صرافی کوینکس

کیف پول بلاک چین چیست و آموزش استفاده از آن

زمان مطالعه : 9 دقیقه

کیف پول بلاک چین چیست و آموزش استفاده از آن : کیف پول بلاک چین یا Blockchain Wallet ، یکی از امن ترین و محبوب ترین کیف پول برای سپرده گذاری و ذخیره ارزهای دیجیتال می باشد. ایجاد کیف پول بلاک چین بصورت رایگان انجام می گیرد و مراحل تنظیم حساب به صورت آنلاین امکان پذیر است. افراد باید یک آدرس ایمیل و گذرواژه ارائه دهند که برای مدیریت حساب از آنها استفاده می گردد.

کیف پول بلاک چین چیست و آموزش استفاده از آن

کیف پول بلاک چین یا Blockchain Wallet ، امن ترین و محبوب ترین کیف پول برای سپرده گذاری و ذخیره ارزهای دیجیتال می باشد. اولین کیف پول سخت افزاری بلاک چین در آگوست 2011 میلادی پدیدار شد.

 

کیف پول بلاک چین چیست و آموزش استفاده از آن
کیف پول بلاک چین چیست و آموزش استفاده از آن

کیف پول های سخت افزاری بلاک چین ، دستگاه های کوچکی هستند که برای انجام معاملات رمز ارزها به اینترنت متصل می شوند. اگر در نگهداری این کیف پول ها به اندازه کافی احتیاط کنید، بسیار ایمن بوده و به راحتی قابل هک شدن نیستند.

تاکنون بهترین و ایمن ترین کیف پول در بازار ، Blockchain Wallet شناخته شده است. در تمام دنیا افرادی هستند که بیت کوین دارند. براساس مطالعه سال 2017 میلادی توسط مرکز کمبریج در باره امور پولی جایگزین، این تعداد ممکن است به 5.9 میلیون نفر برسد.

حال اگر یکی از این 5.9 میلیون نفر بخواهد بیت کوین خود را معامله کند، اینجاست که بلاک چین وارد عمل می شود. ایجاد کیف پول بلاک چین بصورت رایگان انجام می گیرد و مراحل تنظیم حساب به صورت آنلاین امکان پذیر است.

افراد باید یک آدرس ایمیل و گذرواژه ارائه دهند که برای مدیریت حساب از آنها استفاده می گردد و سیستم یک ایمیل خودکار را ارسال می کند که درخواست تأیید اعتبار آن را دارد.

پس از آن Blockchain Wallet یک رابط کاربری ساده را در اختیار صاحبان خود قرار می دهد که کاربران می توانند از آن برای تعامل برنامه ای با کیف پول خود و ارسال و دریافت پرداخت های بیت کوین استفاده کنند.

در این کیف پول می توانید رمز ارزهای بیت کوین ، بیت کوین کش ، اتریوم ، استلار و USD PAX را پس انداز کنید.

 

کیف پول بلاک چین از امن ترین مکان های نگهداری ارزهای دیجیتال
کیف پول بلاک چین از امن ترین مکان های نگهداری ارزهای دیجیتال

 

ویژگی های کیف پول بلاک چین

 

– رابط کاربری نرم افزار Blockchain Wallet برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال ساده و کاربر دوست است.

 

– در کلاس امنیتی بهترین است. کاربران با دانستن اینکه ارز دیجیتال آنها در یک کیف پول قابل اعتماد در جهان با امنیت کامل اندوخته شده است، خیال راحت خواهند داشت.

 

در گزینه اکتیویتی کلیه فعالیت های انجام شده شما نمایش داده می شود
در گزینه اکتیویتی کلیه فعالیت های انجام شده شما نمایش داده می شود

 

– صاحب کیف دارای كنترل كامل بر روی کیف پول خود است، از سپرده خود می تواند نسخه پشتیبان تهیه کرده و آنها را از دسترسی غیرمجاز محافظت كند.

 

– امکان ارسال و دریافت فوری وجود دارد. چه بخواهید مبلغی را به دوستانتان ارسال کنید یا معاملات شغلی داشته باشید، بلاک چین به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال را با کمترین هزینه ارسال و دریافت کنید.

 

– Blockchain Wallet از چند ارز پشتیبانی می کند. انواع ارزهای بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بیت کوین کش (BCH)، stellar (XLM)، دلار پکس USD PAX در این کیف ، پشتیبانی می شوند.

 

– در هرجا می توانید به اندوخته خود دسترسی پیدا کنید. Blockchain Wallet در همه جا همراه شماست، مثل آنکه سیستم مالی خود را بخواهید از جیب خود کنترل کنید.

 

– کیف پول تحت سیستم عامل های مختلف iOS ، Android ، قابل استفاده است.

 

– Blockchain Wallet در نوع وب نیز قابل دسترسی است.

 

– نرم افزار کیف پول به 25 زبان مختلف موجود است.

 

بخش تنظیمات Blockchain Wallet
بخش تنظیمات Blockchain Wallet

 

مراحل ساخت کیف پول بلاک چین

 

برای باز کردن حساب در بلاک چین و ساختن کیف پول آن لازم است به وب سایت بلاک چین رفته و منوی کیف پول را انتخاب کنید که به این آدرس www.blockchain.com می توانید مراجعه کنید. سپس گزینه ایجاد کیف پول در وسط صفحه را انتخاب کنید.

 

موارد زیر را باید در فرم ظاهر شده، پر کنید.

 

– ایمیل شخصی معتبر خود را وارد کنید.

 

گزینه سوآپ در کیف پول بلاک چین مربوط به تبادلات ارزی است
گزینه سوآپ در کیف پول بلاک چین مربوط به تبادلات ارزی است

 

– رمز عبور را وارد نمایید. رمز عبور برای کیف پول باید حداقل 10 کارکتر داشته باشد و در به خاطر سپاری رمز خود دقت کنید.

 

– برای تایید رمز عبور، آن را دوباره وارد کنید.

 

سپس مربع قبول قوانین را تیک زده و گزینه ادامه دادن کار را انتخاب کنید. حال حساب Blockchain Wallet شما ساخته شده، پس گزینه شروع کار را انتخاب نموده و وارد کنترل پنل مدیریت کیف خود شوید.

 

در این مرحله نوبت به تایید ایمیل تان رسیده است. به صندوق نامه های رسیده ایمیل خود مراجعه کرده و ایمیل رسیده از بلاک چین را باز کنید و با کلیک بر روی لینک تایید ایمیل خود، کار انجام خواهد شد.

در این ایمیل، کد خصوصی و محرمانه کیف پول بلاک چین شما یا Wallet ID را مشاهد می کنید که لازم است آن را محفوظ نگهدارید و در اختیار کسی نگذارید.

 

گزینه فرستادن در کیف پول بلاک چین مخصوص ارسال ارزهای دیجیتال به کیف پول های دیگر است
گزینه فرستادن در کیف پول بلاک چین مخصوص ارسال ارزهای دیجیتال به کیف پول های دیگر است

 

چگونه نکات امنیتی را در هنگام ایجاد کیف پول رعایت کنیم ؟

 

هنگامی که یک Blockchain Wallet ایجاد می کنید، توصیه می شود سه ویژگی امنیتی مهم را رعایت نمایید.

 

– ایمیل خود را تایید کنید. تأیید آدرس ایمیل شما به سامانه بلاک چین امکان می دهد هنگام شناسایی فعالیت مشکوک یا غیرمعمول، کد ورود به سیستم را برای شما ارسال کند، تا شناسه ورود به کیف پول خود را به شما یادآوری کند و هنگام دریافت فعالیت مشکوک یا غیرمعمول، هشدارهای پرداخت بیت کوین را ارسال کند.

 

– تایید هویت را با دو فاکتور تنظیم کنید. از طریق کد پیام کوتاه، Yubikey یا اپلیکیشن تایید هویت گوگل، تأیید هویت با دو فاکتور را برای محافظت بیشتر کیف پول در مقابل دسترسی غیرمجاز فعال کنید.

 

– عبارت پشتیبان خود را یادداشت کنید. عبارت پشتیبان معمولا 12 کلمه ای شما مهمترین اقدامات امنیتی است. اگر رمز عبور خود را فراموش کردید یا اینکه بلاک چین در دسترس نباشد، این عبارت، کلید اصلی اطمینان شما برای دسترسی به سرمایه تان در کیف پول بلاک چین است. بلاک چین امکان تنظیم مجدد رمز عبور را ندارد، بنابراین عبارت 12 کلمه ای را حفاظت کنید.

 

گزینه درخواست یا Request در کیف پول بلاک چین برای دریافت ارزهای دیجیتال از سایر کیف پول هاست
گزینه درخواست یا Request در کیف پول بلاک چین برای دریافت ارزهای دیجیتال از سایر کیف پول هاست

 

نحوه کار با کیف پول چگونه است ؟

 

در صفحه مدیریت کیف پول بلاک چین موارد زیر را در نوار سمت چپ صفحه خواهید داشت :

 

– داشبورد، با انتخاب این منو، مشخصات کامل حساب خود را مشاهده می کنید.

 

– با کلیک بر روی هر یک از سه ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم ، بیت کوین کش و استلار می توانید مشخصات کیف پول بلاک چین مربوط به آن ارز را به صورت اختصاصی مشاهده نمایید.

 

– گزینه Exchange، همانند یک صرافی عمل می کند که می توانید ارزهای کیف پول خود را با یکدیگر مبادله نمایید. با انتخاب این گزینه فرمی ظاهر می گردد که با پر کردن آن، نوع ارز و میزان مبادله را مشخص می نمایید.

 

– از گزینه مرکز امنیتی، برای انجام تنظیمات ایمنی حساب ارزی خود باید استفاده نمایید.

 

– با انتخاب گزینه تنظیمات، امکان انجام تنظیمات مختلف برای حساب خود را خواهید داشت.

 

– گزینه Send، امکان انتقال ارز از کیف پول بلاک چین شما به کیف پول دیگران را فراهم می کند.

 

– با گزینه Request می توانید تعداد کیف پول هایتان را مشاهده کرده و برای دریافت درآمدهای رمز ارزهای مختلف بیت کوین، اتریوم ، بیت کوین کش و استلار استفاده نمایید.

 

– مجموع دارایی های خود بر حسب دلار در سمت راست بالای صفحه قابل مشاهده است.

 

– با انتخاب هر ارز دیجیتال، میزان دارایی خود بر حسب همان ارز را در قسمت your balance می توانید مشاهده نمایید.

 

– در نمودار قیمت، ارزش برابری هر ارز دیجیتال با دلار نمایش داده می شود.

 

– در پایین و سمت راست صفحه میزان موجودی هر کدام از ارزهای دیجیتال کیف پول بلاک چین خود را مشاهده می نمایید.

 

تنظیمات امنیتی کیف پول چگونه انجام می گردد ؟

 

در بخش Security Center ایجاد سه لایه امنیتی برای حساب ارز دیجیتال امکان پذیر است.

 

لایه اول در هنگام بازکردن حساب کیف پول بلاک چین رعایت می گردد که شامل تایید ایمیل، عبارت پشتیبانی بازیابی و عبارت بازیابی رمز عبور می باشد.

 

لایه دوم امنیتی در هنگام ورود به حساب ارزی می باشد. با استفاده از نرم افزار تایید گوگل و یا Yubikey امکان گرفتن بارکد شش رقمی می باشد. در اینصورت هنگام ورود به حساب لازم است رمز عبور،Wallet ID و بار کد 6رقمی را وارد نمایید که در اینصورت از دو فاکتور برای تایید هویت استفاده کرده اید.

 

لایه سوم امنیتی، مسدود کردن ترافیک شبکه TOR می باشد که با انتخاب گزینه بلاک، اینکار انجام می شود.

 

تعریف سطح کاربری در کیف پول بلاک چین
تعریف سطح کاربری در کیف پول بلاک چین

 

انتقال ارز دیجیتال چگونه انجام می گردد ؟

 

با انتخاب گزینه Send، فرمی ظاهر می گردد که لازم است فیلدهای نوع ارز، آدرس کیف پول دریافت کننده ارز و میزان ارز انتقالی را انتخاب کنید. در فیلد توضیحات، می توانید توضیحی از عملیات خود را درج کنید.

در فیلد نرخ تراکنش، مبلغ کارمزد انتقال را انتخاب میکنید که برای عملیات عادی مبلغ از پیش تعیین شده به طور معمول 0.25 درصد قرار داده می شود و اگر انتقال فوری باشد با پرداخت کارمزد بیشتر عموما 0.30 درصد، می توانید عمل انتقال را سریعتر انجام دهید.

روند ارسال یا دریافت در کیف پول بلاک چین، مشابه ارسال یا دریافت وجه از طریق پی پال است اما در عوض از ارز دیجیتال استفاده می کند.

 

دریافت ارز دیجیتال چگونه انجام پذیر است ؟

 

اگر نیاز به دریافت ارز دیجیتال دارید، گزینه Request را انتخاب نمایید. هر بار که بخواهید از Blockchain Wallet ، وجه دریافت کنید، برای بیت کوین و بیت کوین کش آدرس منحصر به فردی ایجاد می کند، در حالی که آدرس اتریوم و استلار برای همه درخواست ها یکسان است.

برای درخواست وجه با استفاده از یک آدرس، به سادگی گزینه درخواست را در بالای کیف پول خود فشار دهید. سیستم یک آدرس منحصر به فرد ایجاد می کند که می تواند برای شخص ثالث ارسال شود یا به کد QR تبدیل شود.

در فرم ایجاد شده، جهت تامین امنیت بیشتر، می توانید کد QR خود را کپی کرده و در اختیار انتقال دهنده ارز قرار دهید تا پول را از طریق امن به کیف پول بلاک چین شما انتقال دهد.

سپس در فیلدهای مشخص شده میزان ارز مورد نظر را وارد کرده و در فیلد توضیحات، توضیحی از عملیات را درج می نمایید. با انتخاب گزینه Next، می توانید عمل دریافت را به جریان بیندازید.

برخی از خصوصیات مهم کیف پول بلاک چین

1 – این کیف پول با توجه به ماهیت بلاک چینی خودش هیچ کشوری را تحریم نکرده است حتی ایران. همه کاربران می توانند در آن حساب باز کنند و ارز خودشان را ذخیره کنند ولی در بخش توضیحات خودش نوشته که حدود 230 کشور را پشتیبانی می کند که کشور ایران در این لیست 230 تایی نیست ولی صراحتا نیز بازگو نکرده که کاربران ایرانی حق استفاده از این سرویس را ندارند. بنابراین این کیف پول برای نگهداری ارزهای دیجیتال برای کاربران ایرانی امن است و تاکنون محدودیت یا تحریمی را اعمال نکرده است.

 

کیف پول سخت افزاری Lockbox که در بخش تنظیمات بلاک چین به صورت آنلاین به فروش می رسد
کیف پول سخت افزاری Lockbox که در بخش تنظیمات بلاک چین به صورت آنلاین به فروش می رسد

2 – برای تایید حساب خودتان به غیر از تایید ایمیل ، نیاز به تایید شماره تلفن موبایل و همچنین ارسال صفحه اول پاسپورت یا هر کارت شناسایی که ملیت شمار ا مشخص کند هست. در این کیف پول دو سطح تعریف شده است :

الف – سطح نقره ای : این سطح پس از تایید ایمیل و شماره موبایل بدست می آید و می توانید بوسیله آن 1000 دلار آمریکا در سال جابجا کنید.

ب – سطح طلایی : این سطح پس از تایید ایمیل ، شماره موبایل و ارسال یک کارت شناسایی معتبر بدست می آید و بوسیله این سطح می توانید تا 25 هزار دلار آمریکا در روز جابجایی انجام دهید.

3 – این کیف پول به سیستم یکپارچه Bitpay متصل است. بیت پی یک سیستم پرداخت آنلاین بوسیله ارزهای دیجیتال در وب سایت های فروشگاهی است که رقیبی برای پرداخت های آنلاین پی پال شمرده می شود.

4 – یک پین چهار رقمی که توسط شما انتخاب می شود بایستی به ذهن سپرده و یا در جایی یادداشت شود و هنگام ورود به این کیف پول و همچنین هنگام ارسال ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.

5 – در کیف پول بلاک چین می توانید یک ارز فیات را بعنوان پایه معاملات انتخاب کنید. این کیف پول از اغلب ارزهای فیات رایج به جز ریال ایران پشتیبانی می کند.

6 – یک کیف پول سخت افزاری همانند : کیف پول لجر در بخش تنظیمات این کیف پول به صورت آنلاین به فروش می رسد که نام آن ” Lockbox ” است و امنیت بسیار بالایی دارد. شما با داشتن کیف پول سخت افزاری دیگر ترس از تحریم و یا بسته شدن حساب خودتان را نخواهید داشت.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

کیف پول سخت افزاری لجر نانو چیست و آموزش های آن

کیف پول سخت افزاری لجر نانو چیست و آموزش های آن

زمان مطالعه : 7 دقیقه کیف پول سخت افزاری لجر نانو چیست و آموزش های آن : کیف پول سخت …

3 دیدگاه

  1. سلام ممنون از مطلب مفيدتون
    من ميخوام آدرس كيف پول بلاكچين رو به استخر بدم
    بايد همون آدرس كه در صفحه request هست رو بزنم به استخر

  2. سلام من مقدار 550000هزار ساتوشی به کیف پول بلک چین فرستادم ولی نمی دانم کجاباید چک کنم و ببینمشان می شود راهنمایی کنید
    کارتهای اعتباری خرید مثل ویزا کارت و سایرین که هیچ اطلاعاتی نداریم چگونه می شود آنها را به کیف پول بلکچین انتقال داد اگر امکان داردجواب به ایمیل ارسال شود

  3. سلام،کیف پول بلاکچین لایت کوین رو هم پشتیبانی میکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *