صرافی کوینکس

جامعه بلاک چین حتی در مدرسه ای در شمال سوریه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

جامعه بلاک چین حتی در مدرسه ای در شمال سوریه : بلاک چین در همه جای دنیا امروزه شروع به رشد کرده است. در این راستا ” راشل رز او لری ” که در خبرگزاری کوین دسک ( coin desk ) یک خبرنگار است مناطقی را در ارتباط با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده تحت پوشش قرار می دهد که این مناطق از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی وضعیت نا آرامی دارند. این مقاله قسمتی از سری گزارشات اوست که از روژاوا در سوریه تهیه کرده است.گزارش از روژوا اولین بار است و برای خاورمیانه هم اولین حساب میشود. قبل از پرداختن به گزارش او لازم است توضیحاتی درباره تکنولوژی و جامعه بلاک چین بدهیم.

این مدرسه در شمال سوریه گام کوچکی است به سمت جامعه بلاک چین

بلاک چین در حقیقت یک زنجیره از بلوک ها می باشد؛ یک لیستی از سوابق که بلوک خوانده می شوند و در حال رشد هستند ؛ بلوک ها به استفاده از ارزهای رمزنگاری شده لینک شده اند.

هر بلوک محتوی مخلوطی از رمزنگار بلوک قبلی، یک نشانگر زمانی و داده های معامله هست. بلاک چین در برابر تغییر داده ها مقاومت می کند و دفترچه ای می شود که می تواند معاملات مابین دو طرف را به صورت کارآمد و به روشی قابل اثبات و پایدار ثبت نماید.

 

جامعه بلاک چین حتی در مدرسه ای در شمال سوریه
جامعه بلاک چین حتی در مدرسه ای در شمال سوریه

 

این گزارش با گفتگوی یک دانشجوی برنامه نویسی شروع می شود. توصیفی که خواهید خواند مربوط به توضیحاتی است که محمد عبدالله دانشجوی 22 ساله برنامه نویسی درباره Open Academy میدهد. این یک مدرسه جدید در شمال سوریه می باشد و در منطقه خودمختاری تاسیس شده است که روژوا نام دارد.

Open Academy دبیرستانی با وضعیت مشابه یک آکادمی است و یکی از بزرگترین موانع منطقه را که پیش روی جوانان است برطرف می نماید؛ عدم آموزش برای جوانان که نتیجه جنگ داخلی سوریه است.

قبل از پرداختن به مسئله نحوه استفاده از بلاک چین دادن توضیحی مختصر درباره روژوا که گزارش در آنجا تهیه شده است لازم است؛

شمال سوریه در ساال 2012 میلادی موفق شد از دمشق استقلال جزئی بیابد. از آن زمان این منطقه پیشگام نوعی دولت است که کنفدراسیون دموکراتیک خوانده می شود و رهبری حمله به داعش را که یک گروه جهادی ستیزه جو است برعهده داشت. داعش روزگاری بخش عظیمی از عراق و سوریه را تصرف کرده بود.

عبدالله به من گفت که برای رسیدن به دانشگاه مجبور است از مناطق تحت کنترل داعش عبور نماید او چیزهای وحشتناک زیادی دیده است. آنها میگویند دانشگاه رفتن بهترین قسمت زندگی است؛ اما آنها آن طور که باید زندگی نکرده اند.

شمال سوریه در حال تحقیق درباره تکنولوژی هایی از قبیل بلاک چین هست تا ببینند چگونه می توانند با کمک این تکنولوژی ها مدل اجتماعی خود را کامل کنند؛ تکنولوژی هایی که مبتنی بر اصول عدم تمرکز هست.

تمرکز زدایی با کمک جامعه بلاک چین در شمال سوریه

بسیاری ازدانشجویان در Open Academy درباره بلاک چین و بیت کوین بسیار کنجکاوی می کنند؛ آنها معتقد هستند بعد از سال ها آشفتگی قابلیت اطمینان را ایجاد می کند.

عبداله در رابطه با ارزهای رمز نگاری مانند بیت کوین اینگونه اظهارنظر میکند که :

من به پوند سوریه اعتماد نمیکنم به دلار آمریکا اعتماد نمیکنم آنها فقط کاغذ هستند؛ اما بیت کوین بله  ما میتوانیم به آنها اعتماد کنیم.

قبل از جنگ، حکومت دمشق کردها را از آموزش زبان مادری خود منع می کرد، آنها آموزش تکنولوژی را سرکوب می کردند، مدارس کاملا به سبک مستبدانه ای اداره می شدند و مجازات بدنی رواج داشت؛ اما اکنون اوضاع تغییر کرده است.

دانش آموزان کرد میتوانند به تحصیل کردی بپردازند؛ اما نکته جالب توجه درباره سیستم آموزشی در شمال سوریه است؛ عملکرد این سیستم در زمینه فن آوری مثل بلاک چین بسیار جالب است؛

 

تمرکز زدایی با کمک جامعه بلاک چین در شمال سوریه
تمرکز زدایی با کمک جامعه بلاک چین در شمال سوریه

دانش آموزان قیل از ارائه پروژه های بلاک چین باید به اصول رمزگذاری کاملا مسلط شوند و این درحالی است که امکاناتشان محدود است و به طور مداوم هم باید در مقابل تهدیدات مقابله کنند.

” ردور داریستان ” دانشجوی رشته الکترونیک در عفرین سوریه در این باره میگوید؛ این یک پیشرفت زمانبر است و سال ها طول خواهد کشید.

جامعه بلاک چین در سوریه با آموزش های رایگان فن آوری در حال بازکردن جایی برای خود است. در شش ماه گذشته در سراسر قلمرو خود اقدام به تاسیس مراکز یادگیری شده است، به طوریکه حدود 20 میلیون نفر بتوانند به این مراکز بروند. هر مرکز آموزشی بدون دریافت شهریه و به صورت رایگان در زمینه تکنولوژی و فلسفه آموزش میدهند.

علاوه بر مطالعه کدها و پیشرفت درباره بلاک چین دانشجویان درباره تاریخ جهان و تئوری فرهنگی و آثار مسعود اوجالان رهبر زندانی کردها نیز مطالعه می کنند. اوجالان الهام بخش انقلاب شمال سوریه است.

تدریس بلاک چین در Open Academy سوریه

مقامات معتقدند این متونی که برای آموزش دانش آموزان درنظر گرفته شده است؛ آنان را قادر می سازد تا مبانی نظریه های غالب سیاسی و اقتصادی را تجزیه و تحلیل کنند. این آموزش تحلیل کمک میکند جنگ داخلی را در تاریخچه بزرگتری از ایده ها موقعیت یابی کنند.

” آزاد ماکسود ” یکی از معلمان Open Academy است او هدف اصلی خودشان را از آموزش فن آوری بلاک چین و سایر متون اینگونه تشریح کرد؛

به گفته ماکسود هدف اصلی از تلاش هایی که می کنند حل مشکلات جامعه است؛ مشکلات روزانه ای که به طور مداوم درگیر آن هستند. مشکلاتی مانند جنگ، فشارهای اقتصادی، زیرساختهایی که از بین رفته اند و کاهش منابع آبی. دلیل مطالعه جامعه شناسی، تاریخ و فلسفه آگاهی از مشکلات و حل ریشه ای آنان است.

اوجالان کسی است که باوجود اینکه طی بیست سال گذشته در جزیره امرالی ترکیه زندانی است؛ اما توانسته است کنفدراسیون دموکراتیک توسعه یافته را از سلول خود در زندان پیش ببرد. این الگویی است برای یک جامعه خودمختار که میتوانند بدون نظارت دولت وجود داشته باشند.

 

تدریس بلاک چین در Open Academy سوریه
تدریس بلاک چین در Open Academy سوریه

نقش جامعه بلاک چین در اهداف اوجالان

نقش جامعه بلاک چین در اهدافی که اوجالان و بقیه در شمال سوریه دنبال می کنند در صحبت های ماکسود اینگونه تشریح میشود؛

تئوری که به شکل گیری ساختار حکومتی در شمال سوریه کمک می کند متشکل از جوامعی است که مردم در آنجا برای تصمیم گیری در سطح محلی جمع می شوند.

ماکسود ادامه می دهد درست همینجا است که بلاک چین میتواند نقش بی نظیری را ایفا کند. او اینگونه استدلال می کند که با استفاده از یک دفترچه توزیع شده برای حسابداری عمومی، جوامع میتوانند هزینه های خود را شفاف کنند و منابع عمومی را بهتر مدیریت کنند.

در ادامه ماکسود افزود؛ اقتصادی که برای کنفدراسیون درنظر گرفته شده است؛ شامل مدیریت منابع مابین یک جامعه محلی با جامعه دیگر است و جامعه بلاک چین در این امر نقش بزرگی میتواند داشته باشد.

 

وضعیت نامناسب مدارس سوریه در اثر جنگ و نیاز مبرم به تکنولوژی بلاک چین
وضعیت نامناسب مدارس سوریه در اثر جنگ و نیاز مبرم به تکنولوژی بلاک چین

نقش زنان در استفاده از بلاک چین

نقش زنان در استفاده از بلاک چین : زنان نیز در این پیشرفت و استفاده از تکنولوژی بلاک چین نقش دارند. Gerdun Sterk یک زن فرانسوی است که هدایت رسانه های Open Academy را به عهده دارد. او در مصاحبه خود گفت زنان نقش اساسی در این پیشرفت خواهند داشت.

وی استدلال می کند که شمال سوریه با ارائه آموزش رایگان در فن آوری و فلسفه، میتواند نمونه ای نه تنها برای خاورمیانه، بلکه برای سراسر جهان باشد.

وی عدم تعادل جنسیتی در صنعت فن آوری به ویژه در بلاک چین را به عنوان نمونه ای از ضرورت این امر ذکر کرد.

استدلال هایی که این زن فرانسوی بیان کرده است با اهداف پروژه گسترده تر شمال سوریه همسویی دارد.

آزادی هایی که به زنان داده می شود از ویژگی های مهم انقلاب شمال سوریه حساب می شود. آنان برای مشارکت فعال در اداره منطقه ترغیب شده اند، حتی بسیاری در مبارزات مسلحانه علیه داعش نقش داشته اند.

بنابر ادعای استرک وقتی زنان درگیر تکنولوژی می شوند تکنولوژی تبدیل به یک ارتش برای مبارزه میگردد.

وی ادامه داد مابین تکنولوژی و ارتش یکی از شباهت هایی که وجود دارد؛ عدم قوی بودن زنان به اندازه کافی است و آنان این موضوع را درک نمی کنند. در شروع کار تلاش های بسیاری انجام شد تا به زنان انگیزه داده شود نقش خود را در مبارزات مسلحانه ایفا کنند، از نظر فرهنگی کار دشواری بود.

در ادامه مصاحبه با استرک در رابطه با بلاکچین او افزود ؛ فناوری می تواند صدای سیاسی به زنان ببخشد. این فرصتی است که داده می شود تا بتوان جامعه را براساس دیدگاه های خود شکل داد. زنان می توانند در توسعه فن آوری های غیر متمرکز متناسب با نیازهای جامعه شرکت کنند.

لزوم آموزش بلاک چین سازگار با شرایط سوریه

لزوم آموزش بلاک چین سازگار با شرایط سوریه : آموزش های جدید در ارتباط با فن آوری هایی مانند بلاک چین به عنوان گره گشایی برای جامعه سوریه درنظرگرفته شده است.

بسیاری از جوانان در شمال سوریه در نتیجه جنگ از تحصیل محروم شده اند. حالا عده ای آنقدر سرخورده شده اند که میخواهند برگردند؛ بنابراین، آکادمی در حال آزمایش روشهای آموزشی است که با دانش آموزانی که با استبداد و جنگ زندگی کرده اند، سازگار باشد. به طور ویژه هدف آن به نحوی است که به دانش آموزان یاد دهد چگونه خود بیاموزند؛ زیرا آنان به شخصیت معلم اعتماد ندارند.

همچنین این سیستم آموزشی ساخته شده است تا با آموزش بلاک چین و… به جوانان شمال سوریه این آموزش را بدهد که میتوانند جامعه خود را از نو بسازند. چیزی که با گذشت 8 سال از جنگ داخلی وحشیانه از بین رفته است.

داریستان اکنون دانشجوی این آکادمی هست او اصالتا اهل عفرین می باشد. عفرین از شهرهای شمال سوریه است که پیش از تصرف آنجا توسط نیروهای ترکیه براثر بمب باران بسیار لرزیده است. او درحال رفتن به دانشگاه برای جمع آوری جزوات امتحان بوده که برای اولین بار بمب ها برروی منطقه سقوط می کنند.

این تجربه احساس او را در ارتباط با آموزش های سنتی تغییر داده است. او گفت من نمیتوانم بر روی مطالعه و یا درخواست دریافت مدرک در دانشگاه تمرکز کنم. این بدین معنا است که اکنون هیچ چیزی برای من وجود ندارد. این مطالب را داریستان از طریق یک مترجم به خبرگزاری کوین دسک منتقل کرد.

دارستان درپی تهاجمی که به عفرین انجام شده مجبور به ترک آنجا گردیده و قبل از عزیمت به آکادمی 6 ماه را در اردوگاه پناهندگان گذارنده است. او اکنون کلاس ها را نادیده میگیرد و روزها را در آزمایشگاهی در آکادمی به برنامه نویسی می پردازد.

او به کوین دسک گفت :

فن آوری در درون خود یک هدف واقعی دارد و در این آکادمی چشم انداز بلندی وجود دارد، یک هدف وجود دارد و این بسیار جالب و جذاب است.

این خبر ترجمه ای از سایت و خبرگزاری کوین دسک بود که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. با توجه به اینکه این خبر یک ترجمه بوده است به هیچ عنوان دیدگاه های بیت کوین گاه را منتقل نمی کند. با تشکر از همراهی شما عزیزان.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *