صرافی کوینکس

بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 26 ژانویه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 26 ژانویه : هِج، دَش، بیت کوین اس وی، اتریوم کلاسیک، تِزوس ، ارزهای دیجیتال برتر هفته گذشته تا 26 ژانویه نام گرفته اند که در این مقاله تحلیلی ، تک تک آنها بررسی می شوند. تا پایان با ما همراه باشید تا تحلیل قیمت این 5 ارز دیجیتال برتر هفته گذشته را بررسی کنیم.

بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 26 ژانویه

شیوع ویروس کرونا که از چین آغاز شد به تدریج به تعدادی از کشورهای جهان گسترش یافته است. افزایش تعداد مرگ های ناشی از این بیماری، باعث افزایش هراس در بین سرمایه گذاران شده است.

 

بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 26 ژانویه
بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 26 ژانویه

در نتیجه در هفته گذشته بازارهای جهانی سهام و نفت خام سقوط کردند. ارزهای دیجیتال نیز اگرچه برخی از زمینه ها را واگذار کردند، اما در حال حاضر برای افزایش قیمت جبرانی تلاش می کنند و اکثر ارزهای دیجیتال مهم در حال حاضر در وضعیت سبز خرید و فروش می شوند.

پیش از این، چنین رویدادهای پیش بینی نشده ای به سرمایه گذاران بزرگ راهی مقرون به صرفه برای محافظت از موجودی رمزنگاری خود نمی داد. با این حال، با راه اندازی اخیر گزینه های بیت کوین، سرمایه گذاران سازمانی اکنون می توانند با استفاده از گزینه های مختلف استراتژی، از موجودی خود محافظت کنند. ارائه این خدمات توسط شرکت های معتبر احتمالاً به سرمایه گذاران سازمانی اطمینان می دهد تا با خیال راحت تر وارد فضای رمزنگاری شوند.

باشگاه کریکت Lancashire انگلستان، از یک پلتفرم تلفن همراه مبتنی بر بلاک چین برای فروش بلیط برای همه مسابقات داخلی و بین المللی خود استفاده خواهد کرد.

این باشگاه قصد دارد با استفاده از این پلتفرم مبتنی بر بلاک چین، توزیع بلیط را پیگیری کند و همچنین از شر بلیط های جعلی خلاص شود. این اگرچه قدم هایی ابتدایی است، اما نشان می دهد که چگونه می توان از فناوری بلاک چین برای یافتن راه حل های جدید برای مشکلات قدیمی استفاده کرد.

آیا پس از سقوط اولیه ناشی از شیوع ویروس کرونا، ارزهای رمزنگاری خواهند توانست به جایگاه قبلی خود برگردند و آیا برترین بازیگران هفت روز گذشته در جایگاه برتر باقی خواهند ماند؟ بگذارید نمودارها را تحلیل کنیم.

 

نمایش هفته ای داده های بازار ارزهای دیجیتال
نمایش هفته ای داده های بازار ارزهای دیجیتال

هِج / دلار آمریکا (HEDG / USD) – جزو اولین ارزهای دیجیتال برتر تا 26 ژانویه

هِج / دلار آمریکا (HEDG / USD) – جزو اولین ارزهای دیجیتال برتر تا 26 ژانویه : “هِج ترِید” [Hedge Trade (HEDG)] با حدود 13 درصد افزایش قیمت، برترین بازیگر هفت روز گذشته است. هِج یک ارز دیجیتال نسبتا جدید است، اما به سرعت صعود کرده و در تلاش است تا از نظر سرمایه بازار در لیست 20 ارز دیجیتال برتر قرار گیرد.

 

نمودار روزانه هج به دلار آمریکا-جزو اولین ارزهای دیجیتال برتر تا 26 ژانویه
نمودار روزانه هج به دلار آمریکا-جزو اولین ارزهای دیجیتال برتر تا 26 ژانویه

برای مدت طولانی جفت ارز HEDG / USD در اوج نبوده است. از این رو، از نمودار روزانه برای تحلیل آن استفاده کرده ایم. این جفت ارز از اواخر آگوست تا اوایل دسامبر سال گذشته در یک محدوده گیر افتاد. پس از آن، در 5 دسامبر از محدوده خارج شد و از آن زمان به بعد به آن محدوده بازنگشته است.

از پایین ترین نرخ روزانه 0.68654876 دلار در تاریخ 5 دسامبر، این جفت ارز در 24 ژانویه به بالاترین سطح تمام عمر 2.67010910 دلار رسید، که در یک دوره کوتاه 288.91 درصد رشد داشته است. این نشان می دهد که این جفت ارز از نیروی حرکت قوی برخوردار است.

هر دو میانگین حرکات قیمت در حال شیب صعودی هستند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نزدیک به ناحیه خرید بیش از حد (overbought) قرار گرفته است.

این جفت ارز از 5 دسامبر به زیر میانگین نمایی حرکات قیمت بیست روزه (20-day EMA) سقوط نکرده است، که نشان می دهد افزایش دهندگان قیمت ( خریداران ) برتری دارند.

اگر افزایش دهندگان قیمت ( خریداران ) بتوانند قیمت هِج را بالاتر از 2.67010910 دلار نگهدارند، افزایش قیمت تا 3 دلار امکان پذیر است. برعکس ، اگر کاهش دهندگان قیمت ( فروشندگان ) بتوانند قیمت هِج را تا زیر میانگین نمایی حرکات قیمت 20 روزه (20-day EMA) پایین ببرند، افت قیمت تا میانگین ساده حرکات قیمت 50 روزه (50-day SMA) امکان پذیر است.

دَش / دلار آمریکا (DASH / USD)

این سومین هفته متوالی است که دَش [Dash (DASH)] یکی از بازیگران برتر بوده و در هفت روز گذشته تقریباً 10 درصد افزایش قیمت داشته است. بیایید نمودار آن را بررسی کنیم تا ببینیم آیا می تواند بیشتر اوج بگیرد یا نه.

 

نمودار هفتگی دش به دلار آمریکا
نمودار هفتگی دش به دلار آمریکا

عقب نشینی جفت DASH / USD از اوج قیمت اخیر 142.3419 دلار، کم عمق بود زیرا افزایش دهندگان قیمت در سطح قیمت نزدیک به 90.2989 دلار خرید کردند، که سطح اصلاح فیبوناچی 50 درصد سطح افزایش قیمت اخیر است. این یک نشانه مثبت است زیرا نشان می دهد که خریداران مشتاق انباشت در سطوح قیمت پایین تر هستند.

با این حال ، ما انتظار نداریم این جفت ارز با عجله حرکت صعودی خود را از سر بگیرد. پیش بینی می کنیم قیمت برای چند هفته دیگر محدود باشد و سودهای اخیر را قبل از شروع مجدد حرکت صعودی خود هضم کند.

در حرکت صعودی، احتمال شکستن سطح 142.3419 دلار وجود دارد که خریداران را جذب می کند. بالاتر از این سطح، افزایش قیمت تا 180 دلار امکان پذیر است. اگر کاهش دهندگان قیمت بتوانند قیمت را تا زیر منطقه پشتیبانی 90.2989 دلار تا 77.7262 دلار پایین ببرند، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد شد.

بیت کوین اِس وی / دلار آمریکا (BSV / USD)

بیت کوین اِس وی [Bitcoin SV (BSV)] دوباره جایی در بین بازیگران برتر پیدا کرده است. این پنجمین هفته متوالی است که این آلتکوین در لیست پنج ارز رمزنگاری برتر قرار گرفته است، که نشان می دهد همچنان مورد علاقه خریداران قرار دارد.

حرکات قیمت BSV در چند هفته گذشته بی ثبات بوده است، زیرا فعالان بازار تحت تاثیر اخبار مختلفی درباره پرونده حقوقی بین “کریگ رایت” و املاک شریک تجاری سابق وی “دِیو کلیمَن” قرار داشته اند.

از آنجا که تعدادی از سؤالات مربوط به این پرونده همچنان بی پاسخ مانده اند، احتمالاً نوسانات همچنان بالا خواهد ماند، هرچند که در محدوده کمتری باشد.

اگرچه پیش بینی جریان اخبار دشوار است، بیایید نمودار را بررسی کنیم تا جهت احتمالی حرکت بعدی را تحلیل کنیم.

 

نمودار هفتگی بیت کوین اس وی به دلار امریکا
نمودار هفتگی بیت کوین اس وی به دلار امریکا

پس از حرکات بسیار ناپایدار قیمت در هفته قبل، در هفت روز گذشته شاهد کاهش نوسانات بودیم. این جفت ارز احتمالاً در چند هفته آینده در محدوده بین 337.80 و 236 دلار باقی خواهد ماند.

اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند قیمت BSV را بالای 337.80 دلار ببرند، ممکن است قیمت تا 400 دلار و بالاتر از آن تا بالاترین قیمت های تمام عمر اوج بگیرد.

در مقابل، اگر قیمت زیر 236 دلار سقوط کند، احتمالاً فروش بیشتری توسط معامله گرانی که در سطوح بالاتر گیر کرده اند، انجام خواهد گرفت. در سطح 222.950 دلار پشتیبانی جزئی وجود دارد که همان سطح اصلاح فیبوناچی 61.8 درصد افزایش قیمت اخیر است، اما در صورت شکستن این سطح پشتیبانی، کاهش قیمت می تواند تا 158.852 دلار برسد.

اتریوم کلاسیک / دلار آمریکا (ETC / USD)

اتریوم کلاسیک [Ethereum Classic (ETC)] در هفت روز گذشته تقریباً 4 درصد افزایش قیمت داشت. در 22 ژانویه، تعاونی اتریوم کلاسیک (The ETC Cooperative) اعلام کرد که “Grayscale Investments” ، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی ارزهای دیجیتال در جهان، همچنان تا یک سوم از هزینه های سالانه تراست “Grayscale Ethereum Classic”را به تعاونی اتریوم کلاسیک اهدا خواهد کرد. این بودجه صرف حمایت از رشد و توسعه شبکه اتریوم کلاسیک خواهد شد.

 

نمودار هفتگی اتریوم کلاسیک به دلار
نمودار هفتگی اتریوم کلاسیک به دلار

قیمت ETC با عقب نشینی از سطح اوج 12.040 دلار، در سطح نزدیک 8 دلار به حمایت دست پیدا کرد، که این یک نشانه مثبت است. این نشان می دهد که خریداران مایل به ورود در سطوح پایین تر هستند. ما انتظار داریم که جفت ETC / USD در نزدیکی بالای محدوده 10 تا 3.40 دلار تثبیت قیمت داشته باشد.

اگر این جفت ارز بین 8 تا 10 دلار بماند، احتمال اوج گیری قیمت افزایش می یابد. پیش بینی می کنیم روند صعودی جدیدی در نزدیک سطح بالاتر از 10 دلار آغاز شود. یک مقاومت جزئی در سطح 12.04 دلار وجود دارد که بالاتر از آن حرکت به 16.60 دلار امکان پذیر است.

برخلاف فرضیه ما، اگر قیمت به پایین تر از 8 دلار سقوط کند، احتمالاً بیشتر تضعیف می شود و به سطح حمایت بعدی با قیمت 6 دلار می رسد. چنین حرکتی باعث محدودیت این جفت ارز تا چند هفته دیگر خواهد شد.

تزوس / دلار آمریکا (XTZ / USD) – جزو ارزهای دیجیتال برتر تا 26 ژانویه

تزوس / دلار آمریکا (XTZ / USD) – جزو ارزهای دیجیتال برتر تا 26 ژانویه : تزوس Tezos با 4 درصد افزایش قیمت در هفت روز گذشته، جایگاهی در بین بهترین بازیگران پیدا کرده است، اگرچه هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است که بتوان به این صعود ارتباط داد. بیایید نمودار تزوس را تجزیه و تحلیل کنیم تا ببینیم آیا این سیر صعودی ادامه خواهد داشت؟

 

نمودار هفتگی تزوس به دلار
نمودار هفتگی تزوس به دلار

جفت XTZ / USD برای چند ماه گذشته بین 1.65 و 0.82 دلار محدود بوده است. این نشان می دهد که خریداران هنگامی که قیمت به سطح حمایت می رسد خرید می کنند و در سطوح نزدیک به اوج قیمت از موقعیت خرید خارج می شوند.

در چهار هفته گذشته، افزایش دهندگان قیمت تلاش کرده اند تا قیمت را بالای میانگین نمایی حرکت 20 هفته ای حفظ کنند؛ که اگرچه موفق بوده اند، اما نتوانسته اند به یک اوج قیمت معنادار برسند، که عدم حضور خریداران را در سطوح بالاتر نشان می دهد.

اگر قیمت تزوس نیروی حرکت کافی پیدا نکند و به سمت 1.85 دلار حرکت کند، کاهش دهندگان قیمت سعی در شکستن قیمت تا زیر میانگین های حرکات قیمت خواهند داشت.

در صورت موفقیت، افت قیمت به 0.82 دلار امکان پذیر است. در صورت افزایش قیمت تا بالاتر از منطقه مقاومت 1.65 تا 1.85 دلار، روند صعودی جدیدی آغاز خواهد شد. از طرف دیگر، سقوط قیمت به زیر 0.82 دلار یک اتفاق بسیار منفی خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

زمان مطالعه : 5 دقیقه سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات : امروز به ناگهان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *