صرافی کوینکس

نهنگ های بیت کوین در حال افزایش هستند و البته بنظر می رسد فقیرتر نیز شده اند

زمان مطالعه : 3 دقیقه

نهنگ های بیت کوین در حال افزایش هستند و البته بنظر می رسد فقیرتر نیز شده اند : گزارش جدید Glassnode نشان می دهد که تعداد نهنگ های بیت کوین برای اولین بار از سال 2016 در حال افزایش است اما آنها به اندازه گذشته متمول نیستند.

نهنگ های بیت کوین در حال افزایش هستند

شرکت اطلاع رسانی بازار Glassnode در گزارش جدید خود اعلام کرد که تعداد نهنگ های بیت کوین برای اولین بار از سال 2016 در حال افزایش است.

نهنگ ها بیشتری با خارج کردن میزان زیادی بیت کوین از صرافی ها وارد بازار شده اند.

با وجود افزایش نهنگ ها، آنها مانند گذشته ثروتمند نیستند – بخشی از این اتفاق به دلیل قیمت فعلی بیت کوین است.


✅ شاید مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


براساس گزارشی که امروز توسط شرکت تحقیقاتی صنعت بلاکچین Glassnode منتشر شده، نهنگ های بیت کوین به صحنه کریپتو بازگشته اند اما فقیرتر از گذشته هستند.

برای اولین بار از سال 2016 ، تعداد نهنگ های بیت کوین – دارندگان بزرگی که حداقل 1000 بیت کوین (بیش از 9 میلیون دلار ارزش رمزنگاری) دارند، در حال افزایش است. (خب، بنابراین شاید باید گفت آنها کمتر از قبل ثروتمند هستند.)

با اینکه نهنگ ها جدیدی در بازار حضور می یابند مجموع موجودی بیت کوینی که توسط آنها نگهداری می شود نیز برای اولین بار از سال 2016 شروع به افزایش می کند، “نهنگ ثروتمندتر نمی شوند.”

نهنگ های بیت کوین در حال افزایش هستند
نهنگ های بیت کوین در حال افزایش هستند

لیسل آیشولز در “نهنگهای جدید بیت کوین : از کجا می آیند؟ ” خاطر نشان کرد که بیشترین ثروت دلاری در بازار گاو نر (افزایشی) در اواخر سال 2017 حاصل شد – زمانی که قیمت بیت کوین به نزدیک 20،000 دلار رسیده بود.

اما نهنگ ها رمزنگاری امروزی با توجه به اینکه میانگین ثروت بیت کوین هر نهنگ در سال 2020 اندکی کاهش یافته است، به اندازه گذشته ثروتمند نیستند.


✅ شاید مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


“درست است نهنگ ها به عنوان یک گروه توانسته اند ثروت زیادی را تصاحب کنند، اما بطور انفرادی نسبت به قبل ثروت کمتری دارند. “

“میانگین مانده حساب BTC که توسط نهنگ ها نگه داشته می شود (یعنی میانگین ثروت BTC هر نهنگ) از سال 2011 در حال کاهش است و در سال 2020 با احتساب تعداد نهنگ ها به طور معنی داری افزایش نیافته است.”

آیشولز گفت که افزایش تعدادا نهنگها تا حدی به دلیل احتکار بیشتر بیت کوین نسبت به گذشته است و نهنگ های جدید با بیرون کشید دارایی دیجیتال از صرافی ها به وجود می آیند.

برداشت انبوه از صرافی ها تا حدودی ناشی از سقوط سه شنبه ی سیاه در ماه مارس است، هنگامی که بیشتر رمزارزها با توجه به گزارشات حجم بازار بیش از 20 درصد از ارزش خود را در کمتر از یک روز از دست دادند.

این گزارش ممکن است به این دلیل باشد که نهنگ ها می خواستند “در کف قیمت به بازار وارد شوند و سپس بیت کوین های خود را برای بازار گاوی (افزایشی) بعدی به اصطلاح HODL کنند.”

آیشولز همچنین در این گزارش گفت که افزایش ثروت نهنگ های بیت کوین هنوز در حال انباشت نیست “که بسیار مهم است” – اما اگر این روند ادامه یابد ممکن است این اتفاق روی دهد.

این گزارش می افزاید : میزان بیت کوینی که توسط نهنگ ها نگهداری می شود در پنج سال گذشته بیش از 22 درصد کاهش داشته است و از 6.7 میلیون به 5.2 میلیون کاهش یافته است، اما نهنگ های بیشتری امسال وارد بازار شده اند و به همین دلیل این روند شروع به افزایش خواهد کرد.

همچنین شاهد بزرگترین افزایش پایدار تعداد نهنگ های سلطه گر در بازار از سال 2011 هستند. آیشولز خاطر نشان می کند : این روند پیش از این حدود یک دهه با کاهش تقریباً مداومی روبرو بوده است.

از یک چیز می توان مطمئن بود : تا زمانی که بازار گاوی (افزایشی) که مدتهاست در انتظار آن هستیم اتفاق نیفتد، حضور نهنگها افزایش نخواهد یافت.

سلب مسئولیت

مشاهدات و نظریات ابراز شده توسط AUOR فقط برای اهداف اطلاعاتی و تحلیلی است، و مشاوره در زمینه سرمایه گذاری یا سایر فعالیت های مالی نیست.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *