صرافی کوینکس

مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا : آیا صرافی ها آماده قوانین جدید هستند؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه

مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا : آیا صرافی ها آماده قوانین جدید هستند؟ مقررات رمزنگاری وارد اروپا می شود ولی آیا صرافی ها برای قوانین جدید آماده هستند؟ مهلت به سرعت در حال تمام شدن است. اجرای پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی در اروپا.

مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا : آیا صرافی ها آماده قوانین جدید هستند؟

( 5AMLD  ( The Fifth Anti-Money Laundering Directive – پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی – بخشی از قوانینی است که تبادلات ارزهای فیات به رمزپایه و کیف پول ها را در سراسر اتحادیه اروپا تحت یک چهارچوب نظارتی جدید قرار می دهد.

 

مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا
مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا

صرافی ها باید تا 10 ژانویه سال 2020 خود را با این قوانین جدید منطبق سازند. زمان در حال سپری شدن است و باعث شده بعضی صرافی ها به تقلا بیفتند، در حالی که بعضی دیگر آماده اند تا مراحل انطباق را انجام دهند.


 

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد : 👇👇👇👇👇

 

چگونه می توان ارتباط بیت کوین و پولشویی را شناسایی کرد ؟

 


“دیوید کارلایل” – متخصص سابق ضد پولشویی(AML) خزانه داری ایالات متحده آمریکا و رئیس فعلی شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین “الیپتیک” (Elliptic) – اطلاعاتی در مورد تحولات آتی کسب و کارهای رمزپایه در قاره اروپا دارد. بسیاری از لیست های مشتریان” الیپتیک” محرمانه است، اما در بین مشتریان عمومی آنها برخی از بزرگترین صرافی های جهان از جمله Coinbase و Binance وجود دارند.

خدمات “الیپتیک” صرافی ها را در برابر فعالیت های مشکوک مرتبط با وجوه غیرقانونی، تعاملات “دارک وِب”، و کیف پول های رمزنگاری کنترل شده توسط مجرمان سایبری، از نظارت و محافظت بهره مند می سازد.

“کارلایل” توضیح داد ، “علیرغم باور عمومی مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال ناشناس و غیرقابل ردیابی هستند، به ویژه بزرگترین ارزهای رمزنگاری بسیار قابل ردیابی هستند.” این شرکت بازیگران غیرقانونی را که ممکن است در پشت آدرس های رمزنگاری قرار داشته باشند جستجو کرده و به شفاف سازی مشاغل کمک می کند.

مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا – 5AMLD بطور خلاصه

نقش اصلی 5AMLD (The Fifth Anti-Money Laundering Directive) در صنعت رمزنگاری این است که همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید مقررات ضد پولشویی (AML) را اجرا کنند. صرافی ها باید از قوانین شناخت مشتری [Know Your Customer (KYC) Rules]برای نظارت بر معاملات مشتریان و ثبت گزارش های فعالیت های مشکوک پیروی کنند.

مشتریان با ارائه اسناد برای اثبات هویت خود، از قوانین KYC تبعیت می کنند. “کارلایل” گفت:

“این تضمین می کند که مشتریان همان که می گویند هستند؛ و این که آنها مشروع و قانونی هستند و از پلتفرم برای اهداف مخرب سوءاستفاده نمی کنند. “

شرکت های رمزنگاری در اتحادیه اروپا تاکنون قادر به ارائه خدمات خود بدون رعایت مقررات ضد پولشویی (AML) و شناخت مشتریان (KYC) بوده اند. این امر یک مشکل رقابتی ایجاد کرده است. “کارلایل” گفت :

“این امر بر بسیاری از صرافی های بزرگ ایالات متحده مانند Coinbase که تاکنون هم تحت نظارت بوده و قوانین AML را رعایت می کرده اند تأثیر می گذاشته است.”

“کارلایل” همچنین می گوید که بسیاری از شرکت های اتحادیه اروپا از رویه های امنیتی که مدت هاست به عنوان استانداردهای صنعت رمزنگاری در سایر مناطق رعایت می شده است، پیروی نمی کنند. طبق قوانین جدید، استاندارد مشخصی در سراسر اتحادیه اروپا تعیین می شود که شرایط برابری را برای همه رقبا فراهم می کند.

آیا صرافی ها آماده هستند؟

“کارلایل” می گوید که چشم انداز فعلی تنها بخشی کوچک از یک کیسه در هم ریخته است. مشاغل مستقر در جاهای دیگر، به ویژه صرافی های مستقر در ایالات متحده که در اروپا نیز فعالیت دارند، قبلاً تکالیف خود را انجام داده و خود را با قوانین نظارتی سایر حوزه های قضایی تطبیق داده اند.

اما به گفته “کارلایل”، بعضی از مشاغل مستقر در اروپا هنوز نگرانی نشان می دهند. “ما می بینیم که بعضی از مشاغل احتمالاً چنان که باید آماده نیستند. یکی از مهمترین مسائل این است که در حالی که 5AMLD در تئوری چهارچوبی هماهنگ برای چگونگی نظارت بر ارزهای رمزنگاری فراهم می کند، در عمل آنچه می بینیم واگرایی زیادی از کشوری به کشور دیگر از لحاظ چگونگی اجرای این مقررات است. “

مقررات و نحوه اجرای آنها می تواند از کشوری به کشور دیگر به طرز چشمگیری متفاوت باشد. “کارلایل” گفت که بعضی از مشاغل ممکن است برای کسب اطمینان از سازگاری با قوانین در هر کشوری که در سراسر اتحادیه اروپا فعالیت می کنند، آماده نباشند. در حالی که 5AMLD یک آستانه نظارتی حداقل را تعیین کرده است، امکان اعمال مقررات و عملکردهای اضافی را که از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است، فراهم می کند.

Kraken – یک صرافی مستقر در ایالات متحده که در سراسر جهان فعالیت می کند – فعالانه در حال آماده سازی برای تغییرات آینده است. به گفته سخنگوی “کراکن” ، این شرکت “تحولات را از نزدیک دنبال می کند و [ما] سخت تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که همچنان به ارائه خدمات خود به همه مشتریان خود در اتحادیه اروپا ادامه می دهیم.”

مشاغل صرافی که در چندین کشور عضو اتحادیه اروپا فعالیت می کنند، باید با استفاده از مجوزهای مناسب در هر حوزه قضایی تحت پوشش قرار گیرند. این یکی از شرایط اصلی برای اجرای کامل 5AMLD است. به نظر می رسد صرافی هایی مانند “کراکن” مستقیما با چالش رو در رو می شوند، در حالی که دیگران کار را به تاخیر می اندازند.

“کارلایل” در مورد بعضی شرکت ها که به نظر می رسد تا ژانویه صبر می کنند تا عملیات انطباق خود را انجام دهند، ابراز نگرانی کرد:

“مشاغل رمزنگاری بهتر است برای کسب بهترین نتایج به جای اینکه فقط منتظر باشند تا قوانین به سراغ آنها بروند ، فعالانه خود را با قوانین انطباق دهند.” صرافی ها باید اطمینان حاصل کنند که عملیات انطباق به موقع در حال اجراست و همچنین ابزارهای نظارتی لازم در دسترس است. کارلایل هشدار داد :

“شاید بهتر باشد آنها در مورد تلاش برای دستیابی به بعضی از موارد زودتر فکر کنند.”

 

پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی در اتحادیه اروپا
پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی در اتحادیه اروپا

چرا مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا ؟ و چرا حالا؟

“کارلایل” گفت که با بررسی روند فعالیت های جنایی، می بینیم که صرافی های رمزنگاری اروپا حجم بسیار بالاتری از فعالیت های غیرقانونی را نسبت به مناطقی که مقررات نظارتی در آنها برقرار است، انجام می دهند. برای مقایسه، فعالیت غیرقانونی نسبتاً کمی در ایالات متحده اتفاق می افتد، جایی که مقررات از سال ها پیش برقرار شده است. وی گفت:

“بزهکاران توانسته اند از پلتفرم های مستقر در اروپا راحت تر از بعضی دیگر از مناطق جهان سوء استفاده کنند.”

نمونه بارز چنین سوء استفاده های جنایی، مورد مشهور BTC-e است، یک صرافی در اروپای شرقی که به عنوان یک رابط برای پولشویی مورد استفاده قرار می گرفت. مجرمان از این واقعیت که در آن منطقه هیچ قانونی برای محافظت در برابر چنین فعالیت هایی وجود ندارد، سود می بردند.

علاوه بر این ، شبکه های قاچاق مواد مخدر در اسپانیا و هلند از برخی شرکت های سهل انگار رمزنگاری و خودپردازهای رمزنگاری برای پول شویی استفاده می کردند. “کارلایل” گفت:

“ما این آسیب پذیری از لحاظ مستعد بودن به پول شویی را به عنوان یک کلیت در سراسر اتحادیه اروپا مشاهده کرده ایم. تاکنون مقرراتی وجود نداشته است، و بنابراین ، ما اقدامات 5AMLD را به عنوان اولین قدم بسیار مهم برای بستن این شکاف می بینیم. “

آیا این قوانین به ارزهای دیجیتال کمک خواهد کرد یا به آن آسیب خواهد رساند؟

“کارلایل” تصدیق کرد که مقررات نظارتی در آینده نزدیک برای شرکت های رمزنگاری آزار دهنده خواهد بود، آنها باید هزینه هایی جدید را برای اطمینان از سازگاری با قوانین تحمل کنند. اما در دوره میان مدت و بلند مدت، مقررات امکان پذیرش و موفقیت را برای شرکت هایی که تصمیم می گیرند آن را بپذیرند، فراهم می کند.

وی گفت:

“افرادی که از خدمات یک صرافی استفاده می کنند می خواهند بدانند که سیستم عامل هایی که از آنها استفاده می کنند ایمن هستند، [و] این که بودجه و اطلاعات شخصی قابل شناسایی آنها به خطر نمی افتد.”

یافتن سازش مناسب بین حفظ حریم شخصی کاربر و ایمنی نظارتی نیز ممکن است یک چالش مداوم باشد. سخنگوی “کراکن” گفت :

“نقطه تعادل، یک هدف همواره در حال حرکت است”. وی افزود: “کراکن تلاش می کند تا ضمن حفظ حریم خصوصی مشتری ، تنها اطلاعات مورد نیاز برای تامین انتظارات نظارتی و بانکی جمع آوری شود.”

این چالشی است که ممکن است برای بعضی از صرافی ها دلهره آور باشد. با نزدیک شدن مهلت نهایی، شرکت ها باید در پیچ و خم دشوار تغییرات نظارتی حرکت کنند. برای بعضی از این مشاغل، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و فرصت زیادی باقی نمانده است.

“کارلایل” در پایان گفت:

“موفق ترین مشاغل، صرافی هایی که واقعاً رونق دارند، آنهایی هستند که تمایل دارند موضعی فعالانه نسبت به انطباق و محافظت از خود در برابر جرائم مالی داشته باشند.”

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *