صرافی کوینکس

یک تحلیل ساده از پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020

زمان مطالعه : 5 دقیقه

یک تحلیل ساده از پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020 : این تحلیل ساده نشان می دهد که قیمت بیت کوین می تواند 100 درصد در سال 2020 میلادی افزایش یابد. تا پایان این مقاله تحلیلی همراه ما باشید.

یک تحلیل ساده از پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020

با توجه به این که بیت کوین یک دارایی غیرنقدینه (illiquid) است ، حرکات روزانه قیمت آن غیرقابل پیش بینی است. فقط به اواخر اکتبر سال گذشته فکر کنید، هنگامی که به طور ناگهانی قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال ناگهان در عرض یک روز 42 درصد افزایش یافت؛ یا اوایل هفته جاری، هنگامی که بیت کوین به زیر 7000 دلار سقوط کرد اما پس از آن شاهد بهبودی غافلگیرکننده تا 7300 دلار و بالاتر از آن بود.

 

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020
پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020

با وجود این، تجزیه و تحلیل های متعدد و مجموعه داده ها نشان داده اند که قیمت بیت کوین ، حداقل از دیدگاه بلند مدت، تا حدودی قابل پیش بینی است.

 

یک مجموعه از داده ها که تا کنون نسبتا دقیق بوده است، حاکی از این است که بیت کوین سال 2020 میلادی را با حداقل 100 درصد افزایش قیمت به پایان خواهد رساند، یعنی قیمت پایان سال 2020 یقینا بالای 14000 دلار.

چرا بیت کوین می تواند سال 2020 را با افزایش 100 درصد تمام کند

به گزارش بیت کوین گاه و به نقل از پایگاه اینترنتی ” کریپتو اسلیت ” یک تحلیلگر با نام مستعار “Rptr45” ، که متخصص تجزیه و تحلیل روندهای تاریخی بیت کوین است، اخیراً خاطرنشان کرد که بیت کوین در حال حاضر در میانه ی دومین چرخه قیمت تمام عیار خود قرار دارد، که به ادعای او چهار سال طول می کشد.

این چرخه شامل یک سال افزایش قیمت سهمی وار (parabolic gains)، یک سال کاهش قیمت شدید (brutal bear market decline)، یک سال تجمع و گسترش (accumulation and expansion)، و سپس یک سال رشد مداوم (steady growth) برای استقبال از افزایش سهمی وار بعدی است.

در حال حاضر بیت کوین در سال رشد مداوم قرار دارد. در چرخه قبلی در این مرحله، بیت کوین سال را با 125.6 درصد افزایش قیمت به پایان برد.

این مشاهده ساده، در کنار این واقعیت که بیت کوین در چرخه قیمت جاری (2017-2020) تاکنون از الگوی چرخه قبلی (2013-2016) پیروی کرده است، نشان می دهد که بیت کوین سال 2020 را با حداقل قیمت بالاتر از 10،000 دلار به پایان خواهد رساند، و در صورت تکرار تاریخ حداقل قیمت پایان سال 16.500 دلار خواهد بود.

 

تاریخچه چرخه بیت کوین
تاریخچه چرخه بیت کوین

آیا روایت چرخه چهار ساله اعتبار دارد؟ پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020

در حالی که چرخه چهار ساله ای که این تحلیلگر عنوان کرده ممکن است در بهترین حالت تصادفی به نظر برسد، مبانی موثقی برای تأیید وجود چنین روندهای طولانی مدتی وجود دارد.

لازم به ذکر نیست که این یک باور رایج در بین سرمایه گذاران کریپتوکارنسی است که معاملات بیت کوین به وضوح دارای چرخه های چهارساله است.

در واقع هر چهار سال ، بیت کوین شاهد پدیده نصف شدن یا هاوینگ ( Halving ) است. این واقعه تکرار شونده به معنی نصف شدن تعداد سکه های صادر شده در هر بلوک است، معادل 50 درصد کاهش در نرخ تورم سالانه بیت کوین.

اولین هاوینگ بیت کوین در سال 2012 اتفاق افتاد که شاهد بیش از 100 درصد افزایش قیمت بیت کوین بود که طبق نمودار بالا با یک افزایش قیمت شگفت انگیز 3447.9 درصدی در سال 2013 دنبال شد.

دومین هاوینگ بیت کوین در سال 2016 رخ داد، که طی آن بیت کوین افزایش قیمت 125.6 درصدی را تجربه کرد. این عملکرد با افزایش 1242.6 درصدی قیمت بیت کوین در سال 2017 دنبال شد.

همانطور که مشاهده می کنید، یک الگوی واضح وجود دارد :

سال هاوینگ که تاثیرات مثبت این پدیده به وضوح در بازار دیده می شود، و سال پس از هاوینگ که قیمت بیت کوین باز هم افزایش می یابد و اوج قیمت های جدید را با توجه به پویایی عرضه و تقاضای بازار تجربه می کند. این الگو به بهترین شکل در مدل ارزش سهام به جریان (stock-to-flow) توسط PlanB نشان داده شده است.

 

مدل ارزش سهام به جریان در پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020
مدل ارزش سهام به جریان در پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2020

سایر تحلیلگران نیز انتظار دارند که بازار بیت کوین به وضعیت پر رونق (bullish) برگردد

شاید بتوان داده های بالا را به عنوان تصادف خالص کنار گذاشت، اما سایر تحلیلگران برجسته نیز انتظار دارند که بیت کوین در سال 2020 دوباره فعالیت صعودی خود را از سر بگیرد و به اوج قیمت های جدید، بالاتر از 20،000 دلار، دست یابد.

به گفته “ویلی وو”، شریک شرکت سرمایه گذاری کریپتوکارنسی“Adaptive Capital” و یک تحلیلگر برجسته on-chain، شاخص های وی که فعالیت سرمایه گذاران را دنبال می کند و با چرخه های بازار همبستگی نزدیک دارد، به روشنی نشان می دهد بیت کوین به طور قاطع در بازار کم رونق (bear market) نیست.

آیا ما در بازار کم رونق بیت کوین قرار داریم؟

نه ، ما در مرحله تجمع مجدد یک بازار پر رونق هستیم.

همانطور که وو در توئیت خود ادامه داد، شاخص ها نشان می دهند که بیت کوین در مرحله “تجمع مجدد” (re-accumulation) بازار پررونق (bull market) قرار دارد که همیشه مقدمه اوج گرفتن قیمت است، یکی از مواردی که اهمیت بیت کوین را یک تا دوبرابر افزایش می دهد.

تکرار تاریخ در تجزیه و تحلیل “وو” به این معنی است که انفجار قیمت بیت کوین تا نیمه دوم سال 2020 اتفاق خواهد افتاد، یعنی بیت کوین احتمالا چند ماه یا یک سال پس از آن اوج قیمت جدید خود را تعیین می کند.

همچنین یک تحلیلگر معروف و بسیار معتبر با نام مستعار“Dave the Wave” ، که نزول قیمت بیت کوین تا حدود 3000 دلار را ماه ها قبل از آن هنگامی که بیت کوین بالای 10،000 دلار معامله می شد پیش بینی کرده بود، اظهار داشت که احتمالاً قیمت بیت کوین در کوتاه مدت (درصورتی که قبلاً اتفاق نیفتاده باشد) سقوط می کند و به زودی روندی آغاز می شود که قیمت آن را تا آغاز سال 2021 به 25،000 دلار یعنی 270 درصد بالاتر از قیمت های فعلی خواهد رساند.

 

پیش بینی افزایش 100 درصدی قیمت بیت کوین در سال 2020
پیش بینی افزایش 100 درصدی قیمت بیت کوین در سال 2020

او همچنین به طور خاص به یک الگوی صعودی الیوت با پنج موج اشاره کرد، که در چند هفته آینده شاهد کاهش قیمت بیت کوین و سپس افزایش قیمت تا 25000 دلار، پس از آن یک اصلاح مختصر، و سپس روند صعودی تا بالای 100.000 دلار خواهد بود.

(اصل موج الیوت نوعی تحلیل تکنیکی است که معامله گران مالی برای شناسایی چرخه بازارهای مالی و پیش بینی روند بازار با شناسایی حداکثرها در روانشناسی سرمایه گذاران، بالا رفتن و پایین آمدن قیمت ها و سایر عوامل جمعی از آن استفاده می کنند.)

4/5 - (1 امتیاز)

درباره ی bitcoingah

وب سایت بیت کوین گاه - آخرین اخبار و اطلاعات به روز درباره بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال ( آلت کوین ها ) ، شبکه بلاک چین ، ماینینگ ( استخراج ) ارزهای دیجیتال و آموزش و نحوه تریدینگ در بازار کریپتو کارنسی . هدف وب سایت بیت کوین گاه این است که بتواند با ایجاد مقالات سالم و بی نقص بستری مناسب برای بالابردن اطلاعات شما عزیزان درباره دنیای کریپتوکارنسی باشد.

مطلب پیشنهادی

چرا سازمان بورس واوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

چرا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تلگرام، EOS، Kik و بسیاری از آی‌سی‌اوها را متهم کرده است: آیا دارایی‌های رمزنگاری شما در خطر هستند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه SEC چه پروژه‌های بلاک چین یا رمزنگاری را می‌تواند مورد پیگرد قانونی قرار دهد؟ SEC …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *