صرافی کوینکس

بکت Bakkt چیست؟چه کسی بکت را ایجاد کرد؟بکت چگونه کار می کند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه

بکت Bakkt زاییده ی ذهن صاحبان بورس سهام نیویورک است. بکت با ایجاد یک بورس ارز دیجیتال با نظارت دولت ایالات متحده، می خواهد تجارت دارایی های رمزنگاری را به اندازه معاملات سهام قانونی و شفاف کند.

بکت Bakkt چیست؟

صاحب بورس اوراق بهادار نیویورک می خواهد بیت کوین را به جریان اصلی مالی وارد کند. تعریف جریان اصلی شامل سرمایه گذاران سنتی و موسسات مالی است.

اگر بتوان کاری کرد که صاحبان پول سنتی برای خرید و فروش پول جدید (دارایی های دیجیتال) احساس راحتی کنند، یک موج عظیم سرمایه گذار وارد بازی ارز رمزنگاری خواهد شد و حتی ممکن است این دارایی ها در بازارهای اصلی تثبیت شوند.

این نوید بکت است، بستر جدیدی که امیدوار است بتواند به مدخل سرمایه گذاران شرکتی جهت ورود به بازار دارایی های دیجیتال تبدیل شود.

بکت Bakkt چیست؟
بکت Bakkt چیست؟

بکت چیست؟

بکت اساساً بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) برای بیت کوین است. این پلتفرم فرصت را برای موسسات فراهم می کند تا دارایی های دیجیتالی را در محیطی تحت نظارت دولت فدرال ایالات متحده خرید و فروش کنند. این بدان معناست که سرمایه گذاران می توانند سهولت، حجم و امنیت را در معاملات بیت کوین همانند چیزی که در بورسهای سنتی از آن لذت می برند، تجربه کنند.

در حال حاضر، سرمایه گذاران سنتی از بیت کوین به دلیل کمبود زیرساخت و قانونگذاری دوری می جویند. بکت امیدوار است که با ارائه فضایی بسیار قانونی برای محصولاتی مانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک بیت کوین، آنها را به خود جلب کند.

چه کسی بکت را ایجاد کرد؟

بکت محصول بورس بین المللی(ICE) ، از ابتکارات مالک بورس سهام نیویورک (NYSE) است. ICE توسط غول وال استریت، جفری اسپرچر، که همچنین به عنوان رئیس NYSE فعالیت می کند، اداره می شود. وی کلی لوفلر، مدیر سابق ICE ، را به عنوان مدیرعامل بکت منصوب کرد.

اسپرچر متوجه شد که بسیاری از سرمایه گذاران سنتی منتظر بهانه ای برای وارد شدن در معاملات ارزهای رمزپایه هستند اما آنها به بازاری شفاف و قانون گذاری شده به روش صحیح نیاز داشتند. بنابراینICE بکت را برای پاسخگویی به تقاضای سرمایه گذاران ایجاد کرد.

آیا می دانید؟

مدیر عامل شرکت بکت، کلی لوفلر در فهرست 100 نفر از با نفوذترین افراد مجله Worth Magazine در امور مالی جهانی قرار دارد.


بیشتر بخوانید🔻🔻🔻🔻🔻🔻

پیشگویی های خیره کننده فراکتال عنوان می کنند بیت کوین به زودی به سطح 12000 دلار باز خواهد گشت
توکن بیسیک اتنشن (BAT) طراحی شده برای شفاف تر شدن تبلیغات دیجیتال
ریپل مدیر اجرایی گلدمن ساکس را استخدام کرد


یک تاریخچه مختصر

آگوست 2018 – پلتفرم بکت توسط شرکت مادر بورس بین المللی (ICE) معرفی شد

دسامبر 2018 – بکت 182.5 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد

ژانویه 2019 – بکت پس از انتظار کوتاه مدت برای تاییدیه های قانونی راه اندازی شد

چه چیز ویژه ای در بکت وجود دارد

بکت هنوز بچه تازه وارد به محله ی پر ازدهام دنیای مالی است، اما در حال حاضر به عنوان راهی برای ایجاد جریان اصلی بیت کوین شناخته شده است.

حتی از نظر حجم سرمایه غول هایی مانند مایکروسافت و استارباکس را پشت سر گذاشته است.

این پلتفرم راهی را برای سرمایه گذاران سنتی فراهم می کند که با نظارت مقررات فدرال ایالات متحده وارد بازار بیت کوین شوند.

این شرکت برای تأیید با کمیسیون معاملات آتی کالاها کار می کند – که الزاماتی مانند انطباق، قوانین ضد پولشویی و استانداردهای سختگیرانه گزارش را به همراه خواهد داشت.

این می تواند اطمینان خاطری برای سرمایه گذاران بزرگ باشد که می خواهند سرانجام وارد معاملات رمزنگاری شوند. این شرکت گفته است که هدف آن تبدیل بیت کوین به اولین ارز جهانی در دنیا است.

بکت Bakkt چگونه کار می کند؟

بکت بستری برای سرمایه گذاران نهادی و موسسات جهت خرید، فروش و ذخیره دارایی های دیجیتال در یک شبکه جهانی است. ایده این است که بکت به سرمایه گذاران این فرصت را می دهد که دارایی و معاملات آتی مبتنی بر بیت کوین را به همان روشی که در ارزها و کالاهای سنتی وجود دارد، معامله کنند.

بکت همچنین امکان ذخیره سازی را برای نگهداری بیت کوین ارائه می دهد. ذخیره کلیدهای خصوصی مشتری به صورت “آفلاین” به لایه هایی از امنیت افزوده می شود و احتمال حملات هکرها را منتفی می کند و این کار آرامش بیشتری را برای سرمایه گذاران سنتی به ارمغان می آورد.

این پلتفرم همچنین راهی برای مقابله با بزرگترین نقص بلاک چین ارائه داده است: سرعت پایین تراکنش ها.

از آنجا که بسیاری از معاملات بین مشتریان با دارایی های ذخیره شده در صندوق بکت اتفاق می افتد، لازم نیست که هر معامله را در بلاک چین انجام دهید.

هر اتفاقی که در انبار رخ دهد در دفتر جداگانه خود بکت ثبت خواهد شد. فقط دارایی هایی که به انبار وارد می شوند یا از آن خارج می شوند باید در بلاک چین باشند.
از این نظر، مدیر عامل شرکت مادر اسپرچر می گوید که “بکت روی لایه ای بالاتر از بلاک چین کار خواهد کرد.”

با بکت Bakkt می توانید چه کار کنید

بکت راهی است برای سرمایه گذاران نهادی که بتوانند از بیت کوین استفاده کنند به روشی که قبلاً هرگز نظیری در دنیای دارایی های دیجیتال نداشته است. مدیر عامل شرکت کلی لوفلر می گوید که این امر حرکت پول جهانی به سمت ارزهای دیجیتال را ساده تر می کند.

او ادعا می کند بکت دو مشکل اساسی را که مانع از پذیرش گسترده بیت کوین می شود، حل خواهد کرد.

زیرساخت: بستر بکت زیرساخت قانونگذاری را برای خرید و فروش بیت کوین فراهم می کند.

کشف قیمت: لوفلر می گوید یکی از دلایلی که سرمایه گذاران سنتی در برابر سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال مقاومت می کنند این است که دانستن قیمت دقیق ارز رمزنگاری شده دشوار است.

صرافی های مختلف رمز ارزهای یکسان را با قیمت های متفاوت لیست کرده اند. بکت می خواهد کشف قیمت قابل اطمینان و قانونی را ایجاد کند تا سرمایه گذاران بتوانند در خرید و فروش اطمینان کامل داشته باشند.

اگر آنها موفق به این کار شوند، بکت شانس بالایی برای جلب سرمایه گذاران سنتی خواهد داشت.

آینده

با وجود این همه هیاهوی اطراف بکت، قطعاً منتقدان خود را دارد. اردوگاهی محکم از علاقه مندان به بیت کوین وجود دارد که اصرار دارند این ارز باید غیرمتمرکز باشد. داشتن یک واسطه که بورس آن را کنترل کند، خلاف هدف کلی بیت کوین است.

طرف دیگر می گوید بیت کوین بدون قانون گذاری و زیرساخت نمی تواند رشد کند. گرفتن موسسات سنتی بیشتر برای سرمایه گذاری در بیت کوین می تواند آن را عادی کند و به طور بالقوه به رفع نوسانات وحشی آن کمک می کند.

هنوز روزهای آغازین بکت است، اما این شرکت مطمئناً برنامه های بلند پروازانه ای دارد. این بازار بورس در حال حاضر فقط بر روی بیت کوین تمرکز کرده است، زیرا نقدترین و گسترده ترین دارایی دیجیتال است، هر چند که گسترش ارزهای رمزپایه دیگر مورد نظر دارد.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *