صرافی کوینکس

ارز دیجیتال و معامله گران آن مورد هشدار آمریکا قرار گرفتند

زمان مطالعه : 7 دقیقه

ارز دیجیتال و معامله گران آن مورد هشدار آمریکا قرار گرفتند : طی ماه گذشته از 14 سپتامبر، IRS، سازمان جمع آوری مالیات ایالات متحده، اقدام به ارسال بیش از 10000 نامه هشدار دهنده، به دارندگان و معامله گران مشکوک ارز دیجیتال کرده است. این افراد کسانی بوده اند که ممکن است در اظهارنامه مالیاتی خود در مورد دارایی های دیجیتالی گزارش نادرست ارائه کرده باشند. اشکالاتی که در اظهارنامه مالیاتی وجود دارد، گزارش های مالیاتی را غیر دقیق می سازد.

سازمان جمع آوری مالیات آمریکا به معامله گران مشکوک ارز دیجیتال هشدار داده است

ارز دیجیتال و نحوه استخراج آن از مباحث مورد علاقه بسیاری از معامله گران ارز است. از آنجا که معاونت مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، بخشنامه مالیاتی در مورد استخراج ارز دیجیتال را در ششم شهریور 1398 اعلام کرده است، بهتر است عملکرد دیگر کشورها در رابطه با برخوردهای مالیاتی با منابع استخراج ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار دهیم.

 

ارز دیجیتال و معامله گران آن مورد هشدار آمریکا قرار گرفتند
ارز دیجیتال و معامله گران آن مورد هشدار آمریکا قرار گرفتند

در اخبار 14 سپتامبر 2019 آمده است، سرویس درآمد داخلی، دور جدیدی از نامه ها را به دارندگان ارز دیجیتال ارسال می کند. طی یک ماه گذشته، IRS، سازمان جمع آوری مالیات ایالات متحده، اقدام به ارسال بیش از 10000 نامه هشدار دهنده، به دارندگان و معامله گران مشکوک رمزارز کرده است.

این افراد کسانی بوده اند که ممکن است در اظهارنامه مالیاتی خود در مورد دارایی های دیجیتالی گزارش نادرست ارائه کرده باشند. با رسیدن نامه های اخطار مالیاتی که در صندوق های پستی معامله گران ارز دیجیتال در سراسر کشور ظاهر شده است، شرکت نرم افزاری مشاوره مالیات بر ارزرمز، شاهد هجوم مشتریانی است که از ترس مجازات های مالیاتی برای مشاوره به این شرکت ها می آیند.

مشکل اینجاست که IRS تمام اطلاعات لازم را در اختیار ندارد. در حقیقت، نه تنها تمام اطلاعات را در اختیار ندارد، بلکه اطلاعاتی که در مورد دارندگان ارز دیجیتال که برای آنها نامه ارسال می کنند، بسیار گمراه کننده است. این اطلاعات که از طریق مبادلات رمزارز مانند Coinbase به IRS تحویل داده شده است، باعث می شود که اطلاعاتی مبهم و غالباً به طور نادرست بعد از معامله معامله گران کریپتوکارنسی به دست بیاید.

اظهارنامه مالیاتی معامله گران ارز دیجیتال

اظهار نامه مالیاتی معامله گران بازار ارزهای دیجیتال :

 

در ایالات متحده چگونه از معامله گران رمزارز مالیات می گیرند؟

در بسیاری از کشورهای سراسر جهان و از جمله ایالات متحده آمریکا با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین از منظر مالیاتی به عنوان مایملک و نه به عنوان ارز رفتار می شود.

دقیقاً مانند سایر اشکال مالکیت، از جمله سهام، اوراق قرضه، املاک و مستغلات، لازم است یک معامله گر ارز دیجیتال، سود و ضرر سرمایه ای را که متحمل می شود در زمان فروش، تجارت یا مبادله، در اظهارنامه مالیاتی خود گزارش دهد.

به طور ساده و واضح، منظور اینست که اگر شما یک دسته پول را برای سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) سرمایه گذاری می کنید، یک سود سرمایه و یک بدهی مالیاتی دارید که باید گزارش کنید. اگر پولی را از دست بدهید، در واقع ضرر سرمایه ای دارید که از صورتحساب مالیاتی شما آن پول کم می شود، هرچند ضرر هم باید گزارش شود.

پس جای تعجب نیست که چرا بسیاری از علاقه مندان به دلیل فعالیت در مبادلات ارز دیجیتال خود، مالیاتی پرداخت نکرده اند. به همین دلیل، این سوال پیش می آید که چرا IRS شروع به انجام این اقدامات اجرایی کرده است.

با این حال، سازمان جمع آوری مالیات آمریکا، از اطلاعاتی استفاده می کند که بسیار گمراه کننده است و منجر به بروز مشکلاتی می گردد. جمع آوری این اطلاعات گمراه کننده با فرم 1099-K شروع می شود.

ابهامات فرم اظهارنامه مالیاتی چیست ؟

ابهامات فرم اظهار نامه مالیاتی ارز های دیجیتال : سایت های مبادلات ارز دیجیتال مانند Coinbase ، Gemini و دیگران فرم 1099-K را برای کاربرانی صادر می کنند که سیستم عامل هایشان برآورد حجم معاملات این کاربران را در آستانه های خاصی نمایش می دهند.

سازمان IRS در وب سایت خود اعلام کرده است که فرم 1099-K عبارت از اطلاعاتی است که برای گزارش معاملات معامله گران یک شبکه برای بهبود انطباق مالیاتی، به صورت داوطلبانه استفاده می شود.

ابهامات فرم اظهار نامه مالیاتی ارز های دیجیتال
ابهامات فرم اظهار نامه مالیاتی ارز های دیجیتال

 

در این کشورها، از فرم 1099-K برای گزارش معاملات ناخالص افراد، که در اینجا یک ارز مبادله ای است، در یک شبکه تبادلی استفاده می شود.

این بدان معنی است که تمام معاملات شما از قبیل خرید، فروش، نقل و انتقالات و غیره جمع بندی شده و در فرم 1099-K گزارش می شود.

اگر تعداد و حجم مبادلات به آستانه خاصی رسید، به طور مثال پرداخت ناخالص بیش از 20000 دلار و بیش از 200 معامله، از صرافی ارز دیجیتال، فرم 1099-K برای شخص ارسال می شود.

سازمان IRS از این اسناد برای نظارت استفاده می کند تا مشخص کند چه کسی مالیات نمی پردازد و یا به مقدار صحیح پرداخت نمی کند.

برای معامله گران بزرگ رمزارز ، گزارشات معاملات انبوه می تواند به سرعت با حجم بسیار بالایی روبرو شوند. به یاد داشته باشید که هر معامله ای که انجام داده اید خلاصه آن در این فرم آورده می شود.

به طور مثال فردی 1000 دلار بیت کوین خریداری کرده و سپس آن را 5 بار با اتریوم (ETH) معامله کرده و درآمد ناخالص شخص اکنون بالغ بر 6000 دلار شده است، در حالیکه شخص تا کنون فقط 1000 دلار پول نقد وارد معامله کرده است.

در واقع تمام معاملات “خرید” به هم اضافه می شوند تا درآمد ناخالص را گزارش دهند، و در مثال قبل، از لحاظ فنی شش معامله مختلف “خرید” و شش معامله مختلف “فروش” انجام گرفته است.

در اینجا مبادله بیت کوین با اتریوم، هم خرید ETH و هم فروش BTC محسوب می شود. در این مثال، می توانید ببینید که چگونه این معاملات برای یک معامله گر با حجم بالا می تواند در زمانی کوتاه، بسیار بزرگ شود.

در فرم های مالیاتی 1099-K مبالغی میلیون دلاری از برخی مشتریان دیده شده است، در حالیکه معامله گر در ابتدا فقط مقداری ارز دیجیتال با ارزش چندین هزار دلار داشته است.

مبادلات ارز دیجیتال

چرا اظهارنامه مالیاتی اینقدر مسئله ساز است؟

مبادلات ارز دیجیتال : در فرم 1099-K گزارش مبلغ معاملات ناخالص به دولت ارسال می شود. با این حال، اعداد گزارش شده در مورد گزارش های مالیاتی کاملاً بی ربط هستند، زیرا شما فقط از سود و زیان سرمایه خود گزارش مالیاتی می دهید.

باز هم به عنوان نمونه، مثال دیگری می آوریم شخصی در ماه آوریل 10000 دلار بیت کوین خریداری کرده و سپس آن را دو ماه بعد با قیمت 9500 دلار فروخته است. پس 500 دلار ضرر سرمایه دارد که از درآمد مشمول مالیات شخص کسر می شود. با این حال، در گزارش فرم 1099-K، هیچ چیز در مورد ضرر خالص او گفته نمی شود. این فرم فقط به سازمان مالیاتی می گوید که شخص 19500 دلار معاملات ناخالص رمزارز داشته است.

 

مالیات بر مبادلات کریپتوکارنسی
مالیات بر مبادلات کریپتوکارنسی

درنهایت، فرم 1099-K فرمی نیست که باید برای اهداف گزارشگری مالیاتی مورد استفاده قرار گیرد ، اما IRS برای اجرای فرم های مالیاتی به آن متکی است. بسیاری از افراد فرم 1099-K را که از مبادلات ارز دیجیتال دریافت می کنند با فرم معمولی 1099-B که ممکن است از کارگزار سهام یا سایر پلتفرم های سرمایه گذاری خود خارج از ارز دیجیتال دریافت کنند، اشتباه می گیرند.

فرم 1099-B فرم صحیحی است که کلیه اطلاعات لازم را برای محاسبه و گزارش دقیق سود و زیان سرمایه، از جمله مبنای هزینه و ارزش منصفانه بازار سرمایه گذاری های معامله گر گزارش می کند.

بر خلاف 1099-K تعیین کل سود و زیان سرمایه معمله گران با این فرم بسیار آسان است. این واقعیت که سازمان جمع آوری مالیات برای صدور نامه های عملیاتی به فرم 1099-K متکی است، مسئله ساز است. متأسفانه صرافی های کریپتوکارنسی امکان ارائه فرم دقیق 1099-B را ندارند.

چرا صرافی های ارز دیجیتال نمی توانند گزارش های مالیاتی مانند کارگزاری سهام ارائه دهند ؟

از آنجا که کاربران ارز دیجیتال، دائماً رمزارز را به داخل و خارج از صرافی های خود منتقل می کنند، خود این مبادله راهی ندارد که بداند معامله گر در ابتدا چگونه، چه موقع، کجاو یا با چه هزینه ای ارزهای دیجیتال خود را به دست آورده است.

او فقط می بیند که در پلتفرم آنها، ارز دیجیتال در کیف پول معامله گر ظاهر می شود.

در دومین باری که معامله گر، رمزارزهای خود را به داخل و خارج از بورس منتقل می کند، آن مبادله این امکان را به شخص می دهد که گزارش دقیقی را در رابطه با مبنای هزینه و ارزش منصفانه بازار ارزهای دیجیتال خود داشته باشد.

هر دو این موارد، مؤلفه های اجباری برای گزارش های مالیاتی هستند. به عبارت دیگر، صرافی ارز دیجیتال ، این توانایی را ندارد که برای محاسبه سود و زیان سرمایه خود اطلاعات لازم را در اختیار معامله گر قرار دهند. این ناتوانی، همچنین بدان معنی است که آنها قادر به ارائه فرم 1099-B نیستند.

دلایلی که گزارش مالیاتی را غیر دقیق می سازد، چیست ؟

پلتفرم Coinbase در سؤالات متداول خود به کاربرانش توضیح می دهد كه در صورت بروز هر یك از سناریوهای زیر، گزارش های مالیاتی ایجاد شده آنها دقیق نخواهد بود:

وقتی دارایی های دیجیتال خود را با ارز دیگری خریداری یا فروخته باشند.

وقتی ارزهای دیجیتالی خود را به یک کیف پول غیر Coinbase ارسال کرده یا از آن دریافت کرده باشند.

هنگامیکه دارایی های دیجیتالی را به صرافی دیگری، به غیر از صرافی Coinbase ارسال کرده یا از آن دریافت کرده اند.

وقتی که ارز دیجیتال را در یک دستگاه ذخیره سازی خارجی ذخیره نمایند.

وقتی معامله گر برای تعیین سود یا ضرر خود در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال از روشی غیر از “first in – first out” استفاده کرده باشند.

مشاوره مالیاتی معاملات ارز دیجیتال

آیا مشاوره با متخصص مالیاتی ضروری است ؟

مشاوره مالیاتی معاملات ارز دیجیتال : اطلاعاتی که سازمان جمع آوری مالیات از مبادلات ارز دیجیتال دریافت می کند، منعکس کننده سود و ضرر سرمایه معامله گر نیست.

مشاوره مالیاتی معاملات
مشاوره مالیاتی معاملات

 

این مسئله مشکل ساز است زیرا مبادله گر در واقع مالیات سود و زیان سرمایه خود را می پردازد، نه مبلغ معاملات ناخالص.

بنابراین، اگر معامله گر کریپتوکارنسی از IRS اخطار دریافت کند، لازم نیست وحشت کند. تا زمانی که به طور صحیح سود و زیان ارز دیجیتال را در فرم های مالیاتی خود ثبت کرده باشد، باید از میزان مالیات خود مطمئن باشد.

اشکالاتی که در فرم ها و گزارش ها می بینید، غالباً مبهم هستند. با این وجود، این ایده خوبی است که برای کمک و شفاف سازی بیشتر با یک متخصص مالیاتی که با رمزارزها آشنایی دارد، مشورت کنید.

این مقاله نظرات بیان شده دیوید کمرر Kemmererبنیانگذار و مدیرعامل CryptoTrader.Tax، است که یک بستر گزارش مالیاتی برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال بنیانگذاری کرده است.

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *