صرافی کوینکس

توکن بیسیک اتنشن (BAT) طراحی شده برای شفاف تر شدن تبلیغات دیجیتال

زمان مطالعه : 5 دقیقه

توکن بیسیک اتنشن یا BAT ، به گونه ای طراحی شده است که تبلیغات دیجیتال را برای همه منصفانه تر و شفاف تر کند.

با استفاده از این سیستم تبلیغاتی، حریم خصوصی کاربران حفظ می شود، آگهی ها اهمیت بیشتری پیدا می کنند و حتی کاربران در ازای زمانی که برای مراجعه به این تبلیغات می گذارند پاداش می گیرند.

توکن بیسیک اتنشن ، (BAT) طراحی شده برای شفاف تر شدن تبلیغات دیجیتال

دوست داشته باشیم یا نه، اینترنت به تبلیغات متکی است.

درآمد حاصل از فروش فضای تبلیغ در وب سایت ها برای پرداخت حقوق کارمندان و تولیدکنندگان محتوا حیاتی است. و از سویی دیگر بدون وجود تبلیغات درست و اصولی بسیاری از مشاغل آنلاین نمی توانند مشتری خود را جذب کنند.

با این حال، هم اکنون فضای تبلیغات آنلاین بیشتر شبیه به بی قانونی سریال “غرب وحشی” است تا سریال مدمن (سریالی درباره یک شرکت تبلیغاتی).

زنجیره ی تأمین بیش از حد پیچیده ی این صنعت باعث شده صاحبان مشاغل مبلغ قابل توجهی را در ازای بازده بسیار اندک تبلیغات پرداخت کنند.

در همین حال، هکرها برای به دست آوردن درآمد از تبلیغاتی که در واقع کسی آن را نمی بیند، وب سایت های جعلی راه اندازی کرده اند و از همه بدتر، کاربران هنگام وبگردی، بی نهایت اسپم می شوند.

توکن بیسیک اتنشن (BAT) طراحی شده برای شفاف تر شدن تبلیغات دیجیتال
توکن بیسیک اتنشن (BAT) طراحی شده برای شفاف تر شدن تبلیغات دیجیتال

آیا توکن بیسیک اتنشن می تواند به تبلیغ کننده، ناشر و کاربر کمک کند؟ ما سعی می کنیم در این مقاله این موضوع را موشکافی کنیم

BAT چیست؟

BAT یک توکن کاربردی است که در ابتدا به عنوان بخشی از یک پلت فرم تبلیغات دیجیتال کاملاً جدید معروف به بریو طراحی شده بود، یک بروزر که تبلیغات را مسدود می کند و از اطلاعات شخصی و هویتی افراد محافظت می کند.

با اینکه بروزر “بریو” هویت افراد را ایمن نگه می دارد، BAT سعی می کند توجه کاربران به تبلیغات را نیز تجاری کند. دفترچه توزیع شده ای که BAT روی آن ساخته شده می تواند اطلاعات دقیقی را در مورد مکان تبلیغ و چگونگی تأثیرگذاری آن ها جمع آوری کند.

با داشتن این اطلاعات، تبلیغ کنندگان می توانند کمپین های بازاریابی بهتر با هزینه های مناسبی ایجاد کنند.

این شبکه همچنین از توکن بومی خود یعنی توکن بیسیک اتنش یا BAT استفاده می کند که از طریق آن هم به صاحبان وبسایت هایی که بر روی آن ها تبلیغ انجام می شود کارمزد پرداخت می شود و هم به کاربران برای جبران زمانی که جهت بازدید تبلیغات صرف کرده اند پاداش داده می شود.

چه کسی BAT را ایجاد کرده است؟

BAT توسط پروژه مرورگر بریو ایجاد شده است که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو مستقر است و تیم ارشد این شرکت از فارغ التحصیلان شرکت های فناوری مانند مایکروسافت و اینتل تشکیل گردیده است.

آیا می دانید؟

بنیانگذار بروزر بریو برندان ایچ، خالق زبان برنامه نویسی محبوب JavaScript است. وی همچنین مرورگر محبوب Firefox را بنا نهاده است.

یک تاریخچه مختصر.

ژانویه 2016 – مرورگر بریو راه اندازی شد.

سپتامبر 2016 – بریو ویژگی پرداخت ناشناس را برای کاربران جهت پاداش دادن به ناشران معرفی کرد.

مارس 2017 – بریو ازتوکن بیسیک اتنشن پرده برداری کرد.

مه 2017 – فروش عمومی BAT آغاز شد.

نوامبر 2017 – بریو در YouTube گسترش می یابد و همان مدل تبلیغات دیجیتال را برای کانال های این پلتفرم ارائه می دهد.

دسامبر 2017 – مرورگر بریو به بیش از یک میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافت

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

انگیزه – کاربران به دلیل تماشا یا گوش دادن به تبلیغات به طور مستقیم از طریق BAT پاداش می گیرند.

تجربه بهتر گشت و گذار در اینترنت – به جای حجم بالای تبلیغات بی ربط، کاربران می توانند حجم کمی از تبلیغات هدفمند را مشاهده کنند. در نتیجه پهنای باند کمتری را اشغال می شود و بارگیری صفحات بر روی این بروزر با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

حفاظت از حریم خصوصی – داده های کاربر بدون اجازه ی آنها در مرورگر بریو جمع آوری نمی شود. BAT از الگوریتم ANONIZE استفاده می کند که اطلاعات محرمانه را از دید عموم محفوظ نگه می دارد. این بدان معنی است که تبلیغ کنندگان می توانند تبلیغات متناسب با روحیات کلی کاربران ایجاد کنند، اما نمی توانند از بریو برای سواستفاده از اطلاعات شخصی آنها بهره گیرند.


✅ شاید مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


آیا می دانید؟

بریو در فروش عمومی توکن BAT خود که کمتر از 30 ثانیه طول کشید، 36 میلیون دلار جمع آوری کرد. پنج خریدار موفق شدند نیمی از توکنهای عرضه شده را خریداری کنند.

توکن بیسیک اتنشن (BAT) چگونه تولید می شود؟

توکن های BAT قبل از فروششان در سال 2017 استخراج شده اند. در کل عرضه ی 1.5 میلیاردی برای این توکن در نظر گرفته شده است. یک میلیارد در طول ICO فروخته شد و 500 میلیون BAT دیگر نیز برای رشد کاربران و توسعه این پلتفرم ذخیره شده اند.

BAT چگونه کار می کند؟

در اکثر مرورگرها اغلب تبلیغات دیجیتالی مستقیماً از طریق اینترنت مشاهده می شوند، اما در بریو اینگونه نیست. به جای اینکه دیتابیس های حاوی تبلیغات بر روی دستگاه های کاربران بارگیری شوند، تبلیغات آنلاین مسدود شده است.

دفتر توزیع BAT بر بستر بلاکچین اتریوم به وجود آمده است و بدون جمع آوری اطلاعات هویتی کاربران، سابقه ی گشت و گذارهای اینترنتیشان را ثبت می کند تا شمای کلی ای از سلایق و علایق آنها تهیه کند و بتواند تبلیغاتی، با بیشترین میزان تطبیق با علایق کاربر برای او تعیین کند.

این امر با توجه به مدت زمان تماشا کردن و یا گوش دادن به آگهی های تبلیغاتی و همچنین میزان تبلیغی که کاربر در صفحه مشاهده کرده است، محاسبه می شود.

با استفاده از تاریخچه اینترنت و داده های موضوعات مورد توجه کاربر، مرورگر بریو تبلیغی را از دیتابیس انتخاب می کند که کاربر به احتمال زیاد به موضوع آن علاقه دارد و سپس آن را در وب سایتهایی که توسط کاربر مشاهده می شود، نمایش می دهد.

با BAT چه کاری می توانید انجام دهید؟

اکثر توکن ها برای پاداش به صاحبان وب سایت ها در ازای استفاده از فضای تبلیغاتیشان پرداخت می شود. تبلیغ کنندگان می توانند مبلغی را که برحسب میزان توجه کاربران وب سایت معین شده است، با توکن BAT به ناشران بپردازند.

همچنین کاربران نیز با توکن های BAT در ازای بازدید از تبلیغات پاداش می گیرند. البته از این توکن ها می توان برای پرداخت هزینه ی خدمات پلتفرم و همچنین دسترسی به محتوای باکیفیت تر استفاده کرد. بنابر اظهارات بریو این امکان شامل دسترسی به فیلم ها یا موسیقی هایی با كیفیت بالاتر می شود.

آینده

موفقیت توکن بیسیک اتنشن بستگی به این دارد که آیا تبلیغات دیجیتال، به عنوان یک صنعت، رویکرد خود را تغییر خواهد داد و از این مدل جدید تبلیغات استقبال خواهد کرد یا خیر.

تاکنون نشانه ها امیدوار کننده به نظر می رسند. بریو در پایان سال گذشته همکاری خود را با YouTube آغاز کرد.

بسیاری از هنرمندانی که بازدید کافی برای دریافت کارمزد توسط خود YouTube را ندارند، از این امکان استفاده می کنند تا در ازای کار خود به نوعی درآمد کسب کنند. با این حال، این پلتفرم با انتقاد بزرگان این صنعت روبرو شده است.


✅ شاید مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


برخی نگران هستند که بریو کنترلی بیش از حد بر تبلیغات دیجیتال اعمال کند. منتقدین می گویند که این امر می تواند میزان پرداخت هزینه طرف های مختلف درگیر در زمینه ی تبلیغات را تغییر دهد.

برخی از منتقدان معتقدند که نسبت به مدل های موجود، بریو به صاحبان سایت ها مبلغ بسیار زیادی می پردازد.

با این حال، این پلتفرم هنوز در مرحله نمونه اولیه است. اگرچه BAT را می توان در صرافی ها خریداری کرد و به فروش رساند، اما هنوز هیچ راهی برای استفاده کاربران از توکن های خود خارج از این پلتفرم وجود ندارد که این امر بریو را به یک اکوسیستم عجیب و تقریباً بسته تبدیل کرده است.

با توسعه این بستر، توکن بیسیک اتنشن (BAT) نیاز دارد در دنیای واقعی کاربردی واقعی داشته باشد، که بواسطه ی آن کاربرد به نوعی ارزشمند شود.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *