صرافی کوینکس

ارز دیجیتال ترون ( Tron ) چیست

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ارز دیجیتال ترون چیست : ترون یکی از ارزهای خوب بازار کریپتوکارنسی محسوب می شود که طرفداران زیادی هم دارد. آقای ” جاستین سان ” مدیر جوان ترون برنامه های زیادی برای آینده این ارز در نظر گرفته است و یکی از موفق ترین آینده ها در انتظار ترون خواهد بود. اگر علاقمند به ارز دیجیتال ترون هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال ترون چیست

ارز دیجیتال ترون ( tron ) به منظور استفاده از شبکه ترون برای کاربران مهیا شده است. براساس آنچه که در وب سایت آن آمده است :

ترون تلاش می کند تا با استفاده از تکنولوژی و فناوری بلاک چین یک سیستم سرگرمی رایگان محتوای جهانی را بسازد . این پروتکل به هر کاربری اجازه می دهد تا بدون هیچ محدودیتی و به طور کاملا آزادانه اقدام به انتشار و ذخیره داده های خود نماید.

ارز دیجیتال ترون چیست
ارز دیجیتال ترون چیست

 

هدف ارز دیجیتال ترون این است تا با استفاده از بلاک چین سیستمی غیر متمرکز برای قرارداد های هوشمند و داپ را ایجاد کند.

منظور از داپ، نرم افزار هایی هستند که برای قرار گرفتن بر روی اینترنت توسط هیچ نهاد و یا ارگانی مورد کنترل واقع نمی شوند.

در واقع می توان گفت ارز دیجیتال ترون سعی دارد تا شرایطی را برای کاربران مهیا کند تا آنها به تولید محتوا و وب سایت بپردازند بدون اینکه مجبور باشند از خدمات متمرکز استفاده کنند و یا اینکه داده ها و اطلاعات آنها از سوی نهادهای متمرکز مورد کنترل قرار گیرد. به بیانی ساده تر می توان گفت ارز دیجیتال ترون یک برنامه بلند پروازانه با هدف ایجاد یک اینترنت غیر متمرکز است. که کار بسیار مشکلی است ولی شدنی می باشد.

 

برخی از کارشناسان حوزه کریپتوکارنسی معتقدند که مدیر ترون کمی خیال پرداز است و پروژه های آینده وی نیز شکست می خورد. باید منتظر ماند و دید که چه می شود.

 

 

هر چند که ما معتقدیم که ترون یکی از آلتکوین های بسیار خوب دنیای کریپتوکارنسی محسوب می شود که آینده درخشانی در پیش روی آن است.

تاریخچه ارز دیجیتال ترون

 

ارز ترون در ابتدا بصورت یک توکن بر روی شبکه اتریوم در ماه سپتامبر سال 2017 میلادی شکل گرفت. مدیر جوان و پرتلاش ترون آقای ” جاستین سان ( Justin Sun ) ” نام دارد که متولد سال 1990 میلادی است و اهل کشور چین می باشد.

پس از بوجود آمدن توکن ترون بر روی شبکه اتریوم ، این ارز موفق شد در اولین برنامه دعوت برای سرمایه گذاری مبلغ ، هفتاد میلیون دلار آمریکا سرمایه جذب کند که در نوع خودش بی نظیر بود.

جاستین سان خالق ترون
جاستین سان خالق ترون

 

پس از این جذب سرمایه گذاری موفق ، و رفع اشکالات سیستم ارز دیجیتال ترون در تاریخ 25 ژوئن سال 2018 میلادی بر روی شبکه بلاک چین مستقل خودش قرار گرفت و تا به امروز که این مطلب نگارش می شود با قدرت به کار خودش ادامه می دهد و یکی از ارزهای آینده دار موفق تلقی می شود.

تعداد کل توکن‌های ترون صد میلیارد واحد بوده که در حال حاضر و تا به امروز حدود 66.68 میلیارد واحد از آن در حال گردش است و این نشان از علاقه سرمایه گذاران به این ارز دیجیتال دارد و با اتمام صد میلیارد توکن در چند سال آینده امکان یک حرکت صعودی بسیار خوب از این ارز می رود. هر چند که معتقدیم ترون نیاز به زمان بیشتری برای رشد و ترقی دارد.

ارز دیجیتال ترون

ترون سعی می کند تا در جهانی که در آن غول های جهانی مانند گوگل، اپل ، فیس بوک و آمازون سهم و سود سهام ها را کنترل می کند، قدرت را به کاربران بازگرداند.

ارز دیجیتال ترون این امکان را برای کاربران فراهم می آورد تا واسطه ها حذف شوند و سازندگان محتوا به طور مستقیم با مصرف کنندگان در ارتباط باشند.

ارز دیجیتال ترون
ارز دیجیتال ترون

 

پروتکل ترون بر اساس سیستم بلاک چین مخصوص و ویژه خود کار می کند. از جمله ویژگی های این پروتکل می توان به این موارد اشاره کرد:

این پروتکل از درجه مقیاس پذیری بسیار بالایی برخوردار است و قادر به پشتیبانی طیف وسیع و گسترده ایی از برنامه های غیر متمرکز در اکوسیستم خود می باشد و از همین رو است که ترون با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده است.

ارز دیجیتال ترون به اختصار TRX نامیده می شود و باید بدانید که این ارز قابل استخراج نمی باشد.

ترون و شبکه بلاک چین

ترون و شبکه بلاک چین : ارز دیجیتال ترون و کلیه ارزهای دیجیتال دیگر برای انجام فعالیت های خود از سیستم و شبکه بلاک چین استفاده می کنند.

این تکنولوژی باعث می شود که معاملات به درستی ثبت شوند و از آنجا که در این تکنولوژی از معادلات پیچیده ریاضی استفاده می شود هک کردن آن بسیار سخت و دشوار است، البته غیر ممکن نیست.

ترون و شبکه بلاک چین
ترون و شبکه بلاک چین

 

در تکنولوژی بلاک چین اطلاعات و داده های گوناگون به صورت بلوک های یکسان ذخیره سازی می شوند. در ارز دیجیتال ، این اطلاعات مربوط به کلیه تراکنش ها می باشد که منجر به ایجاد مفهومی به نام دفتر کل می شود.

به بیانی دیگر می توان گفت دفترکل دربرگیرنده تاریخچه کاملی از تمام تراکنش های این ارز می باشد. این داده ها در چند نسخه در مجموعه شبکه هایی از کامپیوتر ذخیره می شوند که به اصطلاح به آنها “گره” گفته می شود.

در تکنولوژی بلاک چین کلیه تراکنش ها به صورت آنلاین مورد بررسی قرار می گیرند و از آنجا که این امر توسط هیچ نهاد و یا شخصی انجام نمی پذیرد به آن سیستم غیرمتمرکز گفته می شود، همین امر باعث می شود تا مبادلات بسیار سریع انجام شود و در عین حال نیز از شفافیت برخوردار باشد و کلیه افراد به اطلاعات یکسانی دسترسی داشته باشند.

ارز دیجیتال ترون ، در حقیقت یک نوع پول دیجیتالی است ، وقتی صحبت از پول دیجیتالی می شود، یعنی قرار نیست به صورت فیزیکی خبری از سکه و یا اسکناس باشد.

در ترون ، با استفاده از روش های دیجیتالی ، اقدام به نگهداری و حفظ ارزش در فضای مجازی می شود. به راحتی می توان ارز دیجیتال ترون را از یک به شخص دیگر به صورت آنلاین انتقال داد بدون اینکه مجبور باشید به مراکزی مانند بانک مراجعه کنید.

در خرید و فروش ارز دیجیتال ترون ، نیازی به کارت اعتباری و یا رد و بدل کردن پول به صورت فیزیکی و سنتی آن وجود نداشته و دیگر خبری از هزینه های مربوط به تراکنش نیست. ارز های دیجیتال با سریع ترین روش ممکن امکان پرداخت را برای شما مهیا می کنند.

ترون و امنیت آن

در ارز دیجیتال ترون بر خلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال (مثل بیت کوین و اتریوم )، مبتنی بر ماینینگ ( استخراج ) و اثبات کار نیست. از سیستم و الگوریتم اثبات سهام (proof of stake ) استفاده می شود که به صورت اختصار به آن pos گفته می شود.

استفاده از الگوریتم اثبات سهام به منظور اعتبار سنجی بلوک های استفاده شده در ارز دیجیتال ترون است. از مهمترین مزایای این الگوریتم بالا بردن میزان امنیت و همچنین بهینه سازی انرژی است.

بر اساس این سیستم در ارز دیجیتال ترون ، افراد با توجه به میزان ارزش و سکه هایی که دارند می توانند اقدام به تایید تراکنش های بلوک نمایند.

ترون و امنیت آن
ترون و امنیت آن

 

به بیانی ساده تر می توان گفت در این سیستم هر چقدر پول بیشتر داشته باشید، به همان میزان فرصت ساخت بلوک های جدیدی را خواهید داشت.

استفاده از الگوریتم اثبات سهام بسیار از مقرون به صرف تر از سایر روش های دیگر است.

الگوریتم اثبات سهام یکی از بهترین شیوه ها برای تایید تراکنش های ارز دیجیتال می باشد.

نکاتی درباره معاملات بازار ترون

خرید و فروش ارز دیجیتال ترون به شرط آنکه نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشید، نمی تواند به عنوان یک سرمایه گذاری پرخطر برای شما باشد؛ اما با این حال باید بدانید که در هر نوعی از سرمایه گذاری ریسک وجود دارد و همیشه برخی از سرمایه گذاری ها نسبت به سایر شیوه های دیگر مطمئن تر هستند.

در حال حاضر ارز های دیجیتال زیادی برای انتخاب وجود دارد که در شرایط مختلفی به متقاضیان عرضه می شود. قبل از خرید هرگونه ارز دیجیتال بسیار مهم است که اطلاعاتی راجع به اینکه چه کسی اقدام به ایجاد چنین ارزی را نموده است داشته باشید. همچنین درباره برنامه های آینده آن ارز نیز اطلاعات جمع آوری کنید. فعلا در بین هزاران ارز دیجیتالی که در بازار وجود دارد ، ترون برنامه آینده قویتری را ترسیم کرده است.

نکاتی درباره معاملات بازار ترون
نکاتی درباره معاملات بازار ترون

 

و همچنین باید بدانید که آیا این ارز دیجیتال در صرافی های امن و باسابقه مورد معامله قرار می گیرند یا خیر و یا اینکه غربال گری آنها به درستی انجام شده است و آیا اینکه وابستگی به برند های معروف و معتبر دارند؟

پاسخ به این سوالات و توجه به آنها باعث می شود تا بتوانید با کمترین میزان ریسک وارد این تجارت شوید و بیشترین میزان سود را در این سرمایه گذاری نصیب خود کنید.

آیا ارز دیجیتال ترون به سرقت می رود ؟

آیا ارز ترون به سرقت می رود ؟ نمی توان به طور قطع گفت که ارز دیجیتال ترون مورد حمله های سایبری قرار نمی گیرد و باید این خطر را نیز در کنار ریسک سرمایه گذاری برای این نوع از ارزها در نظر گرفت.

از آنجایی که روز به روز به طرفداران این ارز و افرادی که از آن استفاده می کنند افزوده می شود، به طور خاص و ویژه ایی مورد توجه هکر ها قرار گرفته است.

در سال های اخیر چندین ارز دیجیتال معروف مورد حمله سایبری قرار گرفته و افرادی که در آن سرمایه گذاری کرده بودند همه سکه های خود را از دست دادند و حتما می دانید که اگر ارز دیجیتال خود را از دست بدهید دیگر بازگشتی برای آنها وجود ندارد و شما با ضرر مواجه خواهید شد.

آیا ارز ترون به سرقت می رود
آیا ارز ترون به سرقت می رود

 

تمام این حملات سایبری در یک چیز مشترک بودند و آن حمله به مبادلات ” کیف پول” بود.

کیف پول یکی از اصطلاحات رایج در ارز دیجیتال ترون است و جایی است که شما در آن ارز خود را نگهداری می کنید. انواع مختلفی از کیف پول مجازی، وجود دارد که از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد : کیف پول سخت افزاری ، کیف پول وب، کیف پول همراه، کیف پول کاغذی.

کلا در ارزهای دیجیتال هر جا کلمه “والت” ( wallet ) شنیدید منظور همان کیف پول است.

تقریبا یک سوم حملات به کیف پول ارزهای دیجیتالی است و بسیاری از افراد سرمایه خود را در این حملات از دست داده اند، اما یک راه حل بسیار ساده و مناسب برای این مشکل وجود دارد و آن ذخیره سازی اطلاعات بر روی دستگاه سرد می باشد، شاید به نظر پیچیده بیاید اما در اصل به این معناست که شما به صورت آفلاین اقدام به ذخیره سرمایه خود می نمایید.

منظور از ذخیره سازی سرد، همان استفاده از کیف پول ذخیره سرد می باشد که یکی دیگر از مهم ترین اصطلاحات در زمینه نگهداری ارز دیجیتال ترون است.

همان طور که گفته شد کیف پول سرد با استفاده از اینترنت و به صورت آنلاین انجام نمی شود و از این رو هک کردن آن از راه دور امکان ندارد.

از جمله کیف پول های سرد می توان به کیف پول های کاغذی و سخت افزاری اشاره کرد.

در کیف پول سخت افزاری همانطور که از نام آن پیداست کلیه اطلاعات شما بر روی یک سخت افزار ( به اندازه یک فلش مموری ) ذخیره می شود و یک پین کد برای باز کردن آن به شما داده می شود.

این نوع از ذخیره سازی اطلاعات نمی تواند مورد حمله هکر ها قرار گیرد. از ویژگی های قابل توجه این نوع از کیف پول های سرد، این است که همواره یک نسخه پشتیبان از کیف پول اصلی را برای شما مهیا می کنند تا در صورتی که مورد سرقت قرار گرفت و یا به هر علتی گم شد، سرمایه گذاری شما در امان باشد.

ارز دیجیتال ترون و کیف پول های آن

یکی از بهترین و ایمن ترین کیف پول های ارز دیجیتال ترون کیف پول سخت افزاری ledger است. برای تهیه این کیف پول که به اندازه یک فلش مموری می باشد می توانید از اینترنت یک جستجو کنید و یا مستقیم از سایت سازنده بخرید اگر ویزا کارت یا مسترکارت و یا پی پال معتبر دارید و یا از وب سایت های رابط ایرانی این کار را انجام دهید.

از دیگر کیف پول های ترون می توان به کیف پول هایی اشاره کرد که توسط کمپانی ترون به کاربران عرضه شده است که از آن جمله می توان به tron wallet اشاره کرد که می توانید جهت دانلود و استفاده از کیف پول خود ترون به وب سایت ترون مراجعه کنید.

کیف پول های ترون
کیف پول های ترون

 

کیف پول ترون‌ لینک یکی دیگر از کیف پول‌ های معتبر ترون بوده که توسط وب‌ سایت رسمی این ارز دیجیتال هم معرفی شده است. این کیف پول را می‌توان بر روی گوشی موبایل و دو سیستم عامل اندروید و iOS نصب کرد. همچنین میتوانید این کیف پول را بر روی مرورگر گوگل کروم هم نصب کنید. کیف پول ترون لینک امنیت بالایی دارد و مورد پذیرش جامعه ترون قرار گرفته است.

بر روی کیف پول بسیاری از صرافی های مطرح جهان نیز می توانید ترون ذخیره کنید. مثل صرافی : بایننس ، کوین دسک و ….. ولی مشکلی که وجود دارد این است که اغلب این صرافی ها شهروندان ایرانی را بدلیل تحریم های آمریکا ، مورد تحریم قرار داده اند و با آنها کار نمی کنند مگر آنکه از یک وی پی ان استفاده کنید تا شناخته نشوید. به محض اینکه با آی پی ایرانی وارد شوید حساب شما در این صرافی ها بلوکه خواهد شد. پس خیلی دقت کنید.

معمولا کیف پول هایی که برای ارز های دیجیتالی از سوی کمپانی مربوط به آن ساخته می شود منحصر به فرد بوده و نمی توان از آن برای ذخیره سازی سایر ارز های دیجیتالی دیگر استفاده کرد. پس به نظر ما هم کیف پول خود ترون از همه موارد ذکر شده بهتر می باشد.

 

قیمت لحظه ای ترون Tron

 

[ccpw id=”834″]

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن

ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن : این مقاله سعی میکند برای همه …

یک دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید ممنونم از توضیحاتتون
    دوتا سوال داشتم
    ۱ – سایتهایی که قرارداد هوشمند دارن هیچوقت بسته نمیشن یعنی همیشه میمانند؟ ( سایتهایی همانند ترون هایو و کریپتو )
    ۲- من از کیف پولم روزانه یه مقدار ترون بدون اینکه بفهمم برداشته شد
    دلیلش چیه ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *