صرافی کوینکس

ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه

ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن : این مقاله سعی میکند برای همه مواردی که باید در مورد ارز دیجیتال دش Dash بدانید نوشته و تدوین شود. امروزه هرکسی هرجای جهان که باشد در مورد بیت کوین و ارزهای رمزپایه صحبت می کند. اما در این بین و بعد از بیت کوین ارزهای دیجیتال زیادی با عنوان کریپتوکارنسی بوجود آمدند. یکی از این کریپتوکارنسی ها ارز دیجیتال دش Dash می باشد که بعد از بیت کوین و برپایه ایده شکل گیری بیت کوین بوجود آمد و سعی بر این داشت تا برخی از موارد را که برای بیتکوین ایراد تلقی میشد (از نظر سازنده و سازندگان ارز دیجیتال دش Dash ) رفع نماید.

ارز دیجیتال دش Dash یا دش کوین ( Dash Coin ) چیست؟

 

ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن
ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن

در پرداخت های بیتکوین و تراکنش های آن اگر کمترین هزینه تراکنش را بپردازید حداقل باید 15 دقیقه صبر کنید تا معامله شما انجام شود.

به عبارت دیگر برای پرداخت ها و تراکنش های ناچیز نیاز همان مدت زمان باید صبر کنید که برای تراکنش های بزرگ گاها لازم است.

فردی به نام ایوان دافیلد فهمید که این بسیار مشکل ساز است و به فکر راه حل افتاد. ایوان دافیلد در سال 2010 میلادی با بیت کوین روبرو شد و از این فناوری بسیار تحت تأثیر قرار گرفت ، با این حال ، او از سرعت کند معاملات و کمبود حریم شخصی راضی نبود و از منتقدانی با ایده هایی بیشمار برای بهبود بیتکوین بود.

او ایده های بی شماری در مورد چگونگی کارکرد بهتر بیت کوین داشت اما توان و اجازه تغییر نداشت.

به همین دلیل تصمیم گرفت در 18 ژانویه 2014 از کد هسته بیت کوین استفاده کند و رمزنگاری خود را ایجاد کند و ایده هایش را بوجود آورد.

ارز دیجیتال دش Dash در 18 ژانویه 2014 توسط توسعه دهنده آن Evan Duffield ایجاد شد. ارز دیجیتال دش Dash در ابتدا با نام XCoin (XCO) منتشر شد.

در فوریه 2014 ، این نام به “Darkcoin” تغییر یافت. سرانجام و در 25 مارس 2015 ، Darkcoin به عنوان “دش Dash” معرفی شد.

عبور بیت کوین از مرز قیمت 1000 دلار در 6 ماه زمینه ساز شکل گیری ارز دیجیتال دش Dash شد

از اواخر دسامبر سال 2016 هنگامی که قیمت بیت کوین از مرز 1000 دلار عبور کرد ، سرمایه گذاری بر روی کریپتو کارنسی cryptocurrency رشد دیوانه واری را تجربه کرد.

در پایان سال 2016 ، بازار انباشت رمزنگاری 17 میلیارد دلار بود. که در اواسط سال 2017 و بعد از کمتر از یکسال از مرز 110 میلیارد دلار گذشت.


شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد : 👇👇👇👇👇👇👇👇

 

شبکه نم NEM چیست و همه چیز درباره ارز دیجیتال آن بنام زم XEM


این رشد شگرف مثبت + 500٪ فقط در شش ماه اتفاق افتاد. اما در این بین و بر اساس تجربه و روند تاریخی موارد مشابه در اقتصاد سوالات زیادی وجود داشت. از جمله اینکه :

آیا این یک حباب است و در انتظار ترکیدن است؟ یا آیا این ” ارز دیجیتال ” واقعی است؟ من معتقدم که واقعی است. درست مانند اینکه اینترنت باعث عدم تمرکز محتوا و دانسته ها شد همین اتفاق با پول میتواند رخ دهد. فناوری blockchain بیت کوین باعث می شود پول غیرمتمرکز شود.

پایگاه اینترنتی دش Dash :

www.dash.org

ارز دیجیتال دش Dash یکی از مدعیان نسل جدید ارزهای رمزنگاری شده

یکی از ویژگی های که بیت کوین دارد معاملات خصوصی و ناشناس است. این ویژگی بیت کوین نسل جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده به نام Cryptocur ارز های ناشناس را به وجود آورده است.

ارز دیجیتال دش Dash یکی از مدعیان این نژاد جدید است. دش Dash – پول دیجیتال از نظر خودش یکی از امیدوارترین سکه های جایگزین بیت کوین است.

ارز دیجیتال دش Dash چیست؟

1- ارز دیجیتال دش Dash برخلاف سایر پروژه های رمزنگاری مانند Ethereum یا Stratis که بیشتر یک بستر توسعه هستند. از خود به عنوان پول نقد الکترونیکی غیر متمرکز یاد می کند.

دش Dash بر اساس کد اصلی بیت کوین با افزودن ویژگی های جدید (مانند حریم خصوصی و معاملات سریع) ساخته شده است.

2- مانند BTC بیتکوین ، ارز دیجیتال دش Dash منبع باز است و دارای blockchain ، زیرساخت کیف پول و شبکه خاص خود است. اما برخلاف بیتکوین BTC ، مبلغ معامله آن بسیار ناچیز است.

3- به نظر می رسد که دش Dash فقط به عنوان پول دیجیتال برای اینترنت باقی خواهد ماند.

کاربردهای دش Dash

کاربردهای دش : یکی از دلایل شکل گیری ارز دیجیتال Dash سرعت بخشیدن به معاملات با تراکنش های پایین بود. شاید مهمترین کاربد ارز دیجیتال دش همین دلیل و هدف شکل گیری آن یعنی انجام سریع تراکنش های با مبالغ پایین و ارزان باشد که مناسب طیف وسیعی از افراد می باشد که روزانه ممکن است تراکنش های پایین را ثبت کنند و قادر به انجام سرمایه گذاری های بزرگ نباشند.

 

کاربردهای ارز دیجیتال دش Dash
کاربردهای ارز دیجیتال دش Dash

عرضه سکه ارز دیجیتال Dash

ارز دیجیتال دش Dash به گونه ای طراحی شده است که در کل 18 میلیون سکه داشته باشد. میزان گردش دش Dash حدود 8 میلیون نفر است و در سال 2300 (وقتی هیچکدام از ما زنده نباشد) به 18 میلیون نفر می رسد. ارز دیجیتال دش Dash دارای یک رشد متغیر است که هر سال با نرخ 7.1٪ کاهش می یابد. میانگین مدت زمان استخراج آن 2.5 دقیقه روی بلاکچین Dash است که چهار برابر سریعتر از بیت کوین ایجاد می کند.

بازار ارز دیجیتال Dash

در زمان نگارش این مقاله ، کل عرضه در گردش سکه Dash حدود 9 میلیون سکه به ارز تقریبی یک میلیارد و صد و هفتاد و پنج میلیون دلار است و قیمت هر یک واحد آن 126 دلار است.

چند مورد از مزیت ها و نکات مثبت دش Dash

دش Dash به یکی از قوی ترین ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان تبدیل شده است. همچنان که هر چه بیشتر به توده ها توجه می شود جایگاه خود را در صنعت اثبات می کند.

این ارز دیجیتال به یکی از سریعترین ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان تبدیل شده است. اگر سرمایه گذار جدیدی در زمینه رمزنگاری هستید اما نمی دانید چرا ارز دیجیتال دش Dash برای شما مناسب است. ادامه مطلب را دنبال کنید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

بازار ارز دیجیتال دش Dash
بازار ارز دیجیتال دش Dash

1- مشکلات مقیاس پذیری و شبکه بیت کوین را ندارد

سرمایه گذاران می دانند که بیت کوین درگیر اختلاف در مورد اختلاف نظر در مورد چگونگی مقیاس بندی و شبکه است.

حتی یک کاربر بار اول برای معامله متوسط 8 دلاری لازم است برای تأیید یک یا چندین دقیقه یا ساعت و حتی گاهی وقت ها تمام روز را صبر کند و احتمالاً سؤالاتی در مورد این موضوع دارد.

اینها در واقع دو مشکل هستند که به یک مشکل رسیده اند :

مقیاس بندی و شبکه که دش Dash هر دو را حل کرده است. ارز دیجیتال دش Dash یک مکانیزم رأی دهی را اتخاذ کرده است که به موجب آن سرمایه گذاران می توانند رای دهند که چه تغییراتی در شبکه لازم است پیاده سازی شود. در نتیجه دش Dash نقشه راه یکپارچه و مفصلی دارد که دقیقاً چگونه می تواند معاملات ارزان و فوری را در ثانیه ارائه دهد.

2- بودجه توسعه ماهانه 2.5 میلیون دلار دارد

یکی از جالب ترین چیزها برای سرمایه گذاران تازه ارز دیجیتال دش Dash بودجه ماهانه 2.5 میلیون دلاری آن است.دش Dash حدود 90٪ از سود خود را خرج توسعه خود می کند و یا سکه های جدیدی که هر ماه ایجاد می شود ، به طور مساوی بین استخراج کنندگان و کاربران توزیع میکند.

این برای ارز دیجیتال دش Dash یک مزیت رقابتی قابل توجهی نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال می دهد ، زیرا نشان دهنده بودجه کافی برای ایجاد و پرورش یک اکوسیستم پر رونق و بدون هیچ گونه نفوذ بیرونی را دارد : هیچ صندوق پول ، بنیاد ، سرمایه گذار و هیچ شرکتی در آن مشارکت ندارد. اکوسیستم Dash خودش را تأمین می کند.

3- دش Dash بسیار غیر متمرکزتر از بیشتر ارز هاست

یک تصور غلط این است که بخاطر بودجه محکم و سرمایه ارز دیجیتال دش Dash و به دلیل اینکه “مدیر عامل دارد” ، دش Dash یک ارز متمرکز است. اما این واقعیت ندارد زیرا دش Dash از بیشتر پروژه های اصلی رمزنگاری غیر متمرکز تر است.

به دلیل سیستم مدیریتی که قبلاً به آن اشاره شد ، سرمایه گذاران به جای اینکه درمانده بمانند در واقع می توانند در جهت تأمین اعتبار و توسعه رأی دهند.

در نتیجه داشتن بیش از 4500 عضو مختلف در تصمیم گیری Dash که دارای سه گروه اصلی است که توسط شبکه (Dash Core ، Dash Labs ، Dash Force) تأمین می شوند و همه به طور مستقل اداره می شوند و همچنین ده ها پیمانکار دیگر که تحت شبکه کار می کنند نشان میدهد که دش غیرمتمرکز است.

1/5 - (1 امتیاز)

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

ارز دیجیتال تزوس Tezos

ارز دیجیتال تزوس Tezos چیست ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه ارز دیجیتال تزوس Tezos چیست ؟ ارز دیجیتال تزوس، دارای بلاک چینی شبیه به بلاک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *