صرافی کوینکس

بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 19 ژانویه

زمان مطالعه : 8 دقیقه

بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 19 ژانویه : ارزهای دیجیتال بیت کوین اس وی ، دش ، اتریوم کلاسیک ، میوتا و بیت کوین کش در هفته گذشته برخلاف انتظار ظاهر شده اند و ضمن رشد قیمت نجومی جزو ارزهای دیجیتال برتر هفته گذشته شناخته شده اند. در این مقاله به بررسی تک تک آنها پرداخته ایم.

بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 19 ژانویه

اکثر ارزهای دیجیتال سال جدید میلادی را با وضعیت مثبت شروع کرده اند. با این حال در 24 ساعت گذشته (19 ژانویه)، بازارهای ارزهای دیجیتال بطور وسیع شاهد وضعیت قرمز بوده اند. این نشان می دهد که اوج گیری قیمت ها به مانع برخورد کرده است، که می تواند در چند روز آینده به اصلاح جزئی یا تثبیت قیمت ها منجر شود.

 

بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 19 ژانویه
بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 19 ژانویه

این حرکت سالمی برای بازارهای رمزنگاری خواهد بود زیرا ضعیف ترها را از بازار خارج خواهد کرد. شیب بعدی ایده هایی را در مورد ارزهای رمزنگاری که از روند نزولی خارج شده و روند صعودی جدیدی را آغاز کرده اند، ارائه می دهد.

“پیتر برانت”، معامله گر با سابقه معتقد است که بیت کوین سیر نزولی خود را به پایان رسانده و بعید است که به 6000 دلار سقوط کند.

به گزارش بیت کوین گاه وی در گفتگو با پایگاه اینترنتی “کوین تلگراف” گفت که کاهش قیمت بیت کوین دستهای ضعیف را از بازار بیرون رانده و دست های قوی در قیمت های پایین اخیر به انباشت (خرید) پرداخته اند.

برنت همچنین به معامله گران ارزهای دیجیتال توصیه کرد که به دنبال دستیابی به سودهای کوتاه مدت نباشند بلکه موقعیت خود را برای سودهای بلند مدت در بیت کوین تنظیم کنند.

با نزدیک شدن چین به راه اندازی یوان دیجیتال ، کمیسر اوراق بهادار و بورس ایالات متحده امریکا ، “هِستر پیِرس” گفت که نوآوری های بسیاری در چین اتفاق می افتد زیرا دولت چین قابلیت های فناوری را تشخیص می دهد. او از دولت ایالات متحده امریکا خواست تا در این زمینه از چین درس بگیرد.

 

نمایش هفتگی داده های بازار رمزنگاری
نمایش هفتگی داده های بازار رمزنگاری

در حالی که ارزهای دیجیتال ثروت عظیمی را برای معامله گران ایجاد کرده اند، می توان از آنها برای یاری رساندن به جامعه استفاده کرد. طی چند هفته گذشته استرالیا برخی از بدترین آتش سوزی های تاریخ را تجربه کرده است که تخمین زده می شود خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست جهان وارد کرده باشد. برای کمک به روند بازسازی، بعضی فعالان کریپتوکارنسی با سازمان های حفاظت محیط زیست برای جمع آوری پول برای مبارزه با آتش سوزی استرالیا همکاری کرده اند.

بررسی ارزهای دیجیتال برتر هفته گذشته

بیت کوین اس وی / دلار آمریکا (BSV / USD)

اخبار منتشر شده در مورد نبرد حقوقی در حال انجام بین “کریگ رایت” – که ممکن است “ساتوشی ناکاموتو” باشد یا نباشد – و املاک شریک تجاری سابق او “دِیو کلِیمَن”، دوباره به بیت کوین اس وی (BSV) کمک کرده است تا بهترین بازیگر هفت روز گذشته شود.

 

در اوایل هفته، بر اساس این گمانه زنی که “رایت” لیستی از کلیدهای عمومی مبلغی بیت کوین به ارزش 8.9 میلیارد دلار را که توسط “Tulip Trust” نگهداری می شد دریافت کرده است، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی BSV به بالاترین حد تمام عمر خود رسید.

با این حال، در روزهای بعد فاش شد که “رایت” هیچ اطلاعاتی در مورد کلیدهای خصوصی ارائه نداده است. این امر باعث سقوط مجدد قیمت BSV شد. پس از یک هفته بسیار بی ثبات، راه پیش رو چیست؟ بیایید نمودار آن را تجزیه و تحلیل کنیم.

 

بررسی ارزهای دیجیتال برتر و نمودار روزانه بیت کوین اس وی به دلار
بررسی ارزهای دیجیتال برتر و نمودار روزانه بیت کوین اس وی به دلار

قیمت جفت BSV / USD از حداقل هفتگی 158.69 دلار به اوج قیمت 458.74 دلار رسید که معادل 189 درصد افزایش است. چنین افزایش قیمت های عمودی به ندرت پایدار است. افزایش دهندگان قیمت نتوانستند در سطوح بالاتر باقی بمانند این جفت ارز با بیش از 45 درصد تصحیح از بالاترین قیمت تمام عمر خود سقوط کرد.

رسیدن به یک حداکثر قیمت جدید نشانه ای مثبت است اما باقی نماندن در نقطه اوج نشان دهنده خروج سود توسط خریداران است. فتیله (wick) بلند در شمعدان (candlestick) هفتگی نشان می دهد که معامله گران به سرعت سود خود را در سطوح بالاتر خارج کردند.

قیمت BSV با افت از سطوح بالا در حال پیدا کردن سطح پشتیبانی در نزدیک سطوح بالای قبلی در حد قیمت 255.62 دلار است که دقیقاً پایین تر از 267.972 دلار قرار دارد، یعنی سطح اصلاح فیبوناچی 50 درصد روند صعودی قبلی از 77.203 دلار به 458.74 دلار.

اگر قیمت پایین تر از 255.62 دلار باقی بماند، افت آن به 222.95 دلار امکان پذیر است. اگرچه یک افزایش قیمت جبرانی امکان پذیر است، ما پیش بینی می کنیم این جفت ارز برای چند هفته آینده قبل از انجام حرکت بعدی خود، تثبیت قیمت داشته باشد.

دش / دلار آمریکا (DASH / USD)

دش با 50 درصد افزایش قیمت در هفت روز گذشته ، برای دومین هفته موفقیت آمیز در لیست بازیگران برتر بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفت.

دش Dash در اوایل هفته افزایش قیمت سریعی داشت اما پس از آن در نیمه دوم هفته بخشی از این افزایش قیمت را از دست داد.

خبر خاصی وجود نداشت که بتوان به این سیر صعودی نسبت داد. پس از یک هفته بی ثبات، معامله گران در چند هفته آینده چه انتظاری می توانند داشته باشند؟ بیایید نمودار آن را مطالعه کنیم.

 

نمودار هفتگی دش به دلار
نمودار هفتگی دش به دلار

جفت ارز DASH / USD در هفته گذشته از سطح پایین 63.7104 دلار به سطح بالای 142.3419 دلار رسید که معادل 123.42 درصد افزایش است. همانطور که در تحلیل قبلی ما گفته شد ، این جفت ارز پس از عبور از سطح مقاومت بالای 77.7262 دلار، شتاب گرفت.

پس از افزایش قیمت سریع، افزایش دهندگان قیمت سعی در دفاع از منطقه بین 102.581 دلار و 90.2989 دلار دارند که سطوح اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصد و 50 درصد سیر صعودی قبلی اخیر از 38.2558 دلار تا 142.3419 دلار هستند. اگر این منطقه نگه داشته شود، نشان می دهد که گاوها ( بازار صعودی ایجاد شده توسط خریداران ) از سطوح پایین قیمت برای خرید استفاده می کنند.

ما پیش بینی می کنیم این جفت ارز برای چند هفته تثبیت قیمت در پیش داشته باشد، پس از آن احتمالاً حرکت صعودی از سر گرفته خواهد شد. در صورت افزایش قیمت تا بالاتر از 142.3419 دلار، سیر صعودی تا 180 دلار امکان پذیر است. اگر کاهش دهندگان قیمت بتوانند قیمت دش را تا کمتر از 77.7262 دلار پایین ببرند، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد شد. پس از سیر صعودی اخیر، ما به معامله گران پیشنهاد می کنیم که چند روز صبر کنند، تا قبل از شروع مجدد خرید، یک وضعیت خرید جدید شکل بگیرد.

اتریوم کلاسیک / دلار آمریکا (ETC / USD)

اتریوم کلاسیک با حدود 45 درصد افزایش قیمت، سومین بازیگر برتر هفت روز گذشته بود. هنگامی که احساسات بازار مثبت می شود ، فعالان بازار با هر خبر مثبت هر چند کوچک اقدام به خرید می کنند. با اعلام این خبر که صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال “بایننس” معاملات آتی ETC را از 16 ژانویه آغاز می کند، سیر صعودی قیمت ETC شتاب گرفت. پس از دوره افزایش قیمت اخیر، آیا ETC به سیر صعودی خود ادامه می دهد یا اصلاح قیمت را تجربه می کند؟ بگذارید نمودار آن را تجزیه و تحلیل کنیم.

 

نمودار روزانه اتریوم کلاسیک به دلار
نمودار روزانه اتریوم کلاسیک به دلار

سیر صعودی جفت ETC / USD آن را از سطح مقاومت 10 دلار بالاتر برد، با این حال، افزایش دهندگان قیمت نتوانستند دستاوردهای خود را حفظ کنند. این نشان دهنده رزرو سود در سطوح بالاتر است.

در حال حاضر ، قیمت دوباره تا محدوده 3.40 تا 10 دلار سقوط کرده است. پیش بینی می کنیم این جفت ارز در چند هفته آینده در نیمه بالای این محدوده تثبیت شود، مشابه آنچه در ژوئن سال گذشته اتفاق افتاده بود.

پس از آن، اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند قیمت را بالای 10 دلار مقیاس کرده و پایدار نگه دارند، انتظار داریم این جفت ارز روند صعودی جدیدی را آغاز کند که هدف آن 16.60 دلار است. اما اگر افزایش دهندگان قیمت نتوانند قیمت را بالای 10 دلار ببرند ، این جفت ارز ممکن است برای چند هفته آینده در این محدوده باقی بماند.

معامله گران می توانند برای شروع خرید منتظر بمانند تا تثبیت قیمت به پایان برسد و قیمت دوباره روند صعودی خود را از سر بگیرد.

آیوتا (میوتا) / دلار آمریکا (IOTA / USD)

آیوتا IOTA پس از یک فاصله طولانی ، در بین ارزهای دیجیتال برتر قرار گرفته است. شرکت تحقیقاتی “Fundstrat” در تاریخ 16 ژانویه یک گزارش صعودی را در مورد IOTA منتشر کرد.

گرچه گزارش های بنیادی (فاندامنتال) دیدگاه مثبتی دارند، اما آنها نباید تنها دلیل برای تجارت باشند. بگذارید بررسی فنی نمودارها را انجام دهیم تا ببینیم آیا یک فرصت خرید را مشاهده می کنیم.

 

نمودار روزانه آیوتا به دلار
نمودار روزانه آیوتا به دلار

با سیر صعودی اخیر، جفت ارز IOTA / USD بار دیگر وارد محدوده 0.207622 دلار تا 0.5410 دلار شد. این یک نشانه مثبت است زیرا نشان می دهد که بازار مانع سقوط از این محدوده شده است.

افزایش دهندگان قیمت ممکن است در سطح 0.244553 دلار با مقاومت مواجه شوند، اما اگر کاهش قیمت بعدی در سطح 0.207622 دلار به حمایت دست پیدا کند، نشان دهنده پایین ترین قیمت احتمالی است.

هر دو میانگین نمایی و ساده حرکات قیمت مسطح شده اند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) تقریبا تا زیر سطح 50 صعود کرده است که فعالیت محدود را تا چند روز آینده نشان می دهد.

اگر کاهش دهندگان قیمت بتوانند قیمت آیوتا را تا زیر 0.207622 دلار پایین ببرند، دیدگاه ما بی اعتبار خواهد شد. اگر این سطح شکسته شود، احتمال بازگشت به سطح 0.151096 دلار وجود دارد. معامله گران می توانند منتظر کاهش قیمت بعدی بمانند و پس از افت قیمت و پایداری آن بالای 0.244553 دلار، مواضع طولانی را برای خرید آغاز کنند.

بیت کوین کش / دلار آمریکا (BCH / USD)

بیت کوین کش (BCH) در هفت روز گذشته با حدود 23 درصد افزایش قیمت، در لیست بهترین بازیگران این هفته قرار گرفت.

این چهارمین هفته متوالی است که BCH جزء برترین ارزهای دیجیتال بوده است. در طول هفته گذشته، BCH توسط BSV به عنوان چهارمین سکه بزرگ از نظر سرمایه بازار پشت سر گذاشته شد اما خیلی سریع موقعیت خود را پس گرفت.

پس از حرکت درخشان BCH در چند روز گذشته، آیا این ارز خواهد توانست سیر صعودی خود را ادامه دهد یا این که زمان اصلاح قیمت است؟ بیایید نمودار آن را تحلیل کنیم.

 

نمودار روزانه بیت کوین کش به دلار
نمودار روزانه بیت کوین کش به دلار

جفت BCH / USD طی هفته گذشته سطح مقاومت بالای 360 دلار را شکست و به سطح قیمت 403.88 دلار رسید. با این حال، افزایش دهندگان قیمت نتوانستند قیمت را بالای 360 دلار حفظ کنند، که نشان دهنده رزرو سود توسط معامله گران کوتاه مدت است.

گرچه قیمت به زیر 360 دلار برگشته است، اما افزایش دهندگان قیمت تلاش می کنند که قیمت را بالاتر از 306.78 دلار نگه دارند، که دقیقاً پایین تر از سطح اصلاح فیبوناچی 38.2 درصد افزایش قیمت اخیر از 169.62 دلار به 403.88 دلار است. در صورت موفقیت، احتمال تثبیت قیمت این جفت ارز برای چند روز بین 306.78 دلار و 360 دلار وجود دارد.

اما اگر برخلاف تصور ما، کاهش دهندگان قیمت بتوانند قیمت بیت کوین کش را تا زیر 306.78 دلار پایین ببرند، این کاهش می تواند تا 270.15 دلار ادامه پیدا کند. معامله گران می توانند قبل از شروع مجدد مواضع طولانی خرید، تا اصلاح قیمت صبر کنند.

این بود بررسی ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 19 ژانویه 2020 . امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. دیدگاه های خودتان را در پایان این مقاله تحلیلی برای ما ارسال کنید. با سپاس از همراهی شما عزیزان.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

زمان مطالعه : 5 دقیقه سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات : امروز به ناگهان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *