صرافی کوینکس

برتری کوانتومی گوگل می تواند باعث پیشرفت الگوریتم اثبات سهام شود

زمان مطالعه : 3 دقیقه

برتری کوانتومی گوگل می تواند باعث پیشرفت الگوریتم اثبات سهام شود : به گزارش بیت کوین گاه و به نقل از خبرگزاری ” کوین تلگراف ” و همچنین Researcher: برتری کوانتومی گوگل می تواند باعث پیشرفت “الگوریتم اثبات سهام” [Proof-of-Stake(PoS)] شود.طبق گزارش ها کاربرد فن آوری محاسبات کوانتومی گوگل می تواند به پیشرفت فن آوری رمزنگاری های دارای “الگوریتم اثبات سهام” کمک کند.

کمک به پیشرفت الگوریتم اثبات سهام توسط کامپیوتر کوانتومی گوگل

محاسبات کوانتومی اعداد واقعاً تصادفی ایجاد می کند ، “الگوریتم اثبات سهام” (PoS) نوعی الگوریتم اجماع است که سازندگان بلوک به طور تصادفی با احتمال متناسب با مقدار سهامشان انتخاب می شوند، در حالی که الگوریتم ارزهای دیجیتال مبتنی بر “اثبات کار” (PoW)، به استخراج یا ماینینگ توجه می کنند. به هر حال، الگوریتم اثبات سهام در مورد درستی انتخاب های تصادفی شک و تردید ایجاد کرده است.

 

برتری کوانتومی گوگل می تواند باعث پیشرفت الگوریتم اثبات سهام شود
برتری کوانتومی گوگل می تواند باعث پیشرفت الگوریتم اثبات سهام شود

“اسکات آرونسون” ، تئوریسین کوانتومی در دانشگاه تگزاس ، در 23 اکتبر به “Fortune” گفت که محاسبات کوانتومی می تواند شک و تردیدها را در مورد ” الگوریتم اثبات سهام” کاهش دهد ، زیرا یک آزمایش برتری کوانتومی می تواند اعداد تصادفی قابل اطمینانی را تولید کند.

او قبلاً در وبلاگ شخصی خود نوشت :

“یک آزمایش برتری کوانتومی مبتنی بر نمونه برداری می تواند تقریباً بلافاصله مجددا برای تولید اعدادی که تصادفی بودن آنها برای اشخاص شکاک قابل اثبات است (تحت فرضیات محاسباتی) مورد استفاده قرار گیرد. این به نوبه خود، کاربردهایی احتمالی برای رمزنگاری های مبتنی بر اثبات سهام و سایر پروتکل های رمزنگاری دارد. من امیدوارم که کاربردهای دیگری از این قبیل در آینده نزدیک کشف شود. “

پروژه گوگل فرضیه چِرچ – تورینگ را به چالش می کشد

در 23 اکتبر گوگل نتایج آزمایش برتری کامپیوتر کوانتومی خود را منتشر کرد، که آرونسون آن را مورد بررسی کارشناسی قرار داد. در این آزمایش ، 200 ثانیه طول کشید تا سیکامور (Sycamore) – یک پردازنده 54 کیوبیتی با دروازه های منطق کوانتومی – یک نمونه از یک مدار کوانتومی را یک میلیون بار نمونه برداری کند. در مقابل ، ابر رایانه IBM ، که ظاهراً قدرتمندترین رایانه تا به امروز است ، برای انجام چنین محاسبه ای 10000 سال وقت لازم دارد.

گوگل می گوید که آزمایش برتری کوانتومی اولین چالش آزمایشی در برابر فرضیه چِرچ – تورینگ است، که به عنوان فرضیه محاسبه پذیری نیز شناخته می شود، و ادعا می کند رایانه های سنتی می توانند به طور موثری هر مدل محاسبه “معقول” را انجام دهند.

گوگل در یک پست اختصاصی توضیح داد :

“ما ابتدا مدارهای ساده تصادفی را از 12 تا 53 کوبیت اجرا کردیم و عمق مدار را ثابت نگه داشتیم. ما عملکرد کامپیوتر کوانتومی را با استفاده از شبیه سازی های کلاسیک بررسی و با یک مدل نظری مقایسه کردیم. هنگامی که تأیید کردیم که سیستم کار می کند، مدارهای سخت تصادفی را با 53 کوبیت و افزایش عمق آن اجرا کردیم ، تا اینکه به نقطه ای رسیدیم که شبیه سازی کلاسیک دیگر قابل انجام نباشد. با اولین محاسبات کوانتومی که به طور منطقی نمی تواند در یک کامپیوتر کلاسیک تقلید شود ، ما قلمرو جدیدی از محاسبات را برای کاوشگران باز کرده ایم. “

آیا بیت کوین در خطر است ؟

آیا بیت کوین در خطر است : پیش از این “پیتر تاد” توسعه دهنده سابق شبکه بیت کوین ، نگرانی ها را بابت این که پیشرفت های اخیر در محاسبات کوانتومی می تواند امنیت بیت کوین (BTC) را به عنوان یک رمزنگاری مبتنی بر اثبات کار به خطر اندازد، بی اساس دانست ؛ تاد چنین نتیجه گرفت که موانع مالی به تنهایی می تواند بیت کوین را از دردسرهای احتمالی دور نگه دارد. بنابراین جای هیچ گونه نگرانی در زمینه آسیب دیدن به بیت کوین وجود ندارد.

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *