صرافی کوینکس

چگونه می توان ارتباط بیت کوین و پولشویی را شناسایی کرد

زمان مطالعه : 7 دقیقه

چگونه می توان ارتباط بیت کوین و پولشویی را شناسایی کرد : مجرمان تصور می کنند بیت کوین و پولشویی راهی است که ردگیری پول های در حال رصد را گم می کند. ابزارهایی می توانند به بازرسان کمک کنند تا نحوه استفاده افراد از بیت کوین برای پولشویی را پیدا کنند. در همان حال که کاربران بیت کوین می توانند هویت خود را حفظ کنند، نمی توانند از افشای اطلاعات دیگری که برای بازرسان مفید است، جلوگیری کنند.

نحوه تشخیص ارتباط بیت کوین و پولشویی

بیت کوین و پولشویی راهی است که ردگیری پول های در حال رصد را گم می کند. مجرمان تصور می کنند از بیت کوین برای باج گیری راحت و بدون نیاز به فاش کردن هویت خود می توانند استفاده کنند.

 

ارتباط بیت کوین و پولشویی
ارتباط بیت کوین و پولشویی

این ارز همچنین با فروش آنلاین مواد مخدر، پولشویی و قاچاق همراه بوده است. ابزارهایی وجود دارند که می توانند به بازرسان کمک کنند تا نحوه استفاده افراد از بیت کوین و پولشویی را پیدا کنند.

مجرمین نادان سایبری مدام به خاطر استفاده از بیت کوین در فعالیت های غیرقانونی دستگیر می شوند. آنها فکر می کردند که بیت کوین مکان مخفی ایده آلی است، اما اشتباه می کنند.

دلیل این امر آن است که بیت کوین ناشناس نیست. در حقیقت، تقریباً هیچ ارز دیجیتالی در بازار امروز وجود ندارد که بتواند هویت کاربر را هنگام ارسال، دریافت و خرج کردن آن مخفی کند.

شرکت ها برای کمک به پلیس در شناسایی مظنونانی که از بیت کوین و پولشویی استفاده می کنند، همکاری می کنند و مجرمان زرنگ به سمت سایر ارزها در حرکت هستند.

اما در همان حال که کاربران بیت کوین می توانند هویت خود را حفظ کنند، نمی توانند از افشای اطلاعات دیگری که برای بازرسان مفید است، جلوگیری کنند.

هر تراکنش بیت کوین و پولشویی در بلاک چین ثبت می شود، و یک رکورد از کلیه معاملات انجام شده با استفاده از ارز ایجاد می شود که در دسترس عموم قرار می گیرد.

ابزار Chainalysis چیست و چه کاربردی دارد ؟

به گزارش بیت کوین گاه ، جاناتان لوین، بنیانگذار Chainalysis، که ابزارهای نرم افزاری را برای تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین تولید می کند، معتقد است محصولات این شرکت می تواند به بازرسان کمک کند تا در مورد چگونگی استفاده از ارز، استنتاج کنند و نقشه برداری مبادلات بیت کوین و پولشویی می تواند هویت کاربران را آشکار سازد.

ابزار Chainalysis تجزیه و تحلیل خود را با سایر اطلاعات در دسترس عموم ترکیب می کند تا کاربران را از طریق رشته های منحصر به فرد یعنی آدرس هایی که از آنها استفاده می کنند، شناسایی کنند و سپس نقشه نحوه جابجایی وجوه را ترسیم نمایند.

این روش می تواند برای انجام کارهایی مانند شناسایی صرافی که کاربران بیت کوین و پولشویی در یک سایت قمار در حال تبدیل بیت کوین های خود به دلار هستند، استفاده شود.

ابزار Chainalysis برای بازرسان جنایی کاملاً ارزشمند است. از سال 2015 میلادی، این شرکت تحقیقات مربوط به خدمات درآمد داخلی آمریكا، دفتر تحقیقات فدرال، كمسیون اوراق بهادار و ارز، اداره مبارزه با مواد مخدر، مهاجرت و اجرای گمرك و یورومانی را پشتیبانی می كند.

در بیشتر موارد، به گفته لوین، بازرسان وقتی از قبل دارای نوعی سرنخ هستند، مانند یک آدرس بیت کوین که در بین دارایی های مظنون پیدا کرده اند، به Chainalysis روی می آورند. اگر آنها بتوانند تشخیص دهند كه مظنون از صرافی خاصی برای بیت کوین و پولشویی استفاده می كند، می توانند با استفاده از مجوز دادگاه، اطلاعات بیشتری را از آن مبادله دریافت نمایند.

 

ابزار Chainalysis برای تشخیص ارتباط بیت کوین و پولشویی
ابزار Chainalysis برای تشخیص ارتباط بیت کوین و پولشویی

نقشه برداری از مبادلات بیت کوین می تواند هویت کاربران را آشکار کند

نقشه برداری از مبادلات بیت کوین می تواند هویت کاربران را آشکار کند : دنی یانگ، بنیانگذار BlockSeer ، که ابزارهای تحلیلی بلاک چین را نیز توسعه می دهد و از تحقیقات اجرای قانون پشتیبانی می کند، اظهار داشت که دولت علاقه مند است تا جریان وجوه موجود در صندوق پستی را ردیابی کند تا مشخص کند تریدرهایی که بیت کوین را قبول می کنند آیا آن را گزارش می دهند و مالیات مناسبی را پرداخت می کنند. تجزیه و تحلیل ردپاهای عمومی باقیمانده از هر معامله بیت کوین و پولشویی می تواند به اجرای قانون اجازه دهد بسیاری از کاربران ارز را که اغلب فرض می شود ناشناس مانده اند، شناسایی کند.

سایت های صرافی ارز دیجیتال نیز درصدند به مشتری های شرکت های تحلیلی تبدیل شوند. در بسیاری از مواد قانونی مشخص نیست که صرافی ها برای شناخت مشتریان خود و اطمینان از عدم پول شویی آنها بایستی چه الزاماتی را مثل بانک های سنتی رعایت کنند.

اگر آنها متوجه نشوند که مشتریان آنها چه کسانی هستند، باز کردن حساب های بانکی برای صرافی ها دشوار خواهد بود. یانگ می گوید اگر برای دولت مشخص شود که مجرمان از چه صرافی خاصی استفاده می کنند، صرافی ها هم می توانند از مشخصات مشتریان جهت جلوگیری از بیت کوین و پولشویی اطلاع حاصل کنند.

چه روش هایی برای بیت کوین و پولشویی کاربرد دارد؟

هر چند این اخبار برای اجرای قانون خوب نیستند ولی روش هایی برای بیت کوین و پولشویی و سردرگمی بازرسان وجود دارد، مانند استفاده از سرویس های به اصطلاح مختلط، که بیت کوین را از بسیاری از کاربران می گیرد و آنها را قبل از ارسال مجدد به آدرس های مختلف در زمان های مختلف، مخلوط می کند.

از همه مهمتر، برخی از ارزهای دیجیتال جدید که معروفترین آنها Zcash و Monero هستند، برای پنهان کردن اطلاعاتی که Chainalysis ، BlockSeer و سایر ابزارها برای پیگیری پول استفاده می کنند، طراحی شده اند.

مجرمان زرنگ برای استفاده از بیت کوین و پولشویی در حال حاضر به این سیستم های غیر قابل ردیابی مهاجرت کرده اند. ماه گذشته، Chainalysis تأیید کرد که هکرهای WannaCry قادرند قبل از استفاده از آدرس هایشان که در لیست سیاه ثبت شده اند، بخشی از پرداخت های باج خود را از بیت کوین به مونرو تبدیل کنند.

سرویس مختلط، بیت کوین را برای دوباره سر هم کردن آن تقسیم می کند

محققانی که امنیت معاملات دیجیتال را تجزیه و تحلیل می کنند در آنالیز مارکت های موجود در دارک وب ( مارکت های خلاف کار ) ، توانسته اند روش بیت کوین و پولشویی و مبادله غیرقانونی بیت کوین با پول نقد را بیابند.

این طرح پولشویی بدین صورت است که برای شروع، بیت کوین از یک کیف پول تمیز یا Clearnet به یکی از کیف پول های مخفی Tor ارسال می شود.

به این نوع معاملات ” hop ” گفته می شود و می توان چندین بار از طریق آدرس های دارک وب بیت کوین و پولشویی انجام داد و لایه ای از ابهام را با هر جابجایی یا ” هاپ ” اضافه می کند.

حال که در یک کیف پول دارک وب ذخیره شده است، زمان آن رسیده که از طریق یک Tumbler وارد عمل شوند. خدمات Tumbler و مبادلات کنترل نشده ابزاری برای شستشوی ارزهای دیجیتال هستند.

بسیاری از سرویس های مختلط وجود دارد که ادعا می کنند معتبر هستند، و بسته به سطح ناشناس بودن درخواست شده توسط کاربر، هزینه های مختلفی را نیز شارژ می کنند.

سرویسTumbler به طور خودکار برای انجام بیت کوین و پولشویی، آن را در بین چندین تراکنش تقسیم می کند، و آن را در فواصل تصادفی به مقدار کافی به آدرس کیف Tor بیت کوین ارسال می کند که امکان پیوند معاملات با هم به صورت معنی داری از بین می رود.

پس از تکمیل این روند، ظاهراً بیت کوین به اندازه کافی “تمیز” شده که به عنوان ارز دیجیتال سپرده گذاری شده و حتی برای مبادله با سایر ارزهای دیجیتال یا فیات استفاده شود.

البته بازرسان چند سرویس مختلط Mixed را مورد بررسی قرار داده اند تا ببینند چقدر می توانند موثر باشند. آنها دریافتند که متأسفانه حتی مشهورترین آنها دارای محدودیت های جدی در زمینه امنیت و حریم خصوصی هستند و خطر استفاده از چنین خدماتی را برای فعالیت های مجرمانه بیت کوین و پولشویی برجسته می کنند.

بیت کوین از طریق صرافی های غیرقانونی شسته می شود

صرافی های غیرقانونی ارز دیجیتال، همچنین می توانند برای شستشوی بیت کوین، حتی بدون استفاده از سرویس مختلط مورد استفاده قرار گیرند. این کار فقط با چند بار مبادله بیت کوین در بازارهای مختلف انجام می گردد. به عنوان مثال، یک کاربر می تواند سپرده کثیف خود را به یک صرافی غیرقانونی واریز کند و آن را با انواع آلتکوین ها معاوضه نماید.

هر بار که یک معامله گر، ارز خود را با ارز دیگری مبادله می کند، درجه ای از حریم خصوصی مانند جابجایی یا “hop” را بین آدرس های کیف پول اضافه می کند.

اگرچه، مؤثر بودن این کار به تکنولوژی مانیتورینگ بورس بستگی دارد، بنابراین ممکن است یک راه حل کاملاً غیرقابل نفوذ در بیت کوین و پولشویی نباشد.

کاربر می تواند ارز خود را از طریق سایر حساب های صرافی ناشناس خود، به یک کیف پول خارجی ارز دیجیتال واریز کند. بسته به صرافی، آنها می توانند آن را به فیات “تمیز” تبدیل کنند، اما بازارهای فیات در مبادلات غیرقانونی خیلی سختگیر بوده و اغلب کوتاه مدت هستند.

 

بیت کوین از طریق صرافی های غیرقانونی شسته می شود
بیت کوین از طریق صرافی های غیرقانونی شسته می شود

آیا می توان از بیت کوین برای پولشویی و فرار مالیاتی استفاده کرد ؟

به نظر می رسد که رابطه بیت کوین و پولشویی ابزاری وحشتناک برای کارهای غیرقانونی فراهم کرده است. اما مسئله ای که وجود دارد این است که تمام معاملات بیت کوین ردیابی می شوند بنابراین اگر بخواهند کسی را ردگیری کنند، به راحتی می توانند به سیستم برگردند و بفهمند آن شخص کیست.

بیت کوین سیستم بانکی را دور می زند، اما تجربه نشان داده، در اکوسیستم بیت کوین، پول کثیف کمتری نسبت به سیستم بانکی سنتی وجود دارد و بیت کوین و پولشویی مترادف هم نیستند، این یکی از دلایلی است که دولت چین بیت کوین را قبول کرده و حتی آن را تشویق می کند.

بیت کوین بهترین راه برای پولشویی نیست مشکل یا مشخصه ای که مجرمان دوست ندارند، این است که بیت کوین بر اساس حریم خصوصی کار می کند، اما ناشناس نیست.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *