صرافی کوینکس

بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) چیست و همه چیز درباره آن

زمان مطالعه : 7 دقیقه

بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) چیست و همه چیز درباره آن : بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV ) یک ارز دیجیتال تقریبا جدید می باشد که از هاردفورک ( انشعاب ) بیت کوین کش بوجود آمده است. اختلاف بین شرکای بیت کوین کش باعث جدا شدن آقای ” کریگ استیون رایت ” از این تیم و بوجود آمدن بیت کوین اس وی شد. Bitcoin SV را با علامت اختصاری BSV نمایش می دهند. در ادامه این مقاله مفید توضیحات مفصلی درباره این ارز دیجیتال ارائه کرده ایم. امیدواریم که مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

 

بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV ) چیست ؟

 

همانطور که قبلا در مقاله ” بیت کوین کش چیست ” توضیح داده شد ، بعد از انتقاداتی که بر بیت کوین مبنی بر عدم مقیاس پذیری ، کارمزد بالای تراکنش و افزایش درجه سختی استخراج وارد شد، توسعه دهندگان بیت کوین برای رفع این مشکلات خواستار تغییر و افزایش سایز بلوک های بیت کوین شدند .

 

بیت کوین اس وی Bitcoin SV چیست
بیت کوین اس وی Bitcoin SV چیست

 

ازآنجایی که نتوانستند نظر اعضای جامعه بیت کوین را برای اعمال تغییرات مورد نظر جلب کنند ناچارا در تاریخ 1 آگوست 2017 میلادی بیت کوین وارد یک انشعاب (hard work) جدید شد و در نتیجه آن یک انشعاب کامل از بلاک چین بیت کوین جدا شد و بیت کوین کش نام گرفت.

 

در تاریخ 15 نوامبر 2018 میلادی به دلیل عدم توافق توسعه دهندگان بیت کوین کش بر سر به روز رسانی این کوین ، این بار بیت کوین کش وارد هاردفورک شد و بلاک چین آن به دوشاخه Bitcoin ABC و Bitcoin SV تقسیم شد. آقای ” کریگ استیون رایت ( Craig Steven Wright ) ” که یک تاجر ، برنامه نویس و به واقع یک دانشمند رایانه استرالیایی است ، سازنده و خالق Bitcoin SV می باشد که تاکنون تلاش های زیادی را برای ارتقای شبکه این ارز دیجیتال انجام داده است.

 

در اثر تلاش های وی هم اکنون ارز دیجیتال بیت کوین اس وی که عمر چندانی هم ندارد ، در رتبه ی نهم جدول برترین ارزهای دیجیتال قرار گرفته است و یکی از مهمترین ارزهای دیجیتال محسوب می شود. یکبار هم آقای رایت خالق Bitcoin SV مدعی بود که ساتوشی ناکاموتوی واقعی ( خالق اصلی بیت کوین ) است که البته ادعای وی بعد از مدتی بدلیل عدم وجود مدارک کافی رد شد.

 

از آنجایی که Bitcoin ABC مورد پشتیبانی بیشتری نسبت به بیت کوین اس وی قرار گرفت از این رو وارد شاخه اصلی شد و مجددا به همان بیت کوین کش اصلی تبدیل گردید. و اما اینکه سرگذشت Bitcoin SV چه شد و چه ماجرایی را دنبال کرد موضوع مقاله ای است که می خواهیم در اینجا به آن بپردازیم.

 

ارز دیجیتال بیت کوین اس وی و همه چیز درباره آن

 

پس از هاردفورک بیت کوین کش و تقسیم بلاک چین آن به دو شاخه Bitcoin ABC و Bitcoin SV ، طرفداران Bitcoin SV در تلاش بودند تا تغییرات بزرگی در شبکه بیت کوین کش اعمال کنند و با افزایش سایز بلاک های آن ازMB 32 به MB 128 مقیاس پذیری آن شبکه را ارتقاء دهند.

 

در طراحی بیت کوین اس وی سعی شده تا پروتکل های اصلی بیت کوین که حاصل دیدگاه خالق آن یعنی ساتوشی ناکاموتو است دوباره مورد بررسی قرار بگیرد به همین دلیل نام  “Satoshi Vision” یا چشم انداز ساتوشی برای آن انتخاب گردید و پس از استقبال از سوی طرفداران در نوامبر سال 2018 میلادی به لیست کوین های موجود در کوین مارکت کپ اضافه گردید.

 

کریگ استیون رایت خالق ارز دیجیتال بیت کوین اس وی
کریگ استیون رایت خالق ارز دیجیتال بیت کوین اس وی

 

سازندگان و طرفداران بیت کوین اس وی معتقدند که تمام قابلیت های مفید بیت کوین در شبکه بلاک چین بیت کوینSV گنجانده شده است و بیان می کنند که این ارز دیجیتال ، در واقع همان بیت کوین اصلی است از این رو شرکت ها می توانند جهت فراهم کردن شرایط با ثبات و نیز مقیاس مورد نظرشان برای سرمایه گذاری به Bitcoin SV و بلاک چین مبتنی بر آن اعتماد کنند.

 

برای اینکه رمز ارز بیت کوین کش بتواند به عنوان یک رمز ارز واقعی جایگاه خود را در عرصه ارزهای دیجیتال پیدا کند باید سرعت انجام تراکنش ها را بهبود بخشد و ظرفیت لازم جهت پردازش حجم بالای معاملات را داشته باشد که این مسائل در نقشه راه بیت کوین SV با مد نظر قرار دادن افزایش ظرفیت و اندازه بلاک ها بطور کامل در نظر گرفته شده است.

 

از طرفی توسعه دهندگان BSV معتقدند که بیت کوین کش برای اینکه بتواند در ردیف ارزهای جهانی قرار گیرد باید آمادگی لازم برای تطابق و هماهنگی یک سطح امنیتی بالا با یک سیستم پولی را کسب کند . بیت کوین اس وی برای رسیدن به چنین عملکردی، بر روی تضمین کیفیت دقیق نرم افزارهای استخراج شبکه ، متمرکز شده است.

 

ناگفته نماند که سرعت تراکنش ها اساسی ترین کلید تبدیل شدن بیت کوین کش به یک ارز جهانی است و بالابردن امنیت می تواند گامی در جهت معاملات ایمن با سرعت بالا تلقی گردد که این مساله نیز یکی دیگر از اهداف و اولویت های لحاظ شده در نقشه راه BSV است.

 

بنا بر این نقشه راه Bitcoin SV بیانگر چهار زمینه کلیدی در جهت توسعه تا سال 2019 میلادی می باشد که عبارتند از ثبات قیمت ، مقیاس پذیری ، امنیت و سرعت تراکنش .

 

سایت رسمی بیت کوین اس وی : bitcoinsv.io

 

دلایل حذف Bitcoin SV از صرافی بایننس

 

صرافی بایننس با حذف بیت کوین اس وی از لیست رمز ارزهای خود ، سایر صرافی ها را از جمله صرافی هایی نظیر کرکن و شیپ شیفت را نیز وادار به این کار کرد.

 

ژانگ پنگ ژائو (مدیر عامل بایننس) با بیان اینکه این ارز فاقد استاندارهای لازم جهت ارائه توسط این صرافی است ، ادعا می کند که این ارز همان بیت کوین واقعی است و آنرا از لیست ارزهای خود حذف می کند.

 

لازم به ذکر است که پس از درگیری ها ، اتهامات و توهین هایی که بین ژائو و سرمایه گذاران BSV روی داد صرافی بایننس، BSV را از لیست خود به بهانه های واهی خارج کرد.

 

Bitcoin SV
Bitcoin SV

 

( گفتنی است مدیرعامل بایننس در پی حواشی مبنی بر ادعای گریک رایت که خود را همان ساتوشی ناکاموتو معروف خوانده بود، هشدار داد در صورت ادامه این ادعا ، ممکن است BSV را از لیست ارزهای خود حذف کنند.)

 

ژائو این کار را یک تصمیم درست عنوان کرد ،پس از آن آنتونی پامپلیانو، یکی از بنیانگذاران شرکت مدیریت سرمایه مورگان گریک ، همه صرافی های بزرگ را برای حذف همزمان BSV در تاریخ یکم می فراخواند. بلاک چین و شیپ شیفت به این دسته ملحق شدند و بایننس را همراهی کردند ، صرافی کرکن نیز پس از برگزاری یک همه پرسی عمومی با نظر اکثر آراء ارز BSV را حذف کرد.

 

حذف Bitcoin SV به دلایل زیر برای بایننس سودمند بوده است :

 

اولین دلیل آن حجم معاملات بسیار کم و ناچیز BSV بود که حذف این رمز ارز با این حجم پایین ضرری به کسب و کار آنها وارد نخواهد کرد.

 

دلیل دوم اینکه حذف BSV که باعث مرافعات ، کلاهبرداری و دارای موسس جعلی بود ، طرفداران زیادی را از این صنعت برای بایننس بوجود آورد.

 

دلیل بعدی اینکه ژائو با عمل به هشدار خود نشان داد که از اصول خود دفاع کرده و مانند یک رهبر واقعی عمل می کند و با این عمل بایننس را به عنوان یک رهبر واقعی در میان سایر صرافی ها منصوب کرد.

 

از مزیت های دیگری که حذف بیت کوین اس وی برای بایننس داشت این بود که از آنجایی که BSV یک ارز طرد شده از جامعه رمزنگاری است ، صرافی هایی که آنرا حذف نکرده اند ، اعتبار خود را در سطح عمومی از دست خواهند داد و از اینرو بایننس قدرتمندتر از گذشته خواهد شد.

 

شاید این سوال برایتان پیش آید که با حذف Bitcoin SV از صرافی هایی نظیر بایننس، کراکن و … در حال حاضر تکلیف خرید و فروش این کوین چگونه خواهد شد، در اینجا باید بگوییم که هنوز تعداد زیادی صرافی از این کوین حمایت می کنند که شما می توانید از طریق این صرافی ها اقدام به خرید و فروش Bitcoin SV نمایید.

 

در لیست زیر برخی از این صرافی ها نام برده شده اند :

 

CoinTree

Bittrex

Huobi

KUcoin

 

برخی از مزایای بیت کوین اس وی

 

مقیاس بالا : سایز بلاک در بیت کوین اس وی ،128 مگابایت است. سایز بلاک در بیت کوین کش اصلی 32 مگابایت می باشد . این افزایش سایز بلاک باعث انجام معاملات بیشتری در شبکه می شود.

 

هزینه معاملات کم : به حداقل رساندن هزینه معاملات یکی از اهداف توسعه دهندگان این ارز بود . اکنون معادلات ارزان ، سریع و در مقیاس بالا کلید موفقیت این ارز جدید هستند.

 

توسعه شبکه : اجرای دیدگاه ساتوشی در بلاک چین موجود نیاز به کارهای زیادی جهت توسعه دارد، از این رو بیت کوین اس وی زنجیره ایست که نسبت به رقیب خود یعنی Bitcoin ABC تغییرات بیشتری را متحمل شده است.

 

مزایای بیت کوین اس وی
مزایای بیت کوین اس وی

 

کیف پول های Bitcoin SV

 

برای نگهداری ارز دیجیتال بیت کوین اس وی کیف های پول متعددی وجود دارد که برخی از آنها شامل موارد زیر است :

 

• HandCash(کیف پول موبایلی)

این کیف های پول امکان انجام تراکنش های NFC را دارا می باشند. نسخه اولیه این کیف پول به صورت بتا موجود است و امکان دانلود آن برای تمام دستگاه ها با سیستم اندروید و IOS وجود دارد. HandCash یک کلاینت تایید اعتبارساده شده بیت کوین کش است و هدف از راه اندازی این کیف پول سهولت و راحتی استفاده و دارابودن یکسری ویژگی های یکتا و منحصر به فرد است.

 

• CentBee ( کیف پول موبایلی)

CentBee یک کیف پول موبایل و دارای محیطی کاربر پسند است و امکان دریافت و پرداخت و ذخیره بیت کوین اس وی را فراهم می آورد.

 

• Coinomi( کیف پول موبایل و دسکتاپ)

این کیف پول در ابتدا برای تلفن های همراه طراحی شد ولی اکنون نسخه دسکتاپ آن نیز موجود می باشد. این کیف پول امکان استفاده از به روزترین و ایمن ترین قابلیت ها را فراهم می کند. همچنین امکان دسترسی سریع به دارایی دیجیتال را برای کاربران خود مهیا می کند.

 

• Electrum SV (کیف پول دسکتاپ)

دارای یک رویکرد کاربرپسند است و ویژگی مهم آن این است که دارای ابزاری برای کاربران است که می توانند به راحتی و با خیال راحت شبکه های BCH قبل از فورک خود را به سکه های بیت کوین اس وی تقسیم کنند.

 

• Guarda (کیف پول آنلاین)

این کیف پول به جهت ویژگی خاص آن یعنی در اختیار قرار دادن کلید خصوصی به کاربر ، اخیرا مورد توجه علاقه مندان در حوزه رمزارزها قرار گرفته است، و از بیش از 50 رمز ارز پشتیبانی می کند. این کیف دارای نسخه دسکتاپ ، وب ، موبایل و افزونه گوگل کروم می باشد.

 

 

قیمت لحظه ای بیت کوین اس وی

 

[ccpw id=”853″]
به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن

ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه ارز دیجیتال دش Dash چیست و کاربردهای آن : این مقاله سعی میکند برای همه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *