صرافی کوینکس

استخراج ابری بیت کوین

زمان مطالعه : 11 دقیقه

استخراج ابری بیت کوین یعنی اینکه شما تشکیلات و سخت افزارهای مورد نیاز برای استخراج بیت کوین را از یک شرکت کرایه می‌کنید و با استفاده از آن‌ ها اقدام به انجام این کار می‌ کنید. این شرکت‌ ها عموماً در مقیاس‌ های بزرگ فعالیت کرده و دستگاه‌ های زیادی جهت کرایه در اختیار دارند.

 

استخراج ابری بیت کوین چیست

 

طی استخراج ابری بیت کوین شما تنها اجاره‌ای بابت کرایه سخت افزار ماینینگ پرداخت می‌ کنید. این مقدار بسته به مقدار قدرت و توان سخت افزار کرایه شده خواهد داشت.

 

استخراج ابری بیت کوین
استخراج ابری بیت کوین

 

از سوی دیگر، در ازای آن درصدی از عایدی و درآمد فعالیت آن دستگاه به شما تعلق خواهد کرد. طی این معامله، هزینه‌ های کرایه ثابت خواهد بود، اما میزان دریافتی شما بخشی از درآمد کلی دستگاه است.

 

هرچه عایدی این دستگاه ها بیشتر باشد، شما نیز مبلغ بیشتری دریافت می‌کنید. به عبارت دیگر، بر اساس استخراج ابری بیت کوین ، شما عمل استخراج را از راه دور و بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ های سنگین خرید دستگاه‌ های استخراج انجام می‌ دهید.

 

آنچه خواندید، سازوکار کلی و بسیار مختصر در مورد خدمات استخراج ابری بیت کوین بود. حال اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد این خدمات داشته باشید، ادامه‌ ی این مقاله را دنبال کنید.

 

تفاوت استخراج ابری بیت کوین با دیگر روش‌ ها

 

عمل استخراج بیت کوین با استفاده از روش‌ های مختلفی انجام می‌شود. در ادامه سه مورد از آن‌ ها را معرفی کرده و با یکدیگر مقایسه می‌کنیم. باید در نظر داشته باشید که برخی از این روش‌ ها مخصوص افراد مبتدی و برخی مخصوص حرفه‌ای‌ ها است.

 

روش اول – استفاده از اپلیکیشن‌های استخراج (مبتدی)

 

این مورد شاید آسان‌ ترین روش برای استخراج بیت کوین باشد. تنها کافیست اپلیکیشن Bitcoin Miner که یک اپلیکیشن مخصوص ویندوز است را دانلود کنید و آن را روی لپ تاپ، دسکتاپ یا تبلت‌های خود نصب کنید. این نرم افزار روی گوشی‌ های ویندوز فون هم می‌تواند کار کند.

 

تفاوت استخراج ابری با دیگر روش‌ ها
تفاوت استخراج ابری با دیگر روش‌ ها

 

پس از نصب نرم افزار، تنها کافیست آن را اجرا کنید، آدرس کیف پول بیت کوین خود را وارد کنید و روی دکمه‌ ی شروع استخراج بیت کوین کلیک/لمس کنید.

 

همانطور که بیان شد، این روش مبتدیانه و آسان‌ترین روش برای استخراج این ارز دیجیتالی است.

 

روش دوم – استخراج ابری بیت کوین (مبتدی)

 

یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای استخراج بیت کوین آن است که از واسطه‌ها کمک بگیرید. در این روش که به استخراج ابری بیت کوین معروف شده است، شما هیچ سخت افزاری تهیه نمی‌کنید.

شرکت‌های واسطه این سخت افزارها را تهیه می‌کنند و با دریافت مبالغی مشخص، عمل استخراج را برای شما انجام می‌دهند. بدیهی است که هرچه مبلغ بیشتری پرداخت کنید، میزان دریافتی شما نیز بیشتر خواهد بود.

 

قراردادهای این روش معمولاً به صورت یکساله بسته می‌شود و دریافتی شما به صورت هفتگی یا روزانه وارد حساب کیف پول بیت کوین شما می‌شود.

جالب است در نظر داشته باشید که میزان دریافتی شما همیشه بیشتر از میزان پرداختی خواهد بود. بنابراین، استخراج ابری بیت کوین ریسکی برای شما به همراه نخواهد داشت.

 

روش سوم – تهیه زیرساخت و سخت افزار استخراج (حرفه‌ای)

 

دو روش قبل مبتدیانه تلقی می‌شدند، ولی این روش را حرفه‌ای می‌دانیم و البته اینکه هزینه‌های زیادی نیز برای شما به همراه خواهد داشت.

 

به منظور استخراج بیت کوین به این روش ، احتیاج به تهیه سخت افزار و دستگاه مدارهای مجتمع با کاربرد خاص خواهید داشت که تحت عنوان ریگ ماینینگ (Mining Rig) شناخته می‌شود.

 

این پردازنده‌ها تنها با یک هدف و آن هم استخراج بیت کوین طراحی شده‌اند و این قابلیت را دارند تا بدون وقفه و در طول تمام ساعات روز و هفته کار کنند.

 

امروزه بازار ریگ ماینینگ داغ شده و مدل‌ های جدیدتر همواره راهی بازار می‌شوند که کارایی بیشتر و مصرف برق کمتری دارند.

 

طریقه محاسبه سود ماینینگ بیت کوین

 

استخراج بیت کوین فرآیندی است که همگی از آن سود می‌برند. اگر دستگاه‌ های ماینر نباشند، در واقع شبکه بیت کوین قادر به فعالیت نخواهد بود و هیچ تراکنشی انجام نخواهد شد.

 

طریقه محاسبه سود ماینینگ بیت کوین
طریقه محاسبه سود ماینینگ بیت کوین

 

نوع کارکرد شبکه بیت کوین تحت عنوان بلاک‌چین شناخته می‌شود. به صورت بسیار خلاصه، می‌توان بیان کرد که در سازوکار بلاک چین، به جای آنکه اطلاعات به یک سرور مرکزی ارسال شده و در آنجا پردازش شوند، به چندین فرستنده/گیرنده ارسال می‌شوند.

 

در واقع، هرکدام از این دستگاه‌ های استخراج بخشی از سیستم بلاک چین را تشکیل می‌دهند. بنابراین، هرچه تعداد آن‌ها بیشتر باشد، امنیت شبکه نیز بیشتر خواهد بود.

 

بنابراین، طبق توضیح فوق متوجه می‌شویم که دستگاه‌ های استخراج (ماینر) اهمیت بسیار زیادی در سازوکار بیت کوین دارند، بنابراین بخشی از تراکنش به عنوان جایزه به این دستگاه‌ ها تعلق می‌گیرد تا افراد تشویق به نصب و استفاده از آن‌ها شوند.

 

طریقه محاسبه سود امری ساده نخواهد بود. اگرچه سایت‌ های مختلفی برای این کار طراحی شده‌اند. در این سایت‌ ها مقادیر مشخصی را تعیین می‌ کنید و میزان سود حاصل را برای شما تخمین می‌زنند.

 

ولی با این حال، توجه داشته باشید که این مقدار به هیچ عنوان کاملاً قابل پیش بینی نیست و هر ماه نیز متغیر خواهد بود. برخی از عواملی که در تعیین میزان سود ماهانه شما تاثیر گذار خواهند بود به شامل نرخ هش (تعداد مسائل ریاضی که دستگاه قادر است در یک ثانیه حل کند)، تعداد بیت کوین به ازای هر بلاک، درجه سختی شبکه بیت کوین، قیمت برق در آن منطقه (کشور)، توان مصرفی دستگاه استخراج کننده (میزان برق مصرفی توسط این دستگاه) و همچنین کارمزد استخر استخراج بیت کوین بستگی خواهد داشت.

 

مزایا و معایب استخراج ابری بیت کوین

 

مزایا و معایب استخراج ابری بیت کوین
مزایا و معایب استخراج ابری بیت کوین

 

استخراج ابری بیت کوین این مزایا را می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد :

 

– فضای کار ساکت، بدون سروصدای هواکش‌های مختلف

 

– بدون احتیاج به پرداخت هزینه‌های سنگین مصرف برق

 

– در صورتی که استخراج، سود مورد نظر را برای شما نداشته باشد، دیگر احتیاجی به فروش تجهیزات خود نخواهید داشت (هزینه انباشته نخواهید داشت).

 

– احتیاجی به سرمایه گذاری سنگین بابت خرید تجهیزات و سخت افزار نخواهید داشت.

 

– با مشکلات هواکش و تهویه هوا مواجه نخواهید شد.

 

– هزینه‌های تعمیر و نگهداری نخواهید داشت.

 

از سوی دیگر، استخراج ابری بیت کوین عاری از عیب و ایراد نیز نخواهد بود. برخی از ایرادات استفاده از این خدمات به شرح زیر هستند :

 

– احتمال کلاه برداری در این روش بسیار زیاد است.

 

– فعالیت و روند استخراج شفاف نخواهد بود، چراکه تمام فعالیت‌ها به عهده‌ی طرف سوم است.

 

– سود کمتر؛ در این روش سود حاصل از استخراج بیت کوین در واقع بین شما و اپراتور تقسیم می‌شود.

 

– روند استخراج ابری بیت کوین جذابیت کمتری دارد؛ چراکه شما فقط سرمایه‌گذاری می‌کنید و دیگر هیچ مسئولیتی در این فرآیند ندارید.

 

– کنترل شما روی این نوع استخراج کمتر خواهد بود و انعطاف پذیری کافی نخواهید داشت.

 

بیشتر شرکت‌ های استخراج بیت کوین کلاهبردارند !

 

بیشتر شرکت های استخراج بیت کوین کلاهبردارند
بیشتر شرکت های استخراج بیت کوین کلاهبردارند

 

در کنار بسیاری از شرکت‌ های معتبر استخراج ابری بیت کوین ، برخی از شرکت‌ ها کلاهبردار هستند. همزمان با همه گیر شدن اخبار مرتبط با بیت کوین و توجه عموم مردم به این نوع ارز دیجیتالی ، شرکت‌های متعددی در این زمینه شروع به فعالیت کردند که طرح اصلی فعالیت آن‌ها بر اساس طرح‌های هرمی بود.

 

در میان این شرکت‌ ها،‌ می‌توان به Bitcoin Savings، Trust، Bitconnect و OneCoin اشاره کرد. در این نوع طرح‌ های هرمی، شما باید مقداری پول سرمایه گذاری می‌کردید تا آنکه بتوانید در طرح عضویت پیدا کنید.

 

هر فرد باید مقداری زیر مجموعه معرفی کند و به ازای هر مقدار زیر مجموعه‌ای که معرفی کنید، مقداری سود دریافت می‌کنید. به مرور زمان، پرداخت‌ها قطع شد و افرادی که در بخش‌های پایینی این هرم قرار داشتند، هیچ مبلغی دریافت نکردند و تنها سرمایه‌گذاری کردند.

 

به نظر می‌رسد که بیشتر شرکت‌هایی که خدمات استخراج ابری بیت کوین انجام می‌دهند از سرویس‌ های هرمی استفاده می‌کنند. به این صورت که خودشان دارای تجهیزات و زیرساخت‌های مرتبط نیستند و تنها برای شرکت‌ های بزرگ و مادر بالادستی بازاریابی می‌کنند و در ازای این کار سودی دریافت می‌کنند.

 

البته این تمام ماجزا نیست؛ چراکه آن‌ها در بخشی از سود حاصل از سرمایه‌گذاری شما نیز شریک می‌شوند. در حقیقت بیشتر مردم بخاطر چند ده یا چند صد دلار طرح شکایت نمی‌کنند.

 

بنابراین وقتی این شرکت‌ها اعلام ورشکستگی کرده یا اینکه ناگهان به صورت کلی از صفحه وب ناپدید می‌شوند، عموم مشتریان کاری از دستشان بر نمی‌آید و کاری نمی‌کنند.

 

معرفی برترین سرویس دهنده‌های استخراج ابری بیت کوین

 

شرکت‌ ها و وبسایت‌ های مختلفی خدمات استخراج ابری بیت کوین را ارائه می‌کنند. در ادامه‌ی این مقاله به معرفی برخی از معتبر ترین آن‌ها خواهیم پرداخت :

 

1 – شرکت بزرگ بیت دیر ( Bitdeer.com ) : این شرکت به نشانی بیت دیر دات کام از معتبرترین شرکت های استخراج ابری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال محسوب می شود که یکی از شاخه های شرکت بزرگ بیت مین ( Bitmain ) چین محسوب می شود.

 

شرکت بزرگ و مطمئن استخراج ابری بیت دیر
شرکت بزرگ و مطمئن استخراج ابری بیت دیر

 

از مهمترین مزایای بیت دیر صرفه‌جویی در هزینه‌ ها و امنیت بالای آن است. کسانی که قصد دارند تا استخراج ابری ارزهای دیجیتال و از جمله بیت کوین را در دستور کار خودشان قرار دهند ، فعلا در حال حاضر فقط به این شرکت می توان اعتماد کرد و شرکت های کلاهبردار در این زمینه بسیار زیادند ، پس مراقب باشید.

 

ورود به وب سایت بیت دیر جهت ثبت نام و انتخاب پلن ها : 👇👇👇👇👇

 

Bitdeer.com

 

2 – باز هم شرکت های معروفی همچون هش فلیر هستند که در حال حاضر کلیه فعالیت های خودشان را متوقف کرده اند. فعلا و در حال حاضر که این مطلب نگارش می شود فقط می توان به بیت دیر اعتماد کرد.

 

معرفی برترین سرویس دهنده‌ های خرید و نگهداری بیت کوین

 

برای اینکه بتوانید استخراج ابری را انجام دهید و تمام مراحل ثبت نام آن را پشت سر بگذارید نیاز به یک کیف پول بیت کوین دارید که بتوانید در ابتدا آدرس آن را به سرویس دهنده بدهید و مراحل ثبت نام را با موفقیت به انجام برسانید. همچنین برای ثبت نام در وب سایت استخراج ابری بیت دیر نیاز دارید تا مقدار کافی بیت کوین در کیف پول خودتان داشته باشید زیرا پنل های استخراج ابری اغلب توسط پرداخت بوسیله ارزهای دیجیتال ثبت و خریداری می شوند. برخی از مهمترین و برترین کیف پول های خرید و نگهداری بیت کوین و آلت کوین ها به شرح زیر هستند :

 

1 – کوین‌ بیس ( Coinbase ) یکی از بهترین شرکت‌ های فعال در این زمینه است و این امر را مدیون سادگی و شفافیت فعالیت خود است. این مجموعه تمامی خدمات مرتبط با ارز دیجیتالی بیت کوین را ارائه می‌کند. مهم‌ترین خدمتی که توسط این وبسایت ارائه می‌شود خرید و فروش واحدهای بیت کوین توسط کاربران مختلف است.

 

شرکت معتبر و پرافتخار کوین بیس
شرکت معتبر و پرافتخار کوین بیس

 

کوین‌ بیس این کار را در محیطی با امنیت بسیار بالا انجام می‌دهد. یکی دیگر از امکانات این وبسایت، امکان پرداخت بابت خدمات و کالاها، تنها از طریق چند کلیک ساده است.

 

از آنجایی که coinbase به عنوان ایمن‌ترین پلتفرم مرتبط با بیت کوین شناخته می‌شود، نام آن را در صدر لیست قرار داده‌ایم. در این وب سایت، تمامی تراکنش‌ ها به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرند و اگر هر فعالیت مشکوکی انجام شود، به سرعت مورد بازبینی و بررسی‌های بیشتر قرار خواهد گرفت.

 

البته این شرکت در هنگام ثبت نام این موضوع را به شما اعلام می‌کند تا در صورت انجام اعمالی خارج از قوانین، سریعاً حساب کاربری شما را مسدود سازد. بنابراین کمی سختگیرانه برخورد می کند ، پس مراقب باشید.

 

مزایای استفاده از خدمات شرکت coinbase :

 

– امنیت بسیار بالا

 

– رابط کاربری آسان

 

– بهترین وبسایت برای تازه کاران

 

– با خرید 100 دلار بیت کوین، 10 دلار رایگان دریافت خواهید کرد.

 

2 – شرکت لوکال بیت کوینز ( LocalBitcoins )

 

این پلتفرم در واقع مخصوص تبادل بیت کوین نیست و بنابراین با مورد قبلی متفاوت است. LocalBitcoins در واقع محیط و بستری را فراهم می‌کند تا در آن افراد مختلف یکدیگر را ملاقات کرده و بیت کوین‌ها را به یکدیگر بفروشند یا اینکه از هم بخرند.

 

شرکت لوکال بیت کوینز از معتبرترین پلتفرم های خرید و فروش ارزهای دیجیتال
شرکت لوکال بیت کوینز از معتبرترین پلتفرم های خرید و فروش ارزهای دیجیتال

 

در این پلتفرم، برای هر کشور یک صفحه در نظر گرفته شده که از ارز رسمی آن کشور استفاده می‌کند و در آن یک لیست از خریداران و یک لیست از فروشندگان قرار گرفته است.

 

وقتی صحبت از امنیت می‌شود، LocalBitcoins را نیز می‌توان گزینه‌ای بی نقص دانست. اگر شما یک فروشنده‌ی بیت کوین باشید، دارایی شما در محیطی کاملاً امن قرار خواهد گرفت و تا زمانی که پرداخت کاملاً تایید نشده باشد، خریدار امکان دسترسی به اطلاعات بیت کوین را نخواهد داشت.

 

علاوه بر اینکه این پلتفرم به شما امکان خرید و فروش بیت کوین‌ های خودتان را می‌دهد، رابط کاربری و طراحی جالب آن نیز به شما کمک خواهد کرد تا دسترسی بهتر و آسان‌تری به دنیای ارزهای دیجیتال داشته باشید.

 

برای مثال، شما امکان خواهید داشت تا مکان (موقعیت مکانی) فروشنده را نیز مشاهده کنید. اگر مبتدی هستید و همچنان احساس می‌کنید چیزهای بیشتری در مورد بیت کوین باید یاد بگیرید، توصیه می‌کنیم که ثبت نام در وبسایت Local Bitcoins را نیز جزو اولین اولویت‌های خود قرار دهید.

 

مزایا :

 

– یکی از امن‌ترین پلتفورم‌های معامله بیت کوین

 

– ایجاد بستری برای پیدا گردهمایی فروشنده‌ها و خریداران

 

معایب :

 

– امکان معامله مستقیم بیت کوین وجود ندارد.

 

3 – شرکت کراکن ( Kraken )

 

Kraken یکی از اولین مجموعه‌ هایی است که وارد این عرصه شده است و از همان زمان نیز پیشرفت زیادی کرده است. در میان تمامی پلتفرم‌های معتبر، Kraken از نظر تعداد کاربر جزو اولین‌ها است.

 

شرکت کراکن از معتبرترین پلتفرم های خرید و فروش بیت کوین
شرکت کراکن از معتبرترین پلتفرم های خرید و فروش بیت کوین

 

این پلتفرم بیشتر روی تبادل بیت کوین تمرکز کرده است. یکی از دلایل محبوبیت Kraken، ساده بودن ثبت نام و راه اندازی آن است. بنابراین، اگر شما هم اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، شاید بهتر باشد فعالیت خود را در این پلتفرم شروع کنید، در کراکن شما می توانید تبادلات و معاملات ارزهای دیجیتال را براحتی انجام دهید و محیطی بسیار ساده و کاربرپسند دارد ولی باید دقت کنید که اگر علم کافی در زمینه معاملات ارزهای دیجیتال را ندارید آن را انجام ندهید، در غیر این صورت ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید.

 

مزایا :

 

– محیط بسیار ساده و کارکرد بسیار آسان

 

– امنیت مناسب

 

4 – شرکت بیت استمپ ( BitStamp )

 

این گزینه در واقع به عنوان اولین پلتفرمی شناخته می‌شود که توانسته بود مجوز تبادل و داد و ستد بیت کوین را اخذ کند. آن‌ها اخیراً پنجمین سالگرد فعالیت خود را جشن گرفته‌ اند و به عنوان یکی از محبوب‌ ترین پلتفرم‌های فعال در زمینه‌ی بیت کوین فعالیت دارند.

 

شرکت بیت استمپ از اولین پلتفرم های معاملات ارزهای دیجیتال
شرکت بیت استمپ از اولین پلتفرم های معاملات ارزهای دیجیتال

 

مزایا :

 

– امنیت بالا

 

– امکان خرید بیت کوین مستقیماً با استفاده از کارت اعتباری

 

– قدیمی‌ترین پلتفرم شناخته شده در زمینه‌ ی بیت کوین

 

5 – شرکت بایننس ( Binance )

 

یکی از بزرگترین صرافی های آنلاین خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال در جهان محسوب می شود که اخیرا شعبه مربوط به کشور آمریکا را هم راه اندازی کرده است. این یک پلتفرم منحصر به فرد است که می توانید در محیط آن براحتی مبادلات مربوط به ارزهای دیجیتال را انجام دهید.

 

صرافی بایننس از بزرگترین و معتبرترین صرافی های جهان در زمینه ارزهای دیجیتال
صرافی بایننس از بزرگترین و معتبرترین صرافی های جهان در زمینه ارزهای دیجیتال

 

خیلی مورد اعتماد است و امنیت بالایی دارد هرچند که چند وقت قبل مورد یک حمله توسط هکرها قرار گرفت و حدود 7000 بیت کوین از مشتریان آن دزدیده شد ولی این صرافی براحتی تمام خسارت های مشتریان را پرداخت کرد و در حال حاضر و بدون هیچ مشکلی به کار خودش ادامه می دهد.

 

جهت باز کردن حساب در این صرافی و یا رویت وب سایت و امکانات آن به آدرس اینترنتی زیر بروید :

 

Binance.com

 

مزایا :

  • امکان خرید کلیه ارزهای دیجیتال و از جمله بیت کوین با کارت های اعتباری
  • امکان خرید و فروش آنلاین ارزهای دیجیتال

 

  • بزرگترین و معتبرترین صرافی ارز دیجیتال در جهان محسوب می شود.

 

  • امنیت بسیار بالای پلتفرم آن در حال حاضر
4/5 - (1 امتیاز)

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

MakerDAO چیست؟

MakerDAO چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه MakerDAO سازمانی است که در حال توسعه فن آوری برای استقراض، پس انداز و رمزنگاری …

48 دیدگاه

  1. سلام. پلن های سایت bitdeer در حال حاضر به صرفه نیست. ما نمی توانیم یک سال سرمایه و زمان خود را صرف یک سود 20 یا 30 درصدی کنیم که هیچ تضمینی هم روش نیست. لطفا سایت معتبر دیگری معرفی کنید که درصد سودش ریسک کاهش قیمت بیت کوین و سختی شبکه رو پوشش بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *