صرافی کوینکس

بهترین انواع کیف پول بیت کوین کدامند

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بهترین انواع کیف پول بیت کوین کدامند : بیت کوین به شکل فیزیکی وجود ندارد و از لحاظ فنی نمی تواند در هر مکانی ذخیره شود، در عوض کلیدهای خصوصی آن که برای دسترسی به آدرس عمومی و امضاهای معاملات استفاده می شوند، باید به طور ایمن در کیف پول ذخیره گردند. کیف پول بیت کوین حاوی کلیدهای خصوصی است که برای دسترسی به آدرس عمومی بیت کوین استفاده می شود و محل ذخیره ایمنی را برای معاملات مورد نیاز، فراهم می کند.

بهترین انواع کیف پول بیت کوین

کیف پول بیت کوین یا Bitcoin wallet حاوی کلیدهای خصوصی است که برای دسترسی به آدرس عمومی بیت کوین استفاده می شود و محل ذخیره ایمنی برای معاملات مورد نیاز را فراهم می کند. از آنجا که بیت کوین به شکل فیزیکی وجود ندارد، از لحاظ فنی نمی تواند در هر مکانی ذخیره شود، در عوض کلیدهای خصوصی آن که برای دسترسی به آدرس عمومی و امضاهای معامله شما استفاده می شوند، باید به طور ایمن در کیف پول بیت کوین ذخیره گردند.

 

بهترین انواع کیف پول بیت کوین
بهترین انواع کیف پول بیت کوین

 

ترکیبی از کلید عمومی گیرنده و کلید خصوصی شما چیزی است که یک معامله بیت کوین را امکان پذیر می سازد. با ظهور بیت کوین یک طوفان ارزی درجهان به وقوع پیوست، و برای ارزهای تحت حمایت دولت ها یک جایگزین ارزی به وجود آمد.

طرفداران رمز ارزها اینگونه استدلال می كنند كه ارزهای دیجیتال راحت تر و ایمن تر بوده و حریم خصوصی بهتری را نسبت به ارزهای سنتی ارائه می دهند.

از آنجا که ارزش یک بیت کوین در مقایسه با دلار آمریکا و سایر ارزها در این سالها به سرعت افزایش یافته است، برای برخی به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری خوب قلمداد شده است.

قبل از وارد شدن به مبحث بیت کوین یا هر رمزارز دیگری، درک ریسک پذیری آن مهم است. اگر ریسک آن را درک کرده اید و آماده حرکت به جلو هستید، لازم است یکی از رایج ترین انواع کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کنید. انواع مختلفی از کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد که هر کدام نیازهای مختلفی را برآورده می کنند و از نظر امنیتی، راحتی ، دسترسی و غیره متفاوت هستند.

کار با کیف پول کوین بیس Coinbase ساده است

این کیف پول بیت کوین ، یکی از ساده ترین کیف ها برای خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال است. از نظر سهولت استفاده، رتبه اول در این لیست را کسب می کند. با Coinbase، می توانید به یک حساب بانکی در ایالات متحده آمریکا وصل شوید و به راحتی ارز موردنظر را به کیف پول خود وارد کنید، از کیف پول ارز دیجیتال خود انتقال دهید، از آنها برای خرید و فروش استفاده کنید یا به کیف جدیدی انتقال دهید.

علاوه بر بیت کوین، Coinbase هم اکنون از Bitcoin Cash ، Ethereum و Litecoin نیز پشتیبانی می کند. احتمال اضافه کردن ارزهایی مانند Ripple نیز در آینده وجود دارد.

در حالی که سهولت استفاده از Coinbase روند صعودی دارد، ولی با برخی نگرانی ها مربوط به امنیت روبرو می شود. کیف Mt.Gox در یک مرحله برای بیت کوین و سایر ارزها در اوج قرار داشت. یعنی تا زمانی که هک نشده و تقریباً نیم میلیارد دلار ارز کاربران از دست نرفته بود. اما Coinbase از تجربه این کیف آموخته و به طور مرتب امنیت آن را به روز می کند و به آن بهبود می بخشد.

کیف پول ترزور Trezor بهترین از نظر امنیت است

کیف پول Trezor مانند Coinbase یک سیستم عامل کامل برای خرید و فروش نیست. در عوض، فقط مکانی برای ذخیره بیت کوین شماست. کیف Trezor یک وسیله فیزیکی و یا یک کیف پول سخت افزاری است که برای دسترسی به سکه های شما از طریق رایانه، تبلت یا تلفن همراه امکان پذیر است. کیف پول Trezor از چندین ارز پشتیبانی می نماید و به عنوان مدیر رمز عبور، دستگاه تأیید اعتبار با دو فاکتور و سایر ویژگی های مفید کار می کند.

این کیف پول روش های محافظت در برابر رمزهای عبور و دستگاه های از دست داده، را ارائه می دهد. تمام نکته این کیف پول در این است که دیگران را از سرقت ارز خود دور نگه دارید، زیرا روند بازیابی کار ساده ای نیست.

کیف پول Electrum بهترین از نوع دسک تاپ است

کیف پول Electrum یک کیف پول ارز دیجیتال نرم افزاری است، که در مجموعه ای از پرونده های رمزگذاری شده در لپ تاپ ذخیره می شود. در حال حاضر تحت Windows ، Mac OS X ، Linux ، Python و Android در دسترس است.

کیف پول Electrum امکان کار با بعضی از کیف پول های فیزیکی را دارد و اگر با یک کیف پول سخت افزاری مانند Trezor، مقایسه شود، قابلیت انعطاف بیشتری دارد.

فایده بزرگ این است که می توانید بیت کوین خود را روی رایانه شخصی خود ذخیره کنید. اما اگر این کامپیوتر از دست رفت، ممکن است سکه های خود را گم کنید. این برنامه از یک فرآیند بازیابی پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد یک مجموعه کلید دست نوشته یا چاپ شده ایجاد کنید.

کیف پول بلاک چین Blockchain بهترین کیف پول بیت کوین است

کیف پول بلاک چین  Blockchain wallet فناوری است که امکان ذخیره بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی را می دهد. این کیف پول ارز دیجیتال ، یک کیف پول آنلاین شبیه به Coinbase است و می توانید در بیش از 35 کشور جهان به طور مستقیم از طریق این پلتفرم خرید و فروش کنید.

همچنین به شما امکان می دهد تا با پرداخت هزینه اندک، ارزهایی شامل Bitcoin ، Bitcoin Cash ، Ethereum ، Stellar و برخی دیگر را مبادله کنید. برای حفظ امنیت کیف پول دیجیتال ، Blockchain توصیه می کند تا سه ویژگی امنیتی مهم تأیید صحت ایمیل، تأیید هویت با دو فاکتور و یک عبارت امنیتی پشتیبان را، در حساب خود تکمیل کنید.

کیف پول رابین هود Robinhood از بهترین کیف پول بیت کوین برای خرید و فروش رایگان است

کیف پول رابین هود Robinhood به عنوان یک بستر معاملات سهام آزاد شروع به کار کرد و گسترش یافت تا جاییکه با رمز ارزهایی از جمله بیت کوین نیز کار می کند. رابین هود همانند Coinbase، نه تنها به عنوان کیف پول ارز دیجیتال بلکه به عنوان صرافی نیز کار می کند.

البته در حال حاضر نمی توانید با یک کیف پول دیگر مبادله سکه انجام دهید. رابین هود دارای نسخه های تلفن همراه و دسک تاپ است. آنچه واقعاً این کیف پول ارز دیجیتال را از دیگران متمایز می کند، هزینه رایگان کمیسیون هنگام خرید یا فروش بیت کوین است و به احتمال زیاد به اندازه کافی برای ذخیره سازی سکه های شما ایمن است.

کیف پول Exodus دارای بهترین رابط دیداری در دسکتاپ است

کیف پول Exodus از انواع کیف پول های نرم افزاری است که از نظر امنیت و طرز کار با Electrum مشابهت زیادی دارد، ولی این کیف پول بیت کوین رابط کاربری دیداری تر و شکیل تری دارد و از این نظر بسیار متفاوت به نظر می آید.

این کیف پول با ترکیب با Trezor، ارزهای دیجیتالی بیت کوین و بسیاری دیگر را تبدیل به یک کیف کاغذی با نمودار و گراف می کند. همچنین می توانید سکه ها را مستقیماً مبادله و ذخیره کنید. این کیف پول ارز دیجیتال، امکان تنظیم حساب ندارد، از این نظر کیف پول شما فقط در انحصار خودتان است و باید مراقب رایانه خود باشید، البته شامل رمزگذاری کلید خصوصی و سایر ابزارهای امنیتی مفید می باشد.

کیف پول بیت کوین Mycelium بهترین برای موبایل است

کیف پول Mycelium فقط مخصوص بیت کوین بوده و بر روی نسخه های Android و iPhone قابل نصب است. طرز کار با این کیف، از کار با انواع دیگر کیف پول بیت کوین پیچیده تر می باشد و استفاده کنندگان آن باید در مدیریت کیف دارای تجربه کافی باشند.

نسخه قابل نصب بر روی دسکتاپ وجود ندارد، البته در نسخه تلفن همراه آن، امنیت برنامه توسط نرم افزار دیگری چون Trezor ادغام شده و بنابراین درجه امنیت آن در حد امنیت بانکی بالا رفته است. از امکانات این کیف، ناشناس ماندن کاربر است و اینکه این کیف پول ارز دیجیتال را می توانید همیشه همراه خود در کیف دستی یا جیبتان نگه دارید.

کیف پول سخت افزاری لجر Ledger

یکی از ایمن ترین کیف پول ارز دیجیتال ، لجر است. لجر یک کیف پول سخت افزاری یا سرد نامیده می شود و معمولا کیف پول های سخت افزاری نسبت به انواع نرم افزاری آنها از امنیت بالاتری برخوردارند. از مهمترین ویژگی های کیف پول سخت افزاری در درجه اول امنیت و در درجه دوم عدم امکان تحریم و بلاک کردن سکه هاست.

چندی پیش شاهد این بودیم که متاسفانه وب سایت لوکال بیت کوینز در یک عمل عجیب و بدون تذکر قبلی کلیه بیت کوین های اتباع ایرانی را بلاک کرد. شواهد حاکی از این بود که حدود 10000 بیت کوین ایرانی ها بدون هشدار قبلی بلاک شده است. در کیف پول لجر نمی توان اینگونه محدودیت ها را اعمال کرد. زیرا یک کیف پول سخت افزاری است که در دستان شماست و صرفا توسط یک سیم رابط و همچنین یک رابط نرم افزاری به کامپیوتر و سیستم عامل شما متصل می شود.

 

البته کیف پول های دیگری نیز هستند که بدلیل طولانی شدن این مقاله در اینجا معرفی نشده اند که فقط نامی از آنها را می بریم :

کیف پول اتمیک ، کیف پول تراست ولت ، کیف پول سخت افزاری Lockbox ، کیف پول و صرافی بایننس ، کیف پول صرافی بیتمکس ، کیف پول صرافی هیوبی و ….

امیدواریم که این مقاله مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. اگر کیف پول دیگری هست که معرفی آن می تواند برای بقیه بازدیدکنندگان مفید باشد لطفا در پایان همین مقاله و در بخش دیدگاه ها عنوان کنید تا بقیه عزیزان هم استفاده کنند. با تشکر از همراهی شما.

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

MakerDAO چیست؟

MakerDAO چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه MakerDAO سازمانی است که در حال توسعه فن آوری برای استقراض، پس انداز و رمزنگاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *