صرافی کوینکس

ماینینگ اتریوم یا استخراج اتریوم چگونه است

زمان مطالعه : 9 دقیقه

ماینینگ اتریوم یا استخراج اتریوم چگونه است : ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتال چند سالی می شود که رایج شده است و کسب اطلاعات در این زمینه و داشتن تجربه مناسب می تواند موفقیت مالی را برای ماینرها ( استخراج کنندگان ) ارزهای دیجیتال به ارمغان آورد. داشتن علم و تجربه ماینینگ در کنار هم می تواند شما را سریعتر به هدفتان برساند. پس اگر علاقمند به مباحث ماینینگ و به خصوص ماینینگ اتریوم هستید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ماینینگ اتریوم یا استخراج اتریوم چگونه است

اتریوم یک ارز دیجیتال است که در دوسال اخیر رشد خوبی داشته است. درصد رشد قیمت آن حدود سه هزار درصد بوده. ماینینگ اتریوم نیز مانند ماینینگ بیت‌کوین جزو فعالیت‌های سودآور است. بنابراین در این مدت افراد زیادی وارد فعالیت ماینینگ اتریوم شده‌اند.

ماینینگ اتریوم یا استخراج اتریوم چگونه است
ماینینگ اتریوم یا استخراج اتریوم چگونه است

شروع به کار ماینینگ اتریوم

برای شروع کار باید تجهیزات سخت افزاری یا ریگ مورد نیاز برای این کار را تامین کنید. منظور از ریگ یعنی یک پک یا مجموعه سخت افزاری. سپس یک کیف پول تهیه کنید تا بتوانید ارز استخراجی خود را در آن ذخیره کنید. مرحله بعدی ماینینگ اتریوم این است که نرم‌افزارهای مورد نیاز این کار را تهیه و نصب کنید و کار را آغاز کنید. قدم به قدم در این زمینه با هم به جلو می رویم.

استخراج اتریوم با چه سخت‌افزاری ؟

این روزها ماینرها دیگر از سی‌ پی‌ یو در ماینینگ اتریوم استفاده نمی‌کنند. آنها بیشتر از کارت‌ های گرافیکی یا همان GPU استفاده می‌کنند. دستگاه های ای سیک ASIC مخصوص استخراج نیز در بازار موجود است که برای استخراج حرفه ای استفاده می‌شود.

معمولا دستگاه های اسیک که بسیار قدرتمند تر از کارت های گرافیکی برای استخراج اتریوم هستند توسط شرکت بزرگ چینی بنام بیت مین (Bitmain ) تولید و روانه بازار می شوند. سود دستگاه های اسیک به مراتب از بستن سخت افزارهای کامپیوتری بیشتر است زیرا قدرت محاسبه بالاتری دارند.

دستگاه های ای سیک بیت مین برای ماینینگ اتریوم
دستگاه های ای سیک بیت مین برای ماینینگ اتریوم

تهیه ریگ مورد نیاز برای ماینینگ اتریوم

برای استخراج اتریوم ابتدا باید تجهیزات سخت‌افزاری مورد نیاز برای این کار را تهیه کنید. سپس آنها را اسمبل کرده و آماده استفاده نمایید. برای تهیه یک ریگ سخت افزاری به ترتیب زیر عمل کنید :

-) یک مادربرد مخصوص ماینینگ بخرید. معمولا مادربردهای کامپیوتری مخصوص ماینینگ دارای بیش از 8 پورت سخت افزاری برای نصب کارت های گرافیکی هستند و حتی برخی از آنها که جدیدا به بازار عرضه شده اند تا 19 کارت گرافیکی بر روی آنها قرار می گیرند. مادربرد Asus مدل B250 تا 19 کارت گرافیک بر روی آن سوار می شود و همچنین مادربرد ASRock مدل H110 تا 13 کارت گرافیک را پشتیبانی می کند.

مادربرد Asus B250 Mining Expert یکی از بهترین گزینه ها برای ماینینگ اتریوم
مادربرد Asus B250 Mining Expert یکی از بهترین گزینه ها برای ماینینگ اتریوم

 

-) خرید کارت گرافیک قدرتمند برای ماینینگ . معمولا ماینرها از دو برند معروف Nvidia و AMD برای استخراج استفاده می کنند. جدیدترین مدل های این دو برند معمولا قیمت بسیار بالایی دارند ولی اگر بدنبال استخراج اتریوم پرسود هستید توصیه می کنیم که حتما آخرین و جدیدترین مدل یکی از این دو برند را تهیه کنید که معمولا در قدرت مساوی کارت گرافیک این دو برند ، AMD ارزان تر است و توصیه ما هم برای ماینینگ اتریوم ، کارت گرافیک AMD می باشد.

کارت های گرافیک قدرتمند با قیمت مناسب بهترین انتخاب برای ماینینگ اتریوم
کارت های گرافیک قدرتمند با قیمت مناسب بهترین انتخاب برای ماینینگ اتریوم

-) یک سی پی یو برای این ریگ سخت افزاری تهیه کنید. قدرت سی پی یو در ماینینگ چندان مهم نیست و فقط برای کار کردن این ریگ نیاز به یک سی پی یو با یک قدرت متوسط داریم.

-) تهیه شاسی برای سوار کردن قطعات سخت افزاری : معمولا نیاز به یک شاسی دارید که مادربرد و کارت های گرافیکی بر روی آن سوار شوند. در حال حاضر این شاسی ها بصورت آماده در بازار به فروش می سرند و یا می توانید خودتان با چند قطعه چوب یک شاسی بسازید و کار مشکلی نیست.

شاسی جهت سوار شدن کارت گرافیک برای ماینینگ اتریوم
شاسی جهت سوار شدن کارت گرافیک برای ماینینگ اتریوم

 

نمونه دیگری از شاسی ریگ ماینینگ اتریوم
نمونه دیگری از شاسی ریگ ماینینگ اتریوم

 

-) تهیه پاور مناسب ( منبع تغذیه ) : در بستن ریگ توجه به یک پاور مناسب از تمامی مراحل مهمتر است. زیرا در صورت عدم انتخاب یک پاور مناسب ممکن است به کل سخت افزار سیستم از جمله کارت های گرافیکی گران قیمت شما آسیب جدی وارد شود. بنابراین لطفا این بخش را جدی بگیرید.پ

تهیه پاور مناسب برای ریگ ماینینگ بسیار مهم است
تهیه پاور مناسب برای ریگ ماینینگ بسیار مهم است

مثلا برای یک سیستم کامپیوتر خانگی یک پاور 500 واتی هم کفایت می کند ولی برای یک ریگ که از چندتا کارت گرافیک قوی تشکیل شده حداقل یک پاور 1500 واتی نیاز دارید. قبل از خریدن پاور حتما با کارشناسان سیستم های کامپیوتری مشورت کنید و این مورد را جدی بگیرید.

-) خرید رم ( RAM ) : برای بستن ریگ جهت ماینینگ اتریوم به رم زیادی نیاز ندارید و معمولا یک رم 4 گیگابایتی DDR4 کافی است.

برای بستن ریگ جهت ماینینگ اتریوم رم زیادی نیاز نیست
برای بستن ریگ جهت ماینینگ اتریوم رم زیادی نیاز نیست

-) هارد یا درایو SSD : برای نصب سیستم عامل و همچنین نرم افزارهای مخصوص ماینینگ به یک هارد یا درایو SSD نیاز دارید برای این کار یک هارد 150 گیگابایتی کفایت می کند.

هارد یا درایو SSD جهت نصب نرم افزارهای مخصوص ماینینگ
هارد یا درایو SSD جهت نصب نرم افزارهای مخصوص ماینینگ

-) کابل ها و اتصالات مورد نیاز : برای اتصال کارت های گرافیک به مادربرد خودتان نیاز به کابل های PCI Express USB دارید و همچنین برای اتصال کارت های گرافیک بر روی شاسی نیاز به یکسری پیچ دارید که می توانید از بازار تهیه کنید.

کابل و تجهیزات مورد نیاز جهت اتصال کارت های گرافیک به مادربرد در ریگ ماینینگ اتریوم
کابل و تجهیزات مورد نیاز جهت اتصال کارت های گرافیک به مادربرد در ریگ ماینینگ اتریوم

اینترنت مورد نیاز برای اتریوم ماینینگ

 

اینترنت مورد نیاز برای اتریوم ماینینگ : به طور کلی استخراج نیاز به اینترنت مستمر دارد. بنابراین داشتن اتصال به اینترنت ‌ADSL ضروری است.

در عین حال سرعت زیادی هم برای استخراج مورد نیاز نیست و بیشتر کارها توسط سخت‌افزار انجام می‌شود.

قطع و وصل شدن اینترنت ممکن است باعث ایجاد اختلال یا مشکلاتی در کار استخراج شود. البته این مشکلات قابل رفع هستند. حجم اینترنت مورد نیاز نیز مورد توجه نیست و یک ریگ متوسط کمتر از پنج گیگ در ماه اینترنت مصرف می‌کند.

ماینینگ اتریوم با استفاده از ریگ‌های مبتنی بر کارت گرافیک و ای سیک

برای ماینینگ اتریوم نیاز به سخت‌افزار یا ریگ تخصصی است. ریگ‌ های مبتنی بر کارت گرافیک توسط کاربران عادی تهیه شده و در محیط های کوچک قابل استفاده است.

اما این ریگ ها نیاز به خنک کننده‌های قوی دارند که هم بر روی خود دستگاه نصب می‌شود و هم داخل محیط نگهداری آنها نصب می‌شوند.

ضمنا هزینه برق آنها هم بسیار بالا خواهد بود. البته هزینه برق با توجه به قیمت برق هر منطقه و کشور متفاوت است.

اما به هرحال باید این را در نظر داشته باشید که بخش قابل توجهی از درآمد شما از این راه صرف جبران هزینه‌های تحمیلی خواهد شد.

ریگ‌های مبتنی بر دستگاه‌های ای‌سیک در ماینینگ اتریوم صرفه بیشتری دارند. آنها اگرچه مصارف دیگری هم دارند، اما کارکرد اصلیشان ماینینگ ارز دیجیتال ازجمله اتریوم است.

بنابراین برای این کار بهینه سازی شده اند. مصرف برق و تولید حرارت کمتر و در عین حال سرعت و بازدهی بیشتری دارند. پس قطعا سودآوری بیشتری در فرایند ماینینگ اتریوم خواهند داشت. اما قیمت بالای آنها باعث می‌شود رقبای زیادی از میدان خارج شوند.

البته لازم به ذکر است که دستگاه های ای سیک ( Asic ) دارای نواقصی هم هستند از جمله اینکه : عمر کمتری نسبت به ریگ ها دارند ، همچنین دستگاه های ای سیک در صورت خراب شدن قابل تعمیر نیستند در صورتی که اگر یک کارت گرافیک خراب شود هزینه کمتری برای خرید یا تعمیر آن نیاز است و معمولا ریگ ماینینگ ها عمر بیشتری نسبت به دستگاه های ای سیک دارند.

نصب سیستم عامل مناسب ماینینگ اتریوم

 

برای اجرای نرم‌افزارهای ماینینگ، می‌توان از هر سه سیستم عامل ویندوز، لینوکس و مک استفاده کرد. البته ظاهرا روی ویندوز 10 بهتر از سایر سیستم عامل‌ها جواب گرفته شده است.

 

تهیه کیف پول اتریوم

 

تهیه کیف پول اتریوم : برای اتریوم مانند سایر ارزهای دیجیتالی کیف پول هایی ساخته شده است. البته چون اتریوم ارز نسبتا محبوبی می باشد کیف پول های متنوعی برای آن ساخته شده است.

کاربران باید برای اطمینان بیشتر از کیف پول‌های رسمی اتریوم استفاده کنند. انواع کیف پول رسمی مثل :  مای اتر والت Myetherwaller، صرافی بایننس ، کیف پول سخت افزاری لجر و … وجود دارد.

البته بایستی توجه کنید که صرافی بایننس که بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است و بسیار هم معروف می باشد ، متاسفانه با کاربران ایرانی کار نمی کند. بنابراین اگر خواستید که در این صرافی ثبت نام کنید حتما با آی پی غیر ایرانی این کار را انجام دهید و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

کیف پول سخت افزاری لجر هم دارای امنیت بسیار بالا است و هم اینکه در هر زمان و بدون تحریم در خدمت شماست ولی کمی هزینه آن بالاست که می توانید برای تهیه آن در اینترنت جستجو کرده و یک فروشنده مطمئن پیدا کنید زیرا امکان ارسال مستقیم آن به کشور ایران وجود ندارد.

 

همچنین می توانید از کیف پول مطمئن و سریع بلاک‌چین همراه هم برای ذخیره و دریافت اتریوم استفاده کنید. آدرس آن : blockchain.com

استخر استخراج اتریوم

 

استخر استخراج اتریوم : برای شروع کار ماینینگ اتریوم باید وارد یک استخر ماینینگ شوید. اغلب افراد برای ماینینگ به استخر می‌پیوندند زیرا انجام کار به صورت انفرادی صرفه نداشته و شانس پایینی برای موفقیت دارد.

بنابراین با تجهیزات عادی هرگز به صورت انفرادی اقدام نکنید. در استخر تعداد زیادی از ماینرها جمع شده و به صورت گروهی برای ماینینگ یک اتریوم تلاش می‌کنند.

 

در پایان هر ماینر بر اساس میزان قدرت سیستم و تلاش خود سهمی از آن اتریوم دریافت می‌کند. با یک جستجو می‌توانید ببینید چندین استخر وجود دارند و به انتخاب خود به یکی از آنها بپیوندید.

 

انواع استخرهای استخراج اتریوم

 

انواع استخرهای استخراج اتریوم : چند استخر معروف برای ماینینگ اتریوم در دنیا وجود دارد. استخر اترماین و استخر اف‌پول‌تو کارمزد کمتری دارند و حرفه ای هستند. به هرحال با توجه به حرفه ای بودنشان پیوستن به آنها برای کاربر مبتدی کاری زمان بر و دشوار است.

 

استخر اترماین Ethermine  قوی‌ترین استخر جهان برای استخراج اتریوم است. تعداد ماینرهای پیوسته به آن بیش از پانصد هزار نفر هستند.

روش کار این استخر مبتنی بر کارت گرافیک است و با هر دو برند کارت گرافیک Nvidia و AMD همخوانی کامل دارد.  یک نرم‌افزار مخصوص استخراج هم دارد که باید دانلود شود.

برای استفاده از این نرم افزار در ایران باید از سرور آسیایی آن استفاده کرد. از سرور اروپایی هم به عنوان سرور دوم در صورت خرابی سرور اول استفاده کنید. آدرس کیف پول خود را نیز وارد نرم افزار کرده و با مطالعه آموزش‌ های لازم به استخر بپیوندید.

 

استخر ماینرگیت MinerGate نیز جزو استخرهای معروف استخراج در جهان است. کارمزد آن کمی از استخر قبلی بیشتر است (کارمزد ماینرگیت یک درصد است). امنیت آن نیز خوب است. اما بسیار ساده است و افراد مبتدی می‌توانند به راحتی به آن بپیوندند.

این استخر نیز نرم افزار مخصوص به خود را دارد. با ایجاد حساب کاربری در سایت ماینرگیت و ایجاد یک کیف پول و دریافت و نصب این نرم افزار، با چند کلیک پیوستن به استخر ممکن می‌شود.

 

در واقع این استخر به سادگی رابط کاربریش مفتخر است. از این استخر می‌شود برای ماینینگ اتریوم و اتریوم کلاسیک و سایر ارزها استفاده کرد.

 

کاربرد لپ‌تاپ و کامپیوتر در ماینینگ اتریوم

 

برای ماینینگ یا استخراج اتریوم نیاز به دستگاه ‌های پیشرفته دارید. اما آیا امکان شروع کار در خانه و بدون تجهیزات تخصصی هست؟

باید بگوییم که بله امکان ماینینگ اتریوم با یک کامپیوتر خانگی هم وجود دارد اما این کار صرفه اقتصادی ندارد. سرعت انجام کار و میزان برق و انرژی مصرفی هرگز کمتر از سودی که به دست می‌آورید نخواهد شد.

 

برای ماینینگ اتریوم نمی‌توانید با یک لپ‌تاپ اقدام کنید و حتما باید از کامپیوتر استفاده کنید.

استفاده از لپ‌تاپ ریسک بزرگی است. زیرا سخت‌افزارهای لپ‌تاپ ضعیف هستند و فرآیند ماینینگ اتریوم به صورت طولانی می‌تواند آنها را از دور خارج کرده و به جای سودآوری آسیب زا نیز بشود. بنابر این توصیه می‌شود تجهیزات ضعیف و خانگی روزمره خود را در راه ماینینگ اتریوم از بین نبرید.

فرآیند ماینینگ به سخت افزارها فشار زیادی وارد می کند و انجام این کار با کامپیوترهای خانگی ضمن آسیب رساندن جدی به سخت افزارهای آن باعث ایجاد گرمایش بالایی هم در آنها می شود.

بنابراین توصیه ما این است که برای استخراج اتریوم حتما از ریگ یا دستگاه های ای سیک ( Asic ) استفاده کنید. Asic مخفف Application specific integrated circuit است به معنی : مدارهای مجتمع با کاربرد خاص. البته در حال حاضر استخراج اتریوم با ای سیک سود آوری بیشتری به نسبت ریگ دارد.

امیدواریم از این مقاله درباره ” ماینینگ اتریوم یا استخراج اتریوم چگونه است ” استفاده لازم را برده باشید. در صورت داشتن سوال و یا راهنمایی بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان بیت کوین گاه تماس بگیرید و یا در پایان مطالب و مقالات در بخش دیدگاه ها ، سوالات خودتان را بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگو باشند. با آرزوی موفقیت و بهروزی برای تمامی شما عزیزان.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

جوایز ماین اتریوم اکنون به بیشترین میزان در تاریخ این ارز رسیده است.

جوایز ماین اتریوم اکنون به بیشترین میزان در تاریخ این ارز رسیده است.

زمان مطالعه : 3 دقیقه ماینرهای اتریوم نسبت به گذشته درآمد بیشتری از کارمزدهای ETH کسب می کنند. آیا افزایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *