صرافی کوینکس

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 9 فوریه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 9 فوریه : ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته : تزوس، باینَنس کوین، بیت کوین اس وی، اتریوم، و چین لینک بودند که خوش درخشیدند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 9 فوریه

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 9 فوریه : بیت کوین امسال عملکرد قوی خود را با یک حرکت بالاتر از سطح بحرانی 10 هزار دلار ادامه داده است. احساسات مثبت بازار بیت کوین در حال بالاتر بردن جایگاه کل فضای رمزنگاری است. در سال 2020، اکثر ارزهای رمزنگاری بزرگ بهتر از بیت کوین عمل کرده اند، و این نشان می دهد که علاقه سرمایه گذاران به آلتکوین ها بار دیگر افزایش یافته است.

 

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 9 فوریه
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 9 فوریه

با این وجود، تمرکز صنعت رمزنگاری بر روی پدیده نزدیک هاوینگ بیت کوین است. “Coinbase” – صرافی ارز دیجیتال – معتقد است که کاهش میزان عرضه، موقعیت بیت کوین را به عنوان دیجیتال طلا بیشتر تقویت خواهد کرد و بیت کوین در عصر دیجیتال به عنوان رقیب طلا عمل خواهد کرد.

“Weiss Ratings” – ارائه دهنده داده های سرمایه گذاری – نیز رتبه بندی خود برای بیت کوین را به دلیل “بهبود اصول و عملکرد مثبت قیمت قبل از هاوینگ بعدی” به A ارتقا داده است.

 

نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال
نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال

“آنتونی پومپلیانو” مؤسس و شریک شرکت مدیریت سرمایه”Morgan Creek Digital” ، معتقد است که بیت کوین سفر خود را به سمت هدف 100،000 دلار تا پایان ماه دسامبر 2021 آغاز کرده است.

“آرتور هِیس” بنیانگذار و مدیر عامل صرافی بیتمکس BitMEX  نیز طرفدار سیر صعودی بیت کوین است، اما او علاقه مند به یک حرکت صعودی حساب شده است. وی توییت کرد :

“آن که آهسته و پیوسته می رود برنده مسابقه است. بیایید پله ها را تا بیت کوین 20.000 دلاری بالا برویم.”

اکنون با صداهای صعودی که در همه جا شنیده می شود، آیا نظرات فنی کارشناسان برتر نیز به یک صعود دیگر اشاره می کند؟ بیایید نمودارها را تحلیل کنیم.

تزوس / دلار آمریکا (XTZ / USD) – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر هفته پیش

ارز دیجیتال تزوس (XTZ) با بیش از 40 درصد افزایش قیمت، بهترین بازیگر این هفته است. این آلتکوین در سال 2020 عملکرد بسیار خوبی داشته زیرا نسبت به یک سال قبل حدود 77 درصد صعود کرده است. آیا تزوس می تواند با همین قدرت به حرکت خود ادامه دهد؟ بیایید نمودار آن را مطالعه کنیم.

 

نمودار هفتگی تزوس به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر
نمودار هفتگی تزوس به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر

جفت XTZ / USD اخیراً شکستن الگوی مثلث صعودی را به پایان رساند. این الگو دارای حداقل هدف 3.35 دلار است. به هر حال ما یک حرکت صعودی را برای رویارویی با مقاومت 2.50 دلار و بالاتر از آن 2.90 دلار پیش بینی می کنیم.

با توجه به سیر صعودی سریع دو هفته گذشته، شاخص مقاومت نسبی (RSI) وارد منطقه خرید بیش از حد (overbought) شده است که به یک تثبیت قیمت یا اصلاح جزئی احتمالی در چند روز آینده اشاره دارد.

معمولاً پس از شکستن یک الگو، مشاهده می شود که قیمت سطوح شکستگی را بازیابی می کند. در این مورد، بازگشت به قیمت 1.85 دلار امکان پذیر است. اگر این بازگشت نگه داشته شود و قیمت از این سطح پرش داشته باشد، یک فرصت خرید کم خطر باز می شود. اگر کاهش دهندگان قیمت بتوانند قیمت را تا زیر 1.85 دلار پایین ببرند و در آن سطح نگه دارند، دیدگاه مثبت ما بی اعتبار خواهد شد.

بایننس کوین / دلار آمریکا (BNB / USD)

بایننس کوین (BNB) پس از مدت ها وارد لیست بازیگران برتر شده است. چند رویداد اساسی در این هفته علاقه معامله گران را جلب کرد :

بایننس در این هفته معاملات فیوچر را برای زی کش(ZEC) و بایننس کوین(BNB) آغاز کرد. این صرافی حمایت از روبل روسیه را به خدمات خود اضافه کرده است که به کاربران امکان می دهد با استفاده از ویزا کارت بانکی خود خریدها را انجام دهند. “اسکندر ملیکوف”، مدیر ارشد عملیاتی سابق در“TradingView” ، به عنوان مدیر جدید ارزهای فیات برای تقویت دروازه های “فیات به رمزنگاری” در بایننس استخدام شد.

همچنین فعالان بازار درباره محصول جدیدی به نام بایننس ابری یا بایننس کلود “ Binance Cloud ” که انتظار می رود طی چند روز آینده رونمایی شود هیجان زده به نظر می رسند. آیا این پیشرفت ها می تواند باعث افزایش قیمت بایننس کوین شود؟ بیایید نمودار را مطالعه کنیم.

 

نمودار هفتگی بایننس کوین به دلار
نمودار هفتگی بایننس کوین به دلار

قیمت بایننس کوین در این هفته با حرکت سریع صعودی از سطح مقاومت 18.50 دلار و 21.80 دلار عبور کرد که نشان می دهد حرکت جفت ارز BNB / USD شتاب گرفته است. قیمت تا 9 فوریه به 23.98 دلار رسیده است.

اگر قیمت از سطوح فعلی پایین بیاید اما میدان زیادی را واگذار نکند، احتمال صعود به سطوح بالاتر را افزایش می دهد. احتمالاً با شکست سطح قیمت تا بالای 23.5213 دلار روند صعودی جدیدی آغاز می شود. اولین هدف برای این حرکت صعودی 32 دلار است و بالاتر از آن رسیدن مجدد به بالاترین قیمت های تمام عمر ممکن است.

اما اگر قیمت از سطح فعلی سقوط کند و به زیر 20 دلار برسد، ممکن است باقی ماندن این جفت ارز در محدوده 18.50 دلار تا 23.5213 دلار برای چند روز دیگر ادامه پیدا کند.

بیت کوین اس وی / دلار آمریکا (BSV / USD) – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر

بیت کوین اس وی BSV یک نسخه به روز رسانی برنامه ریزی شده به نام Genesis را تکمیل کرد، که محدودیت(hard cap) پیش فرض را برای اندازه بلوک حذف کرده است. اکنون بر عهده استخراج کنندگان است که اجماع اندازه بلوک ها و ظرفیت تراکنش ها را در شبکه مدیریت کنند.

همانند واکنش های مثبت پیرامون هاوینگ آینده بیت کوین، قیمت بیت کوین اس وی نیز پیش از فرارسیدن هاوینگ آن در ماه آوریل، حرکات مثبتی را نشان می دهد.

 

نمودار هفتگی بیت کوین اس وی به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر هفته پیش
نمودار هفتگی بیت کوین اس وی به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر هفته پیش

پس از دو هفته تثبیت قیمت، افزایش دهندگان قیمت در تلاشند که روند صعودی را از سر بگیرند. این نشان می دهد که افت قیمت از 458.74 دلار به 244.34 دلار باعث ترس سرمایه گذاران نشده است. خریداران توانستند سطح قیمت 255.62 دلار را که بالاترین قیمت قبلی آن بود، بازپس بگیرند.

گرچه در این هفته قیمت BSV از سطح مقاومت 337.80 دلار بالاتر رفت، اما افزایش دهندگان قیمت برای حفظ سطوح بالاتر تقلا می کنند. این نشان می دهد که بعضی از سرمایه گذاران که در سطوح بالاتر گیر افتاده اند، در حال خروج از پوزیشن های خود هستند.

اگر قیمت زیر 337.80 دلار باقی بماند، ممکن است جفت BSV / USD برای چند هفته دیگر در همین محدوده توقف کند. اما اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند قیمت بالای 337.80 دلار را حفظ کنند، صعود قیمت به بالاترین قیمت های تمام عمر تا 458.74 دلار امکان پذیر است. شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه خرید بیش از حد (overbought) باقی مانده است، که حکم به احتیاط می کند.

اتر / دلار آمریکا (ETH / USD)

اتر یا اتریوم (ETH) در هفت روز گذشته حدود 17 درصد صعود کرد و به عنوان چهارمین بازیگر برتر هفته شناخته شد. “دنی رایان” از بنیاد اتریوم، در یک جلسه پرسش و پاسخ گفت که انتظار دارد فاز صفر “اتریوم 2” تا 30 جولای سال 2020 (پنجمین سالگرد اتریوم 1) راه اندازی شود.

آیا ممکن است عملکرد قیمت اتر صعودی باقی بماند و منجر به گذار از اثبات کار به اثبات سهام شود؟ بیایید نمودارها را مطالعه کنیم.

 

نمودار هفتگی اتریوم به دلار
نمودار هفتگی اتریوم به دلار

حرکت صعودی جفت ETH / USD در این هفته شتاب گرفت و از سطح مقاومت 197.75 دلار عبور کرد. پیش بینی می کنیم که کاهش دهندگان قیمت دفاعی قدرتمند را در سطح قیمت 235.70 دلار ایجاد کنند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، ممکن است برای چند روز در محدوده بین 235.70 دلار و 197.75 دلار باقی بماند.

اما اگر افزایش دهندگان قیمت موفق به شکستن سد 235.70 دلار و حفظ قیمت بالاتر از آن شوند، احتمالاً این جفت ارز به منطقه مقاومت 318.238 دلار تا 366 دلار صعود می کنند، زیرا تا این سطح مقاومت قابل توجهی وجود ندارد.

تا زمانی که قیمت بالاتر از 197.75 دلار باقی بماند، افزایش دهندگان قیمت برتری خود را حفظ می کنند. سقوط قیمت به زیر این سطح روند را به نفع کاهش دهندگان قیمت تغییر خواهد داد.

چین لینک / دلار آمریکا (LINK / USD) – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته

چین لینک یا لینک LINK در هفت روز گذشته با حدود 15 درصد افزایش قیمت به جمع پنج بازیگر برتر پیوست. آیا نمودار آن بر پیشرفت بیشتری دلالت می کند؟ بیایید نمودار را ببینم.

 

نمودار هفتگی چین لینک به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر
نمودار هفتگی چین لینک به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر

 

جفت LINK / USD از محدوده بزرگی که طی چند ماه گذشته در آن گیر کرده بود، خارج شده است. این نشان می دهد که افزایش دهندگان قیمت بر کاهش دهندگان غلبه کرده اند و همچنان در سطوح بالاتر به خرید ادامه می دهند.

هدف اصلی پس از شکستن محدوده، قیمت 4.5 دلار است که درست زیر سطح بالاترین قیمت تمام عمر با قیمت 4.5826 دلار قرار دارد. پیش بینی می کنیم که کاهش دهندگان قیمت با قدرت از سطح بالاترین قیمت تمام عمر دفاع کنند.

درصورتی که افزایش دهندگان قیمت نتوانند قیمت را بالای 3 دلار را حفظ کنند و قیمت از این سطح سقوط کند، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود. در چنین حالتی، این جفت ارز ممکن است برای چند هفته دیگر در قیمت ثابت باقی بماند.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

زمان مطالعه : 5 دقیقه سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات : امروز به ناگهان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *