صرافی کوینکس

بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی در سال 2019

زمان مطالعه : 13 دقیقه

بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی در سال 2019: با این که فراز و نشیب ها در صنعت کریپتوکارنسی چیز جدیدی نیست، سال 2019 غافلگیرکننده ترین شگفتی ها را به همراه داشت. بازار کم رونق طولانی مدت سال 2018 تحلیلگران بازار را بر آن داشت تا آن را سال حسابرسی نظارتی بنامند، و بسیاری از حوزه های قضایی را در مورد چگونگی رفتار با ارزهای دیجیتال سرگردان کرد. این مقاله بدلیل طولانی بودن به دو قسمت تقسیم شده است …….

بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی در سالی که گذشت

قسمت اول مقاله ” بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی ” ترجمه شده از پایگاه اینترنتی ” کوین تلگراف ” : به هر حال سال 2019 سال بازگشت بود، زیرا غول های بزرگ فناوری مانند فیس بوک از ممنوعیت کریپتوکارنسی به سمت پذیرش آن حرکت کردند.

 

بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی در سال 2019
بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی در سال 2019

تشدید رویدادهای جهانی مانند جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین ، دیدگاه سرمایه گذاران را در مورد کاربرد ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین تغییر داده است، اما هنوز هم راهی طولانی در پیش است، چرا که حتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا هنوز هم با هر پیشنهاد سهام بیت کوین مخالفت می کند.

با فرا رسیدن سال جدید، نگاهی به شرکت ها ، افراد و پروژه های مختلف کریپتوکارنسی می اندازیم که موفق شده اند در سال 2019 به اوج برسند، و همچنین آنهایی که نتوانستند سال 2019 را به عنوان تجربه ای موفق در کارنامه خود ثبت کنند.

برندگان دنیای کریپتوکارنسی در سال 2019 – قسمت اول

رشد مضاعف بیت کوین

در سالی که گذشت ، بیت کوین و کل صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال دهمین سالگرد ایجاد آن را به عنوان اثبات مقاومت آفریده “ساتوشی ناکاموتو” جشن گرفتند. در ابتدای سال 2019، صنعت ارزهای دیجیتال به تازگی در حال بهبودی از زمستان رمزنگاری سال 2018 بود. خوشبختانه بیت کوین سال 2019 را با روند صعودی آغاز کرد که منجر به افزایش تقریبی 11 درصدی قیمت بیت کوین تا پایان سه ماهه اول شد.

به گزارش بیت کوین گاه “آنتونی پومپلیانو”، یکی از بنیانگذاران شرکت مدیریت دارایی دیجیتال “Morgan Creek” دیدگاه خود را با پایگاه اینترنتی“کوین تلگراف” چنین به اشتراک گذاشت :

“قیمت بیت کوین در سال 2019 به طور قابل توجهی بالا رفته است چرا که امسال به طور خالص خریداران بیشتری نسبت به فروشندگان وجود دارند.”

با افزایش حجم معاملات و ارزش بازار بیت کوین در سه ماهه دوم سال 2019، بیت کوین با افزایش قیمت از 4103 دلار به 10،888 دلار، و افزایش سرمایه 165 درصدی، هدایت بازار را به دست گرفت. علاوه بر این، تسلط بیت کوین بر بازار از 54.6 درصد به 65 درصد افزایش یافت.

 

قیمت بیت کوین از آغاز سال 2019
قیمت بیت کوین از آغاز سال 2019

از جمله دلایلی که باعث رشد مداوم بیت کوین با وجود بازار پرفراز و نشیب شده است، این دیدگاه است که در شرایط عدم قطعیت روز افزون جهانی، ارز دیجیتال می تواند به عنوان یک دیوار دفاعی عمل کند. در سال 2019، جنگ تجاری ایالات متحده امریکا و چین باعث شد که اکثر سرمایه گذاران به بیت کوین و طلا به عنوان دیوارهای دفاعی نگاه کنند.

“پومپلیانو” همچنین به وب سایت “کوین تلگراف” گفت که عوامل کمک کننده دیگری نیز وجود داشته اند:

“احتمالا یکی از بزرگترین عوامل موثر اعلام پروژه ارز دیجیتال فیس بوک بنام لیبرا و واکنش های مثبت یا منفی پس از آن، از طرف افراد مختلف در بازارهای سنتی و رمزنگاری بوده است.”

بیت کوین موفق ترین برنده در دنیای کریپتوکارنسی

با این حال، شرایط برای بیت کوین در تمام طول سال 2019 آفتابی و درخشان نبود. در سه ماهه سوم سال، با کاهش قیمت بیت کوین چشم انداز نزولی ظاهر شد و ارزش بازار بیت کوین 100 میلیارد دلار سقوط کرد.

خوشبختانه، در حالی که بازار برای مقابله با شرایط نزولی تلاش می کرد، بیت کوین نه تنها با کمترین ضرر سه ماهه سوم را بست، بلکه تسلط بازار خود را نیز به میزان 5.4 درصد افزایش داد. در نهایت، از بین تمام ارزهای دیجیتال ، عملکرد بیت کوین تاکنون بهترین بوده است.

در مقایسه با دارایی های سایر بازارها، عملکرد بیت کوین در طول سال 2019 نسبتا دور از تنش بوده است.

به عنوان مثال، اگرچه طلا به عنوان یک اندوخته قابل اعتماد در نظر گرفته می شود، قیمت آن از ژانویه تنها 17 درصد افزایش یافته است.

حتی شاخص S&P 500 (شاخص سرمايه گذاري بازار 500 شرکت بزرگ بازرگانی ایالات متحده امریکا) گرچه دارای عملکرد عالی بیش از 21 درصد بوده است، هنوز هم از رشد بیت کوین در طول سال 2019 کم رنگ تر است.

فراتر از قیمت، “بابی لی”، مدیر عامل کیف پول رمزنگاری “Ballet” ، به پایگاه اینترنتی “کوین تلگراف” گفت که بیت کوین از چندین پیشرفت مهم فناوری بهره مند شده است :

“سال 2019 به دلیل پیشرفت های اکوسیستم متن باز، سال خوبی برای بازار بیت کوین بود. شبکه لایتنینگ ظرفیت تراکنش بیت کوین را افزایش می دهد، و کیف پول هایی با ویژگی های داخلی و کاربرپسند (Wasabi, Samourai) حریم خصوصی را بهبود می بخشند.”

افزایش محبوبیت “Gods Unchained”

براساس گزارش ها، “Gods Unchained” ، بازی کارت مبادله ای card game trading مجازی مبتنی بر بلاک چین، که در بلاک چین اتریوم ساخته شده است، در سال 2019 به عنوان یکی از محبوب ترین و پردرآمدترین بازی های بلاک چین ظاهر شد.

این اتفاق پس از آن رخ داد که این پلتفرم اولین دسته کارت (Genesis Card Pack) خود را به طور کامل به قیمت 6،2 میلیون دلار فروخت.

پیش از آن، “بلیزارد”، خالق بازی کارت مبادله ای Hearthstone، یکی از بازیکنان خود به نام “چانگ نی وای” (معروف به بلیتزچانگ) را به خاطر حمایت از اعتراضات هنگ کنگ از شرکت در بازی منع كردند. وی همچنین از کلیه بردهای خود در این بازی محروم شد.

علاوه بر عکس العمل های منفی دریافت شده از جامعه بازی، “Gods Unchained” در توئیتی اقدامات “بلیزارد” را مورد انتقاد قرار داد و ادعا کرد که بلیزارد “بیش از آزادی به پول توجه می کند”.

“Gods Unchained” همچنین قول داد ضررهای بلیتزچانگ را بابت بردهای از دست رفته اش، با دعوت وی به مسابقات قهرمانی 500.000 دلاری خود جبران کند.

توئیت “Gods Unchained”بیش از 10،000 بار بازتوییت شد و جستجوهای گوگل برای این بازی از آن زمان به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

بر خلاف Hearthstone ،  “Gods Unchained” غیر متمرکز است و از بلاک چین استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که آیتم های داخل بازی واقعا در اختیار بازیکنان قرار دارد و آنها هر زمان که بخواهند می توانند آزادانه به تبادل آیتم ها بپردازند.

“جیمز فرگوسن”، مدیرعامل “Gods Unchained” ، در تلاش برای ارائه انگیزه های بلند مدت به بازیکنان بازی های آنلاین، گفت که این بازی “عملکردهای منسوخ شده در صنعت بازی سازی را ارتقا می دهد”.

گسترش مداوم “کوین بِیس Coinbase” در بین بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی

پیش از این، کوین بِیس (Coinbase) به خاطر استفاده از یک استراتژی نسبتاً انتخابی برای افزودن سکه هایی به صرافی خود به شهرت دست یافت.

همچنین صرافی کوین بِیس به عنوان یکی از صرافی های بزرگ در فضای رمزنگاری، به دلیل داشتن تعداد موارد به مراتب کمتری از هک های بزرگ مشهور است.

در سالی که سایر صرافی های بزرگ مانند صرافی بایننس Binance قربانی شکاف های امنیتی در مقیاس بزرگ شدند و هزاران بیت کوین از دست دادند، کوین بِیس به عنوان یک پلتفرم ایمن و قابل اطمینان ایستادگی کرد.

با این حال ، این شرکت در سال 2019 به شدت در مورد استفاده از “نوترینو” (Neutrino) مورد بحث و انتقاد کاربران توییتر قرار گرفت. نوترینو یک استارت آپ است که با استفاده از بلاک چین داده های تراکنش های ارزهای دیجیتال را جمع آوری می کند. از دیدگاه اکثر کاربران توییتر، به نظر می رسد که این اقدام، جاسوسی این صرافی از فعالیت های مشتریان خود را تسهیل می کند.

با این حال، براساس یک پست وبلاگ Coinbase ، اقدام این صرافی برای به دست آوردن نوترینو، بخشی از هدف آن در جهت حمایت از کلیه دارایی ها ضمن رعایت قوانین است.

علاوه بر به کار گرفتن نوترینو، کوین بِیس از سال 2018 تعداد ارزهای دیجیتال موجود در لیست خود را دو برابر کرده است. دَش، اتم و Waves چند مورد از این سکه های اضافه شده به مچموعه کوین بِیس هستند.

این شرکت تقریباً به طور مداوم در طول سال 2019 خبرساز بوده است، از کسب بعضی دارایی ها گرفته تا تکذیب آنها، و همچنین ثبت حقوق انحصاری متعدد در این مدت.

در همین حال، دبیت کارت ویزای کوین بِیس(Coinbases’s Visa debit card) نیز امسال رشد نمایی داشته است، و اکنون برای استفاده در کشورهای بیشتری نیز موجود است.

در ماه می سال 2019 ، شرکت کوین بِیس خدمات خود را به بیش از 100 کشور گسترش داد، و همچنین دسترسی به سکه پایدار خود – USDC – را که قبلاً فقط در ایالات متحده امریکا در دسترس بود، به 85 کشور از کشورهای پشتیبانی شده گسترش داد.

برای مقایسه، در سال 2018 کوین بِیس فقط در حدود 32 کشور در دسترس بود. به نظر می رسد گسترش تهاجمی آن در رقابت مستقیم با سایر بازیکنان جهانی این صنعت مانند بایننس انجام شده است.

افزایش سرمایه گذاری های صرافی بزرگ بایننس Binance

اگر از هریک از تحلیلگران بازار سؤال کنید، تایید می کنند که پیشنهادات اولیه مبادله ارز [Initial Exchange Offering (IEO)] در سال 2019 به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است (پیشنهاد اولیه مبادله یاIEO ، همانطور که از نام آن پیداست ، بر روی پلتفرم مبادله کریپتوکارنسی انجام می شود.

بر خلاف پیشنهاد اولیه سکه یا ICO ، یک IEO توسط یک صرافی از طرف استارتاپی انجام می شود که به دنبال جمع آوری وجه با توکن های تازه صادرشده خود است).

گزارش ها حاکی از تقاضای زیاد برای پیشنهادات اولیه مبادله از سه ماهه اول تا سه ماهه سوم 2019 است، که در مجموع بیش از 1.5 میلیارد دلار تنها در نیمه اول سال 2019 جمع آوری کردند.

بر خلاف پیشنهاد اولیه سکه یا ICO، بزرگترین عامل تعیین کننده برای یک IEO موفق، در دسترس بودن نقدینگی است، و برای دستیابی به نقدینگی چه راهی بهتر از راه اندازیIEO در یک صرافی محبوب وجود دارد؟

به همین دلیل است که بایننس و ارز بومی آن یعنی ” بایننس کوین(BNB) ” یکی از بهترین سالها را پشت سر گذاشته اند. به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای دارایی های دیجیتال، بایننس از سهم قابل توجهی از حجم معاملات برخوردار است.

عملکرد این صرافی به حدی استثنایی بوده است که ارزش سکه BNB در طول سال 2019 بیش از 150 درصد افزایش یافته است. با توجه به همه جهات و در نظر گرفتن رشد سال به سال، بایننس کوین حتی کمی از بیت کوین پیشی گرفته است.

همچنین بایننس با راه اندازی یک بازوی کاملاً مستقل ایالات متحده از پلتفرم تجاری خود، دسترسی خود را گسترش داد. با وجود فشارهای نظارتی سنگین که از فعالیت این صرافی در ایالات هایی مانند نیویورک جلوگیری می کند، همکاری این شرکت با BAM، یک سرویس پول ثبت شده در ایالات متحده، راه گریزی برای این صرافی فراهم کرده است ……مقاله بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی در سال 2019 به دو قسمت تقسیم شده است که قسمت دوم آن را در ادامه قرار خواهیم داد…….. با تشکر از همراهی شما عزیزان.

 

قسمت دوم مقاله بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی در سال 2019 – ترجمه شده از پایگاه اینترنتی کوین تلگراف

بازندگان سال 2019

ارائه سکه لیبرا در سال 2020 در هاله ای از شک و تردید

اعلام ایجاد ارز رمزنگاری لیبرا (Libra) توسط فیس بوک ، به عنوان یک سکه پایدار (stablecoin) با پشتوانه تعدادی از ارزهای ملي منتخب، یکی از مهمترین رویدادهای سال 2019 بود. با این حال، قانونگذاران آمریكا نسبت به پرده برداری از لیبرا با شک و بدبینی واکنش نشان دادند و مدیر عامل فیسبوك “مارك زاكربرگ” را به چندین جلسه بازرسی دعوت كردند.

لیبرا در اصل یک سکه پایدار است که با پول واقعی پشتیبانی می شود و به کاربران امکان می دهد تا خرید، فروش و ارسال پول را تا آن سوی مرزها با هزینه تقریباً صفر انجام دهند. طبق وایت پیپر (مقاله سفید) این پروژه ، ماموریت كلی لیبرا “ایجاد یك ارز ساده جهانی و زیرساخت مالی است كه میلیون ها نفر را توانمند می سازد.”

وایت پیپر لیبرا همچنین ادعا می کند که از “یک بلاک چین غیرمتمرکز جدید، یک ارز رمزنگاری کم نوسان، و یک پلتفرم قرارداد هوشمند” برای توانمندسازی حدود 1.7 میلیارد نفر که از دسترسی به بانک محروم هستند استفاده خواهد کرد. این هدف با استفاده از واتس اپ، مسنجر و کالیبرای فیس بوک حاصل خواهد شد. کالیبرا یک کیف پول دیجیتال است که برای کاربران لیبرا طراحی شده است.

به گزارش بیت کوین گاه “بابی لی” مدیر عامل کیف پول “بالت”، در مصاحبه با “کوین تلگراف” درباره لیبرا ابراز خوشبینی کرد و گفت :

“اگرچه قانونگذاران و تنظیم کنندگان در ایالات متحده امریکا و اروپا می دانند که ارزهای غیر دولتی تهدیدی برای قدرت آنها است، اما مخالفت دولت ها با گذشت زمان کاهش خواهد یافت”. وی همچنین توضیح داد:

“دولت ها موضع خود را تغییر خواهند داد، زیرا آنها خواهند فهمید که نمی توانند بیت کوین را کنترل یا متوقف کنند، و ترجیح خواهند داد که شهروندانشان از سکه های متمرکز و یکسان استفاده کنند که به راحتی قابل تنظیم، نظارت و پیوند به پول فیات هستند.”

با وجود برنامه جاه طلبانه لیبرا برای توانمند سازی افراد محروم از بانک، پروژه لیبرا نه تنها مورد بررسی دقیق قانونگذاران قرار گرفت، بلكه با مشكلات داخلی خود نیز درگیر شد.

کنگره ایالات متحده از فیس بوک خواسته است که توسعه بیشتر پروژه لیبرا را متوقف کند، و بدبینان معتقدند که این پروژه بدون تأیید دولت از بلوک های آغازین فراتر نخواهد رفت.

چندین کشور اروپایی نیز بر ضد این رمزنگاری پیشنهادی صحبت کرده اند. در همین حال، چین احتمالاً به عنوان یک اقدام تلافی جویانه اعلام کرده است که به زودی سکه پایدار خود، یک ارز دیجیتال بانک مرکزی ملی چین را راه اندازی می کند.

علاوه بر این، در پی افزایش نظارت دقیق از طرف تنظیم کنندگان دولت، بعضی از پشتیبانان مشهور لیبرا مانند Visa ،eBay ، MasterCard و PayPal این پروژه را رها کرده اند.

سالی سخت برای” سِرکل”

در اکتبر سال 2018 ،”سِرکِل” (Circle) ، یک شرکت ارز دیجیتال مستقر در بوستون با پشتیبانی “Goldman Sachs”، با” کوین بیس” برای راه اندازی کنسرسیوم “سنتر” (Center) همکاری کرد.

با توجه به شهرت “سنتر” به عنوان یکی از سرمایه دارترین استارت آپ های رمزنگاری، این دو شرکت تصمیم گرفتند به تسریع پذیرش ارزهای رمزنگاری کمک کنند. از طریق کنسرسیوم “سنتر”، “کوین بیس” و”سرکل” با انتشار سکه پایداری به نام“USD Coin” ، نقدینگی صنعت رمزنگاری را افزایش می دهند.

در ماه جولای سال 2019، “کوین بیس” و “سرکل” با گسترش مشارکت خود در کنسرسیوم “سنتر”، به سایر نهادهای مالی علاقمند به این پروژه امکان ارائه USD Coin را دادند.

شبکه “سنتر” در بیانیه ای اظهار داشت:

“قدم بعدی طبیعتا تصور کردن یک ارز دیجیتال جهانی جدید است” که شامل سبدی از توکن هاست که توسط انواع سکه های پایدار پشتیبانی می شوند. به عبارت ساده تر، برنامه “سنتر” ایجاد یک ارز جهانی با رویکردی مانند فیس بوک است.

به هر حال، “سرکل” در تمام سال 2019 تجربه سختی داشته است. اگرچه USD Coin با برخورد مثبت روبرو شد، و سنتر ادعا می کند که این سکه پایدار برای شفاف سازی نقل و انتقالات درون زنجیره ای (on-chain) به ارزش بیش از 11 میلیارد دلار مورد استفاده قرار گرفته است، اما “سرکل” برنامه تلفن همراه خود را بست، هدف جذب سرمایه خود را به 40 درصد محدود کرد، و بین ماه های می و ژوئن سال 2019 ده درصد کارمندان خود را کنار گذاشت. به تازگی، این شرکت در تلاش برای ساده سازی خدمات خود، تعداد 10 نفر دیگر از کارمندان خود را نیز اخراج کرد.

آخرین اخبار تعدیل نیرو در شرکت سرکل حاکی از انتقال “شان نِویل”، یکی از بنیانگذاران شرکت، از سمت مدیرعامل به یکی از کرسی های هیئت مدیره شرکت است. با این حال، یک نماینده از “سرکل” هرگونه ارتباط بین اخراج های اخیر و انتقال “شان” را رد کرد، و به پایگاه اینترنتی “کوین تلگراف” چنین گفت :

“هیچ یک از این موارد مربوط به انتقال “شان” از سمت مدیر عامل نیست. “شان” به خدمت خود در هیئت مدیره سرکل ادامه خواهد داد.”

درگیری های دادگاه “کرِیگ رایت” خالق بیت کوین اس وی

هنگامی که “کریگ رایت” ، تکنولوژیست متولد استرالیا در سال 2015 ادعا کرد که “ساتوشی ناکاموتو” خالق بیت کوین است، اکثر اعضای جامعه کریپتوکارنسی به این ادعا مشکوک بودند.

 

کریگ استیون رایت خالق ارز دیجیتال بیت کوین اس وی
کریگ استیون رایت خالق ارز دیجیتال بیت کوین اس وی

اکثر مردم انتظار داشتند که این فرد مدعی هویت “ساتوشی ناکاموتو” به زودی فراموش خواهد شد. با این حال، “رایت” و ادعاهای او همچنان در سال 2019 تیتر اخبار بود.

رایت ادعا می کند که یک دهه پیش بیت کوین را اختراع کرده و بیش از یک میلیون بیت کوین را به همراه شریک تجاری فقید خود “دِیو کلِیمَن” استخراج کرده است. پس از درگذشت “کلیمَن” در سال 2013 ، رایت ادعا می کند که بیت کوین های استخراج شده را در “Tulip Trust” قرار داده است.

به هر حال، در سال 2018 املاک “کلِیمَن” از این کارآفرین استرالیایی و دانشمند رایانه به اتهام سرقت حدود یک میلیون بیت کوین شکایت کرد. در گذشته گفته می شد که “رایت” و “کلیمَن” با هم در استخراج و توسعه بیت کوین کار می کردند. براساس گفته های خانواده “کلیمَن”، “رایت” بین 550،000 تا یک میلیون بیت کوین به ارزش حدود 10 میلیارد دلار سرقت کرده است.

قاضی “بروس” در مورد این پرونده حکم داد که “رایت” نیمی از دارایی و مالکیت معنوی بیت کوین خود را از قبل از سال 2014 به املاک کلیمَن واگذار کند، با فرض اینکه وی واقعاً ناکاموتو است. در تاریخ 31 اکتبر، پس از آنکه رایت از توافق نامه تسویه حساب درباره واگذاری نیمی از بیت کوین و مالکیت معنوی خارج شد، محاکمات دوباره به جریان افتاد.

علاوه بر درگیری های دادگاه، “رایت” در مورد ارائه اسناد دروغین و جعل هویت “ناکاموتو” در پرونده دیگری با عنوان “رایت در برابر پیتر مک کورمَک” توسط جامعه رمزنگاری مورد بازخواست و بررسی قرار گرفت. اخیراً، رایت سندی دیگر ارائه داد که ظاهرا چگونگی اتخاذ نام مستعار “ساتوشی ناکاموتو” توسط وی را اثبات می کند.

رد دائمی پیشنهاد صندوق سرمایه گذاری بیت کوین توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده امریکا

حتی اگر قانونگذاران ایالات متحده همواره پنجره ای را برای امکان تصویب ” صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس” [Exchange Traded Fund (ETF)] بیت کوین در آینده به جای بگذارند، تاکنون ، هرگونه تلاشی برای کسب مجوز صندوق سرمایه گذاری بیت کوین با شکست روبرو شده است.

در اکتبر 2019، یک پیشنهاد ETF که توسط شرکت مدیریت دارایی “Bitwise” در مشارکت با صرافی اوراق بهادار الکترونیکی”NYSE Arca” ارائه شده بود، به دلیل عدم تحقق الزامات قانونی جلوگیری از دستکاری غیرقانونی بازار، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار [Securities and Exchange Commission (SEC)] رد شد.

در واقع، تمام پیشنهادات صندوق سرمایه گذاری بیت کوین که تاکنون به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه شده اند به خاطر نگرانی درباره فعالیت های کلاهبرداری و دستکاری بازار رد شده اند.

یکی از معیارهای اصلی تأیید ETF ، ایجاد بازار اساسی ETF مبتنی بر کالای جدید است. اگر بازار ایجاد شده در برابر دستکاری ها مقاوم باشد، تنظیم کنندگان می توانند به ETF مجوز فعالیت دهند.

با توجه به پیچیدگی های بازار بیت کوین، به نظر می رسد تصویب صندوق سرمایه گذاری بیت کوین از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار بعید است. البته با وجود رد قبلی برنامه Bitwise ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام كرد كه پیشنهاد Bitwise را بار دیگر بررسی می كند.

“چارلز لو”، مدیرعامل شرکت Findora (ارائه دهنده ابزار مالی-فناوری) در مصاحبه با وب سایت “کوین تلگراف” درباره جدول زمانی تصویب اولین صندوق سرمایه گذاری بیت کوین چنین گفت:

برای یک پیشنهاد صندوق سرمایه گذاری (ETF) بیت کوین برای به دست آوردن تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار، حامی مالی باید اثبات کند کشف قیمت واقعی برخلاف دستکاری های بازار در حال انجام است.” به نظر “لو”، به این زودی ها این اتفاق نمی افتد، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار به ” توافق نامه های اشتراک نظارت” با صرافی های بزرگ نیاز دارد.

خلاصه ای از بزرگترین برندگان و بازندگان دنیای کریپتوکارنسی در سال 2019 و آینده پیش رو در سال 2020

بطور کلی، صنعت رمزنگاری یا کریپتوکارنسی طی سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. با وجود بی ثباتی قیمت، بیت کوین علائم قابل توجهی از رشد را نشان می دهد. سرمایه گذاران سازمانی بیشتر به دنبال این صنعت هستند تا راه های بیشتری برای سرمایه گذاری پیدا کنند. حتی با وجود روند نزولی در ارزش بازار و حجم معاملات، معامله گران برجسته معتقدند که موفقیت در انتظار دارندگان بیت کوین است.

از بین همه برندگان و بازندگان سال 2019، شاید لیبرای فیس بوک یکی از تأثیرگذارترین بازیگران در سال 2020 باشد. برای اکثر ناظران، جالب خواهد بود که ببینند آیا پروژه لیبرا در سال 2020 بطور موفقیت آمیز راه اندازی خواهد شد یا نه. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال اینکه تغییرات بزرگی در کل صنعت رمزنگاری رخ دهد زیاد است.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *