صرافی کوینکس

بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم کدامند ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه

بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم کدامند ؟ : نرم افزار پردازشگر ماینینگ اتریوم، بر اساس یک الگوریتم کاری به نام ایتاش Ethash کار می کند و به استخراج کنندگان خود، در ازای کار با آن، سکه های اتریوم Ethereum پاداش می دهد. بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم تا سال 2020 میلادی عبارتند از: نرم افزار Claymore، نرم افزار CGMiner، نرم افزار Ethminer، نرم افزار Geth، نرم افزار MinerGate. در این مقاله به اختصار راجع به عملکرد هر کدام از این نرم افزارها توضیحاتی را ارائه می دهیم.

بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم

بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم، بر اساس یک الگوریتم کاری به نام ایتاش Ethash کار می کنند و به استخراج کنندگان خود، سکه های اتریوم Ethereum پاداش می دهند. این الگوریتم، در واقع افراد را تشویق می کند که توسط استخراج غیر متمرکز، ماینینگ انجام دهند.

بنابراین، کاربران به طور بالقوه، می توانند توسط بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم چندین بلوک اتریوم را در همان مدت زمان لازم استخراج کنند، در صورتیکه ماینینگ بیت کوین فقط از طریق یک بلوک انجام پذیر است.

 

بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم
بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم

 

نحوه ماینینگ اتریوم چگونه است ؟

اگر با عبارات ساده بخواهیم بگوییم، استخراج ارز دیجیتال روشی برای حل مسائل پیچیده ریاضی است. هر چند در نوشته های پیشین راجع به ماینینگ اتریوم به اندازه کافی توضیح داده ایم.

ماینرها اساساً پایه گذار هر شبکه کریپتوکارنسی هستند، زیرا وقت می گذارند و قدرت محاسبات خود را برای حل آن مسائل ریاضی صرف می کنند، و به اصطلاح برای شبکه معاملات اتر، “گواهی تایید کار” فراهم می نمایند.

علاوه بر این، ماینرها وظیفه ایجاد توکن های جدید اتریوم را از طریق این الگوریتم انجام می دهند، و پاداش انجام موفقیت آمیز کارشان، دریافت توکن های اتریوم است. بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم بر پایه این الگوریتم کار می کنند.

سخت افزار ماینینگ اتریوم چیست ؟

قبل از شروع کار و انتخاب بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم ، جهت تنظیم کامپیوتر خود برای استخراج تمام وقت، باید سخت افزار اختصاصی ماینینگ را انتخاب کنید.

دو گزینه برای انتخاب وجود دارد :

CPU (واحد پردازش مرکزی)، به معنای استفاده از پردازنده رایانه شما و GPU (واحد پردازش گرافیکی) که مستلزم خرید یک کارت گرافیک گران قیمت است.

توجه به این نکته ضروری است که استخراج اتر با استفاده از CPU نه سودآور و نه ارزشمند است، زیرا حتی GPU های سطح پایین نیز تقریباً 200 برابر سریعتر از CPU ها برای اهداف ماینینگ کار می کنند.

 

انتخاب سخت افزار ماینینگ اتریوم بسیار مهم است
انتخاب سخت افزار ماینینگ اتریوم بسیار مهم است

قبل از خرید کارت گرافیک، باید هزینه های مرتبط با خرید خود از جمله تهیه بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم و همچنین هزینه مصرف انرژی را حساب کنید.

از همه مهمتر، شما باید به عملکرد نرخ هش نیز توجه کنید، یعنی سرعتی که در آن مسئله ریاضی حل خواهد شد. همچنین ممکن است راه اندازی یک mining rig را در نظر داشته باشید، ماشینی که از چندین واحد GPU تشکیل شده است تا میزان تولید هش شما را افزایش داده و احتمال موفقیت ماینینگ را نیز بیشتر کند.

بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم چگونه کار می کنند ؟

پس از انتخاب سخت افزار خود و خریداری آن، باید بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم را روی آن نصب کنید. در مرحله اول، برای کارت گرافیک خود به درایورهایی احتیاج دارید که اگر همراه با خود کارت ارائه نشده باشد، می توانید آنها را در وب سایت سازنده درایور، پیدا کنید.

در مرحله بعد، شما باید گره یا نود خود را تنظیم کرده و آن را به شبکه وصل کنید. برای انجام این کار، نیاز به بارگیری کل بلاک چین اتریوم است، که در حال حاضر بیش از 20 گیگابایت حجم دارد و رو به رشد است.

سپس، شما باید گره خود را به شبکه وصل کنید. بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم ، روش های مختلفی برای انجام این کار را دارند.

کاربرانی که با دستورات برنامه نویسی آشنا هستند، می توانند Geth را روی رایانه خود نصب کنند، البته نرم افزارهای دیگری مانند نرم افزار Ethermine یا نرم افزار MinerGate نیز قابل استفاده هستند.

 

نحوه عملکرد بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم
نحوه عملکرد بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم

 

پس از راه اندازی، گره شما به تمام گره های دیگر و خود شبکه متصل می شود. این امر به شما امکان می دهد تا توسط بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم بتوانید ماینینگ را انجام دهید و همچنین قراردادهای هوشمند خود را گسترش دهید، برنامه های غیر متمرکز بسازید و معاملات را ارسال کنید.

چگونه نرم افزار استخراج اتریوم را نصب کنید ؟

پس از راه اندازی یک گره و اتصال آن به شبکه، برای شروع استخراج اتر، هنوز نیاز به نصب بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم دارید. نصب نرم افزار استخراج Ethminer تحت سیستم عامل ویندوز در ادامه آورده می شود.

دستورالعمل های استخراج GPU برای سایر سیستم عامل ها متفاوت است. رابط کاربری این نرم افزار اساساً یک خط فرمان است، اما انتظار می رود که نسخه های آینده شبکه اتریوم دارای رابط کاربری بیشتری باشند. نرم افزار اتماینر باعث می شود CPU یا GPU، الگوریتم هش را برای تأمین امنیت شبکه از طریق گواهی تایید کار راه اندازی کند. اطلاعات بیشتر در مورد بهترین نرم افزار استخراج اتریوم را می توان در وب سایت رسمی اتریوم یافت.

کدام نرم افزار در معرفی بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم ، پیشنهاد می شود ؟

تا سال 2020 میلادی ، پنج نرم افزار برتر استخراج اتریوم برای سیستم عامل های Windows ، Mac و Android که از طریق بازی رایانه ای امکان استخراج اتریوم را دارند، پیشنهاد شده است. با این حال، توصیه می شود که از بازی رایانه ای خود استفاده نکنید. در مرحله اول، استخراج ارز دیجیتال فشار زیادی را بر روی پردازنده گرافیکی شما وارد می کند.

طبق گفته های کارشناسان، استخراج یک ETH در روز نیاز به سرعت تقریبی 1600 مگاهرتز بر ثانیه دارد.

همانطور که می دانیم، به دست آوردن بیت کوین بسیار دشوار است، ولی استخراج اتریوم هنوز هم در استخر امکان پذیر است. نرم افزارهای استخراج اتریوم در واقع سخت افزار استخراج ارز دیجیتال را به شبکه ماینینگ و استخر متصل می کند، بدون آن شما قادر نخواهید بود تا درآمد رمزارز خود را در کیف پول خود بارگذاری کرده و یا از سخت افزار بهره برداری کنید.

 

بهترین نرم افزار استخراج اتریوم
بهترین نرم افزار استخراج اتریوم

سامسونگ به تازگی اعلام کرده است که تراشه هایی را برای استخراج رمز ارز طراحی خواهند کرد و این می تواند به یک اتفاق عالی منجر شود. قبل از انتخاب بهترین نرم افزار استخراج اتریوم، مجموعه ای از پیش نیازها وجود دارد که باید آنها را داشته باشید :

– کارت گرافیکی اتریوم

-کیف پول اتریوم

– استخر استخراج

در ادامه به معرفی بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم تا سال 2020 میلادی می پردازیم.

نرم افزار استخراج اتریوم با نام  Claymore

نرم افزار Claymore یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم است، زیرا دارای ماینر دوتایی اتریوم می باشد که به شما اجازه می دهد تا با استفاده از الگوریتم مشابه اتریوم، بدون ایجاد خطر در نرخ هش، ماینینگ کنید.

بهترین بخش در مورد ماینر اتریوم Claymore این است که می توانید ارزهای دیجیتال دیگری را نیز به غیر از اتریوم استخراج کنید. سکه های دیگر شامل Pascal، Decred، Siacoin و Lbry هستند.

هزینه استخر استخراج ماینینگ 1٪ است و اگر به دنبال ماینینگ دوگانه باشید، هزینه آن 2٪ خواهد بود که توسط سیستم عاملهای ویندوز و لینوکس پشتیبانی می شود.

کلی مور، همچنین یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم برای ویندوز 10است، فقط اطمینان حاصل کنید که تنظیمات به درستی انجام شده باشند تا خطاهای ناخواسته به وجود نیایند. شما می توانید آمار دقیقی از میزان هش دریافت کنید و می توانید طیف گسترده ای از مواردی مانند دما، انتخاب GPU، اورکلاکینگ و غیره را نیز کنترل کنید.

به عبارت ساده، overclocking به معنای تنظیم CPU و حافظه برای کار با سرعتی بالاتر از درجه سرعت رسمی آنها است. تقریباً تمام پردازنده ها با سرعت زیاد معاملات را ارسال می کنند. به عنوان مثال، یک پردازنده Intel Core i7 860 که با سرعت 2.80 گیگاهرتز کار می کند. اورکلاکینگ به معنای فشار آوردن آن به سرعتی بالاتر از 2.80 گیگا هرتز است.

نرم افزار استخراج اتریوم با نام CGMiner

نرم افزار CGMiner در سال 2013 میلادی معرفی شده است، که با زبان برنامه نویسی C++ نوشته شده است، به همین دلیل تقریباً با تمام سیستم عامل ها سازگار است.

این برنامه دارای یک رابط کاربری ساده است، به همین دلیل می تواند با چندین استخر و ماینر کار کند. حتی اگر CGMiner به عنوان یک نرم افزار استخراج اتریوم طراحی شده باشد، شما می توانید از GPU یا کارت گرافیکی آن استفاده کنید.

این برای مبتدیان خوب است زیرا شما فقط باید نام کاربری ، URL و رمز عبور را وارد کنید، سپس گزینه استخراج را انتخاب کنید و سخت افزار شما به صورت خودکار تعریف می شود. رابط کاربری و تنظیمات دستوری آن ساده است. این یکی از اولین و بهترین نرم افزار استخراج اتریوم است که رایگان می باشد. در این نرم افزار، ماشین حساب ماینینگ اتریوم به نظارت و ردیابی نرخ هش کمک می کند.

نرم افزار استخراج اتریوم با نام MinerGate که بسیار معروف است

نرم افزار MinerGate جزو بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم برای رایانه های تحت سیستم عامل Mac است. شما می توانید به انواع دیگر ارزهای دیجیتال سوئیچ کنید و از آنها سود بگیرید.

هزینه آن بسته به سکه استخراج شده از 1 تا 1.5 درصد متغیر است. استخراج کنندگان می توانند ارزهای BTC ، Ethereum Classic ، Monero ، DASH ، Zcash ، Litecoin و چند توکن دیگر را جدا از Ethereum استخراج کنند.

مجوز عضویت بسیار ساده است زیرا فقط باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. به طور کلی، MinerGate پیچیده نیست و می تواند مبتدی حساب شود و از چندین زبان پشتیبانی می کند.

نرم افزار معروف ماینینگ اتریوم به نام Ethminer

نرم افزار ماینینگ اتماینر، همانطور که از نام آن پیداست، به طور خاص فقط برای اتریوم طراحی شده است. یک نکته مثبت دیگر آنکه در مک، لینوکس و ویندوز پشتیبانی می شود، بنابراین نیازی نیست سیستم عامل را تغییر دهید.

نرم افزار Etminer، طبق نظر کاربران، برای استخراج اتریوم کلاسیک، بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم است. اتماینر شما را قادر می سازد تمام سکه هایی را که بر اساس الگوریتم های ETHash تولید می شوند، از جمله اتریوم کلاسیک، موزی کوین، پیرل، متاورس، اکسپانس و الاایسم و بسیاری دیگر را بدست آورید.

البته اتماینر مبلغ 1٪ هزینه نقدی را از میزان معاملات، دریافت می کند. مخزن گیتوب ویژگی هایی از قبیل مقابله با خرابی در فارم را هم ارائه می دهد. این ویژگی، روشی برای محافظت سیستم های رایانه ای از خرابی است، که در آن در صورت عدم موفقیت سیستم اصلی، تجهیزات آماده به کار به طور خودکار کنترل سیستم را به عهده می گیرند.

نرم افزار اتماینر بیشتر برای کارت های گرافیکی Nvidia طراحی شده است و ممکن است با سایر گروه های سخت افزاری ماینینگ اتریوم به طور مناسب کار نکند. ولی بهتر است بدانید اتماینر یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم، برای سیستم عامل ویندوز 7 انویدیا است.

بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم با نام  Geth

نرم افزار Geth توسط تیم اتریوم توسعه یافته و در آغاز به عنوان ماینر اصلی در نظر گرفته می شد. با این نرم افزار می توانید فقط ماینینگ اتریوم را انجام دهید، کاملا بی خطر و مطمئن است و کیف پول نیز در اختیار شما قرار می دهد. نرم افزار Geth به شما امکان می دهد تا سرمایه تان را بین آدرس ها انتقال دهید، تاریخچه بلوک های دیگر را مشاهده کرده و قرارداد ایجاد کنید. طبق نظر کارشناسان، نرم افزار Geth، از نقطه نظر ایمنی در صدر بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم قرار دارد، زیرا با سیستم عامل های لینوکس، Mac و ویندوز سازگار بوده و توسعه دهندگان نرم افزار به طور مرتب آن را به روز رسانی می نمایند.

3.7/5 - (7 امتیاز)

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

جوایز ماین اتریوم اکنون به بیشترین میزان در تاریخ این ارز رسیده است.

جوایز ماین اتریوم اکنون به بیشترین میزان در تاریخ این ارز رسیده است.

زمان مطالعه : 3 دقیقه ماینرهای اتریوم نسبت به گذشته درآمد بیشتری از کارمزدهای ETH کسب می کنند. آیا افزایش …

یک دیدگاه

  1. سلام
    با ماینر هایی که برای استخراج بیت کوین هست میشه ارزهای دیگری رو استخراج کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *