صرافی کوینکس

کنگره بین المللی بلاک چین در شیکاگو و سخنرانی جالب پیرس

زمان مطالعه : 3 دقیقه

کنگره بین المللی بلاک چین در شیکاگو و سخنرانی جالب پیرس : “هِستِر پیِرس”، عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، یک دوره سه ساله “پناهگاه ایمن” را برای استارت آپ های راه اندازی کننده فروش توکن پیشنهاد می کند.

کنگره بین المللی بلاک چین در شیکاگو و سخنرانی جالب پیرس

“هِستِر پیِرس”، عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، یک دوره سه ساله “پناهگاه ایمن” (safe harbor period) را برای استارت آپ های رمزنگاری که به دنبال صدور توکن هستند پیشنهاد کرده است.

 

کنگره بین المللی بلاک چین در شیکاگو
کنگره بین المللی بلاک چین در شیکاگو

به گزارش بیت کوین گاه و طبق گزارش پایگاه اینترنتی “کوین دسک” پیرس در سخنرانی خود در ” کنگره بین المللی بلاک چین ” در شیكاگو اظهار داشت كه مشاغل رمزنگاری باید از زمان فروش اولیه توكن خود، مدت سه سال به عنوان “دوره پناهگاه ایمن” فرصت داشته باشند تا در این مدت SEC تصمیم بگیرد که آیا آنها نیاز به پیروی از قوانین اوراق بهادار این کمیسیون دارند یا خیر.

اخیراً SEC علیه تعدادی از مشاغل رمزنگاری که از طریق فروش توکن سرمایه جمع آوری کرده اند، اقدام کرده است. به عنوان مثال، “تلگرام” در اکتبر سال 2019 توسط SEC متهم به انجام “فروش غیرقانونی اوراق بهادار دارایی دیجیتال به نام گرام” شد. در حالی که تلگرام ادعا می کرد که توکن های گرام اوراق بهادار نیستند، SEC معتقد بود که فروش توکن باید تابع مقررات اوراق بهادار این کمیسیون باشد.

پیرس در سخنرانی روز پنجشنبه خود اظهار داشت:

“تجزیه و تحلیل این كه آیا یك توکن به عنوان اوراق بهادار پیشنهاد یا فروخته می شود، یک پدیده ایستا نیست و خصوصیت ثابت دارایی دیجیتال نمی باشد.”

به عبارت دیگر، در حالی که یک دارایی دیجیتالی ممکن است در ابتدا مانند اوراق بهادار به نظر برسد، اما به طور بالقوه می تواند در سالهای بعد به اندازه کافی غیرمتمرکز شود تا دیگر شبیه اوراق بهادار نباشد.

پیشنهاد (پروپوزال) پیرس در صورت تصویب، پارامترهای مشخصی را برای استارت آپ های رمزنگاری در زمینه فروش توکن تنظیم می کند. به عنوان مثال، صادرکنندگان توکن باید مدارک شخصی، کدها و اعلامیه های عمومی را در کنار سایر اسناد ارائه دهند.

این پروپوزال همچنین یک “تیم توسعه اولیه” را برای نظارت بر رشد استارت آپ در سه سال آینده تشکیل می دهد و تصمیم می گیرد که آیا شبکه به مرحله بلوغ شبکه (network maturity) رسیده است، به این معنی که شبکه عملیاتی است، اما “توسط یک نهاد واحد کنترل نمی شود و همچنین دلیلی منطقی دال بر کنترل آن توسط یک نهاد واحد وجود ندارد”

 

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا معروف به SEC
کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا معروف به SEC

در این پروپوزال آمده است :

“تعریف بلوغ شبکه برای تامین شفافیت در مورد این است كه چه زمانی معامله یک توکن دیگر نباید معامله اوراق بهادار تلقی شود، اما مانند همیشه، تجزیه و تحلیل نیازمند ارزیابی واقعیات و شرایط خاص است.”

نقدینگی نیز برای ارزیابی SEC مورد توجه است و استارت آپ باید بازارهای ثانویه معاملات را برای ایجاد نقدینگی برای توکن خود تأمین کند.

پیرس گفت:

“مسلماً وضعیت نقدینگی ممکن است ناظران کمیسیون اوراق بهادار را که از نظر آنها تلاش برای تسهیل تجارت ثانویه معیاری برای پیشنهاد اوراق بهادار تلقی می شود، شگفت زده کند.”

وی همچنین گفت:

“در چهارچوب پناهگاه ایمن، تجارت ثانویه نیز لازم است تا هم توکن ها به دست افرادی برسد که از آنها استفاده کنند و هم به توسعه دهندگان و ارائه دهندگان خدمات در شبکه راهی برای تبادل توکن های خود با ارز فیات یا دیجیتال ارائه دهد.”

پیرس گفت قابل توجه است که “دوره پناهگاه ایمن” فقط باید بر اساس حسن نیت اعطا شود، به این معنی که کسب و کار یا شخصی که طبق قوانین اوراق بهادار یک “بازیگر بد” محسوب می شود، برای اعطای این فرصت واجد شرایط نیست.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *