صرافی کوینکس

سه دلیل که ممکن است بیت کوین جایگزین بهتری برای طلا باشد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سه دلیل که ممکن است بیت کوین جایگزین بهتری برای طلا باشد : طلا همیشه به دلایل مختلف دارایی بسیار محبوبی بوده است. با توجه به اینکه این کالای گرانبها بسیار نادر است و از ویژگی های قابل توجهی مانند رسانایی بالا برخوردار است، اقتصاد جهانی همواره در شرایط بحرانی به آن توجه داشته است. به طور خلاصه، جهان طلا را به عنوان “پناهگاه سرمایه” در نظر گرفته است.

به سه دلیل بیت کوین جایگزین بهتری برای طلا است

از آنجا که پیشرفت فناوری فرصت های جدیدی را به وجود می آورد ، دنیای مالی نیز از این پیشرفت سود می برد. تولد اخیر ارزهای دیجیتال (cryptocurrencies) به دنیا نشان داده است که وضع موجود رو به تغییر است.

 

به سه دلیل بیت کوین جایگزین بهتری برای طلا است
به سه دلیل بیت کوین جایگزین بهتری برای طلا است

جدا از ارائه بعضی از بهترین ویژگی ها مانند امنیت، معاملات فوری و ناشناس ماندن، که روش های سنتی پرداخت که از ارزهای فیات استفاده می کنند فاقد آن هستند، ارزهای دیجیتال حتی تثبیت شده ترین دارایی های جهان از جمله طلا، را به چالش کشیده اند، و با وجود مخالفت بعضی از طرفداران سرسخت طلا، در واقع ممکن است بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی ها مزایای قابل توجهی نسبت به طلا داشته باشند.

طلا پناهگاهی در زمان بحران

طلا پناهگاهی در زمان بحران : ابتدا، باید ببینیم که چگونه طلا نام خود را به عنوان محبوب ترین کالا به دست آورد. در زمان بحران جنگ، رکود اقتصادی، یا اغتشاش سیاسی – تصمیمات ، وعده ها و دستورات دولت ها می توانند فوراً ناکارآمد شوند. این بدان معنی است که پول فیات نیز غیرقابل استفاده یا بسیار غیر منطقی برای استفاده می شود. هرچه بحران شدت می گیرد، پول سنتی نقش کمتری در اقتصاد بازی می کند.

در چنین مواردی، مردم طلا را به عنوان مؤثرترین راه حل یافته اند زیرا به نظر می رسد این فلز گرانبها هرگز ارزش خود را بیش از حد از دست نمی دهد. در هر صورت ارزش آن همواره رو به افزایش است و باعث می شود اقتصاد جهانی بیشتر و بیشتر به آن وابسته شود. اندوخته های دولتی نیز به صورت طلا ذخیره می شوند.

در مورد تشکیلات اقتصادی خصوصی و افراد نیز همین مسئله صادق است. بسیاری از خریداران طلا به این دلیل روی این فلز سرمایه گذاری می کنند که معتقدند طلا ارزش خود را بسیار طولانی تر از پول کاغذی حفظ می کند، و در دراز مدت ، این مهمترین چیز است.

جهان موارد شدید بسیاری از تورم و کاهش قیمتها را تجربه کرده است که کل سیستم اقتصادی را مختل می کنند: فروش کمتر ، شغل کمتر ، تولید کمتر، و اعتماد کمتر به پول.

همه این مسائل مردم و دولت ها را به سمت انتخاب طلا سوق می دهد.

سرمایه گذاری در طلا برای سود

در حالی که مردم به خاطر ثبات ارزش در طلا سرمایه گذاری می کنند، قیمت رو به افزایش آن جاذبه دیگری را برای این کالا ایجاد می کند و آن را به یک سرمایه گذاری سودبخش تبدیل می کند.

طلا از دیرباز یکی از محبوب ترین دارایی های سرمایه گذاری برای بسیاری از معامله گران در سراسر جهان بوده است. موسسات مالی، از جمله کارگزاران، طلا و کالاهای دیگر را در معاملات تجاری خود ارائه می دهند. آنها می دانند که سازمان ها و مشتریانشان می توانند سود زیادی از تجارت طلا کسب کنند.

با این حال ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ممکن است کارها آنچنان که به نظر می رسد ساده نباشد. با ورود ارزهای دیجیتال ، ما در حال تجربه آغاز دوره جدیدی هستیم که وضعیت موجود دارایی های مالی را تغییر می دهد.

بنابراین ، دقیقاً چگونه بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده می توانند از طلا سبقت بگیرند و به قابل اعتمادترین دارایی برای همه تبدیل شوند؟ بیایید به سه مورد از مهمترین مزایای ارزهای رمزنگاری بپردازیم :

 

آیا واقعا بیت کوین جایگزین بهتری برای طلا است
آیا واقعا بیت کوین جایگزین بهتری برای طلا است

سه دلیل که ممکن است بیت کوین جایگزین بهتری برای طلا باشد

1) شما نمی توانید دشمنان خود را با کیسه ای پر از طلا پشت سر بگذارید.

این احتمالاً سطحی ترین اشکال طلا است زیرا با ابعاد فیزیکی آن در ارتباط است. طلا یک دارایی فیزیکی است، این بدان معناست که طلا می تواند در معرض تهدیدات مختلفی قرار بگیرد : سرقت، غارت، تخریب، و حتی ذوب شدن.

علاوه بر این، طلا یکی از سنگین ترین فلزات روی زمین است، به این معنی که اگر مالک آن بخواهد از چیزی فرار کند ، ده ها و حتی صدها کیلو طلا احتمالاً به او برای فرار از دشمن کمکی نمی کند. از طرف دیگر با بیت کوین این مشکل به وجود نمی آید. هیچ سکه یا پول نقد کاغذی به نام بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری دیگر وجود ندارد. واقعیت این است که ارزهای رمزپایه به عنوان ارزهای دیجیتال نامیده می شوند زیرا شکل فیزیکی ندارند. بنابراین هر کجا که بروید، جیب شما تنها به اندازه یک تلفن هوشمند سنگین است.

2) بیت کوین را نمی توان جعل کرد.

یکی دیگر از اشکالات فیزیکی فلزات گرانبها و نه فقط طلا ، این واقعیت این است که جعل آنها آسان است. هر فلزی که مانند طلا، نقره یا پلاتین به نظر برسد و از لحاظ وزن کلی به آنها نزدیک باشد، به راحتی به عنوان یک فلز گرانبها قابل فروش است.

همچنین طلای واقعی را می توان رقیق کرد و با همان قیمت فروخت، و در حالی که با بررسی دقیق می توان فلزات تقلبی را کشف کرد، مواردی وجود دارد که مردم فقط می خواهند در سریعترین زمان ممکن طلا بخرند.

و در اینجا ارزهای دیجیتال بار دیگر برتری خود را اثبات می کنند. از آنجا که آنها در یکی از امن ترین پلتفرم های دیجیتال جهان یعنی شبکه بلاک چین تعبیه شده اند، تغییر جزئیات معامله در هر سطح یا شکل بی نهایت دشوار است. حتی لازم به یادآوری نیست که هیچ کس نمی تواند کریپتوکارنسی ها را جعل کند، زیرا کل سیستم باید به هر تراکنش دسترسی داشته باشد، و اگر چیزی به اندازه کافی مشکوک باشد، این روند خاتمه می یابد.

3) ارزش بیت کوین در حال افزایش است.

همانطور که در بالا ذکر شد، بسیاری از افراد طلا را به عنوان وسیله ای برای سرمایه گذاری خریداری می کنند. و در حالی که همه آنها انتظار دارند که قیمت آن به مرور زمان افزایش یابد، بیشترین افزایش قیمتی که طلا شاهد آن بوده است چیزی در حدود 200 دلار است، و این تنها در زمانی است که سیاست جهانی دچار تلاطم جدی می شود.

اکنون به سراغ بیت کوین و نوسانات چشمگیر قیمت آن می رویم. همه ما سال 2017 را به یاد می آوریم که قیمت بیت کوین رکورد 20،000 دلار را شکست.

این سطح از نوسانات قیمت برای سرمایه گذاران و واسطه های مالی بسیار سودمند است.

اگرچه قیمت بیت کوین در حال حاضر بهترین زمان خود را ندارد، خیلی زود وضعیت تغییر خواهد کرد، زیرا عرضه این ارز دیجیتال به مرور زمان کاهش می یابد، اما عرضه طلا برای سالها ثابت بوده و انتظار نمی رود که به زودی تغییر کند.

این بدان معنی است که طلا در حدود قیمت فعلی خود باقی خواهد ماند در حالی که به نظر می رسد بیت کوین در مسیر دستیابی به قیمت های نجومی است. بنابراین ممکن است بیت کوین گزینه بهتری برای سرمایه گذاری باشد.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

MakerDAO چیست؟

MakerDAO چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه MakerDAO سازمانی است که در حال توسعه فن آوری برای استقراض، پس انداز و رمزنگاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *