن اتریوم (yETH) را به‌عنوان تلاشی برای به حداکثر رساندن بازده در اتریوم راه‌اندازی کرد.

علاوه بر این، کاربران در ازای نقدینگی خود، yETH به دست آوردند که نمایشی از دارایی آن‌ها در خزانه یی ارن است.

صندوق‌های یی ارن اتریوم استراتژی خاصی را به کار می‌گیرند. به ‌عنوان ‌مثال، وام DAI با اتریوم به‌عنوان وثیقه و سرمایه‌گذاری مجدد DAI در LP یا سیستم‌ عامل وام برای به حداکثر رساندن بازده انجام می‌شود.

مثال فوق اساسی‌ترین استراتژی برای به دست آوردن بازده “دی فای” در اتریوم است. با این‌وجود، درک و اجرا برای تازه‌کارها دشوار است.

خزانه‌های یی ارن با هدف کاهش تحقیقات و اعتماد سازی لازم در حین بررسی راه‌ های کسب درآمد از “دی فای” است. این کل فرآیند را به‌صورت یک معامله واریز و برداشت انجام می‌دهد.

همراه با سپرده‌ های مستقیم ETH، خزانه‌های یی ارن همچنین خزانهٔ رپد اتریوم (wETH) را ارائه می‌دهند که در اصل توکن ERC20 برای ETH است.

اتریوم از طریق پروتکل قرارداد هوشمند قفل می‌شود و مقدار مساوی WETH صادر می‌شود.

راهنمای گام‌به‌گام استفاده از خزانه‌های یی ارن

مرحله 1: اولین مرحله کلیک روی این لینک است: https://yearn.finance/vaults

یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های "سپردهٔ پربازده" دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟
یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های “سپردهٔ پربازده” دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟

مرحله 2: مرحله دوم اتصال کیف پول به خزانه‌ها با کلیک کردن روی گزینه اتصال کیف پول در سمت راست است. به یاد داشته باشید تا زمانی که اتصال به کیف پول برقرار نشود، جزئیات خزانه آزاد نمی‌شود. یی ارن در حال حاضر خزانه‌های زیر را در اختیار دارد.

برای اتصال به خزانه می‌توان از کیف پول‌های زیر استفاده کرد:

Metamask، Trust Wallet، WalletConnet، Coinbase Wallet، Ledger، Trezor، Fortmatic، Portis، kSqaurelink، Torus، Authereum

مرحله 3: واریز وجه

پس از اتصال کیف پول، خزانه‌های ذکرشده در “یی ارن. فایننس” قابل‌دسترسی هستند.

به‌ عنوان‌ مثال، برای واریز در صندوق استیبل کوین DAI، کاربران می‌توانند مبلغ را از موجودی کیف پول خود تعیین کنند. به همین ترتیب، درازای ETH و wETH، سپرده‌گذاران صندوق yETH و ywETH را به دست می‌آورند.

یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های "سپردهٔ پربازده" دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟
یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های “سپردهٔ پربازده” دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟

مرحله 4: پرداخت هزینه ‌ها

پس از تأیید، مبلغی برای اجرای قرارداد هوشمند جهت پیوستن به خزانه پرداخت می‌شود. این هزینه‌ها بسته به هزینه GAS و محدودیت شبکه اتریوم بین 10 تا 100 دلار متفاوت است.

مرحله 5: کناره‌گیری از خزانه‌ها

هنگامی‌ که کاربر می‌خواهد از موقعیت‌های خود در خزانه‌ها خارج شود، باید توکن های (yETH) یا (yDAI) خود را برای برداشتن سپرده یا تصفیه موقعیت ‌هایش، با توکن اصلی مبادله کند.

برداشت از خزانه‌ها می‌تواند از دو منبع انجام شود، صندوق استراتژی فعال یا صندوق جایگزین یی ارن: اگر برداشت از محل ذخیره باشد، کارمزدی دریافت نمی‌شود.

با این‌حال، اگر نقدینگی در هنگام اجرای استراتژی “دی فای” برداشت شود، 0.5٪ هزینه دربر خواهد داشت.

سود بعدی از صندوق مطابق با مانده جدید پس از برداشت تنظیم می‌شود. درآمد به‌صورت سالانه ذکر می‌شود اما متناسب با زمان نگهداری نقدینگی در خزانه پرداخت می‌شود. ازاین‌رو، اگر میانگین APY برای خزانه در سال 100٪ باشد، با سپرده ETH 1 به مدت 6 ماه 0.5 ETH در خزانه سود کسب خواهد شد.

با توجه به بازدهی سودآور در نگهداری اتریوم، خزانه‌ها در روز اول خود شاهد سپرده‌های قابل ‌توجهی بودند. در کمتر از 72 ساعت از زمان راه‌اندازی، خزانه بعد از قفل شدن 139 میلیون دلار (100 میلیون دلار در روز اول) بسته شد؛ و خزانه‌های wETH نیز متوقف شده است.

یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های "سپردهٔ پربازده" دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟
یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های “سپردهٔ پربازده” دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟

اندکی پس از راه‌اندازی واریز به خزانه‌ها غیرفعال شد.

سلب مسئولیت محتوای ارائه ‌شده ممکن است شامل نظر شخصی نویسنده باشد و منوط به شرایط بازار است. قبل از سرمایه‌ گذاری در ارزهای رمزپایه، تحقیقات بازار خود را انجام دهید. نویسنده یا نشریه هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال خسارت مالی شخصی شما ندارد.

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

ماکسی ماین چیست؟

ماکسی ماین “MaxiMine” چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه در این مقاله می خوانیم که چگونه ماکسی ماین به دنبال ارائه روشی آسان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *