صرافی کوینکس

استارت آپ دیفای dForce چین: تجمیع کننده سودی برای حکمرانی بر همه آن ها؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه

استارت آپ دیفای dForce که پس از تحمل 25 میلیون دلار سوء استفاده، عقب نشسته بود. اکنون بار دیگر بعد از بازبینی، با یک ابراپ دیفای بازگشته است. آیا این بار می تواند به اهدافش برسد؟

استارت آپ دیفای dForce چین: تجمیع کننده سودی برای حکمرانی بر همه آن ها؟

آیا دیفای dForce می تواند بازگردد؟

همزمان با تزریق شدن 8 میلیارد دلار به بازار DeFi ، DeFiprenuers همچنان به شکستن مرز تجربیات جدید می پردازد. به نظر می رسد هر روز محصولی جدید پا به عرصه ی وجود می گذارد، همان طور که شاعر می گوید: “هر دم از این باغ بری می رسد/تازه تر از تازه تری می رسد”.

این محصولات هر کدام داستان و هویت خاص خود را دارند. شاید، چشم نوازترین آن ها فورک اخیر YFI است که YFII به دنیا آورده است.

اما در بین پروتکل های OG که استارت آپ تقویت شده نیستند، نمی توان dForce را نادیده گرفت. پس از سوءاستفاده ی هکرها از آسیب پذیری آن که باعث از دست دادن مبلغ 25 میلیون دلارشد. (البته مقداری از پول را پس داد) dForce از ابتدای آوریل تاکنون با چراغ های خاموش به راه خود ادامه داده است. حالا این تیم با یک نسخه جدید بازگشته.

در این هفته دا بینگ dForce را مورد بررسی قرار می دهد و می خواهد بفهمد این پروژه چگونه تلاش دارد دوباره به بازی برگردد.

استارت آپ دیفای dForce چین: تجمیع کننده سودی برای حکمرانی بر همه آن ها؟
استارت آپ دیفای dForce چین تجمیع کننده سودی برای حکمرانی بر همه آن ها؟

تجمیع کنندگان سود

مانند بسیاری از پروژه های DeFi ، dForce نیز نقش جمع کننده را بازی می کند و به کاربران خود امکان دسترسی به سایر استخر های DeFi را می دهد، هر چند که تفاوت های قابل توجهی بین آنها وجود دارد. جمع آوری DeFi یک میدان جذاب است زیرا برخلاف بسیاری از پروتکل های OG DeFi که تنها از یک دارایی با ثبات پشتیبانی می کنند، یک جمع کننده بازده به کاربران امکان می دهد بازده ها را در پروتکل های مختلف مقایسه کنند و بهترین های آنها را انتخاب کنند.

اما این نوع تجمیع ها برای میندائو یانگ، بنیانگذار dForce کافی نیست. یانگ، تفاوت زیادی بین “تجمیع به عنوان یک سرویس” ، مانند YFI ، و “تجمیع به عنوان دارایی” قائل است.

تفاوت اینجاست که وقتی جمع آوری صرفاً خدماتی است که مردم می توانند برای بالاترین بازده خرید کنند، ارزش ناچیزی را به دست می آورد. با این حال، اگر تجمیع به یک پروتکل دارایی تبدیل شود، کاربران به استفاده از آن ادامه خواهند داد و “ابرنواختر فوق العاده مهم” می شود.

منظور از یانگ این است که یک جمع کننده DeFi ساده را می توان به راحتی تکثیر کرد (همانطور که با YFII دیدیم) اما ذاتاً گذرا است. کاربران می توانند نقدینگی خود را به جای وفادار ماندن به YFI ، به پروتکل های اساسی مانند Curve و AAVE در موردYFI) ) منتقل کنند. به عبارت دیگر، YFI مفید است اما همه پاداش ها را به دست نمی آورد.

دیفای dForce یک رویکرد متفاوت را اتخاذ کرد، هدف آن ادغام تار و پودی تمام پروتکل های DeFi است. dToken آخرین محصول آن فقط بسته بندی توکن ERC20 نیست بلکه یک پروتکل دارایی است که هم در سطح دارایی و هم در سطح وام / داد و ستد یکپارچه شده است.

به عنوان مثال ، dUSDX یک نسخه dForce ادغام شده در USDx و dUSDT یک نسخه dForce ادغام شده در USDT است. پس از واریز، کاربران dToken را دریافت می کنند که می توان آن را در هر استخر با هدف تولید سود تجمیع و با خواست کاربران بازخرید کرد.

همه این موارد مربوط به بهتر شدن تجربیات کاربر دیفای dForce است

برای کسانی که با ابراپ های چینی آشنا هستند، می دانند راحتی استفاده بسیار مهم است. و اگر با محصولات DeFi آشنا باشند، راحت کار کردن اولین چیزی است که باید در نظر گرفته شود. این تا حدی به دلیل پیچیده بودن پروتکل های DeFi است که به دلیل تعامل با یکدیگر، به نظر پیچیدگی های اجتناب ناپذیری دارد.

dForce در تلاش است تا برای افرادی که می خواهند سود برداشت کنند، راه حلی ارائه دهد، اما این موضوع دستیابی به هدفشان را بسیار دشوار می کند.

با توصیف طراحی dToken به عنوان “ماتریس نقدینگی” ، یانگ معتقد است که dForce “توزیع کننده نهایی برفراز تجمیع کننده های بازده” خواهد بود.

به عنوان مثال، معمولاً کاربران مجبورند وجهی به پروتکل هایی مانند Compound ، که COMP مطالبه می کند واریز کرده و سپس توکن را بفروشند.

با استفاده از dToken ، کاربران دیگر نیازی به انجام تمام آن معاملات ندارند و هزینه های گاز گران نیز بر آن ها تحمیل نمی شود. در عوض، پروتکل خود از طریق یک استخر میانجی داخلی توکن ها رابه فروش می رساند و سود را به استیبل کوین اصلی تبدیل می کند. به طور مشابه، dForce مجموعه ای از استراتژی ها را دارد که سرمایه تلفیقی خود را هم به صورت زنجیره ای و هم از خارج از زنجیره، از جمله استراتژی بازآزمایی به کار خواهد گرفت.


✅ شاید مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


ریسک Defi dForce

dToken با جمع کردن بازده در پشته های پول- لگو DeFi ، قدرت بازده کلیه محصولات DeFi ، از جمله توکن های حاکمیت را آزاد می کند. درست مانند WeChat ، dToken کاربران را مستقیماً با سایر پروتکل های DeFi متصل می کند، با این شرط که آنها اکوسیستم dForce را ترک نکنند.

با این حال، فیل بزرگ موجود در اتاق هنوز وجود دارد. آیا دیفای dForce دوباره هک می شود؟ مانند اکثر محصولات نرم افزاری، به ویژه محصولات مالی، تقریباً مطمئناً مورد هدف قرار خواهد گرفت. سوال واقعی این است که چقدر dForce برای کاهش چنین ریسکی اقدامات امنیتی انجام داده است. وقتی که یک بررسی امنیتی –که dForce آن را شروع کرده است-انجام شود، آسیب پذیری واقعی در طراحی روی لایه پروتکل نهفته خواهد ماند. اکثر هک های DeFi هک های ساده فنی نیستند، بلکه از آسیب پذیری مالی سوء استفاده می کنند.

یانگ به من گفت: “خطرات زیادی در ورود به بازی DeFi وجود دارد، اما صنعت بدون خطرپذیری نمی تواند رشد کند.” ریسک پذیری نه تنها DeFipreneurs ، بلکه برداشت کنندگان سود، ارائه دهندگان نقدینگی و سرمایه گذاران خرده فروشی را نیز به همراه دارد. از این گذشته ، دیفای dForce اولین پروژه ای نیست که مورد هک قرار گرفته و آخرین آنها نیز نخواهد بود. این بخشی از بازی است و چیزی که آن را اعتیاد آور می کند. امیدواریم که این بار، یانگ و کاربرانش برنده باشند.

3 مورد دیگر که هفته گذشته در چین اتفاق افتاد

اول: خدمات مالی بیشتر برای ماینرها

ماینرها این روزها در چین چپ و راست “سرویس می گیرند”. بابل فایننس، یک شرکت خدمات رمزنگاری مالی که آرزو دارد JP Morgan کریپتو باشد، با HashAge و گروه Heng Jia همکاری خود را برای ارائه “وام تعهد” ماینرها تشکیل داد. برای ماینرهای واجد شرایط که دستگاه های ماینر خود را به عنوان وثیقه به گروه HashAge و Heng Jia Group واگذار می کنند، بابل فایننس وامهای تعهدی (نوعی وام که باید با وثیقه کامل از آن حمایت شود) ارائه می دهد. استخر 50 میلیون USDT برای دور اول وام آماده شده است.

این اولین باری نیست که بابل فایننس در جامعه ماین غوطه ور شده است. این پروژه با پرداخت وام به ماینرهای چینی شروع شد و سپس مدل تجاری خود را گسترش داد تا مدیریت دارایی های رمزنگاری را شامل شود و یک مدل تجاری سنتی و بانکی را برای صنعت نوپای رمزنگاری بکار برد که البته ماینرها هنوز از درک آن عاجزند. در ماه های اخیر نیز تحرکاتی در صنعت ماینینگ و معامله گری از خود بروز داده است.

حرکت بابل مطابق با تأمین مالی کلی صنعت ماین است. از وام گرفته تا مصون سازی، ماینرها به آرامی درگیر بازی های مالی ای می شوند که هزاران بار در بخش سنتی بانکی پیش آمده است. شکاف بین دنیای فیات و کریپتو در حال کاهش است.

دوم: Huobi تجارت حضانتی را راه اندازی کرد

بدیهی است که Babel Finance تنها کسی نیست که به حوزه مدیریت دارایی دیجیتال توجه داشته باشد. هووبی که به صورت مویرگی در هر گوشه ای از جهان رمزنگاری حضور دارد، اخیراً تجارت حضانتی خود را آغاز کرده است و به موسسات خدمت رسانی می کند و افراد با ارزش بالایی نیز جذب کرده است.
اما سوال اینجاست که چرا همه این بازیکنان می خواهند مدیر دارایی باشند و چرا الان؟

با رشد صنعت کریپتو، سکه های جدید، محصولات، صرافی ها، مشتقات مالی و البته ماینیگ همچنان پدیدار می شوند. برای مؤسسات، مدیریت چندین حساب و خدمات یک دردسر بزرگ است. بنابراین، مدیران دارایی حرفه ای که می توانند کل قشر خدمات را اداره کنند، تقاضای زیادی دارند.

نکته جالب تر اینکه، برای صرافی هایی مانند Huobi ، نگه داشتن مشتری های بزرگ با ارتقاء خدمات بیشتر برای آنها، تجارت هوشمندانه ای است. چه راه بهتری از مدیریت مستقیم دارایی هایی که در پلتفرمشان وجود دارد؟

سوم: Matrixport صرافی مشتقات را راه اندازی میکند

ماتریکس پورت برای محافل رمزنگاری غریبه نیست. این شرکت به دلیل ارتباط عمیق خود با جامعه ماینینگ، به لطف ارتباط گذشته Jihan Wu، در سال 2019 توسط Jihan Wu راه اندازی شد. ماتریکس پورت که به عنوان یک سرویس خدمات دارایی دیجیتال یک طرفه ایجاد شده است، در حال گسترش این سرویس و تبدیل آن به یک صرافی مشتقات رمزنگاری شده است.

معاملات مشتقات كریپتو حتی در امور مالی سنتی برای معامله گران بسیار جدی ایجاد می شود. ورود Matrixport به بازار از دو منظر قابل توجه است. یکی این است که نیاز مشتری فعلی خود را برآورده می سازد. چرا وقتی Matrixport می تواند این کار را انجام دهد، مشتریان فعلی آنها به صرافی دیگری بروند؟
ثانیا، در جامعه ماینرها که عمیقاً در آن خرج شده است و به وسیله ی پول زیادی حمایت می شود، Matrixport نقدینگی غنی تری را در مقایسه با برخی از بازیکنان موجود ارائه می دهد. نقدینگی در تجارت حرف آخر را می زند و شما می توانید مطمئن باشید مشتری به هر جایی که نقدینگی بیشتری در جریان باشد، حرکت می کند.


✅ شاید مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


آیا می دانید؟

چین ادعا كرد كه تمام افراد مظنون در طرح بزرگ رمزنگاری پونزی، PlusToken را سرکوب و دستگیر کرده است. هوم، ما چندان مطمئن نیستیم: گروه PlusToken WeChat همچنان به طور جدی از PlusToken دفاع می کند و حتی خواستار جایگزینی آن شده است. در آخرین پست ارسال شده، PlusToken به عنوان PlusCoin” “، “نیروانا” و “بازگشت پادشاه” معرفی شده است. “اعضای جامعه” هنوز با هم ارتباط دارند، احتمالاً امیدوارند که بتوانند بخشی از “سرمایه از دست رفته ی” خود را جبران کنند.

 

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *