صرافی کوینکس

تحلیلگران : آینده‌ی S&P 500 تسلا ممکن است منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود

زمان مطالعه : 3 دقیقه

قیمت تسلا و بیت کوین پس از بهبودی از یک اصلاح شدید افزایش یافت و باعث شد تحلیلگران از نزدیک به همبستگی BTC با S&P 500 (شاخص اصلی بازار بورس و اوراق بهادار امریکا) نگاهی بیندازند.

تحلیلگران : آینده‌ی S&P 500 تسلا ممکن است منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود

در تاریخ 9 سپتامبر قیمت سهام تسلا 10.92٪ پس از افت 21٪ در اوایل روز افزایش یافت. به‌طور هم‌زمان، قیمت بیت کوین (BTC) نیز طی 24 ساعت گذشته تقریباً 5٪ افزایش یافت.

در چند روز گذشته، همبستگی بین بیت کوین و سهام بار دیگر افزایش ‌یافته است. داده‌های Skew نشان می‌دهد که همبستگی 1 ماهه بین بیت کوین و S&P 500 از 18٪ به حدود 55٪ رسیده است.

تحلیلگران : آینده‌ی S&P 500 تسلا ممکن است منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود
تحلیلگران : آینده‌ی S&P 500 تسلا ممکن است منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود

چه چیزی پشت دامپ تسلا و پمپ بیت کوین است؟

احتمالاً قیمت تسلا به دو دلیل عمده کاهش‌ یافته است. اول، بسیاری از سرمایه‌ گذاران پیش ‌بینی می‌کردند سهام در پایین‌ ترین حد شاخص S&P 500 قرار گیرد. دوم، کل بازار سهام ایالات‌ متحده پس از سقوط سهام شرکت ‌های فناوری اصلاح شد.

به گفته بن کالیو، تحلیل‌ گر در بیرد، سهام تسلا به‌ شدت افت کرد، زیرا قیمت آن به انتظارات شاخص 500 S&P واکنش منفی نشان داد. وقتی این پیش‌بینی رخ نداد، باعث فروش گسترده‌ای شد. کالیو نوشت:

“ما فکر می‌کنیم سهام انتظار ورود قابل توجهی را داشت؛ اما پس از تأخیر در رشد شاخص S&P 500 تحت‌ فشار قرار گرفت، به ‌ویژه از طرف سرمایه‌ گذارانی که برای فروش آن در موقعیت بهتر قبل از اعلام شاخص S&P 500 اقدام به خرید کرده بودند. ”

تحلیلگران آینده‌ی S&P 500 تسلا ممکن است منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود

اما اینکه آیا S&P 500 عاملی بوده که از اصلاح کوتاه‌ مدت سهام جلوگیری کرده است، مشخص نیست.

نزدک پس از ظهور هشدار ها در مورد شکاف فزاینده بین سهام فناوری و وضعیت فاندامنتالشان، به‌شدت اصلاح شد. هنگامی‌که FT و WSJ گزارش دادند سافت بانک نهنگ نزدک است که با بسته قرارداد های اختیاری به مبلغ 4 میلیارد دلار شاخص نزدک را پمپ کرده است، این شاخص در 8 سپتامبر بیش از 4 درصد کاهش یافت.

با شروع سقوط بازار سهام ایالات ‌متحده، سهام تسلا نیز هم ‌زمان سقوط کرد. اصلاح سهام تسلا چنان شیب ‌دار بود که دارایی خالص مدیر عامل شرکت ایلون ماسک 16.3 میلیارد دلار سقوط کرد.


بیشتر بخوانید🔻🔻🔻🔻🔻🔻


هولگر زشاپیتز، تحلیلگر بازار ولت، گفت:

” در این سه ‌ماهه دارایی خالص ایلان ماسک 16.3 میلیارد دلار سقوط کرد زیرا سهام تسلا 21٪ سقوط را تجربه کرده است، این بزرگ‌ترین محو شدن دارایی یک‌ روزه در تاریخ شاخص میلیاردرهای BBG (شاخص میلیاردرهای بلومبرگ) بود.

البته ژنگ شانشان پس از افزایش سهام شرکت آب بسته ‌بندی‌ شده‌ی خود 30 میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کرد. ”

به دلیل افزایش همبستگی BTC و S & P 500 در ماه‌های اخیر، بیت کوین احتمالاً هم‌ زمان با سهام تسلا کاهش یافته و بهبود یافته است.

بر اساس داده ‌های Skew، همبستگی بین سهام بیت کوین و سهام ایالات ‌متحده در حال حاضر بسیار بالاتر از دوران قبل از همه ‌گیری است.

در 24 ساعت گذشته، پس از اصلاح و بازیابی هم ‌زمان سهام بیت کوین و سهام فناوری، همبستگی به ‌شدت افزایش یافت.

این همبستگی برای قیمت بیت کوین به چه معناست؟

همبستگی و افزایش هم‌ زمان سهام تسلا و BTC جهت مشخصی برای بیت کوین نشان نمی‌دهد؛ اما این نشان می‌دهد که کل بازار مالی، پنج ماه پس از سقوط ناشی از همه‌گیری، بسیار شکننده است.

این همچنین می‌تواند نشان دهد که سرمایه‌گذاران ممکن است بیت کوین را در همان قلمرو سهام فناوری و سایر دارایی‌های دارای ریسک، به‌ویژه در یک دوره آسیب‌پذیر، در نظر بگیرند.

 

5/5 (1 نظر)

درباره ی رعنا خوشخو

مقاله نویس و علاقمند به حوزه ارزهای دیجیتال

مطلب پیشنهادی

یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های "سپردهٔ پربازده" دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟

یی ارن (yEarn) چیست و چگونه می‌توان در پروژه‌های “سپردهٔ پربازده” دی فای سرمایه‌گذاری کرد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه یی ارن (yEarn) در ابتدا به‌عنوان یک جمع کننده بهره برای پلتفرم ‌های “دی فای” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *