صرافی کوینکس

تعریف بیت کوین به زبان ساده چیست ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه

تعریف بیت کوین به زبان ساده چیست و آینده آن به کجا خواهد انجامید : بیت کوین به زبان ساده، نوعی ارز دیجیتال است. در واقع هر بیت کوین یک نوع فایل رایانه ای است که در رایانه بصورت الکترونیکی ایجاد و نگهداری می شود. بیت کوین توسط یک اپلیکیشن در هر کیف پول دیجیتالی روی تلفن هوشمند ذخیره می شود. همچنین توسط برنامه کامپیوتری قابل ذخیره شدن در رایانه است. چندین روش برای تبدیل بیت کوین به پول نقد و درنهایت انتقال آن به حساب بانکی سنتی امکان پذیر است.

تعریف بیت کوین به زبان ساده چیست؟

بیت کوین به زبان ساده، در واقع نوعی ارز دیجیتال است. این ارز به این صورت تعریف می شود که هر بیت کوین اساساً یک نوع از فایل رایانه ای است که در رایانه بصورت الکترونیکی ایجاد و نگهداری می شود. بیت کوین توسط یک اپلیکیشن در هر کیف پول دیجیتالی روی تلفن هوشمند ذخیره می شود.

 

تعریف بیت کوین به زبان ساده
تعریف بیت کوین به زبان ساده

همچنین توسط برنامه کامپیوتری قابل ذخیره شدن در رایانه است. افراد می توانند تمام سرمایه بیت کوین (یا بخشی از آن) را به کیف پول دیجیتالی شما ارسال کنند و شما می توانید بیت کوین را به افراد دیگر انتقال دهید.تک تک تراکنش ها در یک لیست عمومی به نام بلاک چین ثبت می شود.

بیت کوین به زبان ساده، مانند دیگر پول های کاغذی از قبیل دلار، یورو یا ین نیست که توسط بانک های مرکزی یا اعتبارات مالی چاپ و منتشر شوند. بیت کوین اولین نمونه از ارز دیجیتال است که توسط مردم و مشاغل سراسر دنیا با استفاده از نرم افزار رایانه ای پیشرفته و با حل کردن توابع ریاضی تولید می شود.

نحوه تولید بیت کوین به زبان ساده چگونه است؟

در سال 2008 میلادی شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار، ارز دیجیتال بیت کوین را به عنوان یک وسیله مبادله بر اساس ریاضیات پیشنهاد داد.

بیت کوین به زبان ساده، وسیله ای برای پرداخت یا انتقال دارایی است که مستقل از مقامات دولتی مانند بانک های مرکزی عمل می کند که به طور سنتی عرضه پول و در دسترس بودن ارز در بازار جهانی را کنترل می کنند.

از بسیاری جهات، بیت کوین یک ارز معاملات جهانی است. نقل و انتقالات بلافاصله از طریق رایانه و با تراکنش هایی با هزینه کم انجام می شود. بیت کوین از طریق سیستم سنتی بانکی جابجا نمی شود، بلکه از یک کیف پول رایانه ای به کیف پول دیگری منتقل می شود.

بیت کوین به زبان ساده، مانند ارز کاغذی نیست و نمی توان آن را در جیب یا کیف پول نگه داشت، بلکه صرفاً یک وسیله مبادله مبتنی بر رایانه است.

استخراج بیت کوین توسط حل کردن توابع پیشرفته ریاضی انجام می شود و البته در کل فقط بیست و یک میلیون سکه وجود دارد. با این حال، برای رشد بیت کوین به زبان ساده باید گفت که بیت کوین قابل تقسیم است، بنابراین پتانسیل رشد برای تراکنش های این ارز نامحدود است.

یکی از جالب ترین اختراعاتی که در کنار بیت کوین به وجود آمده است بلاک چین و فناوری دفتر حساب توزیع شده یا ledger (DLT) است. در مورد عملیات سنتی حسابداری و اصلاحات تسویه حساب برای امور مالی، DLT از پتانسیل های شگفت انگیزی برخوردار است. در مورد مالکیت بیت کوین به زبان ساده، باید گفت که توسط DLT ردیابی می شود و این دفتر حساب امکان انتقال کارآمد و فوری بیت کوین را فراهم می کند.

 

نحوه تولید بیت کوین به زبان ساده
نحوه تولید بیت کوین به زبان ساده

ویژگی های بیت کوین کدامند؟

بیت کوین به زبان ساده، چندین ویژگی دارد که آن را از ارزهای سنتی به عنوان وسیله مبادلات جهانی کنار می گذارد.

– بانکهای مرکزی یا سازمان های اعتبار مالی، تعداد بیت کوین ها را کنترل نمی کنند. این امر به صورت غیر متمرکز و توسط کلیه استفاده کنندگان انجام پذیر است. هرکسی که دارای رایانه باشد می تواند یک آدرس بیت کوین را تنظیم کند تا در عرض چند ثانیه بیت کوین را دریافت نماید یا انتقال دهد.

– در تولید بیت کوین به زبان ساده باید گفت که تولید کننده بیت کوین ناشناس است، ارز دیجیتال به کاربران امکان می دهد چندین آدرس را حفظ کنند و تنظیم آدرس نیاز به اطلاعات شخصی ندارد.

فناوری DLT باعث می شود بیت کوین کاملاً شفاف باشد. به دلیل آنکه جزئیات آن با آدرس مربوط به هر تراکنشی که اتفاق می افتد، در DLT ذخیره می شود.

– در مورد خرید و فروش بیت کوین مرزی وجود ندارد و معاملات آن فوری است یعنی به سرعت پس از انجام کار، معامله نهایی می شود. در همین حال، هزینه های محدودی برای مبادلات وجود دارد و مبادلات بین المللی و داخلی مشمول کارمزدهای انتقال نرخ ارز خارجی نمی شوند.

 

بیت کوین بر روی شبکه بلاک چین فعالیت می کند
بیت کوین بر روی شبکه بلاک چین فعالیت می کند

آیا می توان بیت کوین را به پول نقد تبدیل کرد؟

برای مبادلات بیت کوین به زبان ساده باید گفت چندین روش برای تبدیل آن به پول نقد و درنهایت انتقال آن به حساب بانکی سنتی امکان پذیر است.

– بیت کوین را به هر صرافی ارز دیجیتال مانند Binance یا Coinbase می توانید بفروشید.

معامله با صرافی، ساده ترین روش برای فروش بیت کوین و واریز پول حاصل از آن مستقیماً به یک حساب بانکی می باشد.

– از دستگاه خودپرداز بیت کوین استفاده کنید.

در بسیاری از کشورهای جهان امکان استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین وجود دارد و برای مبادله بیت کوین به زبان ساده باید گفت که دریافت پول نقد به جای بیت کوین توسط خود پردازها امکان پذیر است. در حال حاضر اندکی بیش از 2200 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان پخش شده اند. اگر شخص معتمدی در نزدیکی شما قرار دارد، می توانید از او بخواهید تبادل بیت کوین با پول نقد را توسط خودپرداز برای شما انجام دهد.

– دبیت کارت بیت کوین دریافت کنید.

چندین وب سایت به شما امکان می دهند بیت کوین را بفروشید و یک دبیت کارت ( Debit card ) پیش پرداخت در ازای آن دریافت کنید.

– بیت کوین را به دوستان خود بفروشید.

برای فروش بیت کوین به زبان ساده می توان گفت که اگر دوستانی دارید که می خواهند بیت کوین بخرند، می توانید در ازای ارز فیات، ارز دیجیتال خود را به آنها بفروشید. این روش نیاز به داشتن دوستان جویای بیت کوین دارد، البته اگر شما به آنها اعتماد دارید تا کارمزد بیت کوینی را که برای آنها ارسال می کنید، بپردازند.

چرا باید بیت کوین را به حساب بانکی منتقل کرد؟

از نظر تئوری بیت کوین به زبان ساده، می تواند در آینده برای هر نوع خرید استفاده شود. در حال حاضر این جایگزینی برای ارزهای فیات مانند دلار آمریکا وجود دارد که در آینده دیگر نیاز به این جایگزینی نخواهد بود.

بیت کوین به زبان ساده، باید گفت سرانجام خود را جایگزین ارزهای فیات خواهد کرد، این همان ایده ای است که دلیل بسیاری از مردم برای سرمایه گذاری روی بیت کوین است.

البته واقعیت این است که در حال حاضر مشاغل یا افراد نسبتاً معدودی، پرداخت با بیت کوین را می پذیرند. این یکی از دلایلی است که شما ممکن است بخواهید BTC خود را به پول نقد تبدیل کنید تا بتوانید از ارزش بیت کوین خود برای خرید چیزهای واقعی استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل متداول انتقال بیت کوین به زبان ساده اینست که تبدیل آن به پول سنتی در مواقعی ضروری است به عنوان مثال وقتی که قیمت بیت کوین در بازار در حال کاهش است، بهتر است آن را به حساب بانکی خود واریز نمایید. اگر فکر می کنید قیمت بیت کوین همچنان در حال کم شدن است و می خواهید خود را از ضرر محافظت کنید، روش معقولی است که در حالی که منتظر بهبود قیمت بیت کوین هستید، بیت کوین خود را به ارز فیات تبدیل نمایید.

در مورد تبدیل بیت کوین به پول نقد چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

در رابطه با تبدیل بیت کوین به زبان ساده باید گفت، قبل از تبدیل آن به پول نقد و یا انتقال همه BTC خود به حساب بانکی، موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

– پرداخت مالیات. مالیات حتی برای سرمایه گذاران بیت کوین نیز اجتناب ناپذیر است. اگرچه هنوز برخی از حوزه های قضایی موضع خود را درباره بیت کوین و مالیات روشن نکرده اند، اما اکثر مسئولین مالیاتی می گویند که شما برای سودهایی که ممکن است هنگام فروش بیت کوین به صورت نقدی به دست آورید، باید مالیات بپردازید. بهتر است بدانید نمی توانید آن قوانین را نادیده بگیرید و به خاطر داشته باشید که برخی از صرافی های بیت کوین، سود خود را هنگام مبادله پول به مسئولین مالیاتی گزارش می دهند.

– پرداخت کارمزد. بیشتر روش های تبدیل بیت کوین به زبان ساده اینست که در واریز به حساب بانکی که در بالا توضیح داده شد، این کار مستلزم پرداخت هزینه های مبادله یا کارمزد به صرافی است. (البته شاید فروش بیت کوین به طور مستقیم به دوستانتان ممکن است یک استثنا باشد، و کارمزدی از شما نگیرند.)

 

کاری که ایمیل با صنعت پست کرد بیت کوین با دلار خواهد کرد
کاری که ایمیل با صنعت پست کرد بیت کوین با دلار خواهد کرد

آینده بیت کوین به زبان ساده به کجا خواهد انجامید؟

فناوری، طی سال های اخیر دنیا را به مکانی کوچکتر تبدیل کرده است. بیت کوین فرزند انقلاب فناوری است. به عنوان اولین ارز جهانی (یا کالایی) که می تواند توسط مردم در سراسر جهان به عنوان واسطه مبادله ای بدون دخالت دولت ها مورد استفاده قرار گیرد ، ارز دیجیتال همچنان به جذب علاقه مندان و مقاومت مخالفان ادامه خواهد داد.

در مورد استفاده از بیت کوین به زبان ساده باید گفت که در کشورهایی که جریان پول تحت کنترل شدید دولت است، بیت کوین روشی را برای انتقال ثروت به مناطقی از جهان ارائه می دهد که محدودیت ها در آن بسیار کمتر است. علاوه بر این، از آنجا که معاملات بیت کوین ناشناس است، ارز دیجیتال به جذب معاملات متصل به فعالیت های غیرقانونی و خارج از عرف ادامه خواهد داد.

مشخص است که بیت کوین در سراسر جهان علاقه هایی را به خود جذب کرده و از آن استفاده می کند. در سال 2016، بیشتر معاملات بیت کوین در چین اتفاق افتاد. در حقیقت، بی ثباتی گسترده در ارزش بیت کوین که در ابتدای سال 2017 رخ داد و قیمت آن را از 1129 دلار در همان روز به زیر 800 دلار برد، احتمالاً به دلیل گمانه زنی های از چین بدون شواهد محکم بود.

بیت کوین و فرزند عملیاتی آن، فناوری بلاک چین، آینده روشنی در بازارهای جهانی دارند. با این حال، در مورد بیت کوین به زبان ساده باید گفت که این احتمال وجود دارد که دولت ها در سرتاسر جهان در برابر یک دارایی جهانی که در خارج از دسترسشان عمل می کند، مقاومت نموده و می توانند فعالیت های آن را خلاف قوانین و یا دستور کار سیاسی خود قلمداد کنند.

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

ویژگی های بیت کوین و بلاک چین

بیت کوین و بلاک چین چه تفاوت هایی دارند

زمان مطالعه : 6 دقیقه بیت کوین و بلاک چین چه تفاوت هایی دارند : بیت کوین و بلاک چین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *