صرافی کوینکس

آیا ماینرها برای هاوینگ بیت کوین آماده هستند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هاوینگ بیت کوین بزودی انجام می شود ولی سوال این است که : آیا ماینرها برای هاوینگ بیت کوین آماده هستند؟ هرکسی که اخبار ارزهای دیجیتال را دنبال می کند، بدون شک مقاله های متعددی را مشاهده کرده است که قیمت بیت کوین (BTC) را به دنبال رویداد هاوینگ (نصف شدن پاداش بلوک بیت کوین) که در ماه می سال جاری رخ خواهد داد، پیش بینی می کنند. اگرچه قیمت بیت کوین بطور کلی برای صنعت کریپتوکارنسی و سرمایه گذاران بسیار مهم است، اما هاوینگ برای ماینرهای (استخراج کنندگان) ارزهای دیجیتال اهمیت ویژه ای دارد.

آیا ماینرها برای هاوینگ بیت کوین آماده هستند

آیا ماینرها برای هاوینگ بیت کوین آماده هستند
آیا ماینرها برای هاوینگ بیت کوین آماده هستند

حقیقت تأسف آور این است که هنگامی که هاوینگ اتفاق بیفتد، سودآوری ماینینگ (استخراج) برای همه ماینرها (استخراج کنندگان) به جز صاحبان کارآمدترین تجهیزات ماینینگ ، به شدت مورد چالش قرار خواهد گرفت. برای ماندن در وضعیت سود، بسیاری مجبور خواهند شد تجهیزات خود را ارتقا دهند و یا عملیات ماینینگ را به کلی متوقف کنند.

با این حال ، برنامه ریزی دقیق می تواند این مشکلات را کاهش دهد، و کارهایی که ماینرها باید برای حفظ سودآوری پایدار در پی هاوینگ، انجام دهند. برای درک همه عوامل مهم، ابتدا باید ببینیم که چه عواملی باعث سودآوری ماینینگ می شوند:

– نرخ هش و سختی

نرخ هَش (درهم سازی) تعداد تخمینی درهم سازی است که شبکه بیت کوین در هر ثانیه (برحسب تراهش در ثانیه) انجام می دهد. این یک اندازه گیری کلی از قدرت پردازش شبکه است و این که شبکه در هر ثانیه چند بار می تواند تلاش کند که یک بلوک به بلاک چین بیت کوین اضافه کند.

نرخ هش شاخص خوبی برای سلامت شبکه است و اگرچه بطور دقیق قابل اندازه گیری نیست، می توان آن را بر اساس سختی فعلی و زمان تأیید بلوک بیت کوین تخمین زد.

استخراج بیت کوین کار ساده ای نیست و البته با افزایش تعداد ماینرها در شبکه سخت تر شده است. سختی استخراج یک بلوک با نرخ کلی هش شبکه و در نتیجه با رقابت همبستگی دارد. هرچه افراد بیشتری برای حل یک بلوک تلاش کنند، انجام این کار دشوارتر است.

ماینرها می توانند با استفاده از تجهیزات قدرتمند و مدارهای یکپارچه ویژه با کارایی بالا و عملکرد مداوم، شانس خود را افزایش دهند. هدف نهایی حل بلوکی است که ارزش آن بیشتر از هزینه حل آن است. ماینرها همچنین می توانند با پیوستن به یک استخر ماینینگ، که در آن همه اعضای استخر در سود ماینینگ شریک می شوند، شانس خود را بهبود بخشند.

انتظار نمی رود که هاوینگ تأثیر زیادی بر سختی استخراج داشته باشد. این پدیده تنها ممکن است شرایط را برای ترک شبکه توسط ماینرهای غیر سودآور کمی مساعدتر کند که به ماینرهای باقی مانده امکان استخراج سودآورتر را می دهد و به طور کلی نرخ هش، قیمت و سختی را در مسیر خود پیش می برد.

– مصرف برق

راندمان الکتریکی دستگاههای ماینینگ تأثیر زیادی بر سودآوری کلی دارد. اگر ماینرها بیشتر از درآمدی که در نتیجه حل یک بلوک به دست می آورند، انرژی مصرف کنند و هزینه های الکتریکی بپردازند، به وضعیت ضرر می رسند.

یک وسیله کارآمدتر باعث کسب سود بیشتر در مدت زمان کمتر، و در عین حال باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها می شود. وجود چنین دستگاه های کارآمدی برای جبران کاهش پاداش بلوک به دنبال هاوینگ، لازم است. دستگاه هایی مانند Antminer S9، اساسا منسوخ خواهند شد و لازم خواهد بود که با دستگاه های جدیدتر و کارآمدتر مانند Antminer S17 جایگزین شوند.

– هزینه برق

هزینه برق نیز تأثیر زیادی بر سودآوری دارد و مستقیماً با مصرف برق – و همچنین با هزینه برق در محل عملیات استخراج – در ارتباط است. از آنجایی که دستگاه های کارآمدتر برای ادامه کار با وجود کاهش درآمد پس از هاوینگ لازم هستند، ماینرها نیاز به اجرای عملیات استخراج در مکانی با هزینه های انرژی کمتر دارند.

مراکز استقرار ماینینگ علاوه بر چندین مزیت دیگر مانند امنیت و نظارت بر تجهیزات، ماینرها را از انرژی بالا و هزینه کم انرژی نیز برخوردار می سازند. بنابراین قویا پیشنهاد می شود که امکانات مدرن و پیشرفته در چنین مراکزی در سراسر کشورها در نظر گرفته شود تا به ماینرها کمک کند تا با مصرف و هزینه کمتر، بیشترین کارآیی را داشته باشند.

– پاداش بلوک

این دقیقا همان چیزی است که به هاوینگ مربوط می شود.. پاداش فعلی بلوک بیت کوین که در حال حاضر 12.5 بیت کوین است در بهار نصف خواهد شد و به 6.25 بیت کوین خواهد رسید، و در نتیجه درآمد کلیه ماینرها در شبکه به نصف خواهد رسید. تنها راه برای جبران این امر افزایش قدرت استخراج و کاهش هزینه های آن است.

– نرخ بیت کوین به دلار

قیمت بیت کوین از نظر تاریخی به خوبی به هاوینگ های قبلی جواب داده است، البته برای آن دسته از ماینرها که بتوانند بعد از هاوینگ در بازار بمانند. با این حال، این موضوع بحث و جدل بسیاری در جامعه رمزنگاری ایجاد کرده است، و اگرچه عقاید متفاوت است ، اما چشم انداز کلی صعودی است.

نگاهی به آینده با در نظر گرفتن گذشته هاوینگ بیت کوین

حرف آخر این است که وقتی پاداش بلوک بیت کوین نصف شود، درآمد کلی تولید شده توسط ماینرها نیز به نصف می رسد. اگر نرخ هش، میزان مصرف انرژی و هزینه انرژی همگی مانند گذشته باقی بمانند، به احتمال زیاد در صورت عدم به روزرسانی سخت افزار ماینینگ برای باقی ماندن در رقابت، ادامه عملیات ماینینگ بی فایده خواهد بود.

هنگام ورود به این فضا، لازم است که احساسات را از محاسبات دور نگه دارید. بهتر است به اعداد اعتماد کنید و روندها و شاخص های اصلی را به صورت عینی تجزیه و تحلیل کنید تا برای خود بهترین فرصت موفقیت را ایجاد کنید. قطعاً در محیط امروز گفتن این سخنان ساده تر از انجام آن است، زیرا رسانه های اجتماعی، خانواده و دوستان باعث شده اند که تحت تأثیر قرار گرفتن از منابع خارجی، آسان تر از همیشه باشد. با این وجود، درک این نکته ضروری است که روندهای درازمدت بیشتر نشانگر موقعیت و جهت بازار است تا نوسانات تصادفی.

با نگاهی به دو رویداد هاوینگ سال های 2012 و 2016 ، می بینیم که هردوی آنها منجر به اوج قیمت های جدید بیت کوین طی یک سال تا یک سال و نیم بعد شدند. شکی نیست که هاوینگ بعدی بازار را تحت تأثیر قرار خواهد داد، و اگرچه نمی توانیم به طور دقیق پیشبینی کنیم که چه اتفاقی خواهد افتاد، اگر تقاضا برای بیت کوین یکسان بماند و کمبود بیشتر شود، پاسخ مورد انتظار افزایش قیمت خواهد بود. تا چه مقدار؟ گفتن آن دشوار است.

برای کسانی که تصمیم به بازی طولانی مدت در عرصه ماینینگ دارند، برنامه ریزی خوب و سرمایه گذاری در جدیدترین سخت افزار معقول به نظر می رسد. برای کسانی که میزبان تجهیزات ماینینگ خود نیستند، تجزیه و تحلیل گزینه هایی مانند در اختیار گرفتن تجهیزات ماینینگ و شرکت در قیمت گذاری های رقابتی در قراردادهای چند ساله، می تواند به مدیریت هزینه ها در ماه های آینده کمک کند.

بهترین توصیه برای ماینرها : نیازهای خود را امروز و به خوبی قبل از هاوینگ ارزیابی کنید. همانطور که بنجامین فرانکلین مشهور می گوید: “اگر برنامه ریزی نکنید، تصمیم گرفته اید که شکست بخورید.”

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *