صرافی کوینکس

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 23 فوریه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 23 فوریه : ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته عبارت بودند از : تزوس، هِج ترِید، اتم، مِیکر، لایت کوین. در این مقاله تحلیلی درباره هر کدام از این پنج ارز برتر در هفته گذشته بحث کرده ایم.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 23 فوریه

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 23 فوریه
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 23 فوریه

پس از آنکه بسیاری از شرکت های بزرگ از پروژه لیبرای فیس بوک خارج شدند و قانون گذاران متعددی نگرانی های خود را ابراز کردند، از اهمیت اخبار مربوط به این پروژه کاسته شد. با این حال در این هفته انجمن لیبرا اعلام کرد که Shopify – غول تجارت الکترونیک – به این شبکه پیوسته است.

انجمن لیبرا اعلام کرد که Shopify به عنوان يك بازار اينترنتی که میزبان بيش از يك ميليون بازرگان است، مي تواند “يك شريک بی نظیر در تحقق مشاركت گسترده اقتصادی” باشد.

چندین بانک مرکزی گفته اند که لیبرا آنها را وادار کرد که به راه اندازی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) فکر کنند. در حالی که بعضی کشورها پروژه های آزمایشی را برای تجربه ارزهای دیجیتال آغاز کرده اند، کشورهای دیگری مانند چین برنامه های خود را برای راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود مشخص کرده اند.

با این تحولات، درخواست ها در آمریکا برای راه اندازی یک دلار دیجیتال در حال افزایش است. اخیراً رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالا، “کریستوفر جیان کارلو” گفت که صندوق ذخیره فدرال ایالات متحده باید برای رقابت با یوان دیجیتال چین، یک دلار دیجیتال صادر کند.

در 19 فوریه، بیت کوین (BTC) به شدت سقوط کرد، که باعث افت کل فضای کریپتوکارنسی شد. با این حال، نکته مثبت این است که اصلاحات قیمت بیت کوین به جای این که سرمایه گذاران پیشرو را به خروج از بازار ارزهای دیجیتال ترغیب کند، خریداران را در سطوح پایین تر جذب کرده است. اگر بیت کوین بتواند حرکت صعودی خود را از سر بگیرد، احتمالاً آلتکوین ها را به همراه خود بالا می کشد.

نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال
نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال

آیا بازیگران برتر این هفته می توانند قدرت خود را تجدید کنند یا زمان آن است که سود خود را برداشت کنیم؟ بیایید سطوح بحرانی را برای یافتن این پاسخ را بررسی کنیم.

تزوس / دلار آمریکا (XTZ / USD) – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 23 فوریه

تزوس (XTZ) طی چند هفته گذشته به طور مداوم در بین پنج بازیگر برتر حضور داشته است، این نشان می دهد که خریداران به خرید آن در سطوح بالاتر ادامه می دهند. اگرچه در این هفته هیچ خبر و یا پیشرفت مهمی در مورد تزوس وجود نداشته است، اما این آلتکوین موفق شده است که با 12 درصد رشد در لیست ارزهای برتر هفته باقی بماند.

نمودار هفتگی تزوس به دلار - تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 23 فوریه
نمودار هفتگی تزوس به دلار – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 23 فوریه

این نشان می دهد که نیروی حرکت آن هنوز کاهش نیافته است ، اما اکنون زمان آن رسیده است که مشخص شود آیا افزایش دهندگان قیمت ( خریداران ) می توانند از مقاومت فوقانی با قیمت 4 دلار عبور کنند یا زمان آن است که سود خود را ذخیره کنیم؟

جفت XTZ / USD برای هفتمین هفته متوالی سیر صعودی داشته است. در حال حاضر، کاهش دهندگان قیمت از سطح مقاومت روانی قیمت 4 دلار دفاع می کنند. با این حال ، نکته مثبت این است که افزایش دهندگان قیمت میدان زیادی را از دست نداده اند.

اگر قیمت نزدیک به اوج های اخیر تثبیت شود، احتمال حرکت به سمت هدف بعدی در سطح قیمت 4.80 دلار و بالاتر از آن 5.39479 دلار افزایش می یابد، که سطوح 261.8 درصد و 300 درصد فیبوناچی گسترشی است.

اما اگر افزایش دهندگان قیمت نتوانند قیمت را بالای 4 دلار مقیاس کنند، ممکن است این جفت ارز شاهد رزرو سود باشد. شاخص مقاومت نسبی (RSI) عمیقاً در وضعیت خرید بیش از حد (overbought) است، که همچنین به اصلاح و تثبیت قیمت در چند روز آینده اشاره دارد. اولین سطح حمایت در حرکت نزولی، 2.92 دلار و پایین تر از آن 2.60 دلار است که سطوح 39.2 درصد و 50 درصد فیبوناچی اصلاحی مرحله اخیر افزایش قیمت است.

به جای تعقیب قیمت در سطوح بالاتر، پیشنهاد می کنیم معامله گران قبل از خرید منتظر کاهش یا تثبیت قیمت بمانند.

تحلیل تکنیکال هِج / دلار آمریکا (HEDG / USD)

هِج ترِید (HEDG) با رشد بیش از 9 درصد دومین بازیگر برتر این هفته است. در یک پست وبلاگ، این شرکت از راه اندازی “HedgeTrade Leaderboard” خبر داد که اسامی برترین معامله گران موفق روی این پلتفرم قرار خواهد گرفت. این کار پیروی از بهترین معامله گران حرفه ای را برای معامله گران تازه کار آسان تر می کند.

نمودار هفتگی هج به دلار - تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 23 فوریه
نمودار هفتگی هج به دلار – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 23 فوریه

جفت HEDG / USD در چهار هفته گذشته در نزدیکی اوج قیمت های تمام عمر خود در حال تثبیت بوده است. این یک نشانه مثبت است زیرا نشان می دهد که خریداران حتی پس از صعود درخشان چند ماه گذشته، در حال ذخیره سود خود نیستند.

گرچه افزایش دهندگان قیمت در این هفته تلاش کردند تا حرکت صعودی را از سر بگیرند، اما آنها نتوانستند قیمت از سطح 3 دلار بالاتر ببرند. این نشان می دهد که کاهش دهندگان قیمت از سطح 3 دلار دفاع می کنند. اگر افزایش دهندگان قیمت نتوانند قیمت را بالای 3 دلار مقیاس کنند ، این جفت ارز ممکن است تثبیت قیمت خود را برای چند هفته دیگر ادامه دهد.

قرار گیری شاخص مقاومت نسبی(RSI) در منطقه خرید بیش از حد، به یک اصلاح یا تثبیت قیمت در چند روز آینده اشاره دارد. شکست قیمت تا کمتر از 2.37 دلار می تواند باعث سقوط قیمت تا 2.052 دلار و پایین تر از آن تا 1.765 دلار شود، که سطوح 38.2 درصد و 50 درصد فیبوناچی اصلاحی آخرین افزایش قیمت است.

اما اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند قیمت را از سطح 3 دلار بالاتر برده و حفظ کنند، روند صعودی از سر گرفته خواهد شد. اولین هدف در حرکت صعودی 3.37 دلار و بالاتر از آن 4 دلار است.

اتم / دلار آمریکا (ATOM / USD) – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 23 فوریه

کازماس (ATOM – Cosmos) که مخفف آن Atom هم هست ، با رشد حدود 7 درصد، رتبه سوم را در بین برترین ارزهای این هفته کسب کرد. بیایید نمودار آن را بررسی کنیم تا ببینیم آیا در چند هفته آینده سیر صعودی خواهد داشت.

نمودار هفتگی کازماس یا اتم به دلار
نمودار هفتگی کازماس یا اتم به دلار

ما در یکی از تحلیل های قبلی، الگوی فنجان و دسته را کشف کرده و از این رو، معامله گران را به خرید آن توصیه کرده بودیم. گرچه سطح خریدها آغاز شد اما افزایش دهندگان قیمت ( خریداران ) نتوانستند قیمت را به هدف اصلی 6.9677 دلار برسانند.

برای هفته های بسیاری، قیمت بین 4 تا 5 دلار ثابت مانده است، که این یک نشانه مثبت است که نشان می دهد خریداران حاضر به بستن پوزیشن های خود نبوده اند. اگر جفت ATOM / USD بتواند قیمت را بالاتر از 5 دلار ببندد، احتمالاً تا 6.9677 دلار حرکت خواهد کرد.

برخلاف تصور ما، اگر افزایش دهندگان قیمت نتوانند قیمت را بالاتر ببرند، کاهش دهندگان قیمت تلاش دیگری برای سقوط و حفظ قیمت زیر 4 دلار انجام خواهند داد. در صورت موفقیت آنها، افت قیمت تا 3 دلار امکان پذیر است. بنابراین ، معامله گران می توانند حد توقف ضرر را در پوزیشن های خرید خود به 3.8 دلار تبدیل کنند. بهتر است خطر را کاهش دهیم.

تحلیل تکنیکال مِیکر / دلار آمریکا (MKR / USD)

میکر (MKR) در این هفته حدود 6 درصد صعود کرد و در جایگاه چهارمین بازیگر برتر قرار گرفت. به تازگی شبکه های میکر (MakerDao) و Pundi X یک برنامه تجارت رمزنگاری را در کشورهای آمریکای لاتین به منظور جذب تاجران بیشتر برای پذیرش رمزنگاری و محبوبیت استفاده از سکه پایدار DAI راه اندازی کردند.

نمودار هفتگی میکر به دلار - تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر تا 23 فوریه
نمودار هفتگی میکر به دلار – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر تا 23 فوریه

علاوه بر این، بنیاد MKR با فروش 27.5 میلیون دلاری توکن MKR به صندوق های سرمایه گذاری “Dragonfly Capital Partners” و Paradigm ، هدف خود را برای ورود به آسیا آشکار ساخته است.

جفت MKR / USD بیش از یک سال بین سطوح 400 تا 800 دلار محدود بوده است. پس از بازگشت از سطح پشتیبانی 400 دلار در ماه دسامبر سال گذشته، افزایش دهندگان قیمت احتمالا قیمت را به سطح مقاومت این محدوده یعنی 800 دلار خواهند برد.

اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند قیمت از 800 دلار بالاتر ببرند، اتفاقی بسیار مثبت خواهد بود و می تواند صعودی را شروع کند که حداقل هدف آن 1200 دلار است. از آنجایی که این محدوده طولانی شده است، انتظار داریم که صعود قیمت این محدوده را بشکند. بالاتر از 1200 دلار، سطح هدف بعدی 1400 دلار است.

معامله گران می توانند قبل از خرید صبر کنند تا قیمت از 800 دلار بالاتر برود و بسته شود. اما اگر افزایش دهندگان قیمت را بالای 800 دلار ببرند، این جفت ارز ممکن است تا چند هفته دیگر اقامت خود را در این محدوده تمدید کند.

لایت کوین / دلار آمریکا (LTC / USD) – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 23 فوریه

لایت کوین (LTC) با صعود متوسط 3 درصدی خود در هفت روز گذشته وارد لیست ارزهای برتر هفته شد. نمودار آن چه چیزی را برای بلند مدت پیش بینی می کند؟

نمودار هفتگی لایت کوین به دلار آمریکا
نمودار هفتگی لایت کوین به دلار آمریکا

ما در نمودار هفتگی یک الگوی بزرگ با پایین گرد (rounding bottom) را می یابیم که با شکست قیمت و بسته شدن آن بالاتر از سطح مقاومت فوقانی با قیمت 80.2731 دلار کامل می شود و هدف آن 124.688 دلار است.

اگر قیمت بتواند از سطح 124.688 دلار بالاتر برود، جفت LTC / USD می تواند به 145.675 دلار برسد. میانگین نمایی حرکات قیمت 20 هفته (20-week EMA) با شیب بالارونده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می دهد که افزایش دهندگان قیمت قدرت را در دست دارند.

بنابراین ، معامله گران می توانند در حدود 80.2731 دلار به خرید بپردازند و حد توقف ضرر را زیر 65 دلار در نظر بگیرند. حرکت صعودی ممکن است با مقاومت سخت در حد 100 دلار روبرو شود.

اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند و از حمایت قدرتمند 66.1486 دلار پایین تر برود، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

زمان مطالعه : 5 دقیقه سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات : امروز به ناگهان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *