صرافی کوینکس

چه عواملی در پیش بینی قیمت بیت کوین موثر است

زمان مطالعه : 12 دقیقه

چه عواملی در پیش بینی قیمت بیت کوین موثر است : از آنجا که بازار ارز دیجیتال ، شرایط متغیری را تجربه می کند، در پیش بینی قیمت بیت کوین، باید از آنالیزهای پیش بینی شده توسط کارشناسان بازار، که ذهن و قلب بازار ارز دیجیتال بوده اند، استفاده کرد. قیمت بیت کوین تحت تأثیر عرضه و تقاضای بیت کوین، تعداد رمزارزهای رقیب بیت کوین، صرافی ها، مقررات فروش و مدیریت داخلی بیت کوین متغیر می باشد. در این مقاله عوامل موثر در قیمت بیت کوین شرح داده خواهد شد.

عوامل موثر در پیش بینی قیمت بیت کوین

چه عواملی در پیش بینی قیمت بیت کوین موثر است ؟

در پیش بینی شرایط بیت کوین، از آنجا که بازار شرایط متغیری را تجربه می کند، بهتر است از آنالیزهای پیش بینی شده توسط کارشناسان بازار، که ذهن و قلب بازار ارز دیجیتال بوده اند، استفاده کرد.

 

عوامل موثر در پیش بینی قیمت بیت کوین
عوامل موثر در پیش بینی قیمت بیت کوین

همانطور که میدانیم معاملات رمز ارز بیت کوین در یک بلاک چین ضبط می شوند، که گذشته از آنکه برای هر واحد آن، تاریخ معامله را نشان می دهد بلکه برای اثبات مالکیت آن نیز استفاده می شود.

در شرایط و آنالیزهای قیمت بیت کوین واضح است که خرید بیت کوین با خرید سهام یا اوراق قرضه متفاوت است، زیرا بیت کوین در مالکیت یک شرکت نیست. در نتیجه، هیچ ترازنامه شرکت یا فرم مالیاتی برای بررسی آن وجود ندارد.بنابراین ورود به این بازار کمی سخت می شود.

همچنین برخلاف سرمایه گذاری در ارزهای سنتی، بیت کوین توسط یک بانک مرکزی صادر نشده یا از طرف دولت حمایت نمی شود، بنابراین نرخ تورم، سیاست های پولی و میزان رشد اقتصادی که به طور معمول بر ارزش ارز فیات تأثیر می گذارد، در مورد بیت کوین صادق نیست.

قیمت گذاری بیت کوین تحت تأثیر عواملی چون عرضه بیت کوین و تقاضای بازار برای آن، تعداد رمزارزهای رقابتی که که در مبادلات ارزی دخالت دارند، امکان پذیر می گردد.

به طور خلاصه، حدس و گمان درباره قیمت بیت کوین که کاری دشوار است می تواند بخشی از آن تحت تأثیر عوامل زیر باشد :

– میزان عرضه بیت کوین و میزان تقاضای بازار برای آن ( تعداد باقیمانده سکه های بیت کوین از عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت آن است.)

– تعداد ارزهای دیجیتال رقیب بیت کوین

– صرافی هایی که بیت کوین در آنها معامله می شود

– مقررات و اصول حاکم بر فروش آن

– حاکمیت و مدیریت داخلی بیت کوین

پیشگویی های افراد کلیدی در بازار رمز ارز، ما را در پیش بینی قیمت بیت کوین راهنمایی می کند.

عرضه و تقاضا چه تاثیری در قیمت بیت کوین دارد ؟

کشورهایی که نرخ ارز ثابت ندارند، سیاست گذارن اقتصادی با تنظیم نرخ ثابت نزول بانکی، تغییر نیازهای ذخیره یا مشارکت در عملیات بازار آزاد، می توانند تا حدودی کنترل کنند که چه مقدار از ارز آنها در گردش است. با این گزینه ها، یک بانک مرکزی می تواند به طور بالقوه بر نرخ ارز تأثیر بگذارد.

عرضه بیت کوین که در پیش بینی قیمت بیت کوین موثر است، از دو طریق متفاوت تحت تأثیر قرار می گیرد :

اول، پروتکل بیت کوین اجازه می دهد تا بیت کوین های جدید با نرخ ثابت ایجاد شوند. هنگامی که بیت کوین های جدید وارد بازار می شوند، با پردازش معاملات توسط استخراج کنندگان ارز دیجیتال، میزان معرفی سکه های جدید به سرعت کاهش می یابد.

در مورد بیت کوین دیدیم که نرخ رشد از 9.8٪ در سال 2015 میلادی، به 6.9٪ در سال 2016 و به 4.3٪ در سال 2017 میلادی کاهش یافته است. این می تواند سناریوهایی ایجاد کند که در آن افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین با سرعتی بیشتر از عرضه آن افزایش یابد، که در اینصورت طبق پیش بینی قیمت بیت کوین می تواند افزایش یابد.

 

عرضه و تقاضای بازار تاثیر مستقیم در قیمت بیت کوین دارد
عرضه و تقاضای بازار تاثیر مستقیم در قیمت بیت کوین دارد

ثانیا، عرضه بیت کوین می تواند تحت تاثیر تعداد توکن هایی که سیستم اجازه ایجاد آن را می دهد، قرار گیرد. سیستم اجازه تولید تعداد 21 میلیون بیت کوین را در خود دارد، جایی که با رسیدن به این تعداد، فعالیت های ماینینگ دیگر باعث ایجاد بیت کوین های جدید نخواهند شد.

مثلا، عرضه بیت کوین در اواخر ژانویه 2017 به 16.8 میلیون رسید، که 80٪ از عرضه کامل بیت کوین بود. بنابراین فقط 20 درصد از کل بیت کوین ها برای بهره برداری باقی مانده اند. هنگامی که 21 میلیون بیت کوین در گردش هستند، طبق پیش بینی قیمت بیت کوین، قیمت ها به این بستگی پیدا خواهد کرد که آیا به راحتی قابل استفاده در معاملات است، و آیا معاملات با آن قانونی است و آیا تقاضای آن با توجه به محبوبیت سایر رمزارزها، در چه حد است.

رقابت در میان ارزهای دیجیتال چگونه است ؟

در حالی که بیت کوین ممکن است مشهورترین ارز دیجیتال باشد، انواع دیگر از جمله Ethereum (Ether)، Ripple (XRP) ، Bitcoin Cash (BCH) و Litecoin (LTC) در رتبه های بعدی قرار دارند. سکه های با عرضه اولیه (ICO) به دلیل وجود موانع نسبتاً کمی برای ورود، دائما در حال زیاد شدن هستند.

بازار شلوغ خبر خوبی برای سرمایه گذاران است، زیرا طبق پیش بینی قیمت بیت کوین رقابت گسترده باعث کاهش قیمت ها می شود. البته بیت کوین، همیشه نسبت به رقبا در رتبه بالاتری هست.

صرافی ها چه نقشی در بازار ارز دیجیتال دارند ؟

همانطور که سرمایه گذاران بازار بورس، سهام خود را بر اساس شاخص هایی مانند سهام NYSE ، Nasdaq و FTSE مبادله می کنند، سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال با صرافی هایی مثل Coinbase ، Binance و سایر صرافی های ارزهای دیجیتال مبادلات خود را انجام می دهند.

مشابه مبادلات ارزی سنتی، پلتفرم های صرافی به سرمایه گذاران اجازه می دهند طبق پیش بینی قیمت بیت کوین، جفت ارزهای ارز دیجیتال / ارز فیات (مانند BTC / USD یا بیت کوین / دلار آمریکا) را مبادله کنند.

هرچه صرافی محبوب تر شود و در دسترس بودن آن بیشتر گردد، ایجاد یک شبکه از شرکت کنندگان ساده تر خواهد بود و با سرمایه گذاری در بازار خود، می تواند قوانینی را برای اضافه شدن ارزهای دیگر تنظیم کند.

 

صرافی ها نقش موثر در قیمت بیت کوین دارند
صرافی ها نقش موثر در قیمت بیت کوین دارند

به عنوان مثال، نسخه اخیر چارچوب توافق نامه ساده برای ارزهای آینده که به اختصار SAFT نامیده می شود، به دنبال تعریف چگونگی مطابقت ICO با مقررات اوراق بهادار است. با توجه به اینکه، حضور بیت کوین در این صرافی ها چشمگیر است، این موضوع بر نوسان قیمت بیت کوین تاثیر چشمگیری دارد، به طوریکه از 8 درصد از آمریکایی هایی که در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند، 5.15 درصد از آنها با بیت کوین معامله می کنند.

مقررات و مسائل حقوقی رمزارزها چگونه است؟

با توجه به عواملی که باعث افزایش سریع محبوبیت بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی ها شده است ، قانون گذاران را مجبور به این کرده اند که درباره نحوه طبقه بندی دارایی های دیجیتال بحث کنند.

در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می کند، کمیسیون معاملات معاملات آتی کالا (CFTC)، بیت کوین را یک کالا می داند.

این سردرگمی که در حال حاضر قانون گذاران را برای تنظیم بازار ارز دیجیتال درگیر کرده است، علیرغم افزایش سرمایه در بازار، عدم اطمینان را ایجاد نموده است.

بعلاوه، بازار شاهد حضور بسیاری از محصولات مالی است که از بیت کوین به عنوان دارایی اساسی، معاملات آتی و سایر مشتقات استفاده می کنند.

 

مقررات و مسایل حقوقی رمز ارزها
مقررات و مسایل حقوقی رمز ارزها

طبق پیش بینی ها برای بیت کوین، این کار می تواند از دو طریق قیمت ها را تحت تأثیر قرار دهد. اول، دسترسی بیت کوین را برای سرمایه گذاران که قادر به خرید بیت کوین واقعی نیستند، فراهم می کند، بنابراین تقاضا را افزایش می دهد.

دوم، این امر می تواند نوسانات قیمت را با اجازه دادن به سرمایه گذاران نهادی که معتقدند معاملات آتی بیت کوین بیش از حد ارزشمند یا کم ارزش هستند، کاهش دهد، تا قیمت بیت کوین در جهت مخالف حرکت کند.

مدیریت داخلی بیت کوین چگونه بر تولید بیت کوین نظارت دارد ؟

از آنجا که بیت کوین توسط یک مرجع مرکزی اداره نمی شود، به توسعه دهندگان و کاربران ماینینگ بستگی دارد تا معاملات بیت کوین را پردازش کرده و بلاک چین را ایمن نگه دارند.

سوابق موجود در بلاک چین از طریق رمزنگاری ایمن می شوند. در پیش بینی قیمت بیت کوین امنیت تولید و نگهداری این ارز نقش مهمی دارد.

کاربران شبکه، کلیدهای خصوصی خود را دارند که به معاملات انجام شده به آنها اختصاص داده شده و به عنوان یک امضای دیجیتال شخصی عمل می کنند.

 

تاثیر مدیریت داخلی بیت کوین بر تولید آن
تاثیر مدیریت داخلی بیت کوین بر تولید آن

در یک نگاه، بلاک چین بسیاری از ویژگی های مطلوب را برای کمک به امنیت داده های معاملات کاربران دارد و تغییرات در نرم افزار با رضایت عموم استفاده کنندگان انجام می شود.

در حالی که جزئیات بین پروتکل های بلاک چین متفاوت است، هسته اصلی این فناوری همچون یک دفتر کل دیجیتال غیرمتمرکز معاملات عمل می نماید.

پیش بینی قیمت بیت کوین به کجا خواهد انجامید ؟

بیت کوین در اوایل سال 2009 میلادی ایجاد شد. از آن زمان، ما شاهد افزایش قیمت آن هستیم. یکی از داستان هایی که این رشد را به بهترین وجه نشان می دهد، خریداری یک پیتزا است که در آن زمان با 10000 واحد بیت کوین انجام شده است.

در آن زمان طبق آنالیز قیمت بیت کوین کسی باور نمی کرد که قیمت 10000 بیت کوین در تاریخ 22 می 2010 میلادی با قیمت هر بیت کوین برابر 4000 دلار به بیش از 40 میلیون دلار ارزش برسد، در حالیکه ارزش دلار در همان ارزش قبلی خود باقیمانده بود.

 

پیش بینی قیمت بیت کوین به کجا خواهد انجامید
پیش بینی قیمت بیت کوین به کجا خواهد انجامید

این سوال پیش می آید که آیا محدودیتی برای رشد قیمت بیت کوین وجود دارد و اگر چنین است، کجا این محدودیت اعمال می شود؟

در حالی که هیچ کس با اطمینان پاسخ این سوال را نمی داند، بر طبق پیش بینی مخالفان بیت کوین، بسیاری از آنها عقیده دارند که بازار قیمت بیت کوین حباب است و به قیمتی برابر با سنت نزول خواهد کرد، و تعداد زیادی از طرفداران بیت کوین می گویند که مانعی در رشد قیمت وجود ندارد و بیت کوین تا 200 برابر قیمت فعلی خود در حال رشد است.

کارشناسان درباره پیش بینی قیمت بیت کوین چه فکر می کنند ؟

همانطور که در بررسی قیمت بیت کوین دیده شد، سال 2018 میلادی یک سال وحشی برای قیمت ارز دیجیتال بود که نمونه آن از افزایش نجومی در سال 2017 به سقوط متعاقب بیت کوین در سال 2018 بود.

پس از رسیدن قیمت به بیش از 19000 دلار در دسامبر سال 2017، قیمت بیت کوین به حدود 3000 دلار کاهش یافت. از آن زمان، در طی سال 2018 در دامنه ای میانه، نسبتاً بالا و پایین رفته است، در حالی که بازار به طور کلی چندین صعود کاذب را آغاز کرد و پیش بینی قیمت بیت کوین را مشکل نمود.

با این حال از آغاز سال 2019، بیت کوین روند صعودی را پشت سر گذاشته و رشد بزرگی را از آغاز سال ثبت کرده است. به نظر می رسد ما فقط می توانیم به پیشواز بازار گاو نر دیوانه دیگری برویم.

 

کارشناسان درباره پیش بینی قیمت بیت کوین چه فکر می کنند
کارشناسان درباره پیش بینی قیمت بیت کوین چه فکر می کنند

چندین پیش بینی برای بیت کوین در طول سال انجام شده است که منتظر بهبود زمان اوج می باشند. اکثریت قریب به اتفاق این پیش بینی ها نتوانسته اند ثمره ای حاصل کنند.

هنوز هم، جام مقدس جدید در کوتاه مدت و میان مدت قیمت بیت کوین را حدس می زند و هیچ کمبودی در این مورد وجود ندارد.

البته یک موضوع روشن است، از نقطه نظر نسبتاً محافظه کارانه، کمتر کسی در پیش بینی قیمت بیت کوین به این نظریه رسیده است که بیت کوین تا پایان سال ارزش خود را از دست بدهد. این به خودی خود با توجه به نوسانات افسانه ای جهان رمزارز، یک پیش بینی نسبتاً جسورانه است. البته معتقدیم که در بازار ارزهای دیجیتال همه چیز امکان پذیر است.

آقای ” جان مک آفی ” موسس شرکت مک آفی که اولین شرکت نرم افزاری ضد ویروس تجاری در جهان بود معتقد است که قیمت یک واحد بیت کوین تا پایان سال 2020 میلادی به یک میلیون دلار آمریکا می رسد. اساس پیش بینی وی با توجه به الگوی افزایشی قیمت بیت کوین در سال های گذشته و همچنین کمیت شاه ارزهای دیجیتال می باشد.

آقای ” توماس لی ( تام لی ) ” موسس فاندسترت پیش بینی کرده است که قیمت یک واحد بیت کوین تا ماه مارس 2020 میلادی به 91 هزار دلار آمریکا می رسد.

پیش بینی قیمت بیت کوین واقعا دشوار است ولی از این گونه پیش بینی ها در اینترنت زیاد می باشد حتی برخی از بزرگان بازارهای مالی جهانی معتقدند که قیمت بیت کوین تا چند سال آینده به کمتر از 100 دلار می رسد. بایستی منتظر ماند و دید که کدام پیش بینی درست از آب در می آید ولی با توجه به علایق بازار به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بسیار بعید به نظر می رسد که بیت کوین سقوط کند و یا از بین برود.

طبق پیش بینی قیمت بیت کوین ، آیا قیمت بیت کوین بالا می رود ؟

بیت کوین عملکرد بسیار خوبی داشته است و اخیراً با گاو نر ( بازار صعودی ) شروع به کار کرده که این باعث تعجب بازار بعد از یک دوره رکود طولانی شده است.

اکنون معامله گران و سرمایه گذاران در وضعیتی قرار دارند که در تلاش هستند تا از این وضعیت بازار صعودی به صورت بهینه بهره‌برداری کنند.

همانطور که پیش بینی ها اعلام می کنند، هرچه معاملات بیشتر باشد، قیمت نیز بیشتر خواهد شد. علاوه بر این، همانطور که می دانیم، بیت کوین ها گردش کمی دارند، یعنی فقط 21 میلیون بیت کوین می تواند استخراج شود که از این تعداد حدود 17 میلیون قبلاً استخراج شده است، یعنی فقط 4 میلیون دیگر برای استخراج باقی مانده که ارزش آن را بیشتر خواهد کرد.

علاوه بر این، چندین کشور مانند ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی با ایجاد بازارهای تنظیم شده تمایل زیادی به ادغام بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در سیستم های مالی خود دارند که ممکن است آزادانه و ایمن عمل کنند، بنابراین بعضی تحلیلگران در پیش بینی روند رشد بیت کوین اظهار می کنند که تا پایان سال 2019 میلادی ، قیمت آن به 23500 دلار خواهد رسید.

 

آیا طبق پیش بینی قیمت بیت کوین بالا می رود
آیا طبق پیش بینی قیمت بیت کوین بالا می رود

حکم نهایی در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین چیست ؟

حتی اگر بیت کوین نوسانات مکرر را تجربه کرده است، طبق پیش بینی قیمت بیت کوین توسط مراجع ذیصلاح، بیت کوین صعود خواهد کرد.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث سقوط قیمت بیت کوین می شود، از آن جمله اینکه بیت کوین برای مقاصد غیر قانونی و بسیاری از اشتباهات گذشته مانند هک شدن و سرقت استفاده گردد.

اگر جوانب مثبت بیت کوین را نسبت به جوانب منفی آن بسنجیم، بیت کوین هنوز هم صدرنشین بازار است، و جایگاه شماره یک را حفظ کرده و این جایگاه را حفظ خواهد کرد. به اعتقاد اغلب کارشناسان بازار کریپتوکارنسی احتمالاً بیت کوین تا پایان سال 2019 به حدود 23500 دلار برسد زیرا این سال چشم انداز توسعه خوبی برای BTC داشته است.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020 چگونه خواهد بود ؟

بازار ارز دیجیتال ممکن است در سال 2020 میلادی خوشبینی بازار را تجربه کند، زیرا طبق پیش بینی قیمت بیت کوین نه تنها بیت کوین بلکه تمام ارزهای دیجیتال اصلی ممکن است یک تغییر صعودی را تجربه کنند.

دولت ها و بانک های مرکزی ممکن است بیش از هر زمان دیگری ارزهای دیجیتال را بپذیرند، از این رو ممکن است تقاضا بیشتر شود.

طبق پیش بینی، بیت کوین در ماه می سال 2020 اتفاقات بزرگی را تجربه خواهد کرد، در سه ماهه اول افزایش جزئی تا 25000 دلار مشاهده می شود، پس از آن ممکن است در سه ماهه سوم به 30000 دلار برسد. ممکن است تا پایان سال 2020 بیت کوین 33788.5 دلار ارزش داشته باشد.

 

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020
پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020

آیا بیت کوین می تواند به یک میلیون دلار برسد ؟

طبق اظهار نظر علاقه مندان بیت کوین، از جمله جان مک آفی بنیانگذار شرکت ویروس یاب McAfee که در حال حاضر ماینینگ چندین ارز را در خارج از آمریکا انجام می دهد، قیمت هر بیت کوین ممکن است در سال 2020 به یک میلیون دلار برسد و این سیر صعودی را همچنان ادامه دهد.

او در اظهارات خود در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین بسیار خوشبین و مطمئن بوده و معتقد است بیت کوین سرانجام به استاندارد پولی برای جهان تبدیل می شود. البته این ممکن است یک نظر بسیار خوش بینانه باشد.

تام لی بنیانگذار استراتژی بازار شرکت Global Advisors و همچنین شریک و موسس فاندسترت یک استراتژیست شناخته شده بازار بیت کوین است.

لی در پیش بینی قیمت بیت کوین قیمت هدف بیت کوین را 11500 دلار در اوایل سال 2018 تعیین کرد و سپس با افزایش ارزش ذاتی ارز دیجیتال، آن را تا 20000 دلار افزایش داد.

البته این پیش بینی در پایان سال 2017 محقق شد. وی اخیراً پیش بینی خود را بار دیگر ابراز کرد و اظهار داشت بر اساس نموداری که عملکردهای بیت کوین (BTC) را پس از افت بازار نشان می دهد، قیمت بیت کوین تا مارس 2020 به 91000 دلار خواهد رسید.

جرمی لیو، از شرکای سرمایه گذاری های جسورانه لایت اسپید بوده و به عنوان اولین سرمایه گذار برنامه Snapchat در رسانه های اجتماعی مشهور است. سایر سرمایه گذاری های او شامل شرکت چندرسانه ای Beme و کیف پول سخت افزاری LedgerX است.

ارزش دارایی های وی حدود 2 میلیارد دلار تخمین زده شده است. او در ماه می سال 2017، در بررسی آینده قیمت بیت کوین گفت که به صورت واقع بینانه قیمت بیت کوین می تواند تا سال 2030 به 500000 دلار برسد. پیش بینی Liew توسط پیتر اسمیت، مدیرعامل و بنیانگذار کیف پول بلاک چین، یکی از محبوب ترین کیف پول Bitcoin در جهان حمایت شده است.

آیا سرمایه گذاری در بیت کوین هوشمندانه است ؟

تصمیم گیری در این مورد به شخص سرمایه گذار و هدف او بستگی دارد، مثل اینکه اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت یا سرمایه گذاری کوتاه مدت باشد.

علاوه بر این، بسیار توصیه می شود شخص قبل از هرگونه تصمیم گیری، در مورد سرمایه گذاری و پیش بینی قیمت بیت کوین، تحقیق کاملی را انجام دهد.

هدف این مقاله آن بود که یک بررسی مختصر در اطراف بیت کوین، بررسی آینده قیمت بیت کوین و نوسان قیمت میان مدت آن، از کوچک تا بزرگ انجام دهد.

در اینجا سعی شد که این پیش بینی ها در متن گنجانده شود تا تصویر کاملی از آنچه در بازار ممکن است در تاریخ 31 دسامبر و بعد از آن اتفاق بیفتد، را ارائه دهد. علاقمندان سرمایه گذاری در بیت کوین اگر می خواهند ببینید که متخصصان درباره پیش بینی قیمت بیت کوین چه فکر می کنند، پیش بینی های آنها را در اینجا مشاهده کنند.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

MakerDAO چیست؟

MakerDAO چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه MakerDAO سازمانی است که در حال توسعه فن آوری برای استقراض، پس انداز و رمزنگاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *