صرافی کوینکس

بررسی وضعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال پس از افت های اخیر

زمان مطالعه : 7 دقیقه

بررسی وضعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال پس از افت های اخیر : آیا بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی ها پس از آخرین افت قیمت به بازار نزولی (Bear Market) باز می گردند؟

وضعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال پس از کاهش های اخیر

در تاریخ 8 نوامبر، قیمت بیت کوین از 9200 دلار به 8650 دلار کاهش پیدا کرد و باعث شد احساسات بازار بار دیگر از طمع به ترس تبدیل شود.

 

بررسی وضعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال پس از افت های اخیر
بررسی وضعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال پس از افت های اخیر

این کاهش قیمت پس از یکی از بزرگترین موج های افزایشی در تاریخ بیت کوین (BTC) اتفاق افتاد که باعث بروز احساس کنجکاوی در بازار شد. اکنون بیایید به مرور بازار بپردازیم و نمودارها را تحلیل کنیم :

بیت کوین و ارزهای دیجیتال چگونه خواهند شد ؟

بیت کوین و ارزهای دیجیتال چگونه خواهند شد ؟ آیا بیت کوین میانگین حرکت 200 روزه را به عنوان یک شاخص اصلی کم کم از دست می دهد ؟

 

نمایش داده های روزانه بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال
نمایش داده های روزانه بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال

کاهش قیمت اخیر باعث شد که قیمت بیت کوین میانگین حرکت (Moving Average) 200 روزه را از دست بدهد ، که برای بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران شاخص اصلی است که برای تعیین چرخه های بازار نزولی / صعودی (bear/bull market cycles) به آن اعتماد می کنند.

 

نمودار یک روزه بیت کوین به دلار
نمودار یک روزه بیت کوین به دلار

مشاهده می کنید که قیمت بطور قابل توجهی از میانگین متحرک 200 روزه بالاتر رفت، برای مدتی زیر سطح مقاومت 9400 تا 9600 دلار در نوسان بود، و سپس به سطح حمایت 8600 تا 8800 دلار بازگشت، که همچنین میانگین نمایی متحرک (Exponential Moving Average) 200 روزه نامیده می شود که خود شاخص دیگری است.

 

به نظر می رسد که قیمت در این سطح – حداقل در حال حاضر – به ثبات نسبی رسیده است.

به هر حال با این تغییرات میانگین حرکت 200 روزه از بین رفت و احساسات بازار از طمع به ترس تغییر یافت. استدلال این امر از داده های تاریخی ناشی می شود، که نشان می دهد قیمت بیت کوین هرگز در چرخه های اخیر بازار از این شاخص پایین تر نیامده است (مثال : 2016 تا دسامبر 2017).

تحلیل تکنیکال بیت کوین و ارزهای دیجیتال

شاخص های اصلی هنوز در حال شکل گیری هستند.

البته به قول معروف : عملکرد گذشته هیچ تضمینی برای نتایج آینده نیست.

اگر این آغاز یک چرخه جدید بازار صعودی (bull market) باشد، شاخص ها هنوز در حال شکل گیری هستند. به عبارت دیگر، قیمت هنوز هم باید روی میانگین های حرکت و میانگین های نمایی حرکت(EMAs/MAs) ثبات پیدا کند، تا بتواند به شاخص های عمده تبدیل شود.

مثال های قبلی مقایسه با چرخه های قبلی بازار (شامل میانگین حرکت 21 هفته ای و حداکثر کاهش 40 درصدی قیمت بیت کوین در هر بازار صعودی) نیز با وضعیت اخیر تناسب چندانی ندارد (افت قیمت اخیر بیت کوین 47 درصد بوده است).

از این لحاظ، تجزیه و تحلیل دیدگاه کلان به ویژه در بازه های زمانی کوتاه تر، قطعا از مقایسه کردن وضعیت اخیر با حرکات قبلی بازار، مفیدتر خواهد بود.

 

نمودار دوازده ساعته بیت کوین به دلار
نمودار دوازده ساعته بیت کوین به دلار

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود ، قیمت به سمت خط مهم حمایت افقی و یکی از معدود مناطقی که قیمت برای حفظ بازار صعودی (bull market) باید نگه داشته شود، حرکت کرد.

از زمان اوج قیمت در ماه ژوئن، قیمت در یک کانال نزولی در حال حرکت بوده است، و این بدان معنی است که سیر قیمت در کوتاه مدت نزولی است ، هرچند قیمت بیت کوین هنوز 187 درصد بالاتر از دسامبر 2018 است.

ضروری است که قیمت در یکی از مناطق سبز در حدود 8600 تا 8800 دلار ثبات پیدا کند. اگرچه هنوز امکان نزول قیمت تا 8300 دلار نیز به عنوان زمینه ای برای آن خط حمایت وجود دارد. از سوی دیگر افت قیمت پایین تر از این حد باعث خواهد شد که قیمت روند خطی خود را از دست بدهد و احتمالاً به سطح جدیدی پایین تر از 7300 دلار نزول کند.

اما اگر بیت کوین بتواند این سطوح قیمت را نگه دارد، احتمالا یک صعود ناگهانی قیمت در ماه دسامبر رخ خواهد داد. هدف برای صعود قیمت در آن زمان، 10،800 دلار است.

سرمایه گذاری کل بازار سیگنال های پایین را نشان می دهد :

 

نمودار یک روزه کل سرمایه گذاری بازار ارزهای دیجیتال
نمودار یک روزه کل سرمایه گذاری بازار ارزهای دیجیتال

کل سرمایه گذاری در بازار هنوز سیگنال های پایین را نشان می دهد، و همچنین اولین واگرایی صعودی را در سرمایه گذاری روزانه از زمان سقوط دسامبر 2018 نشان می دهد.

علاوه بر این، یک صعود ناگهانی نیز در نمودار گوه ای نزولی، با رسیدن به سطح حمایت در منطقه سبز رخ داده است، که سطح 180 تا 200 میلیارد دلار است.

از سوی دیگر، توقف قابل توجه سرمایه گذاری در حدود 260 میلیارد دلار، هنوز هم به عنوان یک مقاومت سنگین عمل می کند ، مشابه توقف قیمت بیت کوین در سطح 9600 دلار.

 

نمودار 4 ساعته کل سرمایه گذاری بازار ارزهای دیجیتال
نمودار 4 ساعته کل سرمایه گذاری بازار ارزهای دیجیتال

نمودارهای دوره زمانی پایین تر سیگنالهایی مشابه نمودارهای دوره زمانی بالاتر نشان می دهند. هیچ پیشرفت غیرمنتظره ای بالاتر از خط قرمز و منطقه مقاومت دیده نمی شود. البته تا زمانی که بازار قادر به نگه داشتن سطح مهم حمایت در حد 220 تا 225 میلیارد دلار باشد، سطح مقاومت می تواند مجدداً هدف خود را برای زمینه های بالاتر آغاز کند. (به طور بالقوه با عبور از 260 میلیارد دلار و با هدف 350 میلیارد دلار)

ارزش بازار آلتکوین در سطوح بالاتر تثبیت می شود

سرمایه گذاری بازار آلتکوین نیز جالب توجه است زیرا نشانگر تکمیل یک روند نزولی 4 ماهه است. این تغییر ناگهانی مشابه حرکاتی است که بازار قبل از سال جاری شاهد بود و در ماه ژانویه نیز یک روند نزولی عمده اتفاق افتاد.

 

نمودار یک روزه کل سرمایه گذاری بازار آلتکوین
نمودار یک روزه کل سرمایه گذاری بازار آلتکوین

بعد از تغییر ناگهانی چه اتفاقی افتاد؟ دوره ای از حرکات محدود، که همچنین می تواند به عنوان ذخیره و انباشتگی در نظر گرفته شود. حرکات مشابهی را می توان در اینجا مشاهده کرد که بازار در محدوده ای باریک حرکت می کند ، و نشان می دهد که یک حرکت بزرگ در راه است.

برای بازار سرمایه گذاری آلتکوین بسیار مهم است که سطح 66 میلیارد دلار را به عنوان یک نشانگر و پشتیبانی مهم حفظ کند. از دست دادن این سطح ، فضا را برای حرکات زیر 50 میلیارد دلار فراهم می کند و روندهای نزولی در سطوح بالاتر را که الگوی اساسی برای برای بازار پر رونق هستند از بین می برد.

اگر سطح 66 میلیارد دلار حفظ شود، هدف 90 میلیارد دلار برای هفته های آینده کلید خواهد خورد.

آیا تسلط بیت کوین در آستانه شکست است ؟

جالب اینجاست که، در حالی که قیمت بیت کوین در حال کاهش است، اتریوم (ETH) سیگنال های قدرتمندی را در مقایسه ETH / BTC نشان داده است.

 

نمودار یک روزه تسلط بیت کوین
نمودار یک روزه تسلط بیت کوین

 

عملکرد قیمت اتریوم همچنین نشان می دهد که تسلط بیت کوین در حال تزلزل است ، اگرچه هنوز به نظر نمی رسد سیر آن کاملاً نزولی باشد.

خطوط روند (Trendlines)، تأثیر کمتری در نمودار تسلط بیت کوین دارد، بنابراین برای تأیید کامل سوگیری رو به پایین، باید تسلط بیت کوین تا زیر 68 درصد شکسته شود. اگر این اتفاق بیفتد، اهداف احتمالی بعدی 62 تا 63 درصد هستند.

آیا زمستان ارزهای دیجیتال در راه است؟

بنابراین آیا با شکسته شدن میانگین حرکت 200 روزه بیت کوین، بازارکریپتوکارنسی باز هم رونق خود را از دست خواهد داد؟ جواب منفی است.

از دیدکلان ، بازار در تمام سال حرکت رو به بالا داشته و عملا از ماه ژانویه بازده قابل توجهی به دست آورده است. به هر حال، بعضی از سطوح کلیدی باید برای حفظ چشم انداز کلان صعودی (bullish) حفظ شوند. به عبارت دیگر، سقوط بیت کوین به زیر 7300 دلار یک علامت نزولی برای کل بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود.

باقی ماندن بیت کوین در سطح بالاتر از 8300 دلار احساسات صعودی را در بازار تجدید می کند و احتمالاً سناریوی بالقوه “خرید با قیمت پایین” را ایجاد می کند که در آن BTC می تواند حرکت صعودی خود را به سمت 11000 دلار و بالاتر آغاز کند. این سناریو محتمل تر است.

نتیجه گیری از بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال

همراهان گرامی بیت کوین گاه این مقاله صرفا ترجمه ای از وب سایت ” کوین تلگراف ” بود که در اینجا قرار دادیم. هیچ تضمین صد در صدی برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد. فقط به خودتان و داده هایتان متکی باشید و از ترید کردن بر اساس چنین مقالات تحلیلی جدا پرهیز کنید.

بازار کریپتوکارنسی همواره با ریسک زیاد همراه است که می تواند بخش یا کل سرمایه شما را نابود کند. از ترید کردن در صرافی های مارجین دار که باعث از بین رفتن کل سرمایه شما می شود جدا پرهیز کنید. با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان. دیدگاه فراموش نشود. با تشکر.

به این مطلب امتیاز دهید!

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *