صرافی کوینکس

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 4 فوریه

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 4 فوریه : ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته (تا 4 فوریه) – اتریوم کلاسیک، لایت کوین، کاردانو، آیوتا، زی کش جزو برترین ارزهای دیجیتال هفته گذشته شناخته شدند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 4 فوریه

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر : چند آلتکوین بزرگ در ژانویه سال 2020 از بیت کوین پیشی گرفتند. با این حال، با در پیش بودن پدیده هاوینگ (نصف شدن پاداش بلوک بیت کوین) در حدود سه ماه آینده، ممکن است بیت کوین برتری خود را نشان دهد.

 

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 4 فوریه
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته تا 4 فوریه

در دو هاوینگ قبلی، بیت کوین درست قبل و بعد از این رویداد سیر صعودی داشت. وبسایت “Weiss Ratings” معتقد است که تاریخ در هاوینگ آینده خود را تکرار خواهد کرد و تنها سؤال این است که صعود بیت کوین تا چه سطحی می تواند ادامه پیدا کند.

با وضعیت تکنیکال کنونی بیت کوین ، شخصیت های متعددی در رسانه های اجتماعی نسبت به فعالیت قیمت آینده دارایی های دیجیتال احساس صعودی دارند.

در یک گفتگوی اخیر با پایگاه اینترنتی “کوین تلگراف”، دو نفر از فعالان محبوب یوتیوب ، “کارل رونفلت” و “نیکلاس مِرتِن” گفتند از دیدگاه درازمدت بیت کوین وارد بازار صعودی شده است. با این حال ، مرتن گفت که تا زمانی که بیت کوین تا بالای بیست هزار دلار صعود نکرده است، شروع یک حرکت پارابولیک (سهمی وار) بعید است.

 

نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال
نمایش هفتگی داده های بازار ارزهای دیجیتال

شرکت LVC ، شرکت رمزنگاری تابعه Line ، قصد دارد از آوریل سال جاری تجارت ارز دیجیتال LINK خود را در ژاپن آغاز کند. اگرچه عرضه LINK در اواسط اکتبر سال 2018 در صرافی بین المللی ارزهای دیجیتال BITBOX متعلق به شرکت Line آغاز شد، اما به دلیل مقررات سختگیرانه رمزنگاری در ژاپن، LVC ناچار بود منتظر راه اندازی این ارز در ژاپن بماند.

در خبر دیگر، توییتر ایموجی ( شکلک ) بیت کوین را اضافه کرده است که اگر کاربر کلمه یا هشتگ بیت کوین را بنویسد این ایموجی نشان داده می شود. این ایموجی جدید نتیجه پیشنهاد بنیانگذار و مدیر عامل توئیتر ، “جك دورسی” بود مبنی بر این که Unicode ، كنسرسیوم مدیریت استاندارد کاراکترها، این نماد را در استاندارد رمزگذاری متن خود درج كند.

تاکنون برترین بازیگران صنعت کریپتوکارنسی این هفته همگی بیش از 25 درصد افزایش قیمت داشته اند که نشان می دهد آنها دارای حمایت و نیروی حرکت هستند اما آیا در درازمدت افزایش دهندگان قیمت می توانند این رونق را حفظ کنند؟ بیایید با تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر در هفته گذشته ، نمودارها را تجزیه و تحلیل کنیم تا ببینیم در هفته آینده چه چیزی در انتظار سرمایه گذاران است.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر

اتریوم کلاسیک / دلار آمریکا (ETC / USD)

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر : اتریوم کلاسیک (ETC) با صعود درخشان حدود 32 درصد، بازیگر برتر هفت روز گذشته است. نرخ هَش (hashrate) اتریوم کلاسیک اخیراً به یک نقطه اوج جدید تمام عمر رسیده و موفق به حفظ آن شده است که یک نشانه مثبت است.

 

نمودار هفتگی تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک به دلار آمریکا
نمودار هفتگی تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک به دلار آمریکا

در دو هفته گذشته افزایش دهندگان قیمت( خریداران ) تلاش کردند قیمت اتریوم کلاسیک را از سطح مقاومت 10 دلار بالاتر ببرند. به هر حال، نکته مثبت این بود که آنها میدان چندانی را از دست ندادند، که نشان داد آنها به افزایش دیگری اطمینان دارند.

در این هفته ، جفت ETC / USD سیر صعودی خود را از سر گرفت و از سطح مقاومت 10 دلار نیز عبور کرد. حرکت صعودی سریع، قیمت را به بالاترین میزان هفتگی 12.87278 دلار رساند که دقیقاً زیر سطح مقاومت 14 دلار است.

با بالاتر رفتن قیمت از 10 دلار، هدف 16،60 دلار در پیش است. اگرچه یک مقاومت جزئی در سطح قیمت 14 دلار وجود دارد، انتظار داریم ETC از آن براحتی عبور کند.

اگر حرکت قوی باشد، افزایش قیمت می تواند تا 19 دلار ادامه یابد. با این حال ، از آنجا که شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه خرید بیش از حد (overbought) قرار دارد، این جفت ارز ممکن است قبل از بالاتر رفتن از سطح 14 دلار ، یک اصلاح جزئی یا تثبیت قیمت را تجربه کند.

اگر کاهش دهندگان قیمت ( فروشندگان ) بتوانند قیمت را به زیر سطح حمایت 10 دلار برگردانند، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشانگر عدم حضور خریداران در سطوح بالاتر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال لایت کوین / دلار آمریکا (LTC / USD)

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر : لایت کوین(LTC) در هفت روز گذشته شاهد یک صعود سریع در حدود 31 درصد بوده است. این حرکت ماهی قوی را برای لایت کوین ایجاد کرد و قیمت آن را حدود 65 درصد از پایین ترین قیمت های گذشته افزایش داد. این افزایش قیمت دوباره امید و علاقه را در بین فعالان بازار برانگیخت، زیرا در سال 2019 ، LTC از ژانویه تا ژوئن حدود 350 درصد افزایش قیمت داشت.

 

نمودار هفتگی تحلیل تکنیکال لایت کوین به دلار آمریکا
نمودار هفتگی تحلیل تکنیکال لایت کوین به دلار آمریکا

در صورت بسته شدن جفت LTC / USD بالاتر از 66.1486 دلار در شمعدان هفتگی، یک نمودار با کف گرد را کامل می کند. این الگو یک سطح هدف 96.439 دلار دارد.

با این حال ، بعید به نظر می رسد که این یک حرکت مستقیم به سمت سطح هدف باشد. احتمالا کاهش دهندگان قیمت از ناحیه بین میانگین ساده حرکات قیمت 50 هفته ای (73 دلار) و 80.2731 دلار دفاع می کنند. در صورت پایین آمدن قیمت از این منطقه مقاومت، سقوط مجدد تا سطح قیمت 66.1486 دلار امکان پذیر است.

اگر این سقوط مجدد اتفاق بیفتد، می تواند یک فرصت خرید کم خطر برای معامله گران باشد. اگر کاهش دهندگان قیمت بتوانند قیمت را تا زیر 66.2486 دلار پایین برده و حفظ کنند، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی نشان می دهد که صعود فعلی یک bull trap یا تله گاوی است.

تله گاوی یا bull trap چیست : تله گاوی ، تله ای است که سرمایه گذاران در خرید و فروش یک سهام یا کالا ایجاد می کنند. در این مورد آنها مقادیر زیادی از سهام یا کالا را به منظور بالا بردن تصنعی قیمت می خرند و یک بازار کاذب ایجاد می کنند.

تحلیل تکنیکال کاردانو / دلار آمریکا (ADA / USD)

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر : کاردانو (ADA) ، با حدود 31 درصد افزایش قیمت سومین بازیگر برتر هفت روز گذشته بود. در طول هفته، بنیانگذار کاردانو و مدیرعامل شرکت رمزنگاری و سیستم های توزیع شده IOHK ، “چارلز هاسکینسون”، از همکاری با شبکه جهانی “پرایس واترهاوس کوپرز” (PwC) – یک شبکه جهانی از شرکت ها که خدمات تضمین، مالیات و مشاوره در سطح جهانی را برای تجارت ارائه می دهد – برای ایجاد یک استراتژی جدید تجاری خبر داد. این خبر مورد استقبال فعالان بازار قرار گرفت و قیمت ADA افزایش یافت.

 

نمودار هفتگی تحلیل تکنیکال کاردانو به دلار آمریکا
نمودار هفتگی تحلیل تکنیکال کاردانو به دلار آمریکا

هاسکینسون در مصاحبه ای با وب سایت “کوین تلگراف” ادعا كرد كه به محض اجرای همه به روزرسانی های این پروتكل، کاردانو به غیر متمرکز ترین ارز رمزنگاری در جهان تبدیل خواهد شد.

روند سریع صعودی این هفته، جفت ADA / USD را بالاتر از سطح مقاومت 0.0461161 دلار و 0.0560221 دلار برد. یک مقاومت جزئی در سطح 0.065229 دلار وجود دارد که بالاتر از آن، احتمال صعود قیمت قوی و حرکت به سمت منطقه هدف میان مدت 0،10 دلار تا 0.10652 دلار وجود دارد.

این جفت ارز طی پنج هفته گذشته در وضعیت سبز قرار داشته است، که نشان می دهد افزایش دهندگان قیمت قدرت را در دست دارند. با این حال ، افزایش قیمت سریع در کوتاه مدت نشان می دهد که ممکن است قیمت بیش از حد زود و بیش از حد بالا رفته باشد. بنابراین ، ما پیش بینی می کنیم که این جفت ارز در منطقه بین 0.0560221 تا 0.065229 دلار با مقاومت سختی روبرو شود.

قیمت ممکن است تا سطح 0،0461161 دلار پایین برود، که می تواند فرصتی کم خطر برای خرید باشد. در صورت سقوط قیمت تا پایین تر از 0.0461161 دلار، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود. با این حال، احتمال وقوع این حالت کم است.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر : آیوتا / دلار آمریکا (MIOTA / USD)

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر : آیوتا (MIOTA) در هفت روز گذشته حدود 29 درصد افزایش قیمت داشته و مقام چهارم را در بین بازیگران برتر کسب کرده است. پلتفرم معاملات رمزنگاری “Bittrex Global” در این هفته پشتیبانی از توکن آیوتا را اضافه کرد.

 

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال-نمودار هفتگی آیوتا به دلار آمریکا
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال-نمودار هفتگی آیوتا به دلار آمریکا

افزایش قیمت هفته جاری، جفت IOTA / USD را بالاتر از میانگین ساده حرکات قیمت 50 هفته ای (0.288 دلار) برد. یک مقاومت جزئی در سطح 0.334574 دلار وجود دارد که بالاتر از آن افزایش قیمت می تواند تا 0.385033 دلار ادامه یابد. پیش بینی می کنیم که خریداران به شدت از این سطح دفاع کنند.

اگر قیمت از 0.385033 دلار پایین تر بیاید، این جفت ارز ممکن است برای چند هفته محدود باشد. اما اگر قدرت حرکت تا بالای قیمت 0.385033 دلار را داشته باشد، سطح بعدی که باید منتظر آن باشید 0.541 دلار است.

اگر قیمت از سطوح فعلی یا سطح مقاومت بالا سقوط کند و تا زیر 0.244553 دلار پایین برود، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود. با این حال، احتمال وقوع این حالت کم است.

تحلیل تکنیکال زی کش / دلار آمریکا ZEC / USD

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برتر : زی کش (ZEC) در این هفته تقریباً 26 درصد افزایش قیمت داشت تا در جایگاه پنجم این فهرست قرار گیرد. انجمن زی کش تغییرات پاداش استخراج آن را تأیید کرده است که در نوامبر سال جاری همزمان با هاوینگ این سکه اعمال خواهد شد.

 

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال-نمودار هفتگی زی کش به دلار آمریکا
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال-نمودار هفتگی زی کش به دلار آمریکا

جفت ZEC / USD برای چهار هفته گذشته سیر صعودی داشته است. گرچه کاهش دهندگان قیمت سعی کردند این افزایش جبرانی را در سطح میانگین حرکات قیمت 50 هفته ای متوقف کنند، شتاب حرکت در این هفته قیمت را بالاتر از این سطح برده است.

مقاومت جزئی در سطح 66.1326 دلار وجود دارد. اگر افزایش دهندگان قیمت بتوانند بالاتر از آن پایدار بمانند، تا زمانی که این جفت ارز به منطقه مقاومت 125.3636 دلار تا 139.66 دلار برسد، مقاومت قابل توجهی پیدا نمی کنیم.

اما اگر افزایش دهندگان قیمت نتوانند قیمت بالای 66.1326 دلار را حفظ کنند، این جفت ارز ممکن است دوباره تا 45.67 دلار سقوط کند، که احتمالاً به عنوان یک سطح پشتیبانی قوی عمل خواهد کرد. اگر قیمت از این سطح حمایت پرش داشته باشد، افزایش دهندگان قیمت سعی می کنند حرکت صعودی را از سر بگیرند. اگر کاهش دهندگان قیمت بتوانند باعث سقوط آن تا زیر 45.67 دلار شوند، دیدگاه صعودی ما بی اعتبار خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات

زمان مطالعه : 5 دقیقه سقوط بیت کوین و ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات : امروز به ناگهان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *