صرافی کوینکس

ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 12 ژانویه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 12 ژانویه : بیت کوین اس وی ، دش ، چین لینک ، بیت کوین کش و لایت کوین برترین ارزهای دیجیتال در هفته گذشته بودند که بیشترین رشد قیمت را تجربه کردند. در این مقاله درباره هر یک از این ارزهای دیجیتال برتر به صورت جداگانه بحث می کنیم. پس تا پایان این مقاله با بیت کوین گاه همراه باشید.

ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 12 ژانویه

گروه بازارهای جهانی CME قرارداد گزینه های بیت کوین خود را در تاریخ 13 ژانویه آغاز خواهد کرد. (گروه CME پیشروترین و متنوع ترین بازار مشتقات (derivatives) در جهان است که ارائه دهنده وسیع ترین طیف محصولات آتی (futures) و گزینه های مربوط به مدیریت ریسک است.)

 

ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 12 ژانویه
ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 12 ژانویه

تحلیلگران شرکت خدمات مالی و بانکداری “JPMorgan Chase & Co.” به افزایش 69 درصدی قراردادهای باز یا تسویه نشده (open interest) در بین قراردادهای آتی (futures contracts) بیت کوین CME از پایان سال 2019 اشاره کرده اند.

آنها همچنین خاطرنشان كردند كه تعداد دارندگان قراردادهای باز افزایش یافته است. این امر نشان از افزایش علاقه سازمان ها قبل از شروع معاملات دارد. با این وجود، از آنجا که رفتار قیمت بیت کوین در زمان راه اندازی های قبلی چنین سرویس هایی پیچیده بوده است، پیش بینی حرکات قیمت تنها بر اساس این رویداد دشوار است.

به هر حال هاوینگ بیت کوین یک رویداد مهم است و تحلیلگران شرکت ”Fundstrat Global Advisors” معتقدند که هنوز تاثیر این رویداد بر قیمت بیت کوین آشکار نشده است.

آنها پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین امسال بیش از 100 درصد افزایش یابد. افزایش تنش های ژئوپولیتیک و انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا در اواخر سال نیز می تواند به عنوان یک عامل تحریک کننده این حرکت صعودی عمل کند.

ایالات متحده، که از سال 2013 از لحاظ حجم معاملات بیت کوین پیشرو بود، در سال 2019 به مقام سوم منتقل شد. دو موقعیت برتر به سنگاپور و جزایر سیشل اختصاص یافت.

 

نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال به نقل از کوین 360
نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال به نقل از کوین 360

پس از مدت ها ، بیشتر ارزهای دیجیتال مهم در هفته گذشته در وضعیت مثبت بودند. این یک نشانه مثبت است و نشان می دهد که خرید گسترده بوده است. با توجه به چرخش تدریجی احساسات بازار، آیا بازیگران برتر هفت روز گذشته می توانند به سود خود دست یابند؟ بیایید نمودارها را مطالعه کنیم.

بیت کوین اس وی/ دلار آمریکا (BSV / USD) جزو اولین ارزهای دیجیتال برتر در ژانویه

بیت کوین اس وی (BSV) در هفت روز گذشته حدود 43 درصد صعود کرد تا رتبه برتر را کسب کند. این آلتکوین برای دومین هفته متوالی بهترین بازیگر در بین ارزهای دیجیتال مهم بوده است.

گمانه زنی می شود که “کریگ رایت”، که ادعا می کند “ساتوشی ناکاموتو” است، در یک نبرد حقوقی مداوم با املاک شریک تجاری سابق خود “دیو کلیمَن”، اسناد بیشتری را به دادگاه ارائه کرده است که ممکن است حاوی جزئیاتی از یک تراست که بیت کوین های وی را نگهداری می کند باشد. برخی از تحلیلگران معتقدند که این خبر یکی از دلایل افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین اس وی بود. آیا این آلتکوین می تواند بیشتر صعود کند یا زمان آن است که با سود خود از بازار آن خارج شویم؟ بیایید نمودارها را تحلیل کنیم.

 

نمودار هفتگی بیت کوین اس وی به دلار
نمودار هفتگی بیت کوین اس وی به دلار

افزایش دهندگان قیمت یا همان خریداران (bulls) به راحتی سطوح مقاومت 113.96 دلار و 155.38 دلار را فتح کردند. این نشان می دهد که جفت BSV / USD از پشتیبانی خوبی برخوردار است. پس از این صعود شدید، افزایش دهندگان قیمت ممکن است با مقاومت سخت در 188.69 دلار روبرو شوند.

اگرچه برای تجربه یک اوج کوتاه مدت خیلی زود است، این جفت ارز ممکن است برای چند هفته آینده وارد یک اصلاح جزئی یا تثبیت قیمت شود. اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند قیمت را بالای 155.38 دلار نگه دارند، این نشانه قدرت خواهد بود و احتمال صعود بالاتر از 188.69 دلار را افزایش می دهد.

اگر افزایش دهندگان قیمت به مقیاس بالاتر از 188.69 دلار برسند، بازپس گیری بالاترین قیمت تمام عمر بیت کوین اس وی یعنی 255.62 دلار امکان پذیر است. اگر اصلاح قیمت ارزش بیت کوین اس وی را به زیر 127.102 دلار بکشاند، که 50 درصد سطح اصلاح فیبوناچی این مرحله از حرکت صعودی است، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد شد.

دش/ دلار آمریکا (DASH / USD)

دَش (DASH) پس از یک مدت طولانی ، مکانی در بین بازیگران برتر ارزهای دیجیتال پیدا کرده است. این آلتکوین در هفت روز گذشته حدود 29 درصد افزایش قیمت داشته است. بهبود قیمت از اخبار مربوط به شروع پذیرش پرداخت های رمزنگاری توسط برگر کینگ ونزوئلا آغاز شد.

برای شروع کار، تنها یک فروشگاه ارزهای دیجیتال را می پذیرد اما 40 شعبه دیگر نیز تا پایان امسال به آن ملحق خواهند شد. آیا دش علائمی از پایان روند نزولی قیمت را نشان می دهد؟ بیایید نمودار را بررسی کنیم.

 

نمودار هفتگی دش به دلار
نمودار هفتگی دش به دلار

جفت DASH / USD در چند ماه گذشته عملکرد بسیار ضعیفی داشته است. قیمت دش از 188.5598 دلار در ژوئن به 38.2558 دلار در اواخر ماه دسامبر سقوط کرد. پس از این سقوط سریع، قیمت دش تا حدود 40 دلار افزایش یافت.

این افزایش قیمت جبرانی، قیمت دش را به خط سیر نزولی منتقل کرده است. EMA (میانگین نمایی حرکت قیمت) 20 هفته ای نیز نزدیک به خط سیر نزولی قرار گرفته است. از این رو پیش بینی می کنیم که کاهش دهندگان قیمت یا همان فروشندگان (bears) به شدت از این سطح دفاع کنند. صعود دش و شکسته شدن EMA 20 هفته ای نشانگر تغییر احتمالی روند است.

بالاتر از خط سیر نزولی، سطح بعدی که باید منتظر آن باشیم 77.7262 دلار خواهد بود که ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت بسیار سخت عمل کند. اگر قیمت از سطح فعلی یا سطح 77.7262 دلار پایین بیاید، ممکن است این جفت ارز برای چند هفته محدود باشد. در صورت بالاتر رفتن قیمت از سطح 77.7262 دلار، این جفت ارز برای سیر صعودی خود نیرو کسب خواهد کرد.

چین لینک/ دلار آمریکا (LINK / USD) جزو سومین ارزهای دیجیتال برتر در ژانویه

چین لینک (LINK) با افزایش قیمت بیش از 24 درصد، سومین بازیگر برتر هفت روز گذشته بود. آیا افزایش کنونی نشانگر تغییر روند است؟ آیا لینک می تواند در چند هفته آینده قدرت خود را تقویت کند؟ بیایید نمودار آن را مطالعه کنیم.

 

نمودار هفتگی چین لینک به دلار
نمودار هفتگی چین لینک به دلار

جفت LINK / USD در چند ماه گذشته در محدوده بین 1.50 تا 3 دلار محصور شده است. این نشان می دهد که افزایش دهندگان قیمت یا همان خریداران نزدیک به سطح حمایت خرید می کنند و سود خود را نزدیک سطح مقاومت ذخیره می کنند. حرکت صعودی فعلی می تواند در چند هفته آینده به 3 دلار برسد.

اگر افزایش دهندگان قیمت موفق به بالاتر بردن قیمت از سطح 3 دلار شوند، صعود قیمت به بالاترین سطح تمام عمر چین لینک امکان پذیر است. در مقابل، اگر قیمت از 3 دلار پایین تر بیاید، احتمال ادامه محدودیت فعالیت تا چند هفته دیگر وجود دارد. اگر این جفت ارز به زیر خط حمایت قوی 1.50 دلار برسد، وضعیت آن منفی خواهد شد.

بیت کوین کش/ دلار آمریکا (BCH / USD) سه هفته متوالی بعنوان برترین ارزهای دیجیتال

بیت کوین کش (BCH) نیز از اخبار پیرامون “کریگ رایت” بهره مند شد. این آلتکوین در هفت روز گذشته حدود 18 درصد صعود کرد. این سومین هفته متوالی است که بیت کوین کش جزو برترین ارزهای دیجیتال بوده است. آیا پس از صعود اخیر، زمان حرکت نزولی فرا رسیده است یا حرکت صعودی می تواند بیشتر ادامه یابد؟

 

نمودار هفتگی بیت کوین کش به دلار
نمودار هفتگی بیت کوین کش به دلار

پس از شش هفته تجارت محدود بین 192.52 تا 227.01 دلار، جفت BCH / USD مقاومت سطح بالای 241.85 و 270.15 دلار را شکست و از آن بالاتر رفت. این نشان دهنده افزایش قدرت صعود بیت کوین کش است.

با این حال، افزایش دهندگان قیمت به شدت در تلاشند تا قیمت را بالای 270.15 دلار را حفظ کنند، که این نشان دهنده چند هفته تثبیت قیمت یا اصلاح جزئی است.

پیش بینی می کنیم افزایش دهندگان قیمت از سطح 241.85 دلار حمایت کنند. اگر این حمایت شکسته شود، قدرت حرکت بیت کوین کش کاهش خواهد یافت. از سوی دیگر، اگر قیمت برای چند هفته نزدیک به سطوح فعلی تثبیت شود، نشان از قدرت دارد و احتمال حرکت قیمت را تا 306.78 دلار افزایش می دهد.

لایت کوین/ دلار آمریکا (LTC / USD)

لایت کوین (LTC) با افزایش قیمت حدود 18 درصد در لیست پنج بازیگر برتر هفت روز گذشته قرار گرفت. سختی استخراج لایت کوین که در نیمه دوم سال 2019 به شدت کاهش یافته بود، دوباره روند افزایشی خود را آغاز کرده است. به گفته چند تحلیلگر، این می تواند باعث شروع حرکت صعودی این آلتکوین شود.

در اخبار دیگر، شرکت وام دهنده ارزهای رمزنگاری BlockFi پشتیبانی از لایت کوین را اضافه کرده است که نشانه مثبتی است. در حالی که اصول به حرکت صعودی اشاره می کنند، آیا ملاحظات فنی نیز از آن پشتیبانی می کنند؟ بیایید نمودار را ببینیم.

 

نمودار هفتگی لایت کوین به دلار
نمودار هفتگی لایت کوین به دلار

با پایین رفتن قیمت از محدوده 42.0599 تا 50 دلار، فروشندگان از سطوح پایین تر استقبال نکردند. این نشان می دهد که افزایش دهندگان قیمت یا همان خریداران از سقوط برای انباشت استفاده کردند. خریداران در حال حاضر سعی در پیشبرد قیمت تا بالای این دامنه را دارند.

در صورت موفقیت ، جفت LTC / USD می تواند تا 66.1486 دلار صعود کند. اگر چه میانگین نمایی حرکت قیمت (EMA 20 ) هفته ای ممکن است به عنوان مقاومت عمل کند، ما انتظار داریم که قیمت از آن عبور کند. هر دو میانگین حرکات قیمت مسطح شده اند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) به تدریج به سمت مرکز حرکت می کند ، که نشان می دهد کاهش دهندگان قیمت یا همان فروشندگان (bears) در حال از دست دادن قدرت خود هستند.

اگر افزایش دهندگان قیمت نتوانند قیمت بالای 50 دلار را حفظ کنند، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود. در چنین حالتی، ممکن است این جفت ارز برای چند هفته دیگر در محدوده بین 39.252 و 50 دلار باقی بماند. در صورت پایین تر رفتن قیمت از این محدوده روند نزولی از سر گرفته خواهد شد.

 

توجه : مقاله مذکور از وب سایت ” کوین تلگراف ” ترجمه شده است و بیت کوین گاه هیچ توصیه ای برای ورود به بازار پر ریسک ارزهای دیجیتال بر اساس این تحلیل ها ندارد و هیچ مسئولیتی نیز در زمینه سود یا زیان ناشی از معاملات بازار ارزهای دیجیتال بر عهده نمی گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *