صرافی کوینکس

کیف پول سخت افزاری لجر نانو چیست و آموزش های آن

زمان مطالعه : 7 دقیقه

کیف پول سخت افزاری لجر نانو چیست و آموزش های آن : کیف پول سخت افزاری لجر نانو یک برنامه کیف پول چند منظوره است که برای ذخیره کلیدهای خصوصی ارز های دیجیتال به صورت آفلاین استفاده می شود. کلیدهایی که به طور معمول بصورت آنلاین ذخیره می شوند، در معرض سرقت و هک قرار دارند. کاربران ارزهای دیجیتال، از سیستم های جایگزینی مثل کیف پول سخت افزاری لجر نانو برای ذخیره اندوخته هایشان بصورت امن استفاده می کنند.

کاربرد کیف پول سخت افزاری لجر نانو چگونه است ؟

 

کیف پول سخت افزاری لجر نانو یا Ledger Nano hardware wallet از انواع کیف پول های چند منظوره است که برای ذخیره کلیدهای خصوصی ارز های دیجیتال به صورت آفلاین استفاده می شود. به جرات می توان گفت که امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال ، کیف پول های سخت افزاری هستند.

 

کیف پول سخت افزاری لجر نانو چیست و آموزش های آن
کیف پول سخت افزاری لجر نانو چیست و آموزش های آن

 

انواع مختلفی از این کیف پول سخت افزاری در حال استفاده کاربران هستند که به لجر نانو S، لجر نانو ایکس و لجر Blue می توان اشاره کرد. همه این کیف پول ها از 25 بلاک چین رمزنگاری ( ارز دیجیتال ) پشتیبانی می کنند. این لیست شامل ارزهای دیجیتال مشهور مانند بیت کوین و اتریوم و همچنین سکه های کمتر شناخته شده ای مانند Vertcoin و Komodo است.

 

برای انجام معاملات با ارزهای دیجیتال ، لازم است از کلیدهای خصوصی رمزنگاری استفاده شود. اما این کلیدها که به طور معمول بصورت آنلاین ذخیره می شوند، در معرض سرقت و هک قرار دارند.

 

کاربران ارزهای دیجیتال ، سیستم های جایگزینی برای ذخیره سازی ایجاد کرده اند. این موارد شامل کیف پول سخت افزاری لجر نانو، کیف پول گرم (به صورت آنلاین)، کیف پول های موبایل (کیف پول در تلفن های هوشمند) و کیف پول های کاغذی (ذخیره شده روی کاغذ) می باشد.

 

 

مشخصات کیف پول های لجر چیست؟

 

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ، نوعی ذخیره سازی آفلاین است. این کیف پول ها مبتنی بر دستگاه هستند، به این معنی که آنها از مکانیزم های ذخیره سازی مانند درایوهای USB برای ذخیره کردن کلید های خصوصی استفاده می کنند، از این رو امکان دسترسی هکرها به کلید از طریق آنلاین مشکل است.

 

کیف پول Ledger Nano S یک کیف پول USB است در حالی که Ledger Blue به اندازه کافی کوچک برای نگه داشتن با دست و کار با آن است و دارای صفحه لمسی، اتصال USB و ارتباط بلوتوث است.

 

کیف پول سخت افزاری لجر نانو
کیف پول سخت افزاری لجر نانو

 

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس نیز به فناوری بلوتوث مجهز است. صاحبان کیف از طریق تلفن همراه خود می توانند توکن‌ها را ارسال و دریافت نمایند.

 

این کیف پول ها کاربران را قادر می سازد عملکردهای متنوعی از جمله ارسال و دریافت بیت کوین از بلاک چین ها یا اجرای برنامه های شخص ثالث را در دستگاه انجام دهند.

 

به عنوان مثال، کاربران می توانند با استفاده از کیف پول ها، تایید هویت دو عاملی را در سایت های محبوب و عمومی مانند Google و Dropbox اجرا کنند.

 

در کیف پول سخت افزاری لجر نیز از عبارت بازیابی نسخه پشتیبان 20 کلمه ای استفاده شده است که در صورت دزدیدن کلید خصوصی دستگاه، می توانید برای دسترسی به ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

 

امکانات کیف پول سخت افزاری لجر نانو چیست؟

 

با کیف پول لجر نانو اس امکان ذخیره بیست نوع ارز دیجیتال به علاوه توکن‌های اتریوم وجود دارد. این امکان ضعیف یکی از مشکلات بزرگ این نوع کیف پول حساب می‌شود.

 

کیف پول Ledger Nano S یک کیف پول سخت افزاری است که برای ذخیره و انجام معاملات در ارزهای دیجیتال برجسته مانند بیت کوین، اتریوم و سایر توکن های محبوب دیگر مانند Litecoin ، Bitcoin Cash و ZCash استفاده می شود.

 

کیف پول Ledger Nano S
کیف پول Ledger Nano S

 

کیف پول Ledger Nano S با اتصال به USB، با برنامه های همراه برای ارز های دیجیتال مختلف، توسط سیستم عاملی پشتیبانی می شود که به کاربران امکان ارسال و دریافت پرداخت های رمزارز، بررسی حساب های آنها و مدیریت چندین آدرس برای هر ارز دیجیتال از همان دستگاه را می دهد.

 

در حال حاضر با کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X امکان ذخیره و پشتیبانی 1100 نوع رمز ارز مختلف وجود دارد و تعداد آنها به طور مداوم در حال افزایش است.

 

از آنجا که این کیف از یک تراشه بسیار ایمن ساخته شده و از جدیدترین فناوری استفاده می کند، برای هکرها امکان سرقت سکه از این کیف پول سخت افزاری غیرممکن است.

 

کیف پول Ledger Nano X یکپارچه با نسخه های موبایل و رایانه شخصی برنامه همراه Ledger Live کار می کند.

 

کیف پول لجر چگونه نصب می شود؟

 

برای داشتن کیف پول سخت افزاری لجر نانو ، مراحل اصلی زیر را دنبال کنید.

 

قبل از هر چیز، در هنگام تهیه کیف پول، باید با دقت و احتیاط خرید خود را از منبع مورد اعتماد انجام دهید.

 

مرحله 1. دستگاه جدید خود را تنظیم کنید.

 

مرحله 2. کد پین خود را انتخاب کنید.

 

مرحله 3. عبارت بازیابی خود را ذخیره کنید.

 

مراحل فوق از طریق انجام موارد زیر قابل دستیابی است :

 

– برای تنظیم و استفاده از دستگاه لجر خود، نرم افزار مخصوص آن را به نام Ledger Live از وبسایت رسمی ledger دریافت کنید که روی سیستم عامل های Android، Mac OS ، iOS ، Linux و Windows قابل دسترسی است.

 

– برای شروع کار، کیف پول سخت افزاری لجر نانو خود را به عنوان یک دستگاه جدید تنظیم کنید. این تنظیم کلیدهای خصوصی جدید ایجاد می کند، بنابراین می توانید دارایی های ارز دیجیتال خود را مدیریت کنید.

 

– کد پین را انتخاب کنید و عبارت بازیابی 24 کلمه ای جدید خود را یادداشت کنید.

 

کاغذ مخصوص نوشتن 24 کلمه جهت بک آپ کیف پول
کاغذ مخصوص نوشتن 24 کلمه جهت بک آپ کیف پول

 

– به طور متناوب، دستگاه خود را با یک عبارت بازیابی، راه اندازی کنید تا کلیدهای خصوصی مرتبط با عبارت بازیابی موجود را دریافت نمایید.

 

– در اینجا با موفقیت کلیدهای خصوصی جدیدی را برای مدیریت یک مجموعه جدید از حساب در کیف پول سخت افزاری Ledger Nano خود ایجاد کرده اید.

 

– وقتی برنامه را روی دستگاه خود نصب کرده اید، در Ledger Live حساب بانکی اضافه کنید.

 

– پس از آن، می توانید دارایی های ارز دیجیتال خود را دریافت و یا ارسال کنید.

 

– هنگامی که از کیف پول سخت افزاری لجر نانو خود استفاده نمی کنید، حتماً آن را قفل کنید تا مطمئن شوید هیچ کس دیگری نمی تواند از دستگاه شما استفاده کند.

 

چگونه دارایی های دیجیتال خود را دریافت کنید؟

 

اگر یک آدرس دریافت در برنامه Ledger Live ایجاد کنید، می توانید دارایی های دیجیتال خود را در حسابی که مدیریت کرده اید، توسط کیف پول سخت افزاری لجر نانو دریافت کنید. برای دریافت دارایی مراحل زیر را دنبال کنید:

 

– روی برگه انتقال در پایین برنامه ضربه بزنید و گزینه Receive را انتخاب کنید.

 

– حساب را برای اعتبار انتخاب کنید.

 

– دستگاه Ledger که اعتبارتان را مدیریت می کند، وصل کرده و آنلاک کنید.

 

– اپلیکیشن دارایی دیجیتال خود را طبق دستورالعمل باز کنید.

 

– دستورالعمل های روی صفحه را بخوانید و گزینه تأیید را انتخاب کنید تا آدرس دریافتی در دستگاه Ledger خود را ببینید.

 

– آدرس را مشاهده کرده و تأیید کنید که همان آدرسی است که در Ledger Live نشان داده شده است.

 

– اگر آدرس ها مطابقت دارند، آدرس را در کیف پول سخت افزاری Ledger Nano خود تأیید کنید.

 

– روی Copy یا Share کلیک کنید و آدرس را با فرستنده معامله به اشتراک بگذارید. در هنگام کپی کردن آدرس و چسباندن آن دقت کنید که آدرس تغییر نکند یا به دکمه تأیید دوباره، ضربه بزنید تا آدرس دوباره روی دستگاهتان نمایش داده شود.

 

جعبه کیف سخت افزاری لجر
جعبه کیف سخت افزاری لجر

 

مزایای استفاده از کیف پول سخت افزاری لجر نانو

 

1 – امنیت بالا : کیف پول سخت افزاری لجر امنیت بسیار بالایی دارد و بدلیل اینکه فقط از طریق یک نرم افزار واسط امن به کیف پول وصل می شود ، مدت زمان زیادی بصورت آنلاین کار نمی کند بنابراین هک کردن آن بوسیله هکرها تقریبا غیرممکن است.

2 – عبور از تحریم های مسخره در دنیای کریپتوکارنسی : اصل دنیای کریپتوکارنسی بر غیرمتمرکز بودن و به نوعی عدم کنترل شخص ، شرکت یا دولتی بر آن است. ولی متاسفانه مشاهده می کنیم که ماهیت این دنیا با دخالت برخی از صرافی هایی نظیر بایننس ، بیترکس و ….. که شهروندان ایران و برخی از کشورهای جهان را مورد تحریم خودشان قرار داده اند به زیر سوال رفته است. بنابراین با داشتن کیف پول سخت افزاری دیگر تحریم معنا و مفهومی ندارد. زیرا همه چیز در دستان خودتان است. کلید خصوصی و همه چیز در دستان شماست.

3 – همیشه در دسترس است : ممکنه برخی از صرافی ها بدلایل تعمیرات یا ارتقای نرم افزاری برای مدتی از دسترس خارج شوند و همان موقع شما نیز به ارز دیجیتال خودتان نیازمند شوید. آنوقت چیکار می توان کرد؟ هیچی . فقط صبر تا دوباره آن صرافی یا کیف پول که کنترلش در دست شما نیست مجددا راه اندازی شود. ولی با کیف پول سخت افزاری دیگر این مشکلات وجود ندارد و هر موقع ارز شما در کیف پولتان نیاز به ارسال یا دریافت داشت در دسترس است.

4 – کار با کیف پول سخت افزاری لجر نانو واقعا ساده و راحت است حتی برای مبتدیان.

 

5 – درصورت مفقود شدن کیف پول سخت افزاری با داشتن 24 لغتی که در ابتدا در جای امن یادداشت کرده اید براحتی کیف پول شما قابل بازیابی است. اگر کیف پول سخت افزاری حتی سرقت هم شود هیچکس بدون داشتن آن 24 کلمه نمی تواند وارد آن شود و دسترسی به کیف پول پیدا کند. ولی اگر آن 24 لغت بازیابی بدست کسی بی افتد آنگاه می تواند با خرید یک کیف پول سخت افزاری نو ، کیف پول شما رو بازیابی کند و آن را بدست آورد. بنابراین در حفظ آن بسیار کوشا باشید و در یک جای بسیار امن از آن نگهداری کنید و همچنین در چند جا یادداشت کنید تا از بین نرود.

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

کیف پول تراست ولت trust wallet کیف پولی امن برای صرافی بایننس

کیف پول تراست ولت trust wallet کیف پولی امن برای صرافی بایننس

زمان مطالعه : 7 دقیقه کیف پول تراست ولت trust wallet کیف پولی امن برای صرافی بایننس : کیف پول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *