صرافی کوینکس

آموزش ماینینگ بیت کوین

زمان مطالعه : 11 دقیقه

آموزش ماینینگ بیت کوین : آیا برای آموزش ماینینگ بیت کوین دیر شده؟ خیر هنوز برای شروع آموزش ماینینگ بیت کوین دیر نیست. گفته شده تمام موجودی بیت کوین جهان حدود 21 میلیون است. تا به امروز حدود 17 میلیون بیت‌کوین استخراج شده است. بنابر این هنوز مقدار بیت کوین های استخراج نشده آنقدر زیاد هست که تا فرایندش تا مدتها طول بکشد. پس بشتابید به سوی آموزش ماینینگ بیت کوین.

 

آموزش ماینینگ بیت کوین

 

مرحله اول آموزش ماینینگ بیت کوین : تهیه سخت افزار مناسب

 


مرحله اول آموزش ماینینگ بیت کوین تهیه سخت افزار مناسب برای این کار است. در گذشته که رقابت برای استخراج کم بود، برای ماینینگ بیت کوین از سی‌پی‌یو یا پردازنده استفاده می‌شد.

 

به همین خاطر سیستم‌‌ های خانگی برای این کار کفایت می‌کردند. اما با مرور زمان علی رغم پیشرفت تکنولوژي، فرآیند ماینینگ بیت کوین دشوارتر می‌شود.

 

آموزش ماینینگ بیت کوین
آموزش ماینینگ بیت کوین

 

بنابراین به منظور سودآوری واقعی، پیش از شروع آموزش ماینینگ بیت کوین ، بهتر است چیزی فراتر از یک سیستم خانگی تهیه کنید تا موفقیت مالی شما تضمین شود.

 

ابتدا افراد با افزایش تجربه به ریگ های کارت گرافیکی روی آوردند. اما با توجه به هزینه‌ های نگهداری و کار با این ریگ‌ها اکنون بهترین سخت افزار برای شروع آموزش ماینینگ بیت کوین دستگاه‌های ای‌سیک ASIC هستند.

 

ای‌سیک‌ها مدارهای مجتمع با کاربرد خاص هستند. آنها هم به نوعی از چیزی مشابه کارت‌های گرافیکی که سازندگانشان مخصوص این کار ساخته‌ اند استفاده می‌کنند.

 

ابتدا ای‌سیک ها برای همین کار آموزش ماینینگ بیت کوین ساخته شدند اما به مرور برای اهداف چند منظوره هم به کار گرفته شدند.

 

 

مرحله دوم آموزش ماینینگ بیت کوین : تهیه دستگاه ای‌سیک

 

مرحله بعدی در آموزش ماینینگ بیت کوین به صورت حرفه ای و سودآور، تهیه دستگاه ای‌سیک است.

 

یکی از شرکت‌های سازنده معروف و پیشگام در این زمینه شرکت بیت مین ( Bitmain ) چین است. دستگاه‌های مختلفی توسط این شرکت ساخته شده و در بازار موجود است.

 

تهیه دستگاه ای‌سیک جهت ماینینگ بیت کوین
تهیه دستگاه ای‌سیک جهت ماینینگ بیت کوین

 

فرایند تولید دستگاه های ای‌سیک محدود است و عرضه آنها به بازار با فاصله است. هر دستگاه جدیدی که به بازار عرضه می‌شود از مدل‌های قبلی قوی تر است.

 

روش توزیع آنها نیز معمولا به صورت پیش فروش است. البته تهیه این دستگاه‌ها به دلیل تحریم ایران در داخل کشور کمی سخت است و باید به صورت محدود از راه‌ های دیگر اقدام کرد. به همین دلیل است که برخی از شرکت های واسط ایرانی در داخل کشور دستگاه های ای سیک را گرانتر از بازار معمول آن می فروشند.

 

برای خرید دستگاه مناسب ای‌سیک جهت شروع آموزش ماینینگ بیت کوین باید چند فاکتور را در نظر گرفت. یکی هش ریتینگ دستگاه است که هرچه بیشتر باشد استخراج بیشتری انجام می‌دهد.

 

دیگری میزان مصرف انرژی (برق ) است. سوم میزان مقرون به صرفه بودن قیمت آن نسبت به درآمد و سرمایه شما است.

 

باید بررسی کنید که دستگاهی که تهیه می‌کنید چقدر بازگشت سرمایه دارد. گفته می‌شود هرگز بیشتر از میزانی که توان از دست دادن آن را دارید برای بیت کوین سرمایه گذاری نکنید.

 

به هرحال در سرمایه گذاری در این زمینه هم مثل سرمایه گذاری در بورس جانب احتیاط را رعایت کنید.

 

سایت هایی هستند که ماشین حساب استخراج یا ماینینگ دارند. می‌توانید از طریق آنها اقدام کرده و میزان سودآوری سرمایه گذاری خود را بررسی کنید.

 

مثل وب سایت coinwarz.البته لازم به ذکر است که حدود دویست ارز دیجیتال قابل استخراج داریم که توصیه می کنیم با بررسی هر کدام از آنها ببینید که

چه ارزی سوددهی بیشتری دارد و فقط روی بیت کوین یا اتریوم بسنده نکنید. چون به هر حال ارزهای دیجیتال در صرافی ها قابل تبدیل به یکدیگر هستند.

 

سایت کوین وارز حدود 195 ارز دیجیتال قابل استخراج را پشتیبانی می کند و ماشین حساب محاسبه سود یا زیان ماینینگ را نشان می دهد.

 

در این مرحله هزینه های برق را به درستی محاسبه و وارد کنید زیرا در تخمین سود نهایی بسیار تاثیر دارد.

 

دستگاه های ای‌سیک با الگوریتم های رمزنگاری منحصر به فرد طراحی شده اند. بنابراین هر دستگاه فقط ارزهایی که با الگوریتم خاص خودش منطبق باشد را می‌تواند استخراج کند. پس این نکته را هم در خرید خود پیش از آموزش ماینینگ بیت کوین در نظر بگیرید.

 

مرحله سوم آموزش ماینینگ بیت کوین : تهیه تجهیزات جانبی

 

برای انجام ماینینگ بیت کوین به تجهیزات دیگری هم نیاز دارید.

 

ابتدایی ترین مساله تهیه یک پاور یا منبع تغذیه است تا اتصال به برق دچار مشکل نشود که درباره این موضوع در نوشته ی ماینینگ اتریوم توضیحات بیشتری داده ایم.

 

آموزش ماینینگ بیت کوین-تهیه تجهیزات جانبی
آموزش ماینینگ بیت کوین-تهیه تجهیزات جانبی

 

دومین نیاز شما فن خنک کننده است که بتواند حرارت زیاد پروسه ماینینگ بیت کوین را کنترل نماید و از آسیب به دستگاه ها جلوگیری نماید.

 

سوم مودم ای‌دی‌اس‌ال و اینترنت با کمترین میزان قطعی است. نیاز به سرعت و حجم چندان بالایی نیست. مودم باید با کابل به سیستم وصل شود.

 

مرحله چهارم آموزش ماینینگ بیت کوین : نصب کیف پول

 

مرحله بعدی در آموزش ماینینگ بیت کوین تهیه یک کیف پول برای ذخیره بیت کوین است. کیف پول نرم افزاری است که اطلاعات مربوط به بیت کوین و بلاک‌چین های آن را در خود نگه می‌دارد.

 

خرید و فروش بیت کوین هم از طریق همین کیف پول انجام می‌شود. سایر کاربران می‌توانند از طریق کیف پول به اطلاعات بیت کوین دسترسی داشته باشند. روش تهیه آن در نرم افزارهای مختلف بسیار ساده و معمولا تنها از طریق ایجاد یک حساب کاربری است.

 

آموزش ماینینگ بیت کوین-نصب کیف پول
آموزش ماینینگ بیت کوین-نصب کیف پول

 

شما می توانید با جستجو در اپلیکیشن های گوگل پلی یا اپ استور تعداد زیادی از آنها را ببینید و همچنین می توانید یک کیف پول سخت افزاری مخصوص خودتان را بخرید.

 

کیف پول های سخت افزاری معمولا به اندازه یک فلش مموری هستند و یک نرم افزار مخصوص دارند که بر روی کامپیوتر نصب می شود و ارتباط بین این کیف پول و شما از طریق همین نرم افزار است.

 

شرکت های زیادی هستند که کیف پول سخت افزاری می فروشند فقط کافی است یک جستجو در اینترنت بکنید. ولی معروف ترین و ایمن ترین کیف پول های نگهداری ارزهای دیجیتال ، کیف پول خود بلاک چین و کیف پول های سخت افزاری هستند.

 

مرحله پنجم آموزش ماینینگ بیت کوین : پیوستن به استخر

 

مرحله بعدی در آموزش ماینینگ بیت کوین پیوستن به یک استخر استخراج بیت کوین است.

 

هر استخر یک مکان مجازی است که تعداد زیادی از ماینرها در آن حضور دارند و همگی مشغول استخراج یک بلاک واحد هستند.

 

پیوستن به استخر در ماینینگ بیت کوین
پیوستن به استخر در ماینینگ بیت کوین

 

پس از استخراج بلاک مورد نظر هر ماینر بر اساس میزان قدرت دستگاه خود و سهمی که در استخراج داشته سهمی از آن می‌برد.

 

آیا برای آموزش ماینینگ بیت کوین همه باید به استخر بپیوندند؟ بله و خیر.

 

برخی فارم های بزرگ آنقدر تجهیزات پیشرفته ای دارند که می‌توانند به تنهایی بیت کوین استخراج کنند. اما به طور غالب استخراج بیت کوین به صورت انفرادی و خارج از استخر مقورن به صرفه نخواهد بود.

 

استخرهای معروفی در دنیا وجود دارند ، به دلیل هزینه برق پایین معمولا موفق ترین استخراج کننده ها در چین قرار دارند.

 

به همین منوال معروف ترین استخر استخراج ارزهای دیجیتال نیز متعلق به شرکت ” بیت‌ مین ‌Bitmain ” است که مقر آن در چین واقع شده است. اسم استخر معروف بیت مین ” Antpool ” نام دارد. استخر معروف دیگر برای استخراج BTC.com است.

 

تعداد زیادی استخر در دنیا وجود دارد. می‌توانید با ارزیابی شرایط آنها در سایت های مختلف یکی از آنها را انتخاب کنید و به آن بپیوندید.

 

آموزش ماینینگ بیت کوین در خانه

 

آیا آموزش ماینینگ بیت کوین در خانه و بدون تجهیزات هم امکان‌پذیر است؟

 

 

آموزش ماینینگ بیت کوین در خانه
آموزش ماینینگ بیت کوین در خانه

 

بله. با نصب چند نرم افزار و کمی ارتقای سی‌پی‌یو و گرافیک دستگاه خود می‌توانید در خانه نیز بیت کوین استخراج کنید. اما حقیقت این است که میزان سودآوری و بازگشت پذیری سرمایه در روش‌های خانگی بسیار پایین است و گاهی برای استخراج یک بیت کوین قرن ها زمان نیاز است که به عمر ما نمی رسد.

 

ضمنا نوسانات بازار بیت کوین به قدری زیاد است که ممکن است نتوانید با آشنایی ساده، به درستی سودی از این بازار کسب کنید.

 

استخراج بیت کوین با کامپیوتر

 

آیا استخراج بیت کوین با کامپیوتر ممکن است؟

 

بله. در صورتی که سیستم ثابتی داشته باشید استخراج بیت کوین با کامپیوتر کاری ممکن، اما زمان‌بر خواهد بود. اما در مورد لپ‌تاپ اصولا توصیه می‌شود از استخراج بیت کوین با آن بپرهیزید زیرا آسیب‌هایی که این فرایند فرسایشی با لپ تاپ، در مقایسه با استخراج بیت کوین با کامپیوتر، به سخت افزارتان می‌زند قابل جبران نیست و هزینه زیادی به بار می‌آورد. چون سخت افزارهای لپ تاپ به مراتب ضعیف تر از کامپیوتر خانگی هستند.

 

استخراج بیت کوین با کامپیوتر
استخراج بیت کوین با کامپیوتر

سخت افزارهای مورد نیاز برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر

 

برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر نیاز به سیستم نسبتا قوی که برای بازی های کامپیوتری یا کارهای گرافیکی استفاده می‌شود دارید. کارت گرافیک و سی‌پی‌یو قوی مورد نیاز است. نرخ هش و هش ریت یا قدرت استخراج ارز دیجیتالی درکامپیوتر هرچه بالاتر باشد امکان افزایش سرعت استخراج بیت کوین با کامپیوتر بیشتر می‌شود.

 

هر کامپیوتر قدرت مخصوص به خود را دارد و برای تهیه سیستم مناسب جهت استخراج بیت کوین با کامپیوتر بهتر است با کارشناسان و فروشندگان قطعات سخت افزاری مشورت کنید.

 

ارزیابی هزینه های استخراج بیت کوین با کامپیوتر

 

آموزش ماینینگ بیت کوین : برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر بهتر است سیستم به صورت 24 ساعته در حال کار باشد. بنابراین قطعا نیاز به خنک کننده های قوی خواهد بود.

 

در عین حال گرمای مضاعفی نیز در محیط ایجاد می‌شود. به همین دلیل بهتر است مکانی که برای استقرار سیستم درنظر می‌گیرید دسترسی به تهویه مناسب داشته باشد.

 

با رعایت تمام این موارد برق زیادی مصرف می‌شود. پس هزینه برق مصرفی و استهلاک دستگاه اولین هزینه قابل محاسبه است.

 

مورد بعدی اینترنت پر سرعت با کمترین قطعی ممکن است. البته برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر حجم و سرعت زیادی لازم نیست. شاید حدود 5 گیگ در ماه مصرف این کار باشد. اما حتما باید قطعی برق کم باشد.

 

پس از آن میزان قدرت استخراج دستگاه خود را با استفاده از سایت های مخصوص این کار بسنجید و ببینید با توجه به هزینه و انرژي مصرفی، استخراج بیت کوین با کامپیوتر برای شما سودی خواهد داشت یا خیر.

 

خرید و فروش پس از استخراج بیت کوین با کامپیوتر

 

شما می‌توانید با ایجاد یک کیف پول مجازی بعد از استخراج بیت کوین با کامپیوتر، آن را ذخیره و در وقت نیاز خرید و فروش کنید.

 

راه دیگر این است که اصلا وارد پروسه استخراج نشوید و تنها از طریق خرید در زمان‌هایی که بیت کوین افت می‌کند و فروش در زمان‌های رشد قیمت ها درآمد کسب کنید.

 

خرید و فروش پس از استخراج بیت کوین با کامپیوتر
خرید و فروش پس از استخراج بیت کوین با کامپیوتر

 

به هرحال پروسه خرید و فروش بیت کوین به دلیل نوسانات قیمت، مثل شرکت در بورس، ریسک ها و خطراتی دارد و باید نسبت به آن با هشیاری اقدام کرد.

 

در زیر استخراج بیت کوین با کامپیوتر از طریق ماینرگیت و کریپتو تب به طور مختصر توضیح داده می‌شوند.

 

استخراج بیت کوین با کامپیوتر از طریق نرم افزار ماینرگیت Minergate

 

آموزش ماینینگ بیت کوین : ابتدا نرم افزار را از طریق سایت ماینرگیت به آدرس اینترنتی : minergate.com  دانلود و نصب کنید.

 

در سایت نسخه نرم افزار مناسب با سیستم عامل شما وجود دارد. سپس در سایت و در نرم افزار با یک ایمیل ثبت نام کنید.

 

پس از اجرا فرایند استخراج بیت کوین با کامپیوتر از طریق نرم افزار را شروع کنید.

 

دکمه Start Mining را بزنید. در این نرم افزار یک امکان دیگر هم وجود دارد که از طریق کلیک روی Start Smart mining قابل حصول است.

 

به این ترتیب نرم افزار با توجه به قابلیت‌های سیستم شما و میزان استقبال بازار از ارزهای مختلف، مقرون به صرفه‌ترین ارز را برای شما استخراج می‌کند.

 

همچنین می‌توانید تعداد هسته‌های کامپیوتر که درگیر فرایند استخراج بیت کوین با کامپیوتر است را تغییر دهید.

 

چنانچه قصد دارید همزمان با استخراج بیت کوین با کامپیوتر فعالیت دیگری نیز داشته باشید بهتر است حجم درگیری سی‌پی‌یو با استخراج را کاهش دهید تا بتوانید فعالیت خود را انجام دهید.

 

همچنین نرم افزار نشان می‌دهد که مشغول استخراج از طریق سی‌پی ‌و یا از طریق جی‌پی‌یو (کارت گرافیک) است. همچنین هش ریت یا قدرت استخراج سیستمتان را هم نشان می‌دهد. مقدار ارز استخراج شده نیز نشان داده می‌شود.

 

تبدیل ارز بعد از استخراج بیت کوین با کامپیوتر به ریال

 

آموزش ماینینگ بیت کوین : در همین حال وضعیت خود را در سایت ماینرگیت چک کنید و یک کیف پول ارز برای بیت کوین استخراجی خود بسازید و مقدار موجودی خود را به آن انتقال دهید تا در صورت قطع اتصال سیستم، ارزهای استخراج شده قبلیتان ذخیره شده باشد.

 

بعد از مدتی که استخراج بیت کوین با کامپیوتر به میزان قابل توجهی رسید می‌توانید بیت کوین خود را به دلار یا ریال تبدیل کرده و بفروشید یا آن را برای آینده ذخیره کنید.

 

تبدیل ارز بعد از استخراج بیت کوین با کامپیوتر
تبدیل ارز بعد از استخراج بیت کوین با کامپیوتر

 

چنانچه به جای استخراج بیت کوین با کامپیوتر ارز دیگری را استخراج کرده اید و به نظرتان خرید و فروش آن دشوار است می‌توانید آن را به بیت کوین تبدیل کنید و بعد بیت کوین را به ریال تبدیل کنید.

 

برای فروش بیت کوین نیاز دارید از طریق صرافی های مجازی بیت کوین اقدام کنید. سایت ماینرگیت یک واسط بین استخراج کنندگان و صرافی ها است که فرایند این کار را به صورت رایگان انجام می‌دهد. برای این کار باید حتما یک حساب کاربری در سایت ایجاد کنید.

 

استخراج بیت کوین با کامپیوتر از طریق مرورگر کریپتو تب

 

کریپتو تب یک نرم افزار استخراج بیت کوین با کامپیوتر است که البته مدت زمان زیادی طول می کشد تا بتواند مثلا یک بیت کوین استخراج کند. شما بایستی برای کوتاه کردن این مدت اقدام به زیرمجموعه گیری کنید تا با استفاده از درصدی که از طریق زیرمجموعه ها به شما می رسد رقم قابل توجهی را کسب کنید.

 

بنابراین همین امروز اقدام کنید و با جمع کردن زیر مجموعه درآمد خودتان را از ماینینگ بیت کوین با کامپیوتر شخصی بالا ببرید.

 

برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر از طریق کریپتو تب ابتدا باید نرم افزار مربوطه را از اینجا دانلود کنید و آن را اجرا و نصب کنید.

 

پس از اجرا صفحه ای شبیه گوگل کروم باز می‌شود. از طریق این صفحه کریپتو تب بروزر را نصب کنید.

 

برای شروع کار استخراج بیت کوین با کامپیوتر گزینه کریپتو را بزنید. نرم افزار خود شروع به استخراج می‌کند. شما می‌توانید از طریق صفحه ببینید که تا زمان حاضر چه میزان بیت کوین استخراج کرده‌اید.

 

می‌توانید از طریق سایت‌های سنجش هش ریتینگ میزان توانمندی سیستم خود را بسنجید. بعد از این قیمت بیت کوین به دلار یا ریال را محاسبه کنید.

 

سپس با استفاده از این اطلاعات میزان هزینه و درآمد احتمالی خود را در آینده محاسبه کنید.

 

مثل سایر نرم افزارها، برای اینکه بیت کوین استخراج شده خود را از دست ندهید باید در سایت لاگین کنید و یک اکانت گوگل را به نرم افزار خود وصل کنید. وگرنه با تعویض یا خرابی ویندوز ارزهای خود را از دست خواهید داد.

 

برای افزایش سرعت استخراج هم راه حلی وجود دارد. نرم افزار بوستر را دانلود و نصب کنید. دو گزینه جی پی یو بوستر و سی پی یو بوستر گزینه های آن است. با اجرای هریک از آنها سرعت استخراج بیت کوین با کامپیوتر افزایش می‌یابد ولی فشار زیادی به سخت افزار کامپیوتر شما می آید.

 

بهترین راه برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر این است که از طریق لینک های زیرمجموعه گیری تعداد زیرمجموعه های فعال زیادی را جمع کنید تا شاید بعد از یکسال بشود یک بیت کوین از آن گرفت.

 

گاهی ممکن است قصد انجام فعالیت دیگری همزمان با استخراج داشته باشید. اما مشاهده می‌کنید سی‌پی‌یو بیش از حد اشغال شده و سرعت کامپیوتر کم است. برای رفع این مشکل در حین استخراج بیت کوین با کامپیوتر می‌توانید سرعت استخراج را از طریق نرم افزار کم کنید.

 

آموزش ماینینگ بیت کوین به روش ابری

 

در این روش شما قسمتی از فضای ابری سخت افزارهای شرکت‌های تامین کننده بزرگ را اجاره می‌کنید و در خانه با استفاده از یک سیستم و یک کیف پول ماینینگ می‌کنید که طبیعتا بسیار مقرون به صرفه است.

آموزش ماینینگ بیت کوین به روش ابری
آموزش ماینینگ بیت کوین به روش ابری

 

اما باید این نکته را مدنظر داشته باشید که امکان هک و کلاهبرداری در این روش بالاست و سودآوری آن محدود است. مهمترین عامل در آموزش ماینینگ بیت کوین محاسبه میزان سود و زیان آن و بازگشت پذیری سرمایه است. در وب سایت بیت کوین گاه به اندازه کافی مقالات درباره ماینینگ ابری بیت کوین وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

MakerDAO چیست؟

MakerDAO چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه MakerDAO سازمانی است که در حال توسعه فن آوری برای استقراض، پس انداز و رمزنگاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *