صرافی کوینکس

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ

زمان مطالعه : 19 دقیقه

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ کدامند : در این مقاله قصد داریم تا به سوالات برخی از ماینرها ( استخراج کنندگان ) یا کسانی که تازه قصد دارند که استخراج ارزهای دیجیتال را انجام دهند پاسخ دهیم و راهنمایی های بیشتری را درباره نوع ارزهای قابل استخراج ارائه کنیم. پس اگر علاقمند به مباحث استخراج ارزهای دیجیتال هستید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدام ها هستند؟ پیش از این که به این پرسش پاسخ دهیم باید به نکاتی اشاره کنیم :

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ
بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ

-) کریپتوکارنسی در مفهوم گسترده آن، نوعی پول مجازی به صورت رمزنگاری شده است.

 

-) زمینه تولید ارزهای رمز نگاری شده همواره در حال گسترش است. ممکن است کریپتوکارنسی بعدی همین فردا عرضه شود، چون هرکسی در شبکه رمزنگاری قادر به انجام این کار است.

 

-) کریپتوکارنسی ها تقریباً همیشه به گونه ای طراحی شده اند که از دسترس و کنترل دولت ها دور باشند، اگرچه هرچه کریپتوکارنسی ها محبوبیت بیشتری پیدا کردند، این جنبه اساسی بیشتر مورد توجه و انتقاد قرار گرفت.

 

-) تا 15 دسامبر 2018 میلادی مجموع سرمایه بازار کریپتوکارنسی ها صد میلیارد دلار بوده است، یعنی بیشتر از تولید ناخالص داخلی (GDP)127 کشور.

 

-) بیت کوین از نظر سرمایه گذاری در بازار، پایگاه کاربر و محبوبیت، همچنان رهبر و پیشتاز مجموعه کریپتوکارنسی ها است.

 

-) ارزهایی که پس از بیت کوین رمزگذاری و عرضه می شوند ، به طور کلی آلتکوین (altcoin) نامیده می شوند و سعی کرده اند خود را به عنوان نسخه های اصلاح شده یا بهبود یافته بیت کوین معرفی کنند.

 

-) استخراج بعضی از آلتکوین ها آسان تر از بیت کوین است، اما نقطه ضعف هایی نیز وجود دارد، مانند قابلیت کمتر برای تبدیل به پول ، پذیرش کمتر از سوی کاربران و حفظ ارزش کمتر از بیت کوین.

 

-) بعضی از آلتکوین ها (کریپتوکارنسی های غیر از بیت کوین) به خاطر داشتن ویژگی های پیشرفته در حال رقابت با بیت کوین هستند.

 

-) محبوبیت ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و ریپل ، که بیشتر برای راه حل های تشکیلات اقتصادی استفاده می شوند در حال افزایش است.

 

-) در حال حاضر بیش از 1600 کریپتوکارنسی وجود دارد و این تعداد همچنان در حال افزایش است، اما در این میان تعداد کریپتوکارنسی های با ارزش و قابل استخراج زیاد نیست.

 

-) کریپتوکارنسی های قابل استخراج عمدتا مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند. کریپتوکارنسی هایی مانند: ریپل (  XRP ) و ترون ( Trx ) ، قابل استخراج نیستند زیرا فاقد استانداردهای عمومی بلاک چین هستند.

اینک نوبت به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج و بررسی بازار آنها رسیده است :

از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بیت کوین است

از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بیت کوین است : وقتی از کریپتوکارنسی صحبت می کنیم، اولین چیزی که به ذهن می آید بیت کوین است.

بیت کوین در سال 2009 میلادی توسط فرد یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو به بازار ارزهای مجازی عرضه شد.

بیت کوین اولین و رایج ترین ارز غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین با بالاترین ارزش بازار بوده که در حال حاضر با ارزش بازار 180 میلیارد دلار، 40 درصد ارزش کل بازار کریپتوکارنسی ها را به خود اختصاص داده است.

از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بیت کوین است
از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بیت کوین است

اگرچه بیت کوین قدیمی ترین کریپتوکارنسی است، هنوز هم ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال است. بیت کوین در طول عمر خود نوسانات متعددی را پشت سر گذاشته است.

در سال 2010 میلادی شما می توانستید یک بیت کوین را با مبلغی کمتر از یک دلار خریداری کنید. ارزش بیت کوین در سال 2013 میلادی به 76 دلار و در دسامبر سال 2017 به 20000 دلار رسید، اما در ژانویه سال 2018 ارزش آن به 10000 دلار و در فوریه 2018 به 6000 دلار سقوط کرد.

یکی از وقایع مهم بازار ارزهای دیجیتال که باعث این نوسانات شدید قیمت شد، تقسیم شدن بیت کوین کش در ماه آگوست 2017 به دو کریپتوکارنسی – بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) و بیت کوین کَش (Bitcoin Cash) – بود.

سرمایه گذارانی که از این رویداد باخبر بودند پول خود را از قبل سرمایه گذاری کردند و سودهای کلانی بردند، حتی در حد دوبرابر شدن سرمایه شان! در ژانویه 2018 ارزش بیت کوین به 10000 دلار سقوط کرد.

بسیاری از سرمایه گذاران از این سقوط نگران شدند و شروع به فروش بیت کوین هایشان کردند، این باعث سقوط بیشتر ارزش بیت کوین تا 6000 دلار در فوریه 2018 شد.

تا سرانجام قیمت بیت کوین در پانزدهم دسامبر 2018 میلادی یعنی اواخر سال ، به حدود 3200 دلار هم رسید و رسانه ها شروع کردند به سمپاشی. اینکه بیت کوین از بین رفت و اینجور مزخرفات بدون داشتن علم و آگاهی.

این ثابت می کند که گوش به زنگ بودن در مورد آخرین خبرهای بازار کریپتوکارنسی برای کسانی که می خواهند در این زمینه سرمایه گذاری کنند تا چه حد لازم و حیاتی است.

مزایا و معایب استخراج بیت کوین

مزایای استخراج بیت کوین :

-) یکی از دلایلی که بیت کوین را هنوز در صدر جدول مهمترین ارزهای دیجیتال قابل استخراج نگه داشته است، این است که بیت کوین بزرگترین مجموعه پدیدآورندگان و سرمایه گذاران را دارد که آن را برای رشد بیشتر پشتیبانی می کنند.

-) خرید بیت کوین حتی برای مبتدیان آسان است و بزرگترین صرافی ها آن را پشتیبانی می کنند.

-) بیت کوین در دنیای اقتصاد کاملا پذیرفته شده است؛ مایکروسافت، بلومبرگ، اکسپدیا و بسیاری دیگر پرداخت با بیت کوین را می پذیرند و این موضوع در حال گسترش است.

معایب استخراج بیت کوین :

-) به خاطر سرعت تراکنش بسیار آهسته ، بیت کوین برای پیشرفت با چالش های بزرگی روبرو است. تراکنش بیت کوین حدود 10 دقیقه طول می کشد و شبکه آن می تواند تنها در حدود 7 معامله در ثانیه را پردازش کند.

-) استخراج که یک فعالیت مهم برای هر کریپتوکارنسی است ، در مورد بیت کوین با مصرف بسیار زیاد انرژی همراه است. در حال حاضر استخراج بیت کوین تنها با سخت افزارهای گران قیمت و بسیار قدرتمند که مصرف برق بسیار بالایی دارند و گرمای زیادی هم تولید می کنند ، امکان پذیر است.

-) هزینه های معامله برای ارسال بیت کوین نیز بالا است و این امر از توجیه پذیر بودن آن می کاهد.

به هر حال اگر می خواهید در زمینه کریپتوکارنسی سرمایه گذاری کنید، شاید ایده خوبی باشد که با بیت کوین شروع کنید.

شاید شما اولین فرصت طلایی برای سرمایه گذاری در بیت کوین را از دست داده باشید، اما می توان گفت که سرمایه گذاری در بیت کوین بی تردید بهترین سرمایه گذاری دراز مدت در بازار کریپتوکارنسی برای سال های بعد است؛ چرا که قیمت بیت کوین در حال حاضر معقول و مناسب است، بیت کوین هنوز هم ایمن ترین کریپتوکارنسی است، و بیت کوین های زیادی برای استخراج باقی نمانده اند. بیت کوین نقطه شروع دنیای کریپتوکارنسی ها و بی تردید محبوب ترین کریپتوکارنسی است.

اتریوم پس از بیت کوین بهترین ارز دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ

یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج ، اتریوم است . اتریوم دومین کریپتوکارنسی با ارزش پس از بیت کوین است. اتریوم که در سال 2015 توسط ” ویتالیک بوترین ( Vitalik Buterin ) به بازار کریپتوکارنسی عرضه شد، چیزی به مراتب بیشتر از یک ارز دیجیتال است.

اتریوم پس از بیت کوین بهترین ارز دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ
اتریوم پس از بیت کوین بهترین ارز دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ

اتریوم یک پلتفرم نرم افزاری (سیستم عامل) مبتنی بر بلاک چین و غیرمتمرکز است که ایجاد قراردادهای هوشمند و نرم افزارهای غیرمتمرکز را بدون هرگونه از کار افتادگی، تقلب، کنترل یا دخالت شخص ثالث امکان پذیر می سازد.

قراردادهای هوشمند توافق نامه هایی هستند که روی بلاک چین کدگذاری شده و خود را برای تحقق شرایط خاص از پیش تعیین شده اجرا می کنند.

پلتفرم اتریوم مورد علاقه برنامه نویسانی است که به دنبال ایجاد و اجرای نرم افزارها در اتریوم هستند ، یا سرمایه گذارانی که به دنبال خرید سایر ارزهای دیجیتال با استفاده از اتر (ارز دیجیتال پلتفرم اتریوم) هستند.

اگر شما ایده ای برای ایجاد یک پروژه یا نرم افزار(application) دارید که از فناوری بلاک چین استفاده می کند نیازی به ایجاد بلاک چین خود ندارید، بلکه می توانید کار خود را روی بلاک چین اتریوم شروع کنید.

از اتریوم می توان به خاطر “رمزگذاری، عدم تمرکز، ایمنی و تجارت هر چیزی” استفاده کرد. در سال 2016 میلادی اتریوم به دو ارز مجازی اتریوم (ETH) و اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic, ETC) تقسیم شد.

اتریوم همواره پس از بیت کوین بعنوان بهترین ارز در دنیای کریپتوکارنسی بوده است. قیمت اتریوم از 9 دلار در ژانویه 2017 میلادی به 1389 دلار در ژانویه سال 2018 افزایش یافت که بازده 17،000٪ را نشان می دهد.

پس از یک روند کاهشی در ارزش اتریوم، در ژانویه 2019 میلادی اتریوم دوباره نشانه های رونق دوباره را نشان داد. ارزش بازار اتریوم، در مقام دوم پس از بیت کوین، حدود 19 میلیارد دلار است.

مزایا و معایب استخراج اتریوم

مزایای استخراج اتریوم :

-) اتریوم محبوب ترین پلت فرم برای ایجاد قراردادهای هوشمند است، چیزی که پدیده بزرگ بعدی در دنیای رمزنگاری محسوب می شود.

-) اتریوم بستری عالی برای عرضه اولیه سکه (Initial Coin Offerings, ICO) برای راه اندازی سایر پروژه های بلاک چین فراهم می کند. بیشترین میزان ICO با ارزش مجموعا 5.6 میلیارد دلار در سال 2017 میلادی در پلتفرم اتریوم راه اندازی شد.

-) اتریوم دارای سرعت تراکنش چند ثانیه ای است (در مقایسه با سرعت 10 دقیقه یا بیشتر تراکنش های بیت کوین) که بهتر از بیت کوین عمل کرده است.

معایب استخراج اتریوم :

-) مانند بیت کوین ، اتریوم نیز در زمینه مقیاس پذیری با چالش های جدی روبرو است. استفاده از تست اثبات کار برای تأیید معاملات انجام شده منجر به احتقان شبکه می شود. بنابراین اتریوم نیز مانند بیت کوین نیاز به برق زیادی دارد. البته اتریوم به طور جدی در تلاش برای حل این مشکل است.

 

-) اتریوم فقط از یک زبان رمز نویسی پشتیبانی می کند (Solarity). از آنجا که توسعه دهندگان نیاز به یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید دارند، این مشکل مانند مانعی بر سر راه آنهاست.

 

-) اتریوم رقیبانی جدی مانند ترون (Tron) و کاردانو (Cardano) دارد که سیستم عامل های مشابه اما با فناوری پیشرفته ارائه می دهند.

به هر حال شکی نیست که اتریوم با پایه و اساس بسیار قوی و تیم پشتیبانی عالی، قطعاً سزاوار جایگاه خود در بین بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است.

بیت کوین کش ( Bitcoin cash ) یکی از بهترین ها برای استخراج

بیت کوین کش یا بیت کوین نقدی همانطور که از نامش پیداست در سال 2016 میلادی از بیت کوین مشتق شد.

بیت کوین کش ( Bitcoin cash ) یکی از بهترین ها برای استخراج
بیت کوین کش ( Bitcoin cash ) یکی از بهترین ها برای استخراج

هنگامی که انجمن توسعه دهندگان بیت کوین نتوانستند در مورد تغییرات مورد نیاز در کد بیت کوین به توافق برسند ، کریپتوکارنسی بیت کوین کَش از بیت کوین جدا شد یا اصطلاحا فورک (fork) شد.

هدف از ایجاد بیت کوین کش ( BCH ) حل بعضی مشکلات بیت کوین بویژه در زمینه مقیاس پذیری و هزینه معاملات بود. بیت کوین کش خیلی سریع رشد کرد و اکنون در میان گروه بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج قرار دارد.

لازم به ذکر است که بیت کوین کش در گروه آلتکوین ها قرار نمی گیرد زیرا از شبکه بیت کوین مشتق شده است و تنها ارزی هست که جزو گروه آلتکوین ها قرار نمی گیرد. ( به هر ارزی به جز بیت کوین ، آلتکوین گفته می شود. )

مزایا و معایب استخراج بیت کوین کش

مزایای استخراج بیت کوین کش

 

-) معاملات BCH به دلیل افزایش اندازه بلوک به 8 مگابایت (در مقایسه با بلوک یک مگابایتی بیت کوین) سریعتر از معاملات بیت کوین است.

 

-) متوسط هزینه تراکنش بیت کوین در حال حاضر حدود 1.8 دلار است که در مورد BCH این هزینه به 0.067 دلار کاهش یافته است.

معایب استخراج بیت کوین کش

 

-) استخراج BCH مانند بیت کوین گران است اما بازدهی کمتری به همراه دارد، بنابراین مورد علاقه ماینرها نیست.

 

-) BCH در تبادلات کریپتوکارنسی به آسانی سایر ارزهای رمزپایه مهم در دسترس نیست.

ارزش بیت کوین کش از حدود 500 دلار در جولای 2017 میلادی به حدود 4000 دلار در دسامبر 2017 رسید و در مدت کمتر از 6 ماه بازدهی حدود 10000 درصد نشان داد.

ارزش بیت کوین کش نیز مانند سایر کریپتوکارنسی ها از سال 2018 میلادی روند کاهشی پایداری را تجربه کرد اما با بروز نشانه هایی از احیای مجدد، آینده آن بسیار روشن است.

لایت کوین یکی از ارزهای دیجیتال قابل استخراج

لایت کوین در سال 2011 میلادی توسط ” چارلی لی ( Charlie Lee ) ” کارمند سابق گوگل عرضه شد.

لایت کوین یکی از ارزهای دیجیتال قابل استخراج
لایت کوین یکی از ارزهای دیجیتال قابل استخراج

لایت کوین با هدف بهبود بلاک چین بیت کوین روی پلتفرم آن ساخته شد. بنابراین لایت کوین نیز مانند بیت کوین تنها یک ارز دیجیتال است و پلتفرمی برای قراردادهای هوشمند فراهم نمی کند.

 

لایت کوین یکی از محبوب ترین ارزهای رمزپایه است که در برابر گذشت زمان مقاومت کرده و برای بیش از 7 سال از اعتبار آن خیلی کاسته نشده است.

مزایا و معایب لایت کوین

مزایای لایت کوین

-) معاملات لایت کوین حدود 2.5 دقیقه طول می کشد در حالی که معاملات بیت کوین 10 دقیقه زمان می برد. به همین دلیل است که به آن لایت کوین (Lite coin) گفته می شود.

-) متوسط هزینه تراکنش لایت کوین در حدود 0.179 دلار است (در برابر 1.8 دلار هزینه تراکنش بیت کوین).

معایب لایت کوین

-) لایت کوین به جز سرعت معاملات ، هیچ مزیت دیگری ندارد که آن را به طور قابل توجهی از دیگران متمایز کند. لایت کوین با رقبای سرسختی روبرو است که مزایایی مانند حریم شخصی، پشتیبانی قراردادهای هوشمند و پرداخت های بین المللی دارند.

-) استخراج لایت کوین نیز مانند بیت کوین گران است و منحصر به کسانی است که دارای سخت افزار قدرتمند و تخصصی هستند ، محدود است.

لایت کوین برای مدت طولانی با ارزش بازار 9.64 میلیارد دلار یکی از مهمترین ارزهای دیجیتال قابل استخراج بوده است.

لایت کوین در سال 2017 میلادی از موقعیتی عالی برخوردار بود زیرا قیمت آن از 4 دلار در ژانویه 2017 به 350 دلار در دسامبر 2017 رسید و بازدهی بالای 8000 درصد به ارمغان آورد.

همزمان با سقوط بازار کریپتوکارنسی در مارس 2018، قیمت لایت کوین نیز کاهش یافت و همچنان تاکنون سیر نزولی داشته است.

مونرو جزو بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ است

 

مونرو در سال 2014 میلادی توسط گروه توسعه دهنده ” 7CORE ” عرضه شد.

مونرو جزو بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ است
مونرو جزو بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ است

مونرو یک کریپتوکارنسی ایمن، خصوصی و غیر قابل ردیابی است. توسعه این رمزنگاری کاملاً مبتنی بر اهدا و جامعه محور است.

مونرو با تمرکز جدی روی تمرکز زدایی و مقیاس پذیری راه اندازی شده است و با استفاده از تکنیک ویژه ای به نام “امضاهای حلقوی” (ring signatures) حفظ کامل حریم شخصی را امکان پذیر می کند.

با استفاده از این تکنیک ، گروهی از امضاهای رمزنگاری شامل حداقل یک شرکت کننده واقعی به نظر می رسد ، اما از آنجا که همه آنها معتبر به نظر می رسند ، امضای واقعی قابل تفکیک نیست.

ارزش هر سکه مونرو در حال حاضر 73 دلار و ارزش بازار آن حدود یک میلیارد و 200 میلیون دلار است.

مزایا و معایب ارز دیجیتال مونرو

مزایای مونرو :

 

-) یکی از بهترین کریپتوکارنسی ها از لحاظ حفظ حریم خصوصی.

 

-) تراکنش ها غیر قابل پیوند و غیر قابل ردیابی هستند.

 

-) بلاک چین محدودیتی ندارد و از نظر دینامیکی مقیاس پذیر است.

 

-) حتی اگر ذخیره مونرو تمام شود ، یک عرضه مداوم برای تشویق استخراج کنندگان وجود خواهد داشت.

 

-) مونرو به رشد چشمگیر اقتصادی رسیده است.

 

-) مونرو بطور انتخابی شفاف است. هر کسی می تواند معاملات خود را برای شخص موردعلاقه خود قابل مشاهده کند. این همچنین مونرو را قابل شنیدن می کند.

 

-) مونرو دارای یک تیم توسعه دهنده بسیار توانمند است.

معایب مونرو :

-) اگر چه مونرو برای جلوگیری از تمرکز طراحی شده است، 43 درصد از قدرت رمزنگاری مونرو مربوط به سه استخر رمزنگاری است.

 

-) تراکنش های مونرو به دلیل میزان رمزگذاری موجود ، به طور قابل توجهی بزرگتر از سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین است.

 

-) سازگاری کیف پول زیادی برای مونرو وجود ندارد. در حقیقت ، هیچ کیف پول سخت افزاری سازگار با مونرو (از نظر نوشتن) وجود ندارد.

 

-) کار با مونرو برای مبتدیان آسان نیست و به همین دلیل بطور گسترده مورد پذیرش قرار نگرفته است.

 

-) از آنجا که این یک سکه مبتنی بر بیت کوین نیست ، این تفکر که اضافه کردن چیزهایی به آن دشوار است مونرو را دچار چالش کرده است.

برخورداری از مکانیسم های استثنایی امنیتی برای مونرو شهرتی ناخوشایند ایجاد کرده و آن را به عملیات جنایی ربط داده است. چون قابل ردگیری نیست به آن کوین خلافکارها هم می گویند. با این وجود ، چه از آن برای خیر استفاده شود یا شر، تردیدی وجود ندارد که مونرو پیشرفت های مهم فناوری را به فضای رمزنگاری وارد کرده است.

اتریوم کلاسیک یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

اتریوم کلاسیک یک پلتفرم غیر متمرکز برای اجرای قراردادهای هوشمند است، یعنی برنامه هایی که دقیقاً طبق برنامه ریزی و بدون هیچگونه احتمال خرابی ، سانسور ، کلاهبرداری یا دخالت شخص ثالث اجرا می شوند.

اتریوم کلاسیک یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج
اتریوم کلاسیک یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

اتریوم کلاسیک به زبان ساده نسخه بدون تغییر و دستکاری نشده اتریوم اصلی است. در سال 2016 میلادی به علت نقص امنیتی که در پلتفرم اتریوم وجود داشت و آن را در برابر حملات هکرها آسیب پذیر ساخته بود، بخش بزرگی از جامعه اتریوم تصمیم گرفتند ارز جدیدی با تغییرات کلی (hard fork) از اتریوم منشعب کنند که در آن روند هک معکوس شود و پلتفرم تبدیل به صفحه‌ای تمیز شود که گویی اصلا حادثه ای رخ نداده است.

اما بعضی از اعضای جامعه اعتراض کردند و ادعا کردند که این امر می تواند اصل تغییرناپذیری ذاتی شبکه بلاک چین را مخدوش سازد.

بنابراین آنها تصمیم گرفتند پلتفرم قدیمی تر را نگه دارند و آنرا اتریوم کلاسیک بنامند. البته مدل استخراج و عرضه سکه اتریوم کلاسیک کاملا با اتریوم متفاوت است.

در شبکه اتریوم کلاسیک بمبی از سختی کار در نظر گرفته شده که به مرور زمان فرایند استخراج را با پروتکل اجماع و اثبات کار مشکل تر می کند، یعنی به تدریج کاربران اتریوم کلاسیک مجبور به تغییر پروتکل اجماع هستند. هزینه های تراکنش در پلتفرم ETC نسبتا کم است.

مزایا و معایب ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک

مزایای اتریوم کلاسیک :

 

-) تغییرناپذیری و پایبندی به اصول بنیادی بلاک چین: اتریوم کلاسیک به چشم انداز اصلی بلاک چین وفادار است.

 

-) بسیار غیر متمرکز ، با توسعه دهندگانی که مشخصات آنها چندان شناخته شده نیست. اگرچه داشتن چنین چهره های شناخته شده اعتبار یک رمزنگاری را افزایش می دهد، داشتن یک تیم توسعه دهنده نسبتا ناشناخته به ویژگی عدم تمرکز شبکه رمزنگاری کمک می کند.

معایب اتریوم کلاسیک :

 

-) اتریوم کلاسیک نمی تواند از بروز رسانی های اتریوم پس از انشعاب استفاده کند. از زمان انشعاب به نظر می رسد که اتریوم کلاسیک قادر به ادغام بروز رسانی های اتریوم در زنجیره خود نیست.

 

-) عدم محبوبیت : اتریوم کلاسیک با وجود ادعاهای خود مبنی بر وفاداری به اهداف اصلی بلاک چین، همچنان محبوبیت کمتری نسبت به اتریوم دارد.

در حالی که اتریوم شکوفا می شود و هرروز قراردادهای هوشمندانه و نرم افزارهای غیرمتمرکز بیشتری را اجرا می کند، اتریوم کلاسیک همچنان در سایه اتریوم باقی مانده است.

ارز دیجیتال دَش(Dash) یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

 

دَش در سال 2014 میلادی توسط یک سازمان خود مختار غیر متمرکز بنام “(DAO) ” ارائه شد که توسط گروهی از کاربران با عنوان “masternodes” اداره می شود.

ارز دیجیتال دش (Dash) یکی از گزینه های مناسب استخراج یا ماینینگ
ارز دیجیتال دش (Dash) یکی از گزینه های مناسب استخراج یا ماینینگ

دَش که از پروتکل بیت کوین منشعب شده است در ابتدا Xcoin و سپس Darkcoin نامیده شد و نهایتا نام آن به Dash تغییر یافت.

ویژگی های مهم دَش فراهم کردن امکان تراکنش های سریع، آسان، ایمن، غیر قابل ردیابی، با هزینه نزدیک به صفر است. تیم پشتیبانی دَش آن را به عنوان یک ارز دیجیتال که آزادی مالی را به همه می دهد توصیف می کنند.

مزایا و معایب دش

مزایای دَش :

 

-) دَش با ارائه گزینه PrivateSend از حریم خصوصی مالی و تراکنشی افراد حفاظت می کند.

 

-) همچنین دَش مجهز به تکنولوژی InstantSend است که باعث می شود تراکنش ها سریع تر انجام شوند و تایید تراکنش نیز تنها در مدت 4 ثانیه انجام می گیرد (در مقایسه با سایر شبکه های ارز دیجیتال که تایید تراکنش های آنها مدت زیادی زمان می برد).

 

-) پاداش حاصل از توسعه بلوک های شبکه دَش بین استخراج کنندگان، گره های اصلی (masternodes)، و یک استخر ذخیره بودجه برای توسعه شبکه دَش تقسیم می شود.

 

-) عدم تمرکز از طریق رأی گیری بین گره های اصلی (masternodes) انجام می شود و به این ترتیب تصمیم گیری سریع در مورد بودجه توسعه شبکه و موارد دیگر مربوط به جامعه امکان پذیر می شود.

 

-) هزینه های تراکنش دَش خیلی کمتر از هزینه های تراکنش از طریق کارت های اعتباری یا حتی بانک ها است.

معایب دَش :

 

-) گمانه زنی هایی وجود دارد در مورد این که مقدار زیادی از گره های اصلی متعلق به تیم اصلی توسعه شبکه دَش است و توسط آنها اداره می شود، این امر باعث می شود ماهیت غیرمتمرکز دَش زیر سوال برود.

 

-) در مورد ویژگی حفظ حریم خصوصی، بعضی ادعا می کنند که تراکنش ها با کنترل گره های اصلی که تراکنش از آنها می گذرد قابل ردیابی هستند.

 

-) با وجود تمام تبلیغات و مشارکت های بازاریابی که دَش را ارزی با کاربرد گسترده جلوه می دهد، هنوز تعداد کاربران یا معامله گران قابل توجهی ندارد.

با این که دَش ویژگی های جالبی مانند حریم خصوصی ، سرعت معاملات و عدم تمرکز دارد و همچنین تا این لحظه از رتبه شانزدهم در CoinMarketCap برخوردار است، هنوز هم جنبه هایی برای بهبود و توسعه بیشتر وجود دارد.

زی کَش (Zcash, ZEC) از مناسب ترین و بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

 

ZCash یک کریپتوکارنسی غیرمتمرکز و متن باز است که هدف آن استفاده از رمزنگاری به منظور تامین هرچه بیشتر حریم خصوصی کاربران در مقایسه با سایر ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین است.

پلتفرم ZCash شفافیت تراکنش ها را به صورت انتخابی امکان پذیر می سازد. ZCash در سال 2016 میلادی توسط آقای Zooko Wilcox-O’Hearn بر اساس پروتکل Zerocoin ارائه شد.

زی کش (Zcash, ZEC) از مناسب ترین و بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج
زی کش (Zcash, ZEC) از مناسب ترین و بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

مزایا و معایب زی کش برای استخراج یا ماینینگ

مزایای ZCash :

-) ناشناس بودن : ZCash چنان طراحی شده است که می تواند معاملات را تا حد ممکن خصوصی و ناشناس نگه دارد. دقیقا مثل مونرو عمل می کند. برای انجام تراکنش در پلتفرم ZCash دو گزینه وجود دارد :

استفاده از آدرس پنهان شده با رمزگذاری بالا، یا استفاده از آدرس عمومی عادی. با استفاده از آدرس مخفی هزینه تراکنش تا حدودی بیشتر خواهد بود اما با استفاده از استانداردهای عالی رمزنگاری عالی می توانید مطمئن باشید که هکرهای احتمالی قادر به یافتن جزئيات مهم تراکنش مانند منبع ، مقصد ، نوع سکه های مورد استفاده و غیره نخواهند بود.

این مهمترین ویژگی این سکه حریم خصوصی (privacy coin) است، همانطور که در پلتفرم Monero یا DASH نیز وجود دارد.

-) هر سکه ZCash را می توان با سکه دیگر مبادله کرد. ZCash به دلیل حفظ حریم شخصی و ناشناس بودن آن کاملاً قابل تعویض است.

از آنجا که جزئیات معاملات در معاملات ZCash ثبت نشده است ، حتی اگر یک سکه قبلا برای مقاصد غیرقانونی استفاده شده باشد (مثلاً برای معامله غیرقانونی اسلحه در یک فروشگاه dark web)، اگر شما این سکه را از راه صحیح به دست آورده باشید می توانید با خیال راحت از آن مانند یک سکه تازه استخراج شده استفاده کنید.

در حالی که این ویژگی در مورد بیت کوین که سوابق هر سکه را بطور دقیق روی آن ثبت می کند وجود ندارد. این تعویض پذیری باعث می شود ZCash یک سکه بسیار انعطاف پذیر و کاربردی باشد.

-) ZCash در برابر دستگاه های استخراج ASIC مقاوم است:

ZCash برای کاهش وابستگی به تجهیزات گران قیمت و سنگین مانند کارت های گرافیک و مدارهای مجتمع ویژه برنامه [application-specific integrated circuits (ASIC)] طراحی شده است. این ویژگی به معنای دموکراتیک نگه داشتن استخراج است.

-) ظرفیت عرضه ثابت ZCash بالا ماندن قیمت آن را تضمین می کند. طبق قانون اساسی اقتصاد ، این واقعیت که ZCash کل عرضه خود را به سقف 21 میلیون محدود کرده است اطمینان می دهد که قیمت های آن منحنی کم و بیش افزایشی خواهد داشت. حتی اگر سقوط کند ، عرضه محدود آن از سقوط بیش از حد قیمت جلوگیری می کند.

معایب ZCash :

-) مسائل حقوقی پیرامون حریم خصوصی Zcash : بدیهی است که با وجود این سکه های حریم خصوصی، در زمینه رعایت قوانین و مسائل حقوقی مشکل ایجاد خواهد شد، زیرا به سادگی نمی توان فهمید که اشخاص چگونه از سکه ها استفاده خواهند کرد.

حتی اگر یک کاربر از Zcash برای اهداف نامشخص استفاده کند، راهی برای ردیابی آن وجود ندارد، به همین دلیل فروشگاه دارک وب AlphaBay قصد داشت در معاملات خود از ZCash استفاده کند. این باعث می شود ZCash چندان قابل اعتماد نباشد.

-) ZCash تنها با استفاده از CPU قابل استخراج است. ZCash در درجه اول برای کاربران لینوکس طراحی شده است و استخراج آن محدود به CPU است که سودآورترین گزینه نیست.

دوج کوین (Dogecoin, DOGE) ارز دیجیتال مورد علاقه ایرانی ها برای استخراج

دوج کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، با تکنولوژی همتا به همتا (peer-to-peer) و قابلیت انتقال سریع و آسان وجه به صورت آنلاین است.

دوج کوین (Dogecoin, DOGE) ارز دیجیتال مورد علاقه ایرانی ها
دوج کوین (Dogecoin, DOGE) ارز دیجیتال مورد علاقه ایرانی ها

دوج کوین در دسامبر 2013 میلادی از شبکه لایت کوین منشعب و توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر عرضه شد. دوج کوین در ابتدا به عنوان یک ارز شوخی (joke currency) برای استفاده در بازی و سرگرمی معرفی شد اما به سرعت جامعه آنلاین خود را توسعه داد و در ژانویه 2014 به سرمایه 60 میلیون دلار رسید. لوگوی آن برگرفته از سگ نژاد شیبا اینو است.

برخلاف سایر کریپتوکارنسی ها که در تعداد سکه های قابل تولید آنها محدودیت وجود دارد، محدودیتی برای تعداد دوج کوین های قابل تولید وجود ندارد ، به این علت دوج کوین به عنوان یک سکه تورمی شناخته می شود.

در ابتدا قرار بود دوج کوین تا سقف حدود 100 میلیارد سکه استخراج شود، اما در فوریه 2014 ، جکسون پالمر ، بنیانگذار دوج کوین اعلام کرد که این حد برداشته می شود و هیچ سقفی وجود نخواهد داشت ، که علت آن باید نتیجه کاهش مداوم نرخ تورم دوج کوین برای مدت طولانی باشد.

مزایا و معایب دوج کوین برای استخراج

مزایای دوج کوین :

-) با توجه به زمان بلوک 60 ثانیه، سرعت تراکنش های دوج کوین بیشتر از سایر آلتکوین ها است.

-) به خاطر هزینه پایین تراکنش ها، دوج کوین برای استفاده های روزانه مناسب است.

-) تراکنش های دوج کوین کاملا ناشناس است.

-) قیمت پایین دوج کوین باعث شده این ارز برای تراکنش های کوچک و کاربردهایی مانند پاداش یا بازی ایده آل باشد.

-) دوج کوین جامعه ای بزرگ و قوی دارد که آن را حمایت می کنند، و دارایی واقعی شبکه دوج کوین به شمار می روند. مهمترین جامعه حامی دوج کوین ایرانی ها هستند که تعداد زیادی از این کوین را ذخیره کرده اند.

معایب دوج کوین :

-) استخراج دوج کوین به علت ارزش پایین آن مقرون به صرفه نیست.

-) هرچند بلاک چین دوج کوین تاکنون هک نشده، اما مانند سایر بلاک چین ها در برابر حمله 51 درصد ایمن نیست.

-) دوج کوین از سال 2015 به روز رسانی مهمی نداشته است، هر چند از پیشرفت های لایت کوین بهره می برد.

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold, BTG) از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

بیت کوین گلد یک کریپتوکارنسی منبع باز و غیرمتمرکز است که در اکتبر2017 میلادی از بیت کوین منشعب شد.

هدف این انشعاب “غیرمتمرکز کردن مجدد بیت کوین” اعلام شد. علاوه بر این هدف ، توسعه دهندگان بیت کوین گلد موضوعات مربوط به توزیع ، محافظت و شفافیت را نیز در نظر داشتند.

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold, BTG) از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج
بیت کوین گلد (Bitcoin Gold, BTG) از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

وب سایت بیت کوین گلد می گوید: “انشعاب جدید بلاک چین بیت کوین یک ارز دیجیتال جدید را به صورت عادلانه و کارآمد در اختیار علاقه مندان به کریپتوکارنسی ها قرار خواهد داد.”

در دنیای ارزهای دیجیتال تهدیدات هکرها و سایر پدیده های مخرب موجب یک نگرانی همیشگی است. بیت کوین گلد از زمان راه اندازی ، اقدامات امنیتی و حفاظتی را برای تامین امنیت حساب ها و سکه های مشتریان خود مد نظر قرار داد.

مزایا و معایب بیت کوین گلد

مزایای بیت کوین گلد :

-) بیت کوین گلد با کارت گرافیک [GPU (graphics processing unit)] قابل استخراج است، کاری که در مورد بیت کوین ممکن نبود.

از آنجا که استخراج با کارت گرافیک آسانتر است و نیازی به تجهیزات گران قیمت ندارد، کاربران بیشتری قادر به استخراج ارز می شوند و این باعث تقویت ویژگی عدم تمرکز می شود.

-) کسانی که در زمان انشعاب بیت کوین گلد ذخیره ای از بیت کوین داشته اند، در زمان انشعاب به همان مقدار بیت کوین گلد به دست آورده اند.

معایب بیت کوین گلد :

-) استخراج زودهنگام هزاران سکه بیت کوین گلد توسط اعضای تیم رمزنگاری قبل از ارائه عمومی آن، برای این تیم رسوایی و بی اعتمادی به بار آورد و آنها را به سوء استفاده و بی کفایتی متهم کرد.

-) همچنین تاخیر تیم در انتشار کد منبع ادعاهای مبنی بر سطحی بودن و عدم شفافیت عملکرد تیم را تقویت کرد.

در مجموع با در نظر گرفتن تمام مزایا و معایب بیت کوین گلد می توان گفت که این کریپتوکارنسی قطعا قابلیت های خود را نشان داده است.

بیت کوین گلد یکی از آسانترین رمزها برای استخراج است و همچنین ارزش خود را در طول زمان حفظ کرده است. بیت کوین گلد می تواند آینده ای روشن داشته باشد، اما هنوز خیلی زود است که آن را جایگزین بیت کوین بنامیم.

 

جدول اطلاعات بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

 

ارز دیجیتالعلامت اختصاریرتبه در coinmarketcapارزش هر سکه (USD)ارزش بازار (Market Cap) به دلارماکزیمم تعداد سکه قابل استخراجتعداد سکه در جریان
بیت کوین
Bitcoin
BTC1101231815060594012100000017929862
اتریوم
Ethereum
ETH217719055978921-107700893
بیت کوین کَش
Bitcoin Cash
BCH429853462693342100000017997688
لایت کوین
Litecoin
LTC57043682081848400000063232742
مونرو
Monero
لایت کوین
Litecoin

XMR10741263596636-17203218
اتریوم کلاسیک
Ethereum Classic
ETC166.30712614153210000000113390123
دَش
Dash
DASH1583746356074189000009033411
زی کَش
Zcash
ZEC2645330324821-7392019
دوج کوین
Dogecoin
DOGE270.0024292720594-121162098417
بیت کوین گلد
Bitcoin Gold
BTG3410.201783675582100000017513924

 

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

آموزش ویدیویی ترید در صرافی بایننس Binance

آموزش ویدیویی ترید در صرافی بایننس Binance

زمان مطالعه : 2 دقیقه آموزش ویدیویی ترید در صرافی بایننس : در این آموزش ویدیویی جامع و کامل که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *