صرافی کوینکس

ارزهای دیجیتال برتر در هفته ای که گذشت

زمان مطالعه : 8 دقیقه

ارزهای دیجیتال برتر در هفته ای که گذشت (بیت کوین کش، بیت کوین اِس وی، اتریوم کلاسیک، ایاس، اتم) : “یولی مائورر”، وزیر دارایی و رئیس جمهور در حال تغییر سوئیس، معتقد است که یکی از بلند پروازانه ترین پروژه های رمزنگاری سال 2019، سکه پایدار لیبرای فیس بوک، در شکل فعلی توسط قانونگذاران پذیرفته نخواهد شد. اگرچه لیبرا هنوز به بازار عرضه نشده است، اما تعدادی از بانک های مرکزی را مجبور کرده است که ارزهای دیجیتال را جدی بگیرند.

ارزهای دیجیتال برتر در هفته ای که گذشت

چین می تواند یکی از اولین کشورهای توسعه یافته باشد که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی را راه اندازی کرده است. اگرچه معاملات ارز دیجیتال در چین ممنوع است، اما تنظیم کننده ها از بازگشت آن نگران هستند. دولت چین می خواهد اطمینان حاصل كند كه فرم دیجیتال یوان، هنگام راه اندازی، با رقابت ارزهای دیجیتال شده روبرو نخواهد شد؛ از این رو، تنظیم کنندگان اوراق بهادار چین از مقامات خواسته اند که مانع هرگونه تجدید فعالیت ارزهای دیجیتال شوند.

 

ارزهای دیجیتال برتر در هفته ای که گذشت
ارزهای دیجیتال برتر در هفته ای که گذشت

 

بازارهای سهام ایالات متحده امریکا معمولاً در پنج روز معاملاتی آخر سال تقویمی و دو روز اول سال جدید، قوی تر می شوند. این افزایش قدرت در این دوره زمانی، در بین مردم به عنوان Santa rally نامیده می شود.

امسال هم بازار طلا و هم بازار سهام ایالات متحده در چند هفته گذشته قوی بوده اند در حالی که بازارهای رمزنگاری نتوانستند تا این حد قوی ظاهر شوند.

 

پیتر شیف به سرعت به این نکته اشاره کرد. با این حال، او به راحتی این واقعیت را پنهان کرد که بیت کوین در سال 2019 به نحو چشمگیری از بازارهای سهام ایالات متحده و طلا پیشی گرفته است!

با نزدیک شدن به پایان سال، آیا در ارزهای دیجیتال برتر هفت روز گذشته نقطه امیدی پیدا می کنیم؟ آیا آنها می توانند رونق خود را در سال جدید ادامه دهند؟

 

نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال-سایت کوین 360
نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال-سایت کوین 360

 

BCH / USD (بیت کوین کش/ دلار امریکا)

 

بیت کوین کش (BCH) در هفته گذشته نزدیک به 13درصد صعود کرده و به عنوان بهترین بازیگر در بین ارزهای دیجیتال مهم شناخته شده است. آیا ما شاهد یک تغییر روند و یک فرصت خرید خواهیم بود؟ بیایید نمودار را بررسی کنیم.

 

نمودار هفتگی BCHUSD
نمودار هفتگی BCH/USD

 

جفت BCH / USD طی چند هفته گذشته در محدوده 227.01 تا 192.52 دلار معامله شد. گرچه طی دو هفته گذشته قیمت بیت کوین کش به کمتر از 192.52 دلار سقوط کرد، اما این سطوح پایین را حفظ نکرد. این نشان می دهد که خریداران بیت کوین کش از این فرصت برای خرید استفاده می کنند.

تلاش فعلی برای افزایش قیمت بیت کوین کش ممکن است با مقاومت جزئی در سطح 227.01 دلار روبرو شود. اما اگر افزایش دهندگان قیمت(bulls) بتوانند قیمت را بالاتر از آن ببرند، حرکت به سمت قیمت 306.78 دلار محتمل خواهد بود. معامله گران می توانند در سطح قیمت نزدیک به بالای 227،01 دلار اقدام به خرید کنند و سطح قیمت زیر 190 دلار را نقطه توقف این معامله ( stop loss ) در نظر بگیرند.

میانگین نمایی تحرکات قیمت [Exponential Moving Average (EMA)] در مدت 20 هفته 240 دلار و میانگین ساده تحرکات قیمت [Simple Moving Average (SMA)] در مدت 50 هفته 266 دلار بوده است. اینها ممکن است مقداری مقاومت ایجاد کنند اما ما انتظار داریم که این سطوح مقاومت شکسته شوند.

اگر جفت ارز BCH / USD از سطح 227.01 دلار پایین بیفتد و از سطح 192.52 دلار نیز پایین تر برود، چشم انداز ما در مورد افزایش قیمت بیت کوین کش باطل خواهد بود.

 

BSV / USD (بیت کوین اِس وی/ دلار امریکا) – جزو دومین ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته

 

بیت کوین اس وی (BSV) با حدود 12درصد افزایش قیمت، جزو دومین ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته بوده است. به نظر نمی رسد که خبر خاصی آغازگر این حرکت صعودی شده باشد. آیا این افزایش قیمت خاموش خواهد شد یا نشانه آغاز یک روند صعودی جدید است؟ باید منتظر ماند و دید.

 

نمودار هفتگی BSVUSD
نمودار هفتگی BSV/USD

 

جفت ارز BSV / USD در تلاش است تا از سطح حمایت بحرانی 78.506 دلار اوج بگیرد، که این یک نشانه مثبت است. این نشان می دهد که افزایش دهندگان قیمت از فرصت قرارگیری قیمت در سطوح پایین تر برای خرید استفاده می کنند. افزایش قیمت ممکن است در خط روند نزولی و بالاتر از آن در میانگین های تحرکات قیمت (واقع در زیر سطح قیمت 113.96 دلار)، با مقاومت روبرو شود.

اگر افزایش دهندگان قیمت ( خریداران ) ، ارزش بیت کوین اس وی را بالاتر از میانگین های تحرکات قیمت قرار دهند، یک سیر صعودی تا 155.38 دلار امکان پذیر است. متقابلا، اگر قیمت از 113.96 دلار پایین بیاید، جفت ارز BSV / USD ممکن است برای چند هفته دیگر در همین محدوده باقی بماند.

معامله گران می توانند موقعیت طولانی خرید را در سطح قیمت نزدیک به بالای خط روند نزولی آغاز کنند و سطح قیمت زیر 77 دلار را نقطه توقف ( stop loss ) در نظر بگیرند.

هدف اصلی قیمت رسیدن به 155.38 دلار است، اما اگر افزایش دهندگان قیمت یا خریداران تلاش كنند كه قیمت را بالاتر از 113.96 دلار ببرند، موقعیت ها می توانند بسته شوند.

 

ETC / USD (اتریوم کلاسیک/ دلار امریکا) – جزو سومین ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته

 

اتریوم کلاسیک (ETC) با افزایش قیمت بیش از 10 درصد، جزو سومین ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته بود. به نظر می رسد جامعه به خاطر هارد فورک آینده اتریوم کلاسیک به نام “آگارتا” (Agharta) که قصد دارد اتریوم کلاسیک (ETC) را به طور کامل با اتریوم (ETH) سازگار کند ، هیجان زده است. آیا این اخبار باعث خاتمه کم رونقی بازار و شروع یک روند صعودی جدید در ارزش این آلتکوین خواهد شد؟ بیایید نمودار آن را تحلیل کنیم.

 

نمودار هفتگی ETCUSD
نمودار هفتگی ETC/USD

 

جفت ETC / USD سطح حمایت بحرانی را در 5 هفته گذشته در حد قیمت 3.40 دلار حفظ کرده است که این یک نشانه مثبت است. این نشانگر انباشتگی در سطوح پایین تر توسط افزایش دهندگان قیمت است. در حال حاضر، افزایش دهندگان قیمت تلاش می كنند كه از سطح پشتیبانی به سطوح بالاتر جهش کنند.

هر دو میانگین تحرکات قیمت مسطح شده اند و شاخص قدرت نسبی [Relative Strength Index (RSI)] – که بزرگی تغییرات اخیر قیمت را برای ارزیابی شرایط خرید یا فروش بیش از حد در قیمت دارایی اندازه گیری می کند – به تدریج در حال صعود به سمت مرکز است که نشان می دهد فشار فروش کاهش یافته است.

با این وجود ، ممکن است جهش قیمت در میانگین های تحرکات قیمت با مقاومت جزئی روبرو شود. اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند ارزش اتریوم کلاسیک را بالاتر از میانگین های تحرکات قیمت قرار دهند، افزایش قیمت تا 7.6 دلار و بالاتر از آن تا 10 دلار امکان پذیر است.

از آنجا که نسبت ریسک به پاداش جذاب است، معامله گران می توانند 50 درصد از موقعیت مورد نظر را در سطوح فعلی خریداری کنند و نقطه توقف ضرر (stop loss) را زیر 3.30 دلار در نظر بگیرند. 50 درصد باقی مانده از موقعیت را می توان در نزدیکی سطح بالاتر از میانگین ساده تحرکات قیمت 50 هفته اضافه کرد. اگر این جفت ارز از سطوح فعلی به سطح پایین تر از 3.30 دلار برگردد، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود.

 

EOS / USD (ایاس/ دلار امریکا)

 

ارز دیجیتال ایاس ( EOS ) یکی از ارزهای خوب کریپتوکارنسی محسوب می شود. Block.one – شرکت حمایت کننده بلاک چین و توکن ایاس – تغییراتی را در سیستم فعلی تخصیص منابع شبکه خود ارائه داده است. طبق سیستم پیشنهادی جدید ، کاربران مجبور خواهند بود منابع شبکه را اجاره کنند.

 

نمودار هفتگی EOSUSD
نمودار هفتگی EOS/USD

 

این شرکت معتقد است که این تغییر “نفوذ بازارهای سوداگرانه را بر قیمت گذاری منابع از بین خواهد برد. معرفی یک بازار اجاره با قیمت گذاری بر اساس استفاده کلی از منابع، تخصیص منابع را برای جامعه قابل پیش بینی تر و قابل اطمینان تر خواهد کرد.”

جفت EOS / USD طی چند هفته گذشته بین 2.8695 دلار و 2.4001 دلار معامله شده است. گرچه کاهش دهندگان قیمت ( فروشندگان ) (bears) ارزش ایاس را از این حد پایین تر آوردند، اما آنها نتوانستند سطوح پایین را حفظ کنند. این یک نشانه مثبت است زیرا نشانگر تقاضا در سطوح پایین تر است.

جهش فعلی قیمت می تواند به 2.8695 دلار برسد، که در سطح بالای آن حرکت به خط سیر نزولی امکان پذیر است. در چند ماه گذشته، جفت EOS / USD بارها از خط روند نزولی پایین تر رفته اند. بنابراین پیش بینی می شود که کاهش دهندگان قیمت یا همان فروشندگان (bears) از سطوح پایین به شدت دفاع کنند.

شکست خط روند نزولی نشانگر این خواهد بود که افزایش دهندگان قیمت ( خریداران ) دوباره فعال شده اند. بالاتر از خط روند نزولی، جابجایی به سطح 4.8719 دلار امکان پذیر است. اما اگر قیمت دوباره از خط سیر نزولی پایین بیاید، کاهش دهندگان قیمت سعی در پایین بردن قیمت زیر 2.5804 دلار خواهند داشت. در صورت پایداری قیمت بالای خط روند نزولی، دیدگاه ما مثبت خواهد شد.

 

ATOM / USD (اتم/ دلار امریکا)

 

این چهارمین بار در طول پنج هفته گذشته است که اتم (Cosmos) جزو ارزهای دیجیتال برتر از نظر رشد قیمت بوده است. این نشان می دهد که افزایش دهندگان قیمت(bulls) همچنان از آن حمایت می کنند. آیا اتم یا همان کازماس ( Cosmos ) می تواند قدرت خود را در سال جدید حفظ کند؟

 

نمودار هفتگی ATOMUSD
نمودار هفتگی ATOM/USD

 

جفت ATOM / USD با بسته شدن بالاتر از 4.4389 دلار در تاریخ 15 دسامبر ، یک الگوی جام و دسته (cup and handle) را تکمیل کرد، که این امر باعث شده توصیه خرید در تحلیل های قبلی ارائه شود.

با این حال، سیر صعودی قیمت نتوانست چنان که انتظار می رفت دوام پیدا کند، و قیمت دوباره به 3.5621 دلار کاهش یافت. البته افزایش دهندگان قیمت دوباره روی سطح 3.5 دلار شروع به خرید کردند، و این نشان می دهد که افزایش دهندگان قیمت در حال ایجاد انباشتگی روی سطوح پایین قیمت هستند.

قیمت دوباره به نزدیک سطح بالای مقاومت 4.4389 دلار رسیده است. اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند قیمت بالای 4.4389 دلار را حفظ کنند، افزایش قیمت تا 6.9677 دلار امکان پذیر است. بنابراین، معامله گران می توانند نقطه توقف ضرر را در موقعیت طولانی قیمت 3.40 دلار حفظ کنند.

با تشکر از توجه شما به این مقاله تحلیلی. لازم به ذکر است که مقاله مذکور ترجمه ای از وب سایت کوین تلگراف است و پایگاه اینترنتی بیت کوین گاه هیچ دخل و تصرفی در آن ندارد و همچنین هیچ توصیه ای برای ورود به معاملات پر ریسک در بازار ارزهای دیجیتال با توجه به مقاله بالا نداریم. آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه شما عزیزان داریم.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *