صرافی کوینکس

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 16 فوریه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 16 فوریه : ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته عبارت بودند از : چین لینک، هیوبی، تزوس، اتریوم، نئو. در این مقاله به تحلیل تکنیکال این ارزهای دیجیتال موفق می پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 16 فوریه

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 16 فوریه : بیت کوین در تاریخ 15 فوریه از زیر سطح روانی مهم 10،000 دلار سقوط کرد. این باعث افت کلی بازار ارزهای دیجیتال شده و ارزش بازار آنها را به کمتر از 300 میلیارد دلار رسانده است. اگرچه قیمت بیت کوین کاهش یافته است، تسلط بازار آن از زیر 61 درصد در 15 فوریه، به 62.5 درصد افزایش یافته است. این نشان می دهد که آلتکوین ها بیش از بیت کوین سقوط کرده اند.

 

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 16 فوریه
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 16 فوریه

“مایک نُووگراتز” – سرمایه گذار ریسک پذیر ارزهای دیجیتال – معتقد است که احتمالاً بیت کوین در سال 2020 به بالاترین قیمت های تمام عمر خود می رسد.

او معتقد است که بیت کوین “بهترین برند جدید در 11 سال گذشته” است و راه خود را به عنوان یک ذخیره ارزش پیدا کرده است. نُووگراتز احساس می کند که بیت کوین کمی دچار آشفتگی شده و می تواند تا زمان هاوینگ در ماه می به اوج قیمت های قدیمی خود برسد.

سقوط فعلی بیت کوین ساختار صعودی خود را تغییر نداده است. از این رو، ما دیدگاه خود را درباره آن مثبت نگه می داریم اما معتقدیم که اوج گیری قیمت بیت کوین در سال 2020 احتمالاً تدریجی خواهد بود. ما انتظار داریم چندین اصلاح متناوب داشته باشیم زیرا کاهش دهندگان قیمت ( فروشندگان بیت کوین ) به شدت از سطوح بالایی مقاومت دفاع می کنند.

به هر حال، اصلاحات قیمت یک ویژگی مهم در هر بازار پر رونق (bull market) است، زیرا آنها احساسات بازار را از تبدیل شدن به سرخوشی باز می دارند.

همچنین کاهش قیمت ها فرصتی را برای سرمایه گذاران بلند مدت فراهم می کند تا در سطوح پایین تر به خرید و اندوختن بپردازند.

اگرچه بیت کوین در هفت روز گذشته رو به سقوط بوده است، اما ارزهای برتر لیست ما صعودهای درخشانی داشته اند. آیا این بازیگران برتر در چند روز آینده به پیروی از BTC / USD سقوط می کنند یا نمودار آنها سطوح بالاتری را پیشنهاد می کند؟ بیایید ببینیم.

چین لینک / دلار آمریکا (LINK / USD) – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 16 فوریه

چین لینک (LINK) در این هفته با حدود 35 درصد رشد دوباره به پنج بازیگر برتر پیوسته است. همچنین در سال جاری چین لینک با افزایش قیمت بیش از 160 درصد عملکرد قابل توجهی داشته است.

در طول هفته، لینک همکاری های جدیدی را با آزمایشگاه های Swipe ، 0x و Offchain اعلام کرد. آیا این آلتکوین می تواند صعود درخشان خود را برای چند روز دیگر ادامه دهد یا نشانه هایی از رسیدن به قله وجود دارد؟ بیایید نمودار آن را تحلیل کنیم.

 

نمودار هفتگی چین لینک به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 16 فوریه
نمودار هفتگی چین لینک به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 16 فوریه

جفت ارز LINK / USD به یک اوج قیمت جدید تمام عمر رسیده که یک نشانه مثبت است. این نشان می دهد که خریداران علاقه مند به خرید در سطوح بالاتر هستند. اگر قیمت بتواند بالاتر از 4.5826 دلار باقی بماند، صعود به 5.6843 دلار امکان پذیر است.

اگرچه RSI (شاخص مقاومت نسبی) وارد قلمرو خرید بیش از حد (overbought) شده است، اما تاریخ نشان می دهد كه ممکن است قبل از معكوس شدن جهت، به حالت overbought بسیار شدید برسد.

برخلاف تصور ما، اگر افزایش دهندگان قیمت (خریداران) نتوانند قیمت بالاتر از 4.5826 دلار را حفظ کنند، امکان چند روز تثبیت قیمت یا کاهش جزئی وجود دارد.

اولین سطح پشتیبان ( ساپورت ) در حرکت نزولی نزدیک به 3.50 دلار و پایین تر از آن 3.0 دلار قرار دارد.

توکن هیوبی / دلار آمریکا (HT / USD)

توکن هیوبی (HT) نیز در این هفته صعود تندی داشت. HT در حدود 27 درصد افزایش قیمت داشت و هفته را با عنوان دومین بازیگر برتر به پایان رساند.

هیوبی اعلام کرد که به شورای حاکمیت Klaytn – پروژه پیشرو بلاک چین به رهبری غول اینترنتی کره جنوبی Kakao – پیوسته است. چند فعالیتHT در ماه ژانویه مورد استقبال فعالان بازار قرار گرفته است. آیا علاقه به HT همچنان رو به رشد خواهد بود؟ بیایید ببینیم نمودار چه می گوید.

 

نمودار هفتگی توکن هیوبی به دلار آمریکا
نمودار هفتگی توکن هیوبی به دلار آمریکا

جفت HT / USD به 5.3506 دلار صعود کرده بود، که به عنوان یک مقاومت سخت عمل می کند. ما یک الگوی مثلث صعودی را در نظر می گیریم، که با یک حرکت صعودی تکمیل و بالاتر از 5.3506 دلار بسته خواهد شد. این ترتیب دارای یک هدف بلند مدت در سطح قیمت 9.8212 دلار است.

با این حال، ما پیش بینی می کنیم که کاهش دهندگان قیمت ( فروشندگان ) مقاومت سختی بین 5.3506 دلار و 6.10 دلار داشته باشند. اگر قیمت پایین بیاید اما برای چند روز نزدیک به 5.3506 دلار تثبیت شود، احتمال صعود قیمت از الگوی مثلث افزایش می یابد.

از طرف دیگر ، اگر قیمت از 5.3506 دلار صعود کند اما از 6.10 دلار بالاتر برود، ممکن است برای چند روز محدود باشد. با توجه به مقاومت سخت بالایی، ما به معامله گران پیشنهاد می کنیم قبل از شروع پوزیشن لانگ (موقعیت خرید) ، صبر کنند تا قیمت سیر صعودی خود را حفظ و تقویت کند.

تزوس / دلار آمریکا (XTZ / USD) – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 16 فوریه

تزوس(XTZ) با حدود 24 درصد رشد، دوباره در بین برترین ارزهای دیجیتال این هفته قرار گرفت. در یک سال گذشته، تزوس بیش از 160 درصد رشد داشته که آن را به یکی از بهترین بازیگران در میان ارزهای دیجیتال مهم تبدیل کرده است. آیا افزایش دهندگان قیمت ( خریداران ) می توانند قدرت حرکت آن را حفظ کنند یا وقت آن است که این آلتکوین بعضی از دستاوردهای اخیر خود را پس بدهد؟ بیایید ببینیم.

 

نمودار هفتگی تزوس به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 16 فوریه
نمودار هفتگی تزوس به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 16 فوریه

در سه هفته گذشته ، جفت XTZ / USD از پایین ترین قیمت 1.4897 دلار به بالاترین قیمت 3.5989 دلار رسید که یک افزایش 141.58 درصدی است. این نشان می دهد که این جفت ارز توسط نیروی حرکت قوی حمایت می شود. با این حال، صعود چند هفته گذشته RSI (شاخص مقاومت نسبی) را به شدت به منطقه خرید بیش از حد وارد کرده است، که نشانگر یک تثبیت قیمت یا اصلاح احتمالی است.

در صورت پایین آمدن قیمت از سطح فعلی، اولین سطح حمایت آن 2.78092340 دلار است که 38.2 درصد سطح فیبوناچی اصلاح مرحله اخیر حرکت صعودی است. اگر قیمت از این سطح حمایت پرش داشته باشد، احتمال از سرگیری حرکت صعودی افزایش می یابد.

در مقابل، در صورت شکسته شدن این سطح حمایت، سطح حمایت بعدی 2.52825 دلار و زیر آن 2.2755766 دلار خواهد بود. اگر قیمت پایین تر از 2.2755766 دلار باقی بماند، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود. در زیر این سطح حمایت، کاهش قیمت می تواند تا 1.85 دلار ادامه پیدا کند.

اتریوم / دلار آمریکا (ETH / USD)

اتر (ETH) برای دومین هفته پیاپی با حدود 15 درصد رشد، چهارمین بازیگر برتر بود. به نظر می رسد علاقه سازمانی به اتریوم افزایش یافته است زیرا از طرف تراست“Grayscale’s Ethereum” پاداش قابل توجهی برای مالکیت آن پرداخت می شود.

 

نمودار هفتگی اتریوم به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 16 فوریه
نمودار هفتگی اتریوم به دلار و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 16 فوریه

شایعات مربوط به ادغام بین واحد درون سازمانی بلاک چین “Quorum” متعلق به شرکت “JPMorgan Chase” ، با شرکت بزرگ متمرکز بر اتریوم “ConsenSys”، احتمالاً خبر خوبی برای برای بزرگترین آلتکوین و کل بخش رمزنگاری خواهد بود.

افزایش دهندگان قیمت (خریداران) قیمت اتر را از سطح مقاومت فوقانی 235.70 دلار بالاتر برده اند. اگر آنها بتوانند این افزایش را حفظ کنند، حرکت تا سطح مقاومت بعدی با قیمت 318.238 دلار امکان پذیر است. اگر این سطح نیز مقیاس شود، قیمت می تواند تا سطح 366 دلار برسد.

پیش بینی می کنیم که کاهش دهندگان قیمت (فروشندگان) مقاومت سختی بین 318.238 دلار تا 366 دلار داشته باشند. اما اگر نیروی حرکت بتواند جفت ETH / USD را بالاتر از 366 دلار ببرد، صعود تا 500 دلار امکان پذیر است.

اگر قیمت از سطوح فعلی پایین بیاید و به زیر 235.70 دلار برگردد، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود. اگر این اتفاق بیفتد، نشان دهنده عدم حضور خریداران در سطوح بالاتر خواهد بود. با این وجود، اگر قیمت بالاتر از 235.70 دلار باقی بماند، این مزیتی برای افزایش دهندگان قیمت خواهد بود و احتمالاً حرکت صعودی از سر گرفته خواهد شد.

نئو / دلار آمریکا (NEO / USD) – تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تا 16 فوریه

نئو (NEO) با هفت درصد رشد در هفت روز گذشته، وارد لیست بازیگران برتر هفته شد. بایننس – صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال – اعلام کرده است که معاملات فیوچر نئو را از 17 فوریه با ضریب اهرم یک تا پنجاه (leverage ratio of 1x-50x) آغاز خواهد کرد. با توجه به طغیان کروناویروس، جمعیت توسعه جهانی نئو (NEO Global Development) همایش NEO DevCon 2020 را به تعویق انداخته اما تأکید کرده است که تمام اعضای آن از ویروس در امان هستند.

نمودار هفتگی نئو به دلار امریکا
نمودار هفتگی نئو به دلار امریکا

 

جفت NEO / USD در حال شکل دادن به الگوی بنیادی بزرگی است. اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند قیمت را تا بالای محدوده 25.23 دلار افزایش دهند، احتمال یک روند جدید صعودی بلند مدت وجود دارد.

در حال حاضر، افزایش دهندگان قیمت تلاش می کنند قیمت را بالای سطح مقاومت فوقانی 13.88772 دلار حفظ کنند. در صورت موفقیت، هدف بعدی سطح قیمت 18 دلار و بالاتر از آن 20.96333 دلار است.

ما انتظار داریم که کاهش دهندگان قیمت مقاومت سختی در منطقه 20.96333 دلار تا 25.23 دلار داشته باشند اما اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند این منطقه را مقیاس کنند ، احتمالاً این جفت ارز نیروی حرکت پیدا خواهد کرد.

در مقابل، اگر کاهش دهندگان قیمت بتوانند قیمت را از 13.88772 دلار پایین تر ببرند، این نشانگر عدم حضور خریداران در سطوح بالاتر است. حمایت بعدی در روند نزولی در سطح میانگین های حرکات قیمت است که درست زیر سطح 11 دلار قرار دارند.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده فقط مربوط به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات بیتکوین گاه نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملات شامل ریسک است، و شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.دیدگاه های خودتان را برای ما ارسال کنید. با تشکر از همراهی شما.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

زمان مطالعه : 5 دقیقه سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات : امروز به ناگهان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *